Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 55   Do dołu

Autor Wątek: Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!  (Przeczytany 128995 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lupin

  • Gość
włąśnie u psiarzy jest u homików jest to czas na nasze prosiaczki :wink:
Ja bęę miał świnke krótkowłosą którą nazwe charlie (czarli) 9 stycznia
-------------------------------------------------------------------------------------

Piszcie tu wswzystko co jest związane ze śinkami problemy rady sugestie pomysły dosłownie wszystko!!
Zapisane

Gerda

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-01-05, 22:32 »
Łączym się :lol: :wink: ;)
Zapisane

psotka

  • Gość
Re: Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-01-05, 22:44 »
Cytat: Lupin
Piszcie tu wswzystko co jest związane ze śinkami problemy rady sugestie pomysły dosłownie wszystko!!


no to pisze;)

Przednia polowa mojego prosiaka [zwana dalej przedprosiem] znajduje sie wlasnie w misce z ziarenkami, a ta jego krolewska tylnia czesc[zwana dalej zaprosiem] opiera sie na malych lapkach probujac utrzymac rownowage coby nie skonczyc w misce calosciowo;)
Raz po raz przedprosie dolacza do zaprosia tworzac cale prosie namietnie wybierajace co lepsze sianko ze sterty sianiska walajacego sie po polowie klatki i czesci dywanu;) Czasem przedprosie wykonuje serie ruchow ktore pociagaja za soba zaprosie i maly prosiak wytacza sie z klatki przy serii kwikow wydostajacych sie z przedprosia i oznaczajacych JESC!!! DAWAC MI MOJA MARCHEWKE!!! MOJA CYKORIE!!! I MOJE JABLKO!!!

ale nic z tego, przedprosie ma 2 dni glodowki zarzadzone przez pania weterynarz i miesiac moczenia jednej z czesci spodnich zaprosia w celu wyeliminowania powrotu zanokcicy ktora sie na owym zaprosiu zrobila;)

pozdrawiam spiaco,
Zapisane

Forum Zwierzaki

Re: Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-01-05, 22:44 »

emir

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-01-05, 23:05 »
umarłem...

ale zza grobu łączę się ze wszystkimi miłośnikami prosiąt morskich, zamorskich i przedmorskich... szczegółnie zaprosiowato-przedprosiowatych nie zapominając już o śródprosiowatych  :lol:
Zapisane

Mika :)

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-01-06, 01:02 »
Psotka -powaliłaś mnie na kolana,właśnie zaplułam monitor a moje jednoczęściowe prosię tak dziwnie na mnie patrzy ;) Zapewne marzy o tym żeby mi odgryść moje zaczłowiecze ;) za to,że nie dostała dziś świeżej cykorii.No cóż jutro z rana pan poleci po świeże bułeczki dla człekokształtnych i świeże warzywka dla za i przedprosiowatych :D
Zapisane

Giovanna

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-01-06, 01:44 »
Hi hi co racja to racja:) U mnie te przedprosia i zaprosia prosze pomnozyc razy cztery i sprobowac wsadzic do jednej miski....Nie wiem jak one to robia D
Zapisane

psotka

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-01-06, 08:40 »
no 4 prosiaki i jedna miska to grozi oczoplasem przedprosi;) W ogole zauwazylam, ze podzial na przedprosie i zaprosie staje sie bardzo widoczny przy schodzeniu prosiaka z lozka, kiedy przedprosie wyciaga lapeczki do przodu bo ziemia tuz tuz to zaprosie  z calej sily usiluje sie jeszcze przytrzymac tylnimi lapkami lozka zeby nie spasc;)
Zapisane

Giovanna

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-01-06, 09:00 »
OOOo to twoje prosie tez skacze? U mnie przez kawartal bylo spokojnie, jak polozylam na lozku to wiedzialm ze znajde dokladnie tam gdzie zostawilam....Zaczelo sie od Aarici, ktora na pocztku podejrzewalam o wade wzroku...Jak sie rozpedzila to nawet nie zauwazala ze jej sie grunt konczy. A terza qrde wszystkie....Jedno rzeczywiscie nalezy im przyznac najpierw patrza patrza w dol a dopiero pozniej skacza...
Zapisane

psotka

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-01-06, 09:39 »
skacze to malo powiedziane, jak jest niewybiegana to rwie jak dziki dzik do przodu byle by tylko zejsc na ziemie :))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-01-06, 09:39 »

emir

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-01-06, 09:49 »
Cytat: Giovanna
Jak sie rozpedzila to nawet nie zauwazala ze jej sie grunt konczy.


Z Pusiakiem też było tak na początku - że jak się rozpędziła to potem nie dawała rady się zatrzymać, albo zmienić kierunek "lotu" - więc na początku parę razy wyrżnęła :) Nieco później już zaczęła stosować inną technikę - rozpędzamy się i przed przeszkodą wszystkie łapki do przodu... ale i tak parę razy zaryła w kartonowe pudełko pod szafą. :)

A i tak najlepszy widok, to prosiak, który próbuje wyrobić zakręt na wykładzinie PCV :)
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-01-06, 17:40 »
Dołączam się do klubu miłośników kwiczących dzikusków.Mój prosiak wygląda jak biegająca peruka,nie widać mu prawego oczka ani uszka bo zasłania je gęste,brązowe futro.Eh,musze kiedyś umieścić jego zdjęcie...Wyobraźcie sobie baaardzo kudłatego Reksia-to jest właśnie moja świnka,taka z łatką na prawym "policzku".Jak każda świnka uwielbia zieleninę ale też (co nie wiem czy jest normalne) kluski twarogowe i kluski na parze.Oczywiście nie daję jej tego często i zawsze maleńką ilość ale ona to uwielbia.No i przede wszystkim sianko :)
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Talagia

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-01-06, 22:09 »
Moj wieprzek te skacze  wsyzstkiego, stopniowo z coraz wiekszej wysokości skakał, ale zatrzzmał sie na pewnym etapie ...
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-01-07, 17:38 »
Dołączam się  :wink:
Mam ośmioletnią świnkę Tusię :



Tusia uwielbia jesc trawke, marchewke, cykorie oraz wiele innych smakolykow. Lubi biegac za mna  :) po pokojach oraz uwielbia spacery po polu - wtedy moze najesc sie trawki do woli  :P
PRZYGODA:  Pewnego dnia puscilam Tusie zeby sobie troche pobiegala po pokojach. Wbiegla za kanape skad nie moglam jej w zaden sposob wydostac.  :)  Wolalam ja po imieniu ale nie chciala wyjsc(lubi takie zakamarki)  ;) Wymyslilam pewien plan: przynioslam mala siateczke i zaczelam nia szelescic - Tusia jest przyzwyczajona do tego odglosu gdyz wtedy dostaje trawke. Wybiegla zza kanapy i to jeszcze piszczac niesamowicie! Ale bylo smiechu z Tuśki :roll:  :P  :P
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-01-07, 18:40 »
A moja Perełka vel Kuńdzia jest biało-rudą czy raczej rudo-białą czarnooką rozecia :P Uwielbia wszystko co zielone i soczyste :) KOcha cykorię i ogróka. Nie skacze z łóżka :) Ale lubi wchodzićza nie. :lol: WYdaje o wiele mniej dźwięków niż moja poprzednia świnka, a raczej świnek ŁATUŚ :* Mój najkochańszy przymilak. Przeżył ponad 8 lat.
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-01-08, 14:59 »
ja tez dolaczam sie ;))))))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-01-08, 14:59 »

Lupin

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-01-08, 21:58 »
ludzie moge być pełnoprawnym członkiem tego tematu MAM ŚWINKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jeswt to świnka rozetko na pyszczku biała pół ruda pół czarna i jeszcze wokuł oczu czarne ma
Zapisane

emir

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-01-08, 23:51 »
Cytat: Lupin
ludzie moge być pełnoprawnym członkiem tego tematu MAM ŚWINKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jeswt to świnka rozetko na pyszczku biała pół ruda pół czarna i jeszcze wokuł oczu czarne ma


Gratulacje :)

Tak jak wcześniej planowałeś jest to samczyk?
Zapisane

psotka

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-01-09, 09:19 »
Cytat: Lupin
ludzie moge być pełnoprawnym członkiem tego tematu MAM ŚWINKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jeswt to świnka rozetko na pyszczku biała pół ruda pół czarna i jeszcze wokuł oczu czarne ma

nooo nareszczie ! :P gratuluje wyboru:)) jak zrobisz jakies zdjecia to rzuc linkiem :))
Zapisane

Lupin

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-01-11, 22:00 »
no co wy dlaczego nic nie piszecie??
Zapisane

emir

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-01-12, 09:37 »
Cytat: Lupin
no co wy dlaczego nic nie piszecie??


Lupin, ale co tu pisać? Przecież tu już wszystko było (*uśmiech w stronę pewnej pani*)... a poważnie to prędzej Ty masz tutaj pole do popisu - mógłbyś napisać coś ciekawego na temat swojego prosiaczka - jak przebiega adaptacja do nowego środowiska, czy ma jakieś specyficzne zachowania? :)

Jest jeszcze jedno wytłumaczenie dlaczego miłośnicy świnek morskich tu nie piszą - bowiem mogą oni się akuratnie zajmować swoimi świnkami i im poświęcać czas  ;)
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-01-12, 13:33 »
albo, tak jak ja, zajecie ocenami, bo koniec sem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-01-12, 13:33 »

Zwierzaczek

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #21 : 2004-01-12, 14:49 »
Cytat: tusia1987
albo, tak jak ja, zajecie ocenami, bo koniec sem...


Oo, zgadzam się :tak:


Jest to topik o świnkach więc => http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=7169 jeśli ktoś jeszcze nie widział małej galerii mojej Tusi to zapraszam  :wink:
Zapisane

Lupin

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #22 : 2004-01-12, 15:42 »
co mam zrobić
moja świnka strasznie śmierdzi(no bardzo brzytko pachnie) co mam robić
Zapisane

olc!a

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #23 : 2004-01-12, 16:23 »
Posprzątać w klatce :P :lol:
A poważnie - śmierdzi od początku (od razu kiedy ją przyniosłeś do domu śmierdziała)?
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #24 : 2004-01-12, 16:32 »
moze smierdzi bo ma za mało trocin?
przylaczam sie do grona milosników świnek  :wink: moja ma na imie Fredzia :D
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

psotka

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #25 : 2004-01-12, 20:28 »
Cytat: Lupin
co mam zrobić
moja świnka strasznie śmierdzi(no bardzo brzytko pachnie) co mam robić


jaka sciolke masz w klatce? swinki nie smierdza same z siebie ale bardzo szybko ich futerko przechodzi zapachem otoczenia, jesli w klatce smierdzi to coz... nie pozostaje ci nic innego tylko czesciej wymieniac sciolke i zmienic ja na jakas pochlaniajaca zapachy np. cat's dream
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #26 : 2004-01-13, 11:17 »
A czy to samiec czy samiczka?Samce gdy im się przyjrzeć mają po bokach gruczoły zapachowe,którymi znaczą swój teren.Jeśli jest to samiec to bardzo możliwe,że znaczy nowe terytorium.Ale posprzątać w klatce mu trzeba :) Cat's dream jest dobry ale jeśli uważasz,że jest za drogi to taki zwyczajny żwirek dla kota za 5 zł też wystarczy (tylko wtedy przykryj go warstwą ręczników papierowych i gruubą warstwą trocin-ale o tym juz było w jakimś poście).
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #27 : 2004-01-13, 18:58 »
Świnka morska jest poprostu C :o  :o L. Nie znajdziesz lepszego gryzonia. Świnki jednak są bardzo wymagające w opiece. Trzeba im sprzątać (młodej) co 3 dni, a (dorosłej) co dziennie. Baaaaardzo dużo jedzą i piją, ale są poprostu ZABUJCZE. Są bardzo miłe i łatwo się z nimi bawi, ale musisz uważać, bo jeśli wrócisz z zakupów i masz w reklamuwce warzywa ( zwłaszcza marchew i sałatę) to Ci zje wszystko z prętkością światła serio mojej koleżance tak się przytrafiło( chyba, że jej nie wypuszczasz)!!! No i to chyba koniec opowieści o świnkach.

PS. Co do tego, że twoja świnka brzytko pachnie ( może to nienajlepszy pomysł) powinieneś jej kupić cytrynowe trociny ( tylko z nimi nie przesadzaj, bo twoja świnia będzie pachniała na kilometr cytryną!), albo poprostu zbyt żadko jej sprzątarz.
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

Forum Zwierzaki

Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedz #27 : 2004-01-13, 18:58 »

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #28 : 2004-01-13, 19:21 »
cytrynowa sciolka pochłania brzydkie zapachy, ale niestety często uczula zwierzaczki :? radziłabym sypać jej tytlko trochę (pod zwykłe troty) w miejscu gdzię świnka się załatwia
 :)
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Lupin

  • Gość
Miłośnicy świnek morskich łączcie się!!!!!!
« Odpowiedź #29 : 2004-01-13, 19:32 »
spox niewiem jak to się stało ale ma świnka dzsiaj już ładnie pachnie :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 55   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 27 zapytaniami.