Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co z chorą przybłędą?  (Przeczytany 4424 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ememka

  • *
  • Wiadomości: 1
co z chorą przybłędą?
« : 2013-10-06, 22:13 »
mam pytanie,  mam nadzieję, że ktoś będzie umiał mi pomóc swoją wiedzą ;)

dziś wracając do domu zauważyliśmy z mężem , że w takim jakby żywopłocie znalazł sobie miejsce obcy kotek. Może nie byłoby to nic dziwnego tylko problem polega na tym, że ten kot wygląda na dość zabiedzonego i chorego a ja mam wolno biegającego psa i do tego jeszcze małe dziecko, które nie będę trzymać w domu w zamknięciu przed chorym kotem.

Moje pytanie brzmi: gdzie powinnam to zgłosić/zadzwonić żeby ktoś się nim zajął?? do azylu?
tylko mnie nie pouczajcie, żebym się nim zaopiekowała bo po pierwsze:
nie będę trzymać kota w domu z racji tego, że mam małe dziecko no i jeszcze jest pies duży
po drugie: nie mam czasu i pieniędzy na bawienie się w siostrę miłosierdzia

po trzecie: już parę lat temu zaopiekowałam się przybłędą/chorą na którą wydałam mnóstwo kasy - miał koci katar, później potrącił go samochód i kolejne wydatki z leczeniem a na koniec po pół roku żeby było śmiesznie zawinął się i uciekł

nie wiem co może mu być, objawy ma podobne do kociego kataru, nos cały mokry, trochę zaropiały, ale przeraziły mnie jego czerwone, przekrwione oczy :( nie ucieka, nie boi się, nie reaguje na przeganianie ani nic nie robi na niego ujadanie psa, pies jest od niego w odległości mniejszej niż metr a on sobie po prostu siedzi, ten żywopłot jest przy chodniku i przechodzi koło tego kota mnóstwo osób, też z psami, i zero reakcji, w ciągu całego dnia przesunął się tylko o kilka metrów, nie jest też agresywny wobec psa
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #1 : 2013-10-07, 14:16 »
Obawiam się, że zgłoszenia do schroniska (o ile takowe jest w Twoim miejscu zamieszkania) skończy się uśpieniem kota... To też pomoc, choć rozumiem, że nie o to Ci chodzi... Azyle pękają w szwach, wszyscy, którym "chce się bawić w miłosierdzie" i tak mają ręce pełne roboty... :/ Za to nie mają kasy, jak Ty...
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #2 : 2013-10-07, 18:02 »
 W tej sytuacji albo zawiozlabym kota do bidula, albo do weta i powiedziala,że kot jest bezdomny- moze udzielilby pierwszej pomocy niedrogo, i ze nie mozesz się nim zaopiekowac, albo poszukalabym w okolicach jakiejś fundacji prozwierzecej lub strazy dla zwierząt, czy Strazy miejskiej. Wiadomo,że nie mozna go zostawic bez pomocy na pewna śmierć. Jest jeszcze cos takiego jak wydzial ochrony srodowiska- moze oni coś poradzą ? Tak na koniec to powiem,że ani pies, ani dziecko nie zarażą się żadną kocią choroba zakaźną, mozliwosc jest tylko złapania pasozytow od kota.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedz #2 : 2013-10-07, 18:02 »

Loki86

  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #3 : 2013-11-20, 09:38 »
Najlepiej zgłosić się do weterynarza, tylko najlepiej jeśli to jest zaprzyjaźniony weterynarz, wtedy może pomóc bez problemu i nie zgłaszając wtedy tego do schroniska. Chory kot w schronisku to raczej zły pomysł
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #4 : 2014-01-10, 15:01 »
Zgadzam się i właśnie miałem pisac to samo rozwiązanie,czyli w pierwszej kolejności udać się z kotem do weterynarza aby go dokładnie zbadał i wykluczył ewentualne choroby,to podstawowa rzecz od jakiej musisz zacząć.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

januszpogorzelski0

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #5 : 2014-06-03, 17:46 »
Spróbuj wziąć kota do siebie do domu, a jeśli nie będzie to mozliwe to zaprowadź go do schroniska.
Zapisane

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #6 : 2014-08-04, 14:59 »
Najprostsze wyjscia są najlepsze
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #7 : 2014-10-04, 08:50 »
A co da wzięcie kota do siebie do domu skoro jest chory i potrzebuje opieki? Pierwsze co zrób to zabierz o go weterynarza aby wykonał on kilak badań po czym postawił diagnozę. Dopiero wtedy zastanowisz się co zrobić dalej.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #8 : 2014-10-06, 22:42 »
Temat jest sprzed 1,5 roku. Jaki sens jest nań odpowiadac ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedz #8 : 2014-10-06, 22:42 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: co z chorą przybłędą?
« Odpowiedź #9 : 2014-10-29, 16:09 »
Faktycznie,nie zwróciłem uwagę na datę pierwszego postu,ale potem odpowiedzi są już z tego roku,więc każdy pewnie po cichu liczy że autor się jeszcze odezwie i napisze jak to wszystko się zakończyło.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami.