Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Prawa Zwierząt - pytanie!!  (Przeczytany 2141 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asia83

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« : 2004-06-04, 11:18 »
Witam!

Ci którzy czytali moje posty, wiedzą, że miesiąc temu kupiłam malutką bokserkę na targu w Zakopanem. Otóż 2 dni temu psina zdechła. Miała biegunki (oprócz 2 ostatnich tygodni w czasie których jadła wyłącznie gotowaną wołowine z kaszką i humanę dla niemowląt). Wszystko było z pozoru w porzątku. Jednak przez ostatnie 3 dni miała katar. Podobno to było tylko przeziębienie (żadnych więcej obiawów). Po jej śmierci (zdążyliśmy dowieść ją do weterynarza, gdzie dostała tylko narkoze żeby się nie męczyła bo już była w agoni) okazało się, że to była wada genetyczna. Suka kryta dwa razy do roku, sprzedawanie szczeniąt w wieku 4 albo nawet i 3 tygodni nieświadomym tego ludziom. Chciałabym zrobić coś w kierunku przede wszystkim odebrania temu człowiekowi zwierząt. On zarabia ich kosztem potężne pieniądze. Ma ok 6 ras psów, Wszystkie suki wycieńczone ciągłym rodzeniem. Wiem, że w polsce cieńko z ochroną praw zwierząt. W żadnym artykule takiego kodeksu nic o kryciu nie znalazłam. Czy ktoś może wie czy da się coś w tym kierunku zrobić??
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #1 : 2004-06-04, 12:00 »
może zadzwoń do TOZu tam ci naperwno powiedzą co można zrobić. Numer powinien być w ksiażce tel albo poda ci go każdy wet
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Naomi151

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #2 : 2004-06-04, 21:48 »
O Boże sezkoda psinki :( , ale nic się juz nie da zrobić, a niestety takich hodowców jest napewno wiele, którzy nie przejmuja się losem zwierząt tylko zależy im na kasie.
Niestety nie wiem czy da się w tym kierunku coś zrobić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedz #2 : 2004-06-04, 21:48 »

olc!a

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #3 : 2004-06-04, 22:00 »
Cóż... Tacy właśnie sa ludzie, którzy handlują zwierzętami na rynku/giełdzie etc. Zadzwon do TOZu, dowiedz się, co można zrobić... Ale niestety nawet jeśli zabierze się mu zwierzęta, to za jakiś czas kupi nowe. A na przyszłość - nie napychaj kieszeni pseudohodowcom. To ich tylko napędza. Jak chcesz psa rasowego, to z rodowodem, jak Ci na rodowodzie nie zależy - to idź do schroniska, tam psów, również szczeniąt, mnóstwo.
Zapisane

Asia83

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #4 : 2004-06-05, 16:08 »
Napewno wiecej nie kupie zwierzaka na tego typu bazarze. To byl impuls, staralismy sie jak tylko sie dalo o to aby zyla, ciagle wizyty u lekarza ale byla za slaba. Bedziemy probowac cos zrobic. Najpierw bedzie telefon do kolesia ze skarga na jego hodowle i kompetencje, proba odzyskania pieniedzy i ostrzezenie!! Jesli nie poskutkuje to proba zdzialania czegos w odpowiednich jednostkach. Czlowiek naprawde wygladal sympatycznie i mowil dosc logicznie jak na takiego gnoj..... On napewno nie wie co mozna w Polsce zdzialac i moze sie przestraszy konsekwencji. Jesli bedzie sie domagal dowodow to wyslemy mu potwierdzenie choroby psa i tego ze nie zyje. Jesli cos uda nam sie zdzialac dam znac. Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze ze szkoly i cos jest z klawiatura (nic nie mozna zrobic)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #5 : 2004-06-05, 23:31 »
Nie no jasne, każdy może się pomylić ;)

To, o czym mówisz, to nie hodowla, ale rozmnażalnia... Kilka najpopularniejszych 'ras' (choć psy pewnie niewiele mają wspólnego z rasowymi), suka rodzi 2 razy do roku, szczenięta oddawane jak najwcześniej, niewłaściwa socjalizacja, nieodrobaczone i niezaszczepione... Itd itd...
Może groźby gościa przestraszą, ale wątpię :( Nie sądzę też, żeby można było coś z tym zrobić, nawet jeśli, to facet zapłaci śmieszną kwotę i za jakiś czas znowu kupi psy... No ale próbować trzeba. Mam nadzieję, że facet poniesie konsekwencje.
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #6 : 2004-06-07, 08:11 »
bardzo wspolczuje... biedna psinka :(  i biedna ta cala reszta, bo tych psow przeciez tam mnostwo!
mysle, ze TOZ niewiele zrobi, ale zawsze mozna sprobowac
Zapisane

Asia83

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #7 : 2004-06-07, 10:26 »
W polskim prawie nie ma nic na temat tego typu przypadkach. Gdybym żyła w UK to koleś już siedziałby w więzieniu. Wiem że nic nie zrobie u władz. Jedynie moge zaspokoić swoją ambicje, ale już nic nie przywróci życia Idze.
Zapisane

Tika

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #8 : 2004-07-26, 08:50 »
No i jak, udało się Tobie coś zrobić?
Trzymam kciuki, trzeba takie draństwo ścigać!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedz #8 : 2004-07-26, 08:50 »

mafinia

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #9 : 2005-01-04, 19:39 »
boze zeby w koncu kiedys weszla ustawa zakazujaca sprzedawania psow na targach i na  wystawach:/:/ trzeba dac kres temu przemylowi!!!!
Zapisane

Kocia12

  • Gość
Prawa Zwierząt - pytanie!!
« Odpowiedź #10 : 2005-01-27, 16:06 »
To nie jest dobrze!!!!
biedna suczka  :cry:  :cry:  :cry: .Zajżyj też na mój temat,o strasznych historiach,są one naprawde smutne. :cry:  :cry: .
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 28 zapytaniami.