Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Cała prawda o grypie?  (Przeczytany 7011 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Cała prawda o grypie?
« : 2009-08-31, 12:29 »
http://grypa666.wordpress.com/ dzisiaj znalazłam taką dosyć niepokojącą stronę. W sumie nie wiem co o tym myśleć, po przeczytaniu całości, aż nie chce się wierzyć, że człowiek jest do tego zdolny. Całość wygląda po prostu jak scenariusz horroru.

Nie wiem czy wybrałam dobry dział  :oops:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #1 : 2009-08-31, 13:36 »
no cóż, nie bez przyczyny nie szczepię. i niestety wiele rzeczy wygląda jak horror gdy im się przyjrzeć, choć ludziom wmawia się, że to dla ich dobra i ludzie w to wierzą...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #2 : 2009-08-31, 14:24 »
ja też się nie szczepię, raz w życiu szczepiono mnie na grypę, straszny odczyn na całej ręce miałam i oczywiście dwutygodniową chorobę...
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedz #2 : 2009-08-31, 14:24 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #3 : 2009-08-31, 14:36 »
cóż, w moim poście chodziło nie tylko o grypę :)

generalnie temat szczepień jest bardzo trudnym tematem i to dopiero wygląda jak horror jeśli w to się wniknie.

mechanizmy marketingowe są co prawda widoczne, ale jakoś za mały jest głos sprzeciwu i niestety ilość szczepień obowiązkowych wzrasta i kto wie, czy za chwilę te na grypę tez nie będą obowiązkowe... już teraz istnieją zakłady pracy gdzie na grypę wszyscy pracownicy są musowo szczepieni.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #4 : 2009-08-31, 14:40 »
Ja się nie szczepię,bo jestem uczulony od urodzenia na szczepionki i jakoś żyję ;)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #5 : 2009-08-31, 14:48 »
lis, a tak z ciekawości (możesz odpowiedzieć na PW jakby co) jak było z twoim nieszczepieniem a sanepidem i obowiązkowością szczepień? no i z jakich okolic jesteś, bo jak widzę ma to spore znaczenie
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #6 : 2009-08-31, 14:55 »
U córki na wykładach, było o grypie (Uniwersytet Medyczny - Wydział Lekarski), na pierwszym wykładowca zachęcał do szczepień i pochwalił wszystkich zaszczepionych, na następnym wykładzie z inna osobą, pochwalono tych, którzy się nie zdecydowali...
I jak zwykły lekarz, albo student medycyny ma wyrobić sobie zdanie na ten temat?
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #7 : 2009-08-31, 15:12 »
Pao - mama mówi,że nie było żadnych problemów z sanepidem,jestem w ogóle nie szczepiony z powodu uczulenia i .... jestem zdrowy - oprócz przeziębień,na które choruje każdy,to ostatnią,poważną chorobą jaką przeszedłem,była ..... ospa w 1994 roku - wszelkie moje dolegliwości i kłopoty zdrowotne wynikają tylko i wyłącznie z moich zaniedbań i z tego,że nie dbam o siebie i o swoje zdrowie ;)
Aha - jestem z Górnego Śląska,a raczej z Zagłębia - Sosnowiec,byłe woj.Katowickie,a obecnie Śląskie :P

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #8 : 2009-08-31, 20:03 »
pytam, bo wiedza na temat szkodliwości szczepień jest coraz większa i choć rodzice nieszczepiący wciąż należą do mniejszości to niektórzy (np poznaniacy) maja masę kłopotów z sanepidem właśnie. u nas na szczęście luz, ale to co czasem dociera do mnie od znajomych to przerażająca sprawa.


sobo4 - niestety ale uczelnie medyczne są dotowane przez koncerny farmaceutyczne lub firmy z nimi powiązane. efekt taki, zę wykładane są rzeczy niekoniecznie najwazniejsze dla zdrowia.


co ciekawe, bardzo wielu lekarzy, choć szczepi obce dzieci, swoim własnym fałszuje książeczki szczepień. (osobiście znam kilkanaście takich osób i dwóch lekarzy którzy jawnie krytykują wszelkie szczepienia)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedz #8 : 2009-08-31, 20:03 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #9 : 2009-08-31, 20:10 »
Heh,jak widać,wszędzie jest lobbing i tzw." beton ",ludzie,którzy promują coś,co po prostu zgadza się z ich światopoglądem lub jest oczekiwane przez daną grupę zawodową lub społeczną.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #10 : 2009-09-04, 13:04 »
Male info nt. szczepien przeciwko grypie - szczepionka NIGDY nie jest aktualna. to czym ludzie beda sie szczepic w tym roku bylo aktualne w zeszlym - a wirusik sobie caly czas mutuje.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #11 : 2009-09-04, 16:31 »
Iras, myślałam, że to wiedza powszechna i każdy o tym wie...? ale twoje "info" uzmysłowiło mi, że niestety tak nie jest :/
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #12 : 2009-09-04, 18:05 »
Sam ten temat swiadczy o tym, ze wiedza powszechna nie jest. Oraz to, ze ludzie sie na gype szczepia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #13 : 2009-09-04, 18:29 »
tak ku sprostowaniu: zakładając ten temat chodziło mi nie tyle co o samo szczepienie, co również o całą tą sprawę z H1N1, Ameryką i rzekomym 'spiskiem' i wszystko co z tym związane ;)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #14 : 2009-09-04, 20:07 »
grypy zwierzece byly, sa i beda i jak kazda odmiana grypy czasem lubia sobie zmutowac i zaatakowac inny gatunek. jednak to co sie dziejegdy sprawa trafi do mediow to paranoja, wielka panika na swiecie bo pare osob zachorowalo, a to ze dotyczylo to osob, ktore nie wiedza co to podstawowe zasady hiegieny czy "smakosze lokalnych specjalnosc" (ktore nie wiadomo w jakich warunkach i z czego sa prezyrzadzane) to juz oczywiscie wszyscy raczyli pominac
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedz #14 : 2009-09-04, 20:07 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #15 : 2009-09-04, 20:42 »
pamiętajmy o tym, że wirusy to najszybciej mutujące organizmy. każda szczepionka to tylko dodatkowy bodziec do kolejnej mutacji i w przypadku grypy mamy to doskonale pokazane. ale to nie tylko grypa.

medycyna szczyci się tym, że "dzięki szczepieniom nie ma polio". tylko teraz kilka "ale"

skoro nie ma to czemu wciąż się szczepi?
skoro nie ma to dlaczego zdarzają się wciąż zachorowania? (nieliczne, to fakt)
dlaczego mutację tego wirusa przemilczano a nową odmianę nazwano tak, by nie kojarzyła się z polio?

generalnie takich paradoksów jest naprawdę wiele i grypa nie jest tu jakimś najgorszym przykładem, choć niewątpliwie najbardziej medialnym.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #16 : 2009-09-12, 09:42 »
grypy zwierzece byly, sa i beda i jak kazda odmiana grypy czasem lubia sobie zmutowac i zaatakowac inny gatunek. jednak to co sie dziejegdy sprawa trafi do mediow to paranoja, wielka panika na swiecie bo pare osob zachorowalo, a to ze dotyczylo to osob, ktore nie wiedza co to podstawowe zasady hiegieny czy "smakosze lokalnych specjalnosc" (ktore nie wiadomo w jakich warunkach i z czego sa prezyrzadzane) to juz oczywiscie wszyscy raczyli pominac
Trzymajmy się Iras faktów. Na świńska grypę zachorowało na całym świecie około 200 tys osób (lub podobny rząd wielkości) co jest ilością niebagatelną. Zmarło o ile dobrze pamiętam 150 osób. Jeżeli chodzi o szczepienia przeciwko grypie to tylko 5% naszego społeczeństwa stosuje tą formę profilaktyki. Chcę być dobrze zrozumianym- nie jestem zwolennikiem corocznego szczepienia przeciwko grypie (patrz ingerencja w układ immunologiczny). Jednak w przypadkach uzasadnionych medycznie jestem jak najbardziej za. Sam szczepię się przeciwko grypie raz na 5,6 lat (zgodnie z zaleceniami mojej rodzinnej mądrej profesorskiej głowy). Raz zaszczepiłem się przeciwko pneumokokom i odczułem tego bardzo pozytywne skutki.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #17 : 2009-09-12, 13:37 »
zoologu, tylko ska pewność, ze są to fakty?

żeby nie było tak jak z obwodnicą w Augustowie - fakty mówiły o 50 osobach rocznie które ginęły, potem o 30 a jak się poszukało to okazało się ze było ich 6 i to 5 na odcinku prostym za miastem gdzie małolactwo z prawem jazdy (lub nie) robi sobie wyścigi.

niestety ale "fakty" są nagminnie naginane na potrzeby sprawy a tutaj potrzeba jest niestety jasna i czytelna.


no ale czytając twój post widzę że w tej materii mamy skrajnie przeciwne poglądy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #19 : 2009-09-12, 14:28 »
ale to nie jest bezpłatne. to tylko tyle, że seniorzy za to nie płacą.  koncern i tak swoje zarobi :P
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #20 : 2009-09-12, 16:02 »
No, to jasne jak słońce, że nie jest to działalność charytatywna... Nieważne, kto placi, byle zarobek był...;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedz #20 : 2009-09-12, 16:02 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #21 : 2009-09-13, 15:29 »
Takie liczby Pao podaje WHO, co daje pewność, że są one wiarygodne.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #22 : 2009-09-14, 18:14 »
biorąc pod uwagę powiązania jakie wiążą WHO niestety wiarygodność spada drastycznie :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #23 : 2009-09-15, 18:37 »
biorąc pod uwagę powiązania jakie wiążą WHO niestety wiarygodność spada drastycznie :)
Z całym szacunkiem pozostanę przy swojej opinii.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Cała prawda o grypie?
« Odpowiedź #24 : 2009-09-15, 20:42 »
tak tez zakładam :) jak i również ja pozostanę przy swojej :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 27 zapytaniami.