Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: egzamin PT  (Przeczytany 6209 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kelpie

  • Gość
egzamin PT
« : 2005-08-17, 23:32 »
Chciałabym przystąpić do niego wraz ze swoim psem.
Czy ktoś już go zdawał? Czego się mogę spodziewać?
Mile widziane linki :mrgreen:
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Odp: egzamin PT
« Odpowiedź #1 : 2005-08-18, 00:44 »
Niczego sie nie mozna spodziewac, bo wszystko wyglada podobnie, czyli wedlug okreslonego schematu. Nie wiem, czy dzisiaj napisze Tobie dokladnie wszystko, ale postaram sie sprobowac.

Na egzamin wchodzi sie w parach, najpierw jedna osoba zostawia psa < siad zostan > i sie oddala, przy czym zwierzak nie moze sie ruszyc z miejsca, czy polozyc, naliczane sa wtedy punkty karne. W tym czasie druga osoba z pary, wykonuje cwiczenia. Poczatkowo chodzenie przy nodze na smyczy < po Zetce >, powrot biegiem, nastepnie chodzenie przy nodze bez smyczy, < rowniez po Zetce >, powrot ten sam. Dalsze cwiczenia pies wykonuje nie bedac na uwiezi. Jest to miedzy innymi - pozostawienie psa na siad - zostan, przywolanie go do siebie < ma usiasc przed Toba >, po czym komenda noga < ma usiasc przy nodze >, ponadto siad w marszu, waruj w marszu, siad, waruj na odleglosc, oraz aportowanie < nie musisz miec koziolka > Na koniec jest pokazywanie zebow.
Jezeli cos pominelam to przepraszam, my przygotowujemy sie wlasnie do egzaminu, stad ta kompetencja ;]
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

Kelpie

  • Gość
Odp: egzamin PT
« Odpowiedź #2 : 2005-08-22, 21:30 »
Wielkie dzięki, też szykuję się ze swoim psem do egzaminu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: egzamin PT
« Odpowiedz #2 : 2005-08-22, 21:30 »

Ania Koper

  • Gość
Odp: egzamin PT
« Odpowiedź #3 : 2006-04-11, 12:59 »
I jak poszło? :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: egzamin PT
« Odpowiedź #4 : 2006-04-12, 12:13 »
Egzamin PT obejmuje: chodzenie przy nodze na smyczy (max 20 pkt.) i bez (40 pkt), pozostawienie psa w pozycji siad, przywołanie "do mnie" (pies ma usiąść przed tobą) i do nogi (pies siada przy nodze) (20pkt.), aportowanie przedmiotu (30 pkt.), wykonywanie komend waruj, siad i stój na odległośc (30 pkt), bieganie na komendę (30 pkt), badanie uzębienia (10 pkt), pozostawanie na "siad" (10 pkt), pozostawanie na "waruj" (10 pkt). W sumie pies może dostać 200 pkt.
Oceny: 200-192 doskonała, 191-180 bdb, 179-160 db, 159-140 dost, 139-0 ndst.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Dragona

  • Gość
Odp: egzamin PT
« Odpowiedź #5 : 2006-04-12, 13:05 »
Ja nie wiem po co na kursie PT jest wogóle aportowanie... :| A my dopiero będziemy szli na szkolenie
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: egzamin PT
« Odpowiedź #6 : 2006-04-12, 17:52 »
To tak samo jak nie potrzebne jest pokazywanie zębów. Na PT sprawdza się ogólne wyszkolenie psa, a aportowanie jest jednym z ćwiczeń, które są bardzo ważne jeśli chce się dalej szkolić psa. Poza tym aportowanie pokazuje w jaki sposób pies jest chętny do pracy z człowiekiem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: egzamin PT
« Odpowiedź #7 : 2006-04-13, 13:51 »
To tak samo jak nie potrzebne jest pokazywanie zębów.

na szkoleniu sprawdza się zęby? :shock: mój pies prędzej odgryzie ręke :lol:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: egzamin PT
« Odpowiedź #8 : 2006-04-13, 20:29 »
Z tego co pamiętam u mnie na egzaminie nikt łap nie pakował psu do pyska. O ile wogóle sędzia chciał oglądac zęby to ja psu podnosiłam fafle do góry odsłaniając zęby.
Więc zacznij psa przyzwyczajac do tego, a na egzaminie nie będzie poroblemów. Jak już pies przyzwyczai się do pokazywania zębów, możesz poprosic "obcych", zeby psu zajrzeli "do pyska".
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: egzamin PT
« Odpowiedz #8 : 2006-04-13, 20:29 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 27 zapytaniami.