Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wysokie enzymy wątrobowe  (Przeczytany 3234 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gardlia

  • *
  • Wiadomości: 1
Wysokie enzymy wątrobowe
« : 2017-06-03, 09:54 »
Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie wyników wątroby mojego psa.
Pies 5,5 roku, mieszaniec bolończyk/maltańczyk. waga 7,5kg (powinien mieć ok 6kg)
Od ok 1-1,5 roku przejściowa kulawizna. Zdiagnozowano rok temu wypadanie rzepki w tylnej łapie - brak leki NLPZ i przeszło.
W tym roku doszły problemy z biodrem (zrobione RTG w kilku projekcjach - co potwierdziło wypadanie rzepki, dysplazje itp)
Generalnie wszystko ustawialiśmy już pod operację. Dostał Metacam przeciwbólowo, w domu nakaz przyjmowania Arthrovet + dieta na karmie suchej (Metabolic). Po 7 dniach przyjmowania Metacamu pojechaliśmy na kontrole - miał robione morfologie i biochemie (czy wszystko OK pod operację).

Wszystko w normie oprócz enzymów wątroby.
Aspat norma do 50 -> On ma ponad 500
Alat norma do 70 -> On ma ponad 2800 !
Fosfataza dużo za wysoko

Wet nie dowierzał i powtórzył u siebie badania na drugi dzień -> wynik taki sam, wręcz poza skalą aparatury.
Po kolejnych 2 dniach (już bez leków (metacam), bez diety metabolic, bez arthrovet) znowu pobranie i oddanie do zewnętrznego laboratorium. Robili 2-3 razy bo wyniki nieprawdopodobne były dla nich - tak samo wysokie jak u weterynarza.

Zrobiono USG wątroby - lekkie otłuszczenie jednego płata + lekko powiększone żyły wątrobowe - poza tym bez zmian
Pies bez zmiany zachowania, ma apetyt, żywy, radosny, nic mu nie jest.
Pies RTG oraz USG miał robione po głupim jasiu - z którego dochodził do siebie ze 24h

Weterynarz mówi, że jest to coś niemożliwego bo przy takich parametrach powinien już nie żyć, że kest to nieprawdopodobne bo przy dużo niższych psy wymiotują, śpią, nie mogą chodzić i walczy się  u nich o życie - a temu nic nie jest !

Generalnie ze względu iż leczy się psa a nie wyniki zalecenie na razie obserwacji + dieta wątrobowa i powtórzenie wyników za 1-2 tyg.

W pierwszej kolejności sugerowałem weterynarzowi związek , jakąś reakcją psa na METACAM - ale mówi, że nie możliwe są aż tak wysokie parametry, że metacam nie działa tak toksycznie na wątrobowe przy tygodniu stosowania.

Czy ktoś miał kiedyś taki przypadek ??
Jaka może być przyczyna takich parametrów ? 
Gdzie szukać ?
Zapisane

Glanaco

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wysokie enzymy wątrobowe
« Odpowiedź #1 : 2017-06-04, 20:12 »
Moja Majka miala zle wyniki watrobowe,mimo ze jadla gotowane chude mieso,ryz i warzywa+jej ulubione Rodeo z firmyP....Zastanawialo mnie co jest tego przyczyna.Kolejne badania krwi i kolejna.Naczczo i po jedzeniu.Rozne teorie stawiane i obalane przez wet.Bylam zalamana bo moje malenstwo ma dopiero trzeci roczek,wysterylizowana,lagodna,kochajaca,lekliwa psina mogla miec niepotrzebna operacje:( I stal sie cud po odstawieniu przysmaku RODEO wyniki sie poprawily juz po tygodniu!!! Moze to tylko moj taki przypadek?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wysokie enzymy wątrobowe
« Odpowiedź #2 : 2017-06-04, 21:27 »
Cóż, my, otrzaskani z tematyką żywienia zwierząt nie mamy złudzeń co do jakości wielce reklamowanych karm zwierzęcych... Jednak wygląda na to, że Twoja psinka jest szczególnie wrażliwa na śmieciowe jedzenie.

Zdrówka dla małej  :wink:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Wysokie enzymy wątrobowe
« Odpowiedz #2 : 2017-06-04, 21:27 »

Anirka

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wysokie enzymy wątrobowe
« Odpowiedź #3 : 2017-11-18, 20:47 »
gdy moj pies mial zaburzenia czynnosciowe watroby to wet kazal jej dawac ornitil plus od vetexpert to jest w postaci tabletek wiec podanie nie bylo trudne a znaczaco poprawilo jej dzialanie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.189 sekund z 25 zapytaniami.