Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 1557 1558 [1559] 1560 1561 ... 1593   Do dołu

Autor Wątek: Kundelkomaniacy też się łączcie :)  (Przeczytany 1514401 razy)

0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46740 : 2017-07-03, 16:01 »
To mi przypomniało naszą z Toffisiem leśną przygodę... Poszliśmy we trójkę, czyli Tomek, Toffik i ja na spacer leśną dróżką, a mama została przy "biwaku". Spacerujemy, od czasu do czasu schodzimy ze ścieżki, krążąc wśród drzew, gdy nagle piesek, kręcący się koło nas zaczyna straszliwie piszczeć i lamentować... Skóra cierpła... Już myślałam, że zranił się w łapę, tymczasem jak znienacka zaczął płakać, tak i umilkł... Wróciliśmy na ścieżkę (a była prosta jak drut i doskonale było widać mamę, daleko od nas wypatrującą w naszym kierunku, bo larum było tak donośne, że słyszane na kilometry chyba ;) ) Na łapie ani śladu urazu i ostatecznie nie wiadomo, co było powodem jazgotu... Mama myślała, że Toffik wpadł w sidła, a on pewnie tylko został podstępnie ukłuty w łapkę przez jakiś zdradziecki korzeń :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46741 : 2017-07-05, 08:13 »
Może też coś go zaskoczyło lub wystraszyło- jego tajemnica co to było ;)


Gimek larum podniósł jakiś czas temu- wzięłam go na spacer, przu okazji chciałam wyrzucić śmieci, ale koło kontenera szkło ktoś wyrozbijał, więc zaczepiłam smycz o płotek i do śmietnika podeszłam sama. Gimo przestąpił leżącą smycz, a potem ja naciągnął chcąc podejść, gdy naprężył smycz akurat zacięła go w pachwinę, chyba się biedactwu przypomniały te powikłania pokastracyjne bo wrzask był straszliwy, szamotał się tak, że chwilę mi zeszło aby mu to zabrać spod nóg, gdy zabrałam pie umilkł natychmiast i rozglądał się zdziwiony.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46742 : 2017-07-08, 17:32 »
Pigi to podstępna menda. Gadałam sobie z sąsiadką, stojąc pod blokiem. Budynek właśnie jest remontowany, ekipa panów budowlańców tam, gdzie stałyśmy, popija w przerwach kawkę i konsumuje to i owo. A że do smietnika trzeba byłoby podejść kilka kroków, to kości wywalają wprost na beton :roll: Nagle piesek łapnął w pyszczek taką smakowitość, ale krzyknęłam, więc wypuścił i zajął się leżakowaniem na słońcu. Gadamy dalej, nagle widzę, że Pigwa dostała maksymalnego przyśpieszenia i znika mi za murem... Ja za nim i widzę, że szkodnik ma gębę wypełnioną przepyszną, wyleżałą na słońcu kością... Podniósł na mnie niewinne oczęta, z miną prowadzonego na szafot... I spuść tu takiego na moment z oka :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #46742 : 2017-07-08, 17:32 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46743 : 2017-07-09, 21:39 »
Byłam na weekend u swojej kici, mama go tak rozpieszcza, że to aż niemożliwe :roll:
Zapisane
emocjonalne kanapki

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46744 : 2017-07-10, 07:53 »
IBDG, Pigutek jest po prostu sprytny- czego oczy nie widzą, to pańcia nie zabroni ;p

Kostku,a  kotełek jeszcze chodzi czy już się toczy? Patrząc po tym z jaką werwą moja mama dokarmia koty działkowe , to widze, że ma tendencje do czynienia zwierzaczka okrągłym.

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46745 : 2017-07-10, 19:11 »
Kotełek jest niełakomym niejadkiem :P

kupuj kotu zabawki, a i tak będzie najładniej wdzięczył się do papierka :roll:

Zapisane
emocjonalne kanapki

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46746 : 2017-07-12, 08:11 »
Dobrze wygląda ;) Z zabawkami u nas to samo- piłeczka niech sobie leży a bureł szaleje z obierką od ziemniaka :P


Gizmo sie połapał , że co drugi dzień faszerujemy go tabletą i zrobił się  podejrzliwy - wczoraj musiałam wykorzystać to, że na widok szykowanej smyczy biegnie do miski(najada się przed spacerem zazwyczaj), niuchał, coś mu tam ni pasowało, zerkał na tatę jakby pytał "w którym to jest?", a ja stałam nad nim potrząsając szelkami i nagląc, że idziemy- piesek się zdekoncentrował, nie wiedział czy szukać tabletki, czy szybko zjadać aby zdążyć na spacer, w pewnym momencie było widac coś w stylu "A niech tam!" i zjadł wszystko, łącznie z nafaszerowanym wilkakorą kawałkiem.

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46747 : 2017-07-12, 15:31 »
Misia miała podobnie, też się zrobiła podejrzliwa wobec jedzenia - więc tabletki dostawała zawinięte w dobre jedzonko z ręki, a w drugiej ręce w kolejce było jeszcze coś pyszniejszego. Misia nie chcąc stracić tego co jej daję w jednej ręce jadła i patrzyła na drugą rękę z lepszym kąskiem żeby tego też nie przegapić i nie zastanawiała się już czy jest gdzieś tabletka :) ze smaczkiem w tylko jednej ręce niuchała rozgryzała memlała i w koncu wypluwała tabletkę bo miała na to czas.

Chciałabym żeby mi ktoś kotełka porozpieszczał. Ostatnio nie miałam dla Lunki czasu. I schudła mi, od zimy 400g, bo ona zawsze ma tyyyyle Niesamowicie Ważnych Rzeczy Do Zrobienia na podwórku, że zapomina przyjść na jedzenie, a jak przyjdzie, to tylko nasłuchuje co się dzieje na zewnątrz. Tam ptaszek, tam motylek, tu deszcz pada, ona wszystko musi widzieć i wiedzieć. No i oczywiście trzeba przynieść pańciom prezenty w postaci myszy, nornic, ciem, kretów, ptaków, a jak się nie uda to i gumka recepturka zamiast tego na wycieraczce ;) robotna dziewuszka. Ale po śmierci Misi była w domu dużo, zaglądała do każdej dziury, i pchała się co chwilę na kolana jak nigdy wcześniej. Teraz jej przeszło. Zastanawiam się, czy ona tak robiła bo brakowało jej psa, którego tak lubiła...
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46748 : 2017-07-12, 17:01 »
Fajnie się czyta Wasze opowieści :VoV:

Byłam z Pigwą na kontroli nosa, wygląda ładnie, ale smarujemy jeszcze przez tydzień. Tzn. ja smaruję i masuję, aby jak najwięcej specyfiku "weszło" w skórkę, a piesek złorzeczy, prycha, pluje i robi straszne miny pt. "zaraz cię sieknę"...

Ech, dola opiekuna złego psa ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #46748 : 2017-07-12, 17:01 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46749 : 2017-07-19, 08:03 »
Po prostu Pigwutek swoją godność zna :)

Gizmek wynalazł patent na omijanie tabletki- kęsek tabletkowy wynosi do koszyka, wraca do miski zjadać resztę- przez ten czas trzyma wszystkich w niepewności "chyba zjadł"Nazajutrz wyrzuca samą tabletkę z koszyka, obraną z boczku ;) Dawka spora więc nic się raczej nie dzieje jak ominie.
Wczoraj Poczta i kurier mieli chyba dzień błyskawicznych dostaw- w poniedziałek pozamawiałam parę rzeczy, szykując się na środę najwcześniej,a tu ani 24 h nie minęło a ja już miałam.

Przyjeżdża moja koleżanka z Anglii, zatrzyma się u rodziców w tej samej klatce co moi- jest to dla mnie kop aby na wszelki wypadek wyglądać w miarę dobrze ( :lol: ),a  tak mi się nie chce. Tylko dzięki niej dziś umyje włosy :lol: Mało się interesuję co tam u sąsiadów, ale sie zszokowałam, że jej siostra machnęła bliźnięta- bo ją widuję i jakos nie wyczaiłam znaczącej zmiany rozmiarów. Mnie też brzuszek się zrobił, ale piwno-pizzowy :oops:

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46750 : 2017-07-19, 08:37 »
Też mi się zdarzyło znaleźć na podłodze tabletkę, o której myślałam, że trafiła, gdzie trzeba... Ech, te psiaki ;)

Ja dziś czekam na karmę... Bardzo nie lubię takiego wypatrywania kuriera. człek jak uwiązany :roll:

To ta siostra musi być w ogóle sporą kobietką, skoro niczego nie wyłapałaś :D

Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46751 : 2017-07-19, 08:47 »
Właśnie jest dosyć drobna :bezsilny: Nie wiem jak to zrobiłam, przy dwójce musiała mieć baryłke sporą :mysli: Rejestrowałam tylko twarz, witałam się i szłam dalej, brzuch mi umknął.

Tylko tak myślę- czy to ten słynny zegar tykał, czy to mąż ją namówił, bo ona specjalnie pro dziecięca nie była :D
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46752 : 2017-07-19, 18:22 »
Ludzie się statkują, dzieci rodzą, a ja chodzę z dwukolorowym łbem, mnóstwem kolczyków i zrobiłam tatuaż :roll: :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46753 : 2017-07-19, 19:02 »
A gdzie ten tatuaż? Nadaje się do pokazania na FZ? ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46754 : 2017-07-19, 19:11 »
Na ręce :P nadaje, ale nie chce publicznie
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #46754 : 2017-07-19, 19:11 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46755 : 2017-07-19, 19:26 »
To poproszu na priv :D
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46756 : 2017-07-19, 20:09 »
Kurde, mogłam wybrać sobie jakieś łatwiejsze do fotografowania miejsce, właśnie tańcowałam żeby go uchwycić bez poruszenia :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46757 : 2017-07-19, 21:46 »
Ja też chcę  :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46758 : 2017-07-20, 07:31 »
Moja mama, która jest przeciwniczką takiego ozdabiania ciała, po zobaczeniu go stwierdziła, że bardzo ładny... XD niedługo chyba pójdę po drugi :lol: tylko znajdę wolniejszy dzień :D
Zapisane
emocjonalne kanapki

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46759 : 2017-07-20, 08:02 »
Ponoć uzależnia :D Moja koleżanka co rusz umieszcza na fb, że się dziara. Już miała rękaw ukończony z imionami jej trójki dzieci(wplecione jak w winorośl) jak jej się zdarzyło dziecko czwarte - też dotatuowane, ale tak na peryferiach ramienia trochę :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46760 : 2017-07-20, 13:33 »
Rzeczywiście ładny. Takie małe dzieło sztuki 8)

Może jednak poprzestań na jednym, pojedynczy, piękny tatuaż jest trochę jak klejnot, a obwieszanie się jak choinka nie służy eksponowaniu pojedynczych biżutków :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #46760 : 2017-07-20, 13:33 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46761 : 2017-07-20, 18:26 »
Chciałam dwa, bo uznaje tylko parzyste liczby :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46762 : 2017-07-21, 08:04 »
Zagryzałam wczoraj zęby aby nie opierdzielić śmiertelnie chorego piesa.
Odkąd wyrok ma, pozwala mu się na więcej- i z zachowaniem jest powrót do lat szczenięcych: pokładanie sie na chodniku gdy nie chce iść w danym kierunku itd.

Wczoraj zapowiadało się na mega burzę, chciałam rzecz jasna zdążyć przed nią: gdy Giź wyczaił, że zapowiada sie na krótszą trasę spaceru, zrobił się osioł. Zaczął mi dyrdać z tyłu, zwalniać i oglądać sie, udajac, że go coś interesuje, kłaść się, jednocześnie doznając przyspieszenia, jeżeli udałam, że jednak chcę iśc tam, gdzie piesek chce. A tu grzmi coraz bardziej, wieje coraz bardziej a on osiołkuje i patrzy na mnie spode łba. Cały spacer minął na tym, że smyczą podciągałam, przerzucałam go trochę przed siebie i tak co 3 metry - zdążyliśmy ledwo co przed ulewą.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46763 : 2017-07-21, 12:50 »
Toffiś też mi się pokładał na korytarzu, kiedy nie chciał iść na popołudniowy spacer :D Ja go do pionu, żeby szelki zapiąć, a piesek fajt! i leży do góry kołami... I tak wielokrotnie... :D

Jak się ma Gizmolino?
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46764 : 2017-07-21, 18:50 »
Ja go do pionu, żeby szelki zapiąć, a piesek fajt! i leży do góry kołami... I tak wielokrotnie... :D

Gizmo robi to samo, gdy ma iść na spacer z moją siostrą- nie lubi z nią chodzić ;)  Gdy stoimy we dwie i ona go woła do szelek, podchodzi do mnie i to mnie prosi aby go ubrać ;)

 Gizmontek ma się dobrze :) wbrew wszystkiemu. Dzisiaj też bardzo dobrze wygląda- bo powietrze jest wilgotne wiec psie futro dostało efektu "push up", wydaje się grubszy- dopóki się go nie dotknie.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46765 : 2017-07-21, 22:23 »
Z Toffikiem to było tak, że przez dłuższy czas po adopcji w ogóle nie kwapił się z wychodzeniem po południu, a juz wieczorami to absolutnie... Ta wieczorna niechęć została mu do końca. Bywało, że po niedzielnym obiedzie u mamy zmykał do mojego dawnego pokoju, tam sie rozkładał na sofie i ani myślał wyjść... Czasami go zostawialiśmy i tuż po naszym wyjściu piesek wracał do "pokoju przyjęć"... A wcześniej żadne wołania nie pomagały, piesek tracił słuch ;p

Pamiętam akcję, kiedy TZ miał go wieczorem zawieźć do mamy (bo dzieliliśmy się stworkiem ;) ) i zapomniał uprzedzić telefonicznie, że wraca z pracy i po drodze zgarnie Tortka. Zawsze miał dawać sygnał, wtedy ja zakładałam pieskowi smycz i czekaliśmy na pańcia. Inaczej, na dźwięk domofonu Toffiś uciekał pod stół i musiałam go siłą wciągać. No i właśnie nie było sygnału, zadzwonił domofon i psina prysnęła... Wołam go, a on nic... Wlazłam pod stół, złapałam delikwenta, przekręciłam na grzbiet, żeby lepiej sunął po parkiecie i ciągnę... A ten wrzeszczy wniebogłosy... I takiego lamentującego wywlokłam, odziałam w smycz i zaprowadziłam do drzwi :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46766 : 2017-07-27, 07:49 »
U znajomych umarł piesek- nagle. Rozmawiałam z dziećmi ponoć powikłania po jakiejś chorobie, mają już zastępstwo na otarcie łez ślicznego szczeniaka. Okazuje, się, że wersja z choroba to wersja dla dzieci właśnie, najprawdopodobniej pies padł ofiarą konfliktu na linii rodzic- jego partner, piesek miał robioną sekcję, wykazała pękniętą wątrobę :(
Bardzo mi szkoda tego psa(zarobił kopa? to był mały piesek...)


Gizełce przedwczoraj się źle oddychało, ale wczoraj było ok. Kuzynka pochwaliła, ze nie widać aby coś z nim było nie tak i że być może sam wyzdrowieje i zadziwi wszystkich ;) Niestety ja widzę te rozdętą klatkę.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46767 : 2017-07-27, 13:21 »
Skoro była sekcja, to chyba będą i konsekwencje dla sprawcy? Wykopać takiego z domu, zanim następnego psa wykończy.

Gizmeczku, zadziwiaj, zadziwiaj 8)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedz #46767 : 2017-07-27, 13:21 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46768 : 2017-07-28, 09:29 »
Wykopany- oczywiście nie wie jak to się stało.
Mój piesek się wczoraj działkował, więc się nie widzieliśmy(działkowanie polega na zrobieniu rundki dookoła ogródka, i zadekowaniu się w domku, na łóżku ;p)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #46769 : 2017-07-28, 13:18 »
Na pewno pies sam się nadział na nogę :roll:

Znaczy, jedna rundka i potem spanie do oporu, czy przeplatamy? :D

W mnie wariacka pogoda: kilka minut piekącego słońca, kilkanaście deszczu i tak na zmianę... A chwilami słońce z deszczem jednocześnie :slonko: (a tu deszczowa ikonka, której nie ma ;) )
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 1557 1558 [1559] 1560 1561 ... 1593   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 29 zapytaniami.