Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie  (Przeczytany 17841 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nat

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« : 2002-07-20, 10:16 »
Sluchajcie mam pilne pytanie, jaka jest najspokojniejsza rasa kotow? Czyli jak najbardziej leniwa i pasywna.

Z gory dziekuje za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Natalia
Zapisane

G.N.

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #1 : 2002-07-20, 10:25 »
Cześć. Zdecydowanie najbardziej leniwe i nieruchawe są persy i egzotyki. To właściwie to samo, różnią się jedynie długością futra.
Tylko nie pomyl egzotyka z orientem (co się często zdarza) bo to zupełne przeciwieństwa, tak z wygladu, jak i z temperamentu.
A tak właściwie czemu chcesz takiego leniwego kota?
Zapisane

Nat

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #2 : 2002-07-20, 10:35 »
Poniewaz rok temu umarl moj dziadek i teraz moja babcia jest bardzo samotna i chcialam jej kupic kotka (ona ma dachowce, ale wiadomo jak to z dachowcami - widzi je raz na dwa dni ;) takiego ktory bedzie z nia na kanapie lezal :)

Tak myslalam ze persy, ale nie bylam pewna czy jeszcze jakies inne rasy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedz #2 : 2002-07-20, 10:35 »

G.N.

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #3 : 2002-07-20, 10:56 »
Nie wiem czy pers w takiej sytuacji jest dobrym pomysłem. To stosunkowo kłopotliwy w utrzymanu kot, więc dla starszej osoby może to być problem. Poza tym persy są słabo kontaktowe. Polecał bym Ci raczej jakiegoś krótkowłosego kota, niekoniecznie rasowego, byle był wychowany w mieszkaniu i nie przyzwyczajony do wychodzenia na zewnątrz. Taki będzie siedział w domu i nie bedzie sie wyrywał na pole. A jestem przekonany że kontakt z nim będzie lepszy niż z persem czy egzotykiem. Natomiast jeżeli przyzwyczaisz go do wychodzenia to każdy kot nawet pers bedzie sie szlajał.
Zapisane

Karla

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #4 : 2002-07-20, 11:56 »
hm....no tak, rasa jak rasa...persy faktycznie sa uznawane za typowe kanapowce...ale wszystko zalezy od indywidualnego charakteru kociaka...radzilabym wziac dla babci doroslego kota, ktory ma juz charakter uksztaltowany....i chyba jednak nie rasowego, tylko zwyklego dachowca (w sensie umaszczenia) ktory byl wychowany w domu...z kotami rasowymi (zwlaszcza z tymi, ktore maja plaskie pyszczki) jest z reguly wiecej klopotow zdrowotnych....natomiast jesli chodzi o mlode kotki...to niezaleznie od rasy - tak jak i w przypadku innych zwierzat...zawsze maluch bedzie troche szalal, bawil sie, czasem moze cos zrzucic, czy zniszczyc...bo taka jest natura...maluchy zawsze sa ciekawskie i ciezko im usiedziec w miejscu...wiec zanim stanie sie kanapowcem, minie troche czasu...a w koncowym rezultacie moze sie okazac, ze wcale nie bedzie taki przytulasty...tylko bedzie lazil wlasnymi drogami :)
a moze babcia potrzebuje po prostu towarzystwa? niekoniecznie futrzaka mruczacego na lozku....tylko kogos kim moglaby sie zajac...?
Zapisane

G.N.

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #5 : 2002-07-20, 12:36 »
Zgadzam się z Karlą, jeżeli zdecydujesz się na kota dla babci weź podrośnietego, przynajmniej pół-rocznego, a najtepiej około roku. To jeszcze młody kot i na pewno sie przyzwyczai do nowego miejsca, a zrobi mniej demolki. Druga rzecz która mi jeszcze przyszła do głowy to sprawa płci. Polecał bym raczej kocura, zdecydowanie mniejszy problem z kastracją. A co do tego czy rasowy czy nie to już twój wybór, tyle ze za rasowego będziesz musiała zapłacić przynajmniej kilkaset złotych.

P.S. Apel do wszystkich: nie kupujcie kotów niby rasowych na targach, bazarach itd. Ludzie którzy w ten sposób handlują kotami to nie hodowcy tylko producenci. Zwykle trzymają zwierzaki w bardzo nieciekawych warunkach i wiekszośc z nich jest chora. Moim zdaniem trzeba tępić ten proceder.
Zapisane

Estraven

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #6 : 2002-07-20, 13:04 »
Cytat: G.N.
P.S. Apel do wszystkich: nie kupujcie kotów niby rasowych na targach, bazarach itd. Ludzie którzy w ten sposób handlują kotami to nie hodowcy tylko producenci. Zwykle trzymają zwierzaki w bardzo nieciekawych warunkach i wiekszośc z nich jest chora. Moim zdaniem trzeba tępić ten proceder.


Jeśli chcesz włączyć się do ukrócania procederu uprawianego przez pseudohodowców, zajrzyj na: http://koty.rokcafe.pl/ulotki/ulotki.php i zainteresuj się dostępną tam broszurą. Zresztą, może już ją znasz.

Pozdrawiam  :)
Zapisane

cayoki

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #7 : 2002-07-20, 14:45 »
Ja też myślę, że najspokojniejsze są persy. Miałam kiedyś kotkę (mieszaniec persa) i mówiłam o niej kot-poduszka tzn. gdzie położysz tam leży. Ale racją jest również to, że każdy kot swój charakter ma i basta. Może dorastający dachowiec też byłby spokojny. Do mojej mamy trafił kiedyś rudziutki młodziutki dachowiec, który był potworną przytulajką np wskakiwał na lodówkę i zarzucał łapki człowiekowi na szyję mrucząc donośnie.
Zapisane

Karla

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #8 : 2002-07-20, 19:26 »
ojej jakie to slodkie :D :D :D
moja Zosia tez wlazi na lodowke i daje mo buziaki...bo wtedy jest mniej wiecej na wysokosci mojej twarzy...zawsze sie wtedy rozczulajam :) :) :)
a Spacja zawsze lazi nam rano po brzuchach, plecach i glowach i sie przytula :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedz #8 : 2002-07-20, 19:26 »

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #9 : 2002-07-23, 10:11 »
Cytat: G.N.
Nie wiem czy pers w takiej sytuacji jest dobrym pomysłem. To stosunkowo kłopotliwy w utrzymanu kot, więc dla starszej osoby może to być problem. Poza tym persy są słabo kontaktowe.


Masz persa? Bo ja mam, owszem. I powiem ze to nie prawda ze sa slabo kontaktowe, moja kotka, Diuna jest lagodna i przymilna. To zalezy od wychowania, jesli sie kota piesci, i bawi z nim to bedzie przymilny.
I znowu bez przesady z tym utrzymaniem.
Mozna wziasc egzotyka wtedy odpada problem futra a w koncu to ta sama rasa.

Cytuj
Polecał bym Ci raczej jakiegoś krótkowłosego kota, niekoniecznie rasowego, byle był wychowany w mieszkaniu i nie przyzwyczajony do wychodzenia na zewnątrz. Taki będzie siedział w domu i nie bedzie sie wyrywał na pole. A jestem przekonany że kontakt z nim będzie lepszy niż z persem czy egzotykiem.


Eeeeeeeeeee co ty opowiadasz ta kontaktownoscia!!! W zyciu nie slyszalem zeby ktos takie rzeczy wypisywal...Znam kilka kotow i zaden dachowiec sie nie umywa do nich z kontaktownoscia i przytulajskoscia....
To naprawde jakies mity, szkoda takich nieprawdziwych upowszechniac, bo robi sie krzywde zwierzakom... :(
Zapisane

Majanka

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #10 : 2002-07-23, 12:20 »
Ja niestety nie mam kota ale moja koleżanka, u której teraz mieszkam ma persa i zdążyłam już poznać jego charakterek. Pysio jest strasznie spokojnym kotem. Siedzi zawsze w pokoju, w którym akurat ktoś jest. Tam gdzie się położy prawie natychmiast zasypia. Ale ma czasem napady "szaleństwa". Biega wtedy po całym mieszkaniu albo gania własny ogon. Nie wiem czy wszystkie persy takie są, czy tylko on. Ale moim zdaniem to bardzo spokojny kotek i straszny pieszczoch (uwielbia kiedy nosi się go na rękach). :)
Zapisane

G.N.

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #11 : 2002-07-23, 12:26 »
W tej chwili nie mam persa ale miałem, konkretnie dwa, a znam ponad setkę. Miałem i mam i dachowce i inne rasy, wiec wiem co mówię. Co prawda od każdej reguły są wyjątki. Owszem znam dwa bardzo kontaktowe persy i jednego bardzo agresywnego, ale statystyka mówi co innego. Zdanie nie zmienię przeciętnie nie jest to rasa ani kontaktowa ani agresywna. Jeżeli trafił Ci się kontaktowy pers to miałeś szczęście i tyle.
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #12 : 2002-07-23, 12:32 »
A poza tym nie bardzo wiem co masz na mysli mowiac kontaktowy, jesli taki ktory domaga sie pieszczot co chwila, badz ciagnie do czlowieka i lubi sie bawic, to moze starsza osoba bylaby zmeczona? Moze wolalaby polozyc sobie go na kolanach albo na kanapie i posiedziec spokojnie? :-)
Zapisane

G.N.

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #13 : 2002-07-23, 17:41 »
Może? Jeśli tak to oczywiście polecam persa jak najbardziej! :roll:
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Artykul o persach
« Odpowiedź #14 : 2002-07-23, 18:01 »
Znalazlem artykul o persach : http://www.republika.pl/sok_eva/, znajduje sie w dziale : "W obronie persów".
Takze warto poczytac.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Artykul o persach
« Odpowiedz #14 : 2002-07-23, 18:01 »

zuza

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #15 : 2002-08-03, 19:01 »
Uwazam, ze pomysl z doroslym kotem o znanym charakterze jest najlepszym z mozliwych :-)
Plusy sa przede wszystkim 2. Jeden - prosi sie o kota przytulastego i spokojnego (Czarna wzielam z Azylu w Konstancinie wlasnie w ten sposob - nigdy wczesniej nie mialam kota i poprosilam o lagodne, spokojne stworzenie). Drugi - przy okazji pomoze sie jakiemus biedakowi szukajacemu domu.
Po lekturze wielu postow w roznych miejscach zwatpilam w cos takiego jak charakter rasy... jakiejkolwiek ;-) Pewnie wiekszosc trzyma jakis wzorzec, ale nigdy nie wiadomo czy sie na "wyrodka" nie trafi ;-)
Jedyne, o ktorych slyszalam zawsze to samo to brytyjczyki, ale pewnie jeszcze nie trafilam na opowiesc o takim, co wzorca nie trzyma...
Zapisane

Eva

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #16 : 2002-08-04, 11:33 »
Miło mi Apophis, że polecasz artykuł, który kiedyś "popełniłam" z mojej miłości do persów.  :)

Właśnie jednego z tych podobno niekontaktowych kotów, nie mogę zepchnąć z kolan, a inny drapie w drzwi, bo nie lubi być sam :)
Nogi mam podrapane, maluch uwielbia wspinać się po nich na kolana.
Uważam, że ile uczucia i zrozumienia okaże się kotu, tyle otrzyma się od niego.
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #17 : 2002-08-04, 12:03 »
Cytat: Eva
Miło mi Apophis, że polecasz artykuł, który kiedyś "popełniłam" z mojej miłości do persów.  :)


Hehe, mam nadzieje ze sie nie gniewasz o to :-)
Bo ja bronie kotów perskich i ich charakteru z takiej samej miłości do nich jak Ty :-)

Pozatym sadze ze hodowczyni ma wiecej do powiedzenia na temat kotow perskich i ich charakteru niz inni ktorzy raczej snuja na ten temat dywagacje...DUZO wiecej.
Zapisane

dora750

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #18 : 2002-08-04, 14:49 »
Nie no nie bedę sięrozpisywać na temat twojej wypowiedzi G.N, gdyż Apophis zrobił to za mnie.. Ale poruszyło mnie stwierdzenie ze persy są małokontaktowe.. Bardziej kontaktowego kota niż Parys nie znam. Co rano przyłazi do mnie do łóżka, bo według niego czas wstawać, mruczy mi do ucha, liże mnie i ogólnie robi wszystko zebym wstała, bo jak nie to da taki koncert, że wtedy to już na pewno się nim zajmę...Mało kontaktowe, szkoda że nie ma emoikonki pokazującej wzburzeni, bo bym ją tu umieściła. Tymczasem : :shock:  :?  :roll:  :?:  :shock:  :shock:  :okurcze:  :walenie:  :klotnia:
Zapisane

Eva

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #19 : 2002-08-04, 15:47 »
To jest chyba tak, że każda rasa ma pewne predyspozycje ku określonej formie emocjonalności, i nie każda każdemu odpowiada, nie rozumie jej tak naprawdę.

Podobnie jak z psami, jeśli ktoś lubi temperament dobermana, dziwne będzie dla niego powściągliwe zachowanie np. chow-chow. :)

A po pewnym czasie lubi się wszystko i dobermany i chow- chow i persy i syjamy, bo właśnie ta różnorodność jest ciekawa. :roll:
Zapisane

dora750

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #20 : 2002-08-04, 23:53 »
Ja to sobie tak myślę że ze zwierzętami to tak jak z ludźmi troszkę..Są psy i koty, są indianie i chińczycy, nie jest powiedziane że jak się należy do tej czy innej grupy( bo taki jest schemat) to będzie się odpowiadać wzorcowi..Są różne genotypy. Są kanapowe i kontaktowe peersy, a są persy na dachach, nie podchodź do kija..itd, jeżeli łapiecie mój tok rozumowania  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedz #20 : 2002-08-04, 23:53 »

Eva

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #21 : 2002-08-05, 09:38 »
Jednak zwierzęta rasowe, oprócz określonego wyglądu, powinny posiadać raczej przewidywalne cechy charakteru, właśnie o to chodzi, żeby ludzie mogli znaleźć to, co im najbardziej odpowiada.

A że są pewne różnice nawet wśród kociąt z jednego miotu - coż, bliźnięta ludzkie też się różnią. :)

Bardzo dużo zależy od wychowania, gdy maluchy mają dobry kontakt z opiekunem, mają duże zaufanie do ludzi, łatwiej się przystosowują, nie boją.
Charakter zmienia się także z wiekiem, mały rozrabiacz po osiągnięciu dojrzałości może mieć naturę raczej kanapową.

Ludzie także pogłębiają pewne cechy charakteru u zwierząt, u spokojnych, opanowanych, najczęściej zwierzęta też są takie.
Inni drażnią zwierzę np. w zabawie, bo podoba im sie, żeby było agresywne i tego właśnie zwierzaka uczą.
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #22 : 2002-08-05, 09:45 »
Moja kotka rano daje taki sam popis, (a czasem nawet w srodku nocy) mruczy tak glosno ze w ciszy nocnej to brzmi _naprawde_ donosnie.
Potrafi siasc na piersi i tak siedziec i mruczec, a jak tylko sie ruszy powieka zaraz lapka dotyka po twarzy....Jest slodka  i bardzo lagodna-przymilna....Nie zamienilbym jej za tysiac innych choc kiedys ja marzylem o Maine Coon, a zona o Brytyjczyku...  ;)
Zapisane

Eva

  • Gość
Najbardziej leniwa rasa kotow - pomozcie
« Odpowiedź #23 : 2002-08-05, 09:52 »
Ja zdecydowałam się na persy po przeczytaniu kilku książek, nie tylko ze wzgledu na wygląd, ale właśnie chcąc kota do mieszkania miejskiego niezbyt dużej powierzchni, nie nachalnego, spokojnego, kontaktowego i miłego.

Moje oczekiwania się spełniły :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.259 sekund z 27 zapytaniami.