Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kąpiel  (Przeczytany 3565 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tauzen

  • *
  • Wiadomości: 6
kąpiel
« : 2011-01-20, 19:07 »
Witam... mam nieco ponad roczną sukę... jest to duży pies, mieszaniec owczarka collie z kaukazem, za żadne skarby nie pozwala mi się wykąpać a muszę to zrobić gdyż dużo czasu przebywa na dworze, a pogoda jaka jest każdy widzi... więc moja Saba wygląda już jak "święta ziemia"... brudna od stup do łba, ale co z tego skoro jak tylko zobaczy drzwi łazienki, kładzie się i patrzy na mnie wzrokiem zbitego psa i za żadne skarby nie pozwala się wprowadzić do wanny, a waży naprawdę nie mało... poradzcie mi co zrobić
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #1 : 2011-01-20, 23:58 »
Sprawić, żeby łazienka i kąpiel dobrze się psu kojarzyły. Skoro pies na sam widok łazienki się boi to najpierw trzeba umilić mu ten widok, np zabawą w pobliżu drzwi do łazienki, smakołykami. Jak już to przestanie robić na psie wrażenia to smakołyki dawać np na progu łazienki, później w łazience, jeżeli wielkość łazienki na to pozwoli to można w łazience bawić się z psem, głaskać, czochrać itd. Jak już pies bez żadnego stresu będzie przebywał w łazience można zacząć przyzwyczajać go do wanny, wsadzać smakołyki do suchej wanny, nakłaniać psa żeby sam wszedł (skoro to mieszaniec kaukaza to nie ma co liczyć na wkładanie psa, musi sam to zrobić :P), cały czas psa nagradzać. Jak już w wannie lubi siedzieć to zaczynamy odczulać go na wodę - zaczynamy od miejsc najmniej wrażliwych, np łap, polewamy psu łapy wodą i nagradzamy, później przechodzimy trochę wyżej, aż możemy całego psa wykąpać :) Problem polega na tym, że ta metoda jest niestety czasochłonna i będzie trwać zapewne kilak tygodni. Ale nie widzę innej możliwości przy tak dużym i silnym psie niż przyzwyczajać go do kąpieli na bazie pozytywnych skojarzeń. Co innego york ważący 3kg, którego można wziąć i włożyć do umywalki (bo do tak małego psa nawet wanna nie jest konieczna :P), a co innego wielkie psisko, które ma więcej siły od nas...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #2 : 2011-01-21, 17:42 »
Szkoda, że teraz zima, bo latem można przyzwyczajać niechętnego kapielom psiaka przez 'pranie' w ogrodzie, jesli ktoś ma taką mozliwość. Podczas upałów pies chętniej pozwoli się zmoczyć, a potem, stopniowo, może i w łazience pozwoli się wykąpać...

Mój Toffik z pierwszej kąpieli zwiał, nawet nie zdążyłam odkręcić wody... Teraz już nie protestuje, stoi cierpliwie, choć zachwycony nie jest... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: kąpiel
« Odpowiedz #2 : 2011-01-21, 17:42 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 24 zapytaniami.