Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?  (Przeczytany 82364 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nacia

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #60 : 2005-07-15, 12:08 »
Vizsla, Dago to owczarek szkocki collie

Azis, nie martw sie, poczatki zawsze są trudne, ale potem powinno juz byc lepiej...
i odradzam szarapnie, bo to jedna z przyczyn agresji, pies gryzie w tedy w ,,obronie własnej"
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #61 : 2005-07-15, 12:11 »
Ale tu nie chodzi, o to, że AziS szarpie czy coś, ale o to, że Dago poczuł się na tyle pewien, że trudno teraz nad nim zapanować, zaczyna gryźć itp... Nie sądze, aby  Dago był szarpany, bo wiadomo, że szarpanie u psa wzmaga agresję, eni tylko szarpanie :roll: Już właściwie samo ciągnięcie psa na smyczy może wzmóc agresję w stosunku do innego psa. Mowa tu o odciąganiu ;)
Nacia o jakim szarpaniu tak wogóle mówisz?
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #62 : 2005-07-15, 12:13 »
Betty owszem byly tak tego uczone. Pies idzie przy nodze, patrzy na wlasciciela - zero reakcji, ostatecznie pochwala, pies idzie przy nodze, ale z odwrocona w innastrone glowa - wlasciciel daje psu po pysku :| Azis lapa w sensie podaj lape? Jesli tak to na razie zaprzestaj wydawania tej komendy, bo z tego co wiem, to u wiekszosci psow ta komenda wyglada tak, ze wlasciciel wyciaga reke, mowi " podaj lape"  a pies kladzie wtedy lape na reke. Jesli tak jest tez u ciebie to naprawde zrezygnuj z tego przynajmniej na jakis czas, bo takie kladzenie lapy na kims tez jest oznaka dominacji.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #62 : 2005-07-15, 12:13 »

Nacia

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #63 : 2005-07-15, 12:18 »
chodzi mi o to, zeby podczas szkolenia go zbytnio nie szarpać, bo mozna osiagnac odwrotne skutki
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #64 : 2005-07-15, 12:44 »
Jeżeli do tego doszło, to radziłabym trochę brutalne zachowanie - nie daj mu jeść o normalnej porze, nie daj mu przez całą dobę. To mu tylko wpłynie na zdrowie, a jednocześnie uświadomi sobie, że bez Ciebie nie poradzi i jest zależny. To on zacznie za Tobą łazić i napraszać. A ty wtedy możesz na niego "warknąć"i go usadzić na jego miejsce.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #65 : 2005-07-15, 13:29 »
Nefra  - jeśli duże psy chcą się gryźć to trzeba temu zabobiec, jeśli sie gryzą to trzeba rozdzielić, takich sytuacji która ospisałam miałam całą masę i wydarcie się, trzepnięcie działa, a te psy o których mówię ważą od 50 - 8- kg, więc nie sa to mikrusy....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #66 : 2005-07-15, 14:28 »
Iras - zyczylabym Tobie powodzenia w przypadku uderzenia mojego psa. Mogloby sie to dla Ciebie bardzo zle skonczyc. :roll:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #67 : 2005-07-15, 14:33 »
u mnie najpierw żarły się : mast. napoletano z bardzo dużym wyżłem, a teraz dog z jużakiem, więc też mówię o duuuużych pieskach. I nie jest to kwestia wychowania, tylko hormonów. A jak chcą się żreć to jest błysk, sekunda...nie masz szansy na żaden ruch...chyba ze  chcesz stracić jakąś część ciała. A jak się szczepią, to do momentu az jeden się podda...nie ma wyjścia. Nie widzą nie słyszą nic. Świat nie istnieje poza przeciwnikiem. Jeśli jeden na moment się zdekoncentruje, to drugi chwyci za gardło, więc lepiej nie wtrącać się. Jeżeli działa trzepnięcie u Ciebie, to znaczy, że tak naprawdę nie chcą się gryźć , a to są drobne nieporozumienia między nimi i tylko czekają na Twoją interwencję.
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #68 : 2005-07-15, 14:44 »
AziS masz rację nawet nie próbuj uderzać Dago.W stosunku do takiego psa nie wolno użyć siły.Spowoduje to zwiększenie jego agresji.
Jak przywiezniono do nas Barego był w nienajlepszej formie i miał coś z psychiką.Można powiedzieć,że był nienormalny.Agresywny szczególnie w stosunku do dzieci i do obcych(nie mówię o zwykłym bronieniu terytorium,ale o rzucaniu sie na każdego obojętnie gdzie był).Przez wile lat akceptował tylko kilka osób(mame,tatę,weta<----tylko jednego :? i znajomego taty,który pomagał w garażu).Do mnie i do brata reagował agresywnie.Zostałam nawet przez niego pogrzyiona.Musiał zostać odseparowny od nas.Ma własny wybieg.Tam też właśnie nasętpowało jego łagodzenie.Początkowo pies nie dopuszczał nikogo do miski.Podstęp był prosty:dawać małe porcje jedzenia i dokładać.Komenda do mnie:nagradzanie za każde przyjście.Dokładnie nie powiem co stosował tata,miałam niewiele lat.Wiem jedno,nie raz słyszeliśmy,że psa mordercę trzeba uśpić.
Dzisiaj Bary biega sobie koło domu i bawi się z Oskarem.Ja nadal mam paniczny lęk przed nim,więc go unikam.

U mnie AziS było dobre to,że mieszkam w domku jednorodzinnym i można było psa odseparować,aby nie stwarzał zagrożenia.Jeżeli mieszkasz w bloku to może zabrońcie mu wchodzić do pokoju w którym sypiacie,a jego posłanie zostawić w korytarzu.
Na mój gust także nie zaczynaj od uczenia go komend,ale od pokazania mu kto rządzi.Musisz bardzo powoli i ostrożnie to robić.Wydaje mi się,że komendy są dla Dago zbyt dużym pokazniem "ja mam władzę".Czy jest ktoś w domu kogo Dago uważa za PANA.Mówię o bezwzględnym posłuszeństwie,bez cienia agresji w stosunku do tej osoby?
Porozmawiam z tatą :) nie jest treserem,ale udało mu się z Barym :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #68 : 2005-07-15, 14:44 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #69 : 2005-07-15, 15:15 »
Cytuj
Musisz bardzo powoli i ostrożnie to robić.Wydaje mi się,że komendy są dla Dago zbyt dużym pokazniem "ja mam władzę".Czy jest ktoś w domu kogo Dago uważa za PANA.Mówię o bezwzględnym posłuszeństwie,bez cienia agresji w stosunku do tej osoby?
Tzn co mam robic, od czego zaczac? Bo ja na razie pierwsza wchodze przez drzwi, nie wpuszczam go na lozko, kiedy lezy na srodku pokoju i ja przechodze wydaje komende "wstan" i pies sie usuwa na bok.
Dago nie reaguje jak reszta psow kiedy zabiera mu sie miske z jedzeniem. Pozwoli ja sobie zabrac bo wie ze np dosypie mu karmy lub wymienie wode na swieza.
Na spacerze nie ciagnie, idzie przy nodze. W kilka dni nauczylam do czegos. Kiedy ide z nim na spacer i Dago idzie np po trawie a ja po chodniku to w momencie kiedy powiem " noga" dago przechodzi za mna i ustawia sie prz lewej nodze . Zawsze po prawej stronie idzie osoba wazniejsza, czyli ja , natomiast po lewej - pies.

Dago najbardziej mnie slucha, poniewaz to ja spedzam z nim praktycznie najwiecej czasu ( wychodze na spacery, chodze do weterynarza....ja takze bylam przy nim kiedy mial usuwany kamien z zebow ). Tylko ze na mnie rzucil sie najwiecej razy. Raz na moja mame....natomiast ani razu na tate. Co prawda zdarzylo mu sie kilka razy klapnac zebami przed moim tata ale wydaje mi sie ze Dago czuje respekt do Niego ( pomijajc niezliczona ilosc " unoszenia falbanek i pokazywania zebow " oraz warczenia....
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Nacia

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #70 : 2005-07-15, 15:51 »
widzisz Azis, juz sa efekty:) do komend jeszcze dojdziecie, nie ma sie co spieszyć.
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #71 : 2005-07-15, 15:58 »
Więc widzę,że jest lepiej niż myslałam :wink: u mnie wszelkie komendy sprowadzały się do agresji :? do dziś na dzwięk "daj łapę"Bary pokaże ząbki :|

Z tego co czytam Dago jest agresywny tylko gdy jest dotykany.Pisałaś,że podczas czyszczenia zębów,czesania.Czy w jego szczenięctwie nie wydarzyło się coś co spowodowało taki uraz?bo sądzę,że nie chodzi w jego przypadku o agresje jako pokazanie dminacji nad Wami.
Czy są jeszcze sytuacje kiedy szczerzy zęby,ale nie jest dotykany?bomoim zdaniem bardzo dobrze i szybko się uczy.A skoro jesteś osobą,której ulega więc troszkę dziwne,że Tobie pokazuje ząbki.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #72 : 2005-07-15, 16:32 »
Nie lubi kiedy sie na niego krzyczy, bo zawsze robi smutne minki. Natomiast wszytsko inne wywouje u niego agresje : wyrzycanie z pokoju, pokazywanie gazety ( zawsze jak byl maly i cos zrobil zle to dostawal gazeta ), kiedy sie go odpycha gdy ten chce byc " miziany" , kiedy Zuza wyjada z jego miski, kiedy przytulam inne zwierze ( wtedy dago robi wszystko aby zwrocic na siebie uwage - przynosi zabawki, szczeka, traca nosem....) Jest zly kiedy go wywalam z lozka, kiedy kaze mu usiasc, wstac, polozyc sie...

Przed chwila wzielam jego pileczke i zaczelam sie nia bawic...kiedy dago zaczal na mnie skakac w celu siegniecia po nia, rozkazalam mu wyjsc z pokoju i polozyc sie kolo drzwi wyjsciowych. A ja dalej sie nia bawilam. W ten sposob chyba pokazalam ze ja jestem ALFA ?

Nie reaguje takze na to kiedy Dago przychodzi do mnie z pileczka w celu zabawy. Wtedy karze mu sie polozyc lub wyjsc. Natomiast wolam go kiedy ja mam ochote za zabawe.

Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #73 : 2005-07-15, 16:46 »
wiesz, przyszło mi na myśl, czy jego coś nie boli w co jest urażany? Moja mała , która nie jest bez powodu agresywna rzucała się i kłapała (te własnie ostrzegawcze falbanki o których mówisz)gdy bała się iż urazimy ja gdzieś w tylną nogę, biodro, nie wiem dokładnie - prześwietlenia i wymacywania nic nie wykazały, prócz tego, ze boli ja gdzies tam. Iwłasnie tak reagowała jak twój, gdy spodziewała się ze może ja ktoś urazić. Szczerzyła zęby na każdego, kto przechodził przez przedpokój, gdy ona tam leżała.. tak mi to przyszło do głowy, gdy napisałeś, że pozwala sobie zabrać michę. Pies dominant tego by nie akceptował. I w ogóle to wszystko nie pasuje mi do coli. Może smycz też go uraża i ciągnięcie? I dlatego was ostrzega i broni się? MPisałeś o czesaniu...dokładnie tak reaguje moja, gdy grzebieniem dotykam okolic zada. Można ją czesać po łbie i w zasadzie do połowy psa a potem zaczyna patrzeć na ręce i ostrzegać. albo atakuje znienacka. Spróbuj na spokojnie w dobrym momencie, najlepiej po jedzeniu (psa) gdy będzie leżał obmacać go pod pretekstem pieszczot. jeżeli wszystko będzie w porzo to spróbuj grzebieniem. Zobaczymy.
pozdro.
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #74 : 2005-07-15, 17:12 »
Cytuj
gdy napisałeś
- ale ja jestem dziewczynka  :wstydnis:

Dzisiaj przetestuje czy mojego psiaka nic nie boli...
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #74 : 2005-07-15, 17:12 »

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #75 : 2005-07-16, 23:24 »
Z tego co piszesz,to problem jest bardzo poważny.Na Twoim miejscu sama nie próbowałabym korygować agresywnego zachowania z obawy przed popełnieniem kolejnych błędów,co w efekcie może wywołać jeszcze gorsze skutki... :(
Ja sama nie mam ani takich problemów,ani doświadczenia,żeby móc udzielać stosownych porad i samemu rozwiązać ten problem.Mogę natomiast polecić ponoć najlepszego szkoleniowca w Poznaniu - Pan nazywa się Piotr Lisiecki i prowadzi szkołę tresury ABC,oto adresik : www.abc.poznan.pl  .Z relacji osób,które szkoliły u niego swoje psy wiem,że ma ogromną wiedzę i doświadczenie.
Pozdrawiam i życzę jak najszybszego rozwiązania tych problemów :)
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #76 : 2005-07-17, 10:20 »
Dziekuje Klaudia....ale po szkolenie siegne w ostatecznosci. Wczoraj umylam mojemy psu zeby, nie rzucil sie na mnie, nie klapnal zebami. Tylko szczerzyl zeby i czasami warczal. Jakos sobie z nim radze.Ucze go posluszenstwa....kaze mu sie polozyc a on sie kladzie ( warczy przy tym ale wykonuje polecenie ). Bede tak robic dopoki nie wyeliminuje z niego tego zachowania. Zauwazylam ze kiedy trzymam w reku jego ulubiona pileczke, Dago nie wykazuje agresji. W momencie kiedy nic dla Niego nie mam - warczy, pokazuje zeby ale wykona wydane polecenie.

Nie zastosowalam jeszcze wyrzucenia do na balkon kiedy jest agresywny ( a jak juz wczesniej wspominalam, Dago boi sie siedziec na balkonu, ma lek wysokosci ).

Zobacze, jak narazie jest lepiej.  :wink: Oby tak dalej. :jupi2:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #77 : 2005-07-17, 12:22 »
naprawdę sprawdz, czy go coś nie boli... może boi sie ze przy myciu zębów, jakiejś zabawie, szczotkowaniu, urazisz go? jak masz piłeczkę, wie, ze go nie będziesz dotykać...
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #78 : 2005-07-17, 12:32 »
Sprawdzilam czy go cos nie boli....i  wiesz do jakiego wniosku doszlam ? Ze moj pies lubi byc dotykany wtedy kiedy on ma na to ochote  :wink: ale to sie tez u niego skonczy.  :wink:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #79 : 2005-07-17, 12:37 »
AziS a małe dzieci w pobliżu???czy czasem nie był męczony jako młodszy psiak przez "stada" dzieci,które ujrzały "collie"?i teraz boi sie dotyku,bo kiedyś sprawiało mu to ból?a że lubi być pieszczony,więc czasem sam się dopomina
I czy jesteście jego właścicielami od początku???
Skoro Dago ma lęk wysokości to nie wypuszczaj go na balkon.Możesz pogłębić w nim jakieś leki.Ja odradzam balkon jako karę
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #80 : 2005-07-17, 12:47 »
hmmm...pieszczoszek jeden....
 :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #80 : 2005-07-17, 12:47 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #81 : 2005-07-17, 13:58 »
Jestesmy pierwszymi wlascicielami Daga. Moj kuzyn go kiedys meczyl ale w momencie kiedy Dago podniosl falbanki - zabawa sie konczyla. Mojemu psu nikt nie zrobil krzywdy. Nawet obca osoba...na ktora  Dago potrafi sie rzucic. Bo po prostu - mu sie ten nieznajomy nie podoba  :roll:

A pieszczoszkiem to On jest strasznym....ale.....tylko wtedy kiedy On ma na to ochote. Np. kiedy sam przyjdzie sie " pomiziac ".
« Ostatnia zmiana: 2005-07-17, 14:01 autor AziS »
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #82 : 2005-07-17, 17:51 »
bylam jakis czas temu na pokazie szkolenia koni przez Monty Robertsa(w Warszawie), kiedy to on sam dal pokaz jak sie obchodzi z konmi.
Przyprowadzili mu konia ktory kopal tylnymi konczynami. Monty wyjasnil dlaczego sie tak dzieje, i dal rady co robic by ten klopot sie skonczyl. Powiedzial ze to sie odnosi nie tylko do koni, ale rowniez do innych zwierzat ktore gryza, kopia, jednym slowem chca odepchnac kogos kogo nie chca w tej chwili widziec.
Zrobil mianowicie taki manewr- przygotowal sobie dlugi kij na ktorym bylo zalozone kawalek gumy(rekawiczka gumowa w ksztalcie reki, wypchana papierami i zalozona na ten kijek), po czym stal w pewnej odleglosci od konia w ktorej zwierzak nie mogl go kopnac, z boku konia, podsunal ten kij do tylnych nog konia, kon wierzgnal, ale kij nie zostal zabrany, dopiero jak kon nie wierzgal- a widzial ze kij ze sztuczna reka sie znajduje kolo niego, czyli byla chwila spokoju-kij natychmiast zostal zabrany, i tak co chwila przez pewien czas, kij podsuniety -kon wierzgal noga, jedna lub druga(kij dotykal nogi) - kon stal spokojnie kij zabrany. Po jakims czasie kon zrozumial ze kopanie noga ktorej sie dotyka nic nie da i dotyk zniknie szybko jesli bedzie stal spokojnie. I coraz rzadziej wymachiwal nogami przy dotyku.
Oczywiscie to nie bylo koniec pracy ze zwierzakiem, ale Monty powiedzial ze trzeba pracowac czesto w ten sposob i bedzie mozna w krtoce dotykac swobodnie konia reka! :)

z tego moral ze zwierzaki, ucza sie szybko nie dopuszczac do siebie np. reki z tego powodu ze jak sie reka zblizala, a pies nie chcial i warknal - reka natychmiast sie usunela.
Dlatego Azis moze byc tez tak w Twoim przypadku, jak piszesz, ze Dago lubi pieszczoty ale jesli sam tego chce, jesli nie - warczy i wie ze to spowoduje zabranie reki.
A Twoj pies wlasnie sie tego nauczyl w takich sytuacjach jak opisalas jedna z nich:
Cytuj
Moj kuzyn go kiedys meczyl ale w momencie kiedy Dago podniosl falbanki - zabawa sie konczyla.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-17, 18:04 autor betty »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #83 : 2005-07-17, 19:24 »
hm...mądrze Betty...to mi przypomniało doskonały sposób z jednej z książek... rzucanie w psa kluczami.Opisywał to treser, motywował tak, ze pies może nas źle potraktować jak jesteśmy w jego zasięgu i myśli, że my też możemy tylko tak. Nie rozumie, że można go skarcić na odległość, a dzwonienia kluczy nie lubi i klucze ma się najczęściej w kieszeni, gdy wychodzi się poza dom. Czyli pies robi cos niewłaściwego - słyszy komendę - nie reaguje - wtedy rzuca sie w niego kluczami. Potem podobno wystarczy lekkie potrząśnięcie nimi aby wydały dźwięk. Może spróbuj rzucic w niego gdy warczy - ale z odległości, aby CiE nie chapnął. Najlepiej w dwie osoby - jedna wyciąga rękę - pies warczy - druga, która stoi dalej rzuca. Pies zakonotowuje, że po warknięciu jest bum.
To tak mi przyszło do głowy...
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #84 : 2005-07-17, 21:11 »
ooooo  :mrgreen: cos nowego, zastosuje to :wink:


Dziekuje Betty i Nefra  :tuli:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #85 : 2005-07-18, 00:56 »
zaraz zaraz, zanim sie zastosuje rzut lancuszkiem czy czymkolwiek innym , trzeba to uwarunkowac, gdyz jak sie raz zastosuje lancuszek to moze cos da ale za ktoryms kolejnym razem moze sie nie powiesc, pies przestanie na to reagowac (wiem bo z Tosca tak mialam :P)
i tu wklejam opis tzw dyskow Fishera(czyli ta sama zasada co do lancuszkow i innyh rzeczy)
fakt, faktem ze nie pisalam tego tekstu nizej sama, skopiowalam go z innej listy, ale jest wlasnie to dobry opis :)

". Dyski Fishera służą do przerywania zachowań, które nam nie odpowiadają. Pies unikając nieprzyjemności, z którą mu się kojarzą nie będzie powtarzał tego zachowania. Ta metoda nazywa się wygaszaniem zachowań.
I jeszcze jedno - wzmocnienie pozytywne opiera się na nagrodzie, natomiast dyski (w celu wygaszania zachowań) można uwarunkować na dwa sposoby - dodatnio (kojarząc z karą) lub ujemnie (kojarząc z odebraniem przyjemności). Pokrótce to opiszę:
1. Kojarząc dyski z karą (czymś nieprzyjemnym dla psa) stosujemy prostą metodę - dzwonimy dyskami i "obdarzamy" psa czymś nieprzyjemnym, np. prysknięciem wodą w nos, klapsem itd. Oczywiście metoda ta nie jest ani przyjemna dla przewodnika (chyba, że ma skłonności sadystyczne) ani nie służy budowaniu zaufania psa do człowieka.

2. Kojarząc dyski z zabraniem przyjemności stosujemy inną metodę. Np. podajemy psu smakołyk i jak się pcha do niego dzwonimy dyskiem i zabierając smakoły odchodzimy od psa. Podobnie możemy dzwoniąc dyskiem przerwać zabawę z pse (odchodząc) itp. Chodzi tu aby pies skojarzył - dzwonią = koniec przyjemności. Tę metodę zaleca sam Fisher."
« Ostatnia zmiana: 2005-07-18, 00:58 autor betty »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #86 : 2005-07-18, 01:33 »
no to niekoniecznie tak, raczej w tym wypadku chodzi o przerwanie agresji, która się wzmaga na dany bodziec odebrany przez psa.(czyli przypadek 1) A agresję wzmagającą się pies chce rozładować. Rzut kluczami (czy jak wolisz możemy je nazwać dyskiem Fishera) powoduje w tym wypadku przerwanie narastającej agresji. Nie ćwiczymy w ten sposób np podawania łapy, czy przychodzenia na komendę, tylko staramy się bronić przed POGRYZIENIEM. . To duży pies, problem jest więc również duży. Taki pies najpierw warczy, a potem żre, każdego, jeżeli nie wymyślisz na to sposobu. Więc właściciel nie jest sadystą znęcającym się nad pieskiem, tylko ofiarą, która próbuje obronić siebie i psa. Bo co się stanie z psem, jeśli np pożre na spacerze dziecko, które w nieświadomości wyciągnie do niego rękę? Uważam że taki pies musi się czegoś bać. A przecież nie mówimy, o Żadnym brutalnym traktowaniu, tylko o rzucaniu w niego kluczami. To sekunda dyskomfortu, która może zrobić wiele dobrego w tej sytuacji. Tak w każdym razie myślę.
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #87 : 2005-07-18, 02:00 »
ok, w porzadku, ja nie mowie ze to jest znecanie sie nad psem, tylko ze jesli tego ostrzegawczego/nieprzyjemnego dzwieku dla psa nie uwarunkujemy, za ktyryms razem moze on olac ten dzwiek, bo zobaczy ze nic mu on nie orbi, tylko troche halasu dookola. Wiem to gdyz tak myslalam zeby odwrocic uwage Tosci brzdekiem monet w puszcze, kilka razy mi sie to udalo jak Tosca robila cos nie tak, ale co z tego jesli za ktorym razem juz nie zwrocila uwagi, bo nauczyla sie olewac ten dzwiek.
Wiec jesli chce sie uzywac takiego czegos przez dluzszy czas, mysle za warto by bylo to psu skojarzyc z czyms trwalym. Np. pokazuje zeby, w tym momencie dzwiek rzucanych kluczy i jak z w klejonego cytatu: psikniecie woda miedzy uszy, lub cos takiego czego by sie wystraszyl. itp. po wielokrotnych powtorzeniach pies na dzwiek kluczy zaprzestalby dzialania, kojarzac to sobie z pojawiajacym sie czyms nieprzyjemnym za chwile.
 mysle ze pies nie warunkowany na dzwiek kluczy itp.po jakims czasie zacznie olewac ten dzwiek, tak samo jak moze przyzwyczaic sie do halasow roznego rodzaju, np. samochodow jadacych na poacztku sie obawia , pozniej olewa bo widzi ze nic mu sie nie dzieje,
ale jesli w momencie przejezdzania samochodu za kazdym razem dostal by powiedzmy kluczami w tylek, balby sie tych samochodow na trwale, gdyz wytworzyloby sie silne skojarzenie dzwieku samochodu z nieprzyjemnym walnieciem w tylek.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #87 : 2005-07-18, 02:00 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #88 : 2005-07-18, 02:11 »
hmmm... to nie chodzi o dźwięk rzucanych kluczy, tylko o klucze, które go walą lecąc... czyli skarcenie poprzez uderzenie. Ale uderzenie bezpieczne, bo on nie może Ci oddać - jesteś za daleko. Ty go możesz, a on Ciebie nie. Więc kto dominuje? A na dźwięk zacznie reagować w momencie jak skojarzy co się dzieje przy każdym warknięciu... I nie mówię, aby potem zaprzestać rzucania, ale nieraz wystarczy zadzwonić kluczami, by go przywołać do porządku - będzie się bał, że po tym nastąpi cios. Cios kluczami nie jest dla sierściucha bolesny, ale jest niemiły - dzwonienie , a to dla jego słuchu dość mocny dźwięk.
Głównie chodzi o zdominowanie go w momencie, gdy chce zaatakować. Można go nawet do takich szkoleń przywiązać na smyczce, aby czasem nie wpadł na pomysł rzucenia się na kogoś. Ale to już właściciel zna lepiej psa...
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #89 : 2005-07-18, 10:18 »
Siedzialam, myslalam.......lezalam.....wymyslilam  :jupi2:

Sposob na mojego psa aby sie nie rzucal na czlowieka  :P

Oto i on :

Potrzebne beda : gumowa rekawiczka, kij metrowy i ja  :diabelek:

Posob przyrzadzenia : nadmuchuje gumowa rekawiczke, przywiozuje ja do kija.
( z tego wzgledy ze moj pies boi sie wszelkich wybuchow, a tym bardziej balonow - a on nie bedzie wiedzial ze to balon, bedzie myslal ze to reka )

Sposob uzycia : klade nadmuchana reke na ciele psa, glaszcze....ocieram...zblizam sie go pyska i tam tez go glaszcze - Dago szczyrzy kly...warczy.

Efekt: Dago klapie zebami, trafia w nadmuchany balon ktory peka z halasem....Dago sie boi i ucieka. Powtarzam to kilka razy np co 2 dzien....moze wtedy zrozumie ze jak ugryzie reke to ona wybuchnie ....i pies stwierdzi ze lepiej jej nie ruszac   :roll:


Dzisiaj to zamierzam przetestowac. Napisze jakie efekty.

Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 28 zapytaniami.