Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy z 3 letnim owczarkiem :)  (Przeczytany 3895 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zapytajnik

  • *
  • Wiadomości: 1
Pomocy z 3 letnim owczarkiem :)
« : 2010-11-25, 23:14 »
Witam wszystkich forumowiczow.

Mam do was pytanie.
Mianowicie, moj pies w wieku 3 lat (ludzkich) owczarek niemiecki (samiec) od dluzszego czasu dosc dziwnie sie zachowuje, nie chodzi o napady agresji lecz... (sam nie wiem jak to opisac, przepraszam) ale o kazdej porze dnia gdy na niego spojrze zaczyna warczec, szczypac po nogach, machac ogonem jak szalony, gdy mu to nie wychodzi to siada i probuje sam podac lape... (moze to dosc dziwne ale tak to juz z nim jest, i nie wiem o co mu tak naprawde chodzi) jest naprawde posluszny ale nie wiem dlaczego az tak warczy ze nie raz sie zapowietrza. Na psa ani razu nie podnioslem reki, bo tak naprawde nie bylo powodu, zjadl tylko 3 koty i 2 kury ktore sraly mi pod klatka schodowa. (byl szczepiony)

prosze o pomoc w rozwinieciu tej zagadki :D

pozdrawiam
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomocy z 3 letnim owczarkiem :)
« Odpowiedź #1 : 2010-11-25, 23:59 »
Pies ma zdecydowanie za mało zajęć i próbuje zachęcić Cię do zabawy. Więcej spacerów (lub dłuższe, możliwie jak najciekawsze dla psa, np do lasu, a nie miejskimi chodnikami), zabawa, jakaś praca pozytywnymi metodami (np uczenie psa sztuczek przy użyciu klikera), kong naładowany jakimś mazidłem typu pasztet lub serek topiony i zamrożony (ponoć niektórym psom zajmuje to na prawdę dużo czasu, mojej suce jakieś 15-20 minut) i pies powinien być zaspokojony :) do tego można pomyśleć o trochę mniej energetycznej karmie, ale to dopiero w sytuacji, kiedy zapewnienie psu dużej ilości zajęć nie wystarczy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.167 sekund z 23 zapytaniami.