Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Przybłąkał się kot  (Przeczytany 11347 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« : 2002-10-06, 15:13 »
Dzisiaj jak wracałam ze sklepu zobaczyłam pod moim oknem kotka. Jest całkowicie oswojony. To piękny, gruby kocur. Chyba sie zgubił albo go ktoś wyrzucił. Ja go nawet nie mogę wziąść do dmou bo mam patki, ryby i myszoskoczka. Teraz siedzi pod moim oknem (mieszkam w bloku na parterze). Nie wiem co mam z nim zrobić  :?:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #1 : 2002-10-06, 15:35 »
Poprostu staraj sie mu pomoc. Daj mu mleka niekiedy, albo jakies resztki wędliny i t p..  Tez miałam takiego kota przy bloku. Albo zaoytaj sie rodzicow czy moze spac sobie w Twojej piwnicy :))
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #2 : 2002-10-06, 15:43 »
Juz mu zanioslam jesc  :) ale niezbyt chcialo mus sie jesc  :roll: a przed chwilą bylam go poszukac zeby go zabrac bo pada deszcz ale go nie bylo  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przybłąkał się kot
« Odpowiedz #2 : 2002-10-06, 15:43 »

NeTkA

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #3 : 2002-10-06, 18:04 »
Szkoda że kociaka nie mozesz wziać . karm go  zrób posłanie koło okna lub zapytaj o piwnicę. Ja też miałam kiedyś takiego kotka mój miał posłanie na balkonie ale przygarnęli go znajomi. Teraz też jestem właścicielka domowego kotka i wierz mi że ptak rybi to nie problem, bo sama mam papuge rybki i kota i zyją sobie w zgodzie...
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #4 : 2002-10-06, 18:45 »
:cry: Kotek gdzies zwiał  :cry: Jutro go poszukam jak wroce ze szkoly. A moje papużki nie mogą zyc w zamknięciu, mają obcięte lotki i są przyzwyczajone do otrawtych dzwiczek od klatki.
Zapisane

NeTkA

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #5 : 2002-10-06, 20:02 »
Tak sie zdarza. Kotek może poprostu jest od kogoś i wyszedłl na dwór. Skoro to kocur to to prawdopodobne, bo one znikaja czasem nawet na kilka dno niestety. Życze zebyś go znalazła, lub żeby było tak jak pisze  :roll:
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #6 : 2002-10-06, 20:32 »
On byl jakis przestraszony, wszedzie sie rozgladał i wszystkiego słuchał. Mam nadzieję, że właściciel go znalazł  :roll:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #7 : 2002-10-06, 20:40 »
Zależy jaki własciciel..  Skoro przestraszony...[/quote]
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #8 : 2002-10-06, 22:40 »
Przestraszyć się mógł czegoś na "wolności", niekoniecznie był to wredny właściciel. :P  A jeżeli kot zacznie u Ciebie pomieszkiwać na stałe, to niestety odradzam resztki wędlin i mleko, koty niezbyt dobrze znoszą taką dietę, może dojść do zatrucia  :( . Lepiej już dawać gotowane lub przemrożone mięsko wołowe, kurz, indycze, rybkę - może być z ryżem lub makaronem, ew. puszki whiskacza i suchą karmę. A do picia wodę.  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Przybłąkał się kot
« Odpowiedz #8 : 2002-10-06, 22:40 »

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #9 : 2002-10-07, 11:58 »
Dziasiaj rano jak szlam do szkoly to go widzialam  :) A teraz wrócialam i go nie ma. Napewno się jeszcze zjawi. Niestety na 100% nie bedzie mógl u mnie zamieszkac. Moi rodzice dostaliby zawalu jak bym im powiedziala cos takiego. Ale bede mu dawac jesc i postaram sie nim zaopiekowac  ;)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #10 : 2002-10-08, 13:15 »
No i sie zjawił!!  :wink:  Dalam mu kielbaski i mleka.  :)  Był bardzo głodny.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #11 : 2002-10-15, 21:16 »
Kitek zamieszkał u mnie chyba na stale :) Zrobiłam mu pod oknem, pod krzakiem ciepły i nieprzemakalny domek   :idea:  Codziennie go karmię itp. Daje mu wchiskacza, mleka (nie chce pić wody  :roll:  ) itp. Boje sie tylko, że jakiś pies go pogryzie albo sąsiad  :walenie: lub  :evil:  :( Ale mam nadzieje ze nic takiego sie nie stanie !!!!!!!  :? :)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #12 : 2002-10-15, 21:20 »
Aha ! A co wy dajecie jeść swoim kotkom ?  :?: Jestem niedoswiadczona i nie wiem zbytnio co jedzą koty  :?:
Zapisane

myszka

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #13 : 2002-10-15, 22:16 »
No na pewno nie whiskas, wędlinę albo mleko, to jest na dłuższą metę najlepsza droga żeby kota zabić, niestety (nie powinnaś słuchać rady kogoś kto nie ma kota, tak jak M. :( ) Magda powtarza obiegowe opinie, które nie mają NIC wspólnego z prawdą. Radzę Ci podawać kotu przemrożone mięsko, surowe, najlepiej wołowinę lub drób, mogą być podroby, najlepiej serca. Z puszek na pewno nie whiskas (syf) i kitekat (syf) chociaż koty je jedzą, ale to dlatego, że te karmy mają interesujące zapachowo substancje chem w swoim składzie :( Spróbuj Friskies Delices takie żółte puszeczki, Gourmet, Dr. Alder's. Z suchych najlepiej droższe karmy, jeśli już w ogóle - przyzwoita jest karma Favorit, kanadyjska? Z droższych tańsza, a przyzwoita. Mleko koty lubią, ale dozować je ostrożnie, często powoduje biegunkę. Możesz dać czasem ryż na mleczku, serek biały, jajko - aby zapewnić kotu wapń i białko ;) Do mięska możesz dodać makaron i gotowane warzywka, żeby było więcej i zdrowiej! Powodzenia z kotuchem ;) Aha, czytałam że myślisz że kot jest domowy bo gruby, czy to na pewno "tusza", bo np. mój nowy kot, Basza, jest chudy, ale wygląda na grubego, taką ma puszystą budowę ;)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #14 : 2002-10-16, 15:36 »
Z tym surowym mięskiem chyba nic nie wyjdzie, wczoraj mu dalam surowe mięcho i je potem zwymiotował. On najchętniej je tylko suchą karmę (dawalam whiskas i kitiket, ale zmienie na jakąs inną, którą zaproponowala Myszka.xww), chyba go wcześniej tylko tym karmili  :roll:  :?:  :roll:  :?:  :roll:  :?:  :roll:  :?:  :roll:  :?:  :roll:  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przybłąkał się kot
« Odpowiedz #14 : 2002-10-16, 15:36 »

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #15 : 2002-10-16, 15:39 »
Aj, miala byc myszka bez zadnych - .xww  :oops:
Zapisane

myszka

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #16 : 2002-10-16, 18:10 »
Powodów wymiotów mogło być wiele. Raz, mięso nieświeże, dwa zeżarl za dużo zbyt łapczywie (ach te kotki  :lol: ). Może faktycznie być też tak że nie toleruje. Wtedy - podgotuj mięso, bez soli i innych przypraw. I daj gotowane. To dużo zdrowsze niż gotowe karmy. Oczywiscie, jeśli już chcesz dawać gotowizny, to te, które wymieniłam. Raportuj co z kotkiem ;) Pozdrawiam.
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #17 : 2002-10-17, 15:32 »
Wiesz najlepiej żebyś się postarała znaleźć mu dom. Może to bedzie trudne, ale na pewno znajdą się dobrzy ludzie którzy go przygarną
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #18 : 2002-10-17, 20:08 »
Już sie wszystkich wypytalam i wogóle, nikt nie chce miec kota albo po prostu nie może :( Dowiedzialam sie ze duzo ludzi daje mu jesc. Dzisiaj np. poszlam go wziąśc na klatke zeby mu dac jesc a taka jedna gosciówa dwala mu jakąś kielbase  :roll: Dzisiaj  rano przyniósł pod moją klatke nieżywą myszke  :?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #19 : 2002-10-17, 22:03 »
To prezent za opiekę  :D
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #20 : 2002-10-17, 22:25 »
Aleksja- Przygarnik Kotka (kropka) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przybłąkał się kot
« Odpowiedz #20 : 2002-10-17, 22:25 »

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #21 : 2002-10-19, 17:39 »
Dzisiaj kupiłam tą karmę, którą mi poleciła Myszka :) Zaraz pójde ją wypróbować  8)
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
przyplątał się
« Odpowiedź #22 : 2002-10-19, 20:03 »
Może kotek zgubił dom, ale jak często zaczyna przychodzić to chyba nie...może jest oswojony, bo inni ludzie też go dokarmiali itp...
Kotkowi możesz dawać różne mięska whiskasa, i inne kocie karmy.
Na zimę będizesz musiała dla kotka znaleźć miejsce w piwnicy, bo w swoim "domku" raczej moze mu być zimno..
Czy kotek ma już imie?
Trzymam kciuki, aby kotek żył z Tobą, lub znalazł szczęśliwy dom :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #23 : 2002-10-19, 20:22 »
Już na poprzedniej stronie powiedziałam co najlepiej zrobic z Whiskasem...  :roll: Pinczerko, Ty Gizmowi dajesz Pedigree Pal albo Chappi?
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Przybłęda
« Odpowiedź #24 : 2002-10-19, 20:30 »
Nie nie daję, ale wiem, że niektóre koty lubią whiskasa(moja Viki wręcz przeciwnie) :D
Zapisane

myszka

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #25 : 2002-10-19, 20:37 »
A ja lubię hamburgery ale to nie znaczy, ze mam je non stop jeść :lol: na poprzedniej stronie podałam Aleksji kilka w miarę dobrych karm, o ile takie sztuczności moga być dobre...  :roll:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Przybłęda
« Odpowiedź #26 : 2002-10-19, 20:49 »
wiem MYSZKO, że Twoje propozycje są niezawodne 8)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #27 : 2002-10-19, 22:17 »
Ten Favorit jest pyszny [mówie za kotka] ! A co do imienia to jeszcze nie ma :| A piesek mojej babci - Filipek jest uzależniony od Pedigree  :lol: innej karmy nie je  :roll: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przybłąkał się kot
« Odpowiedz #27 : 2002-10-19, 22:17 »

myszka

  • Gość
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #28 : 2002-10-19, 22:24 »
Bo te tanie karmy są bardzo mocno doprawione substancjami smakowymi i zapachowymi, które działają uzależniająco :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Przybłąkał się kot
« Odpowiedź #29 : 2002-10-20, 00:00 »
Łoj niestety, z reguły również przesrywająco.  :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 28 zapytaniami.