Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kilka pytań  (Przeczytany 2374 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfik

  • Gość
Kilka pytań
« : 2002-09-24, 22:27 »
Witam!
Przez moje zycie przewinelo sie juz sporo zwierzat roznych gatunkow, ale z kotami nie mam prawie zadnego doswiadczenia. Dlatego licze na Was - zastanawiam sie nad przygarnieciem jakiejs kociej sierotki, ale musze poznac odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. :)
1.Jak nauczyc kociaka korzystania z kuwety? I czy zapach z niej jest bardzo uciazliwy?
2.Jakie jest prawdopodobienstwo, ze kociak podrapie kanapy, sciany etc.? Jak nauczyc go korzystania z "drapaka"?
3.Znam kilka kotow, ktore w czasie zabawy potrafia silnie podrapac, czasem nawet ugryzc. Jak sobie radzic w takich sytuacjach?

Licze na szczere odpowiedzi, bez koloryzowania ;) Moze polecicie jakies fajne linki albo ksiazki. Jesli juz zdecyduje sie na kota, to chce miec po prostu kochanego, wesolego i lagodnego pieszczocha:))))
Zapisane

myszka

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #1 : 2002-09-24, 22:35 »
Cytuj
1.Jak nauczyc kociaka korzystania z kuwety? I czy zapach z niej jest bardzo uciazliwy?


Wiele kociaków łapie sama o co biega... koty są bardzo czyste. Możesz, jak szczeniaczka, przy niepokojących objawach zwiastujących siusiu, koopkę, wsadzać kicię do kuwetki. Zapach nie powinien być problemem przy dobrym żwirku - jakim, to temat na osobny wątek ;)

Cytuj
2.Jakie jest prawdopodobienstwo, ze kociak podrapie kanapy, sciany etc.? Jak nauczyc go korzystania z "drapaka"?


Tak naprawdę jak kotu bardziej spasuje kanapa to... żegnaj kanapo... koty są nietresowalne ;) Możesz próbować zapachów, np. cytrusy są dla kotow obrzydliwe. Zapachem zachęcającym będzie np. kocimiętka ( spray do kupienia w zoologu)


Cytuj
3.Znam kilka kotow, ktore w czasie zabawy potrafia silnie podrapac, czasem nawet ugryzc. Jak sobie radzic w takich sytuacjach?


PIszczeć i fukać na kociaka. Serio. To pokaże mu w jego kocim języku, że ciebie boli i nie pochwalasz takiej zabawy. Zabrać rękę.


Cytuj
Licze na szczere odpowiedzi, bez koloryzowania  Moze polecicie jakies fajne linki albo ksiazki. Jesli juz zdecyduje sie na kota, to chce miec po prostu kochanego, wesolego i lagodnego pieszczocha:))))  


Koty to indywidualiści... ;) nigdy nic nie wiadomo :) ale ogólnie to słodziaki, zwłaszcza kiedy zrozumiesz, że to nie ty masz kota, tylko on ciebie  :lol: [/quote]
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kilka pytań
« Odpowiedź #2 : 2002-09-25, 19:13 »
Elfik, jeśli chcesz spokojnego, miłego pieszcocha, to może raczej zdecyduj się na dorosłego kota. Ma już ukształtowany charakter, a jak oswoi się z Twoim domem, to będzie baaaardzo rozkosznym rozrabiaką :D

Nie każdego małego kociaka można oduczyć mocnego gruzienia i drapania, mój np. do tej pory potrafi nabić mi zębami sińce (ale dumnie noszone), na drapkę też się nie dał nabrać, niestety, z wielką namiętnością robi mi wydrapywanki na kanapie  :cry: . Kocimiętka to dobry sposób, ja o nim nie wiedziałam, i może dlatego  :?:

Dobry żwirek baardzo dużo daje, jeśli będzie to kocurek, to polecam kastrację - ogranicza przykry zapach (i nie tylko) oraz jak najczęstsze sprzątanie kuwety. Najlepiej po każdej wizycie kota w "przybytku".

I koniecznie bierz kota - to przesłodkie zwierzaki  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Kilka pytań
« Odpowiedz #2 : 2002-09-25, 19:13 »

Elfik

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #3 : 2002-09-25, 19:42 »
Dzieki Myszki! :)
Wiem, ze kociaki sa slodkie, ale troche mnie jednak przeraza ta ich indywidualnosc ;) Z drapiacym szczeniakiem dam sobie rade, a maly kociak powoduje moja bezsilnosc..
Co do brania doroslego kota - musialabym chyba dobrze poszukac pieszczocha o "niezwichrowanej" psychice. (a tak w ogole, to od kiedy kot jest dorosly?)
I jesli bedzie - to tylko ONA, tzn kotka :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kilka pytań
« Odpowiedź #4 : 2002-09-25, 20:11 »
Jak kociak ma ok 1,5 roku, można uznać, że już jest dorosły, chociaż nie zawsze, ale nie powinien już się bardzo zmienić. Koteczkę też polecam wysterylizować.
A co do ich indywidualności - to jest w kotach najlepsze  :wink:

Koty po schronisku z reguły nie są tak bardzo "zwichrowane" jak pieski. Jeśli chcesz, wsadzę Twoje ogłoszenie na innym forum, na pewno jakaś dorosła kotka się dla Ciebie znajdzie  :idea:  :wink: Napisz tylko skąd jesteś, i ew. e-mail bądź telefon - najlepiej na pw.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #5 : 2002-09-25, 20:20 »
Może Kaśka, albo Tuptuś np...  :wink: dlaczego się upierasz przy kotce???  :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kilka pytań
« Odpowiedź #6 : 2002-09-25, 20:23 »
Cytat: myszka
Może Kaśka, albo Tuptuś np...  :wink:


Bo Agatki już nie dostaniesz  :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #7 : 2002-09-25, 20:25 »
Czarna też już właściwie zaklepana...  :P  Basza mój i tylko mój...


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

dora750

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #8 : 2002-09-25, 20:30 »
Jeszcze ja cos dodam :)
Kotu obcina się pazurki, żeby nie drapał. Są do tego specjalne cążki, może to zrobić weterynarz. Ścina się sam haczyk pazurka, gdyz kocie szponki sa unerwione i jak się utnie zbyt duzo, trafia się na nerw. Wiadomo co dalej. Leci krew, kot kwiczy bo trochę boli..Wtedy łapkę pod wodę i zaraz przechodzi. W ciągu 4 lat obcianania kotom pazurów zdarzyło mi się tylko jeden raz skaleczyć Pandorkę. Nerw w pazurze łatwo zauważyć. Kiedy kończy się haczyk, a zaczyna gruby pazur, widać w nim taką białą lub czerwoną nitkę. To jest własnie nerw.
MOje koty same jakos zaakceptowały drapaczkę i ostrzą o nia pazurki.
Kotu trzeba od początku tłumaczyć do czego słuzy kuwetka, wkładać go do niej, zwłaszcza, jak widzimy, że się kręci. Jeśli mu się często powtarza, że "siusiu  sięrobi do kuwetki", kot zrozumie o co nam chodzi. Jeżeli małemu kotu się zdarzy zrobić coś obok, można posmarować (za pomocą papieru np) kuwetętym moczem, włożyć kota i mu pokazać, że tutaj siusiu, nie na podłodze. Nie bić, nie szturchać, pogrozić palcem można  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kilka pytań
« Odpowiedz #8 : 2002-09-25, 20:30 »

Elfik

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #9 : 2002-09-25, 21:49 »
Widze, ze tu szybko dzialacie..!:)))))
Ja na razie tak troche gdybam, to nie jest sprawa dni, raczej paru miesiecy :( Ale poszerzam wiedze, za co wielkie DZIEKIIII! :D  
O obcinaniu pazurow wiem (mam doswiadczenie z psimi), ale z krotkimi tez chyba moze drapac..
Dlaczego kotka? Tak jakos :) Nie bede jej rozmnazac (na pewno!), moze wysterylizuje, a od kocurow odstrasza mnie ten ich zapach.
Sa moze jakies strony adopcyjne? (najlepiej z W-wy)

pozdr:D
      ja+pies+2 myszoskoczki+2bojowniki+jeszcze kilka rybek  :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #10 : 2002-09-25, 21:54 »
Kocur śmierdzi jeśli znaczy, w przypadku 90% kastrowanych kocurków ten problem znika, tak, że to nie jest prawdziwy problem ;) strona adopcyjna, owszem, owszem, polecam koty.rokcafe.pl dział adopcje. Bardzo dużo kotuchów, chyba najwięcej z Warszawy :) Powodzenia!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kilka pytań
« Odpowiedź #11 : 2002-09-25, 22:34 »
U mojego zapach całkowicie zniknął, ale głupi niestety pozostał  :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #12 : 2002-09-25, 22:40 »
Nie, on jest zmu-to-wa-ny. To nie to samo, choć daje podobne objawy  :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kilka pytań
« Odpowiedź #13 : 2002-09-25, 22:51 »
ano tak, właśnie, zapomnialam  :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Kilka pytań
« Odpowiedź #14 : 2002-09-26, 07:34 »
:lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kilka pytań
« Odpowiedz #14 : 2002-09-26, 07:34 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.