Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: chomiczka+chomik  (Przeczytany 2751 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiczka+chomik
« : 2003-02-14, 16:50 »
Chciałabym zapłodnić moją chomiczkę...
Ale nie jestem pewna czy ona ma ruję i czy  można do ie przystawić samca...
Cow eicie o tyym i wogóle o ciąży chomika? ile trwa? co potem trzeba robić, jakie chomiczka musi mieć jedzenie?

aha, czy chomiczka z chomikiem mogą się pogryźć podczas spotkania, jeżeli chomiczka nei ma rui?
Zapisane

Emilka

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #1 : 2003-02-14, 17:10 »
jesli nie jestes pewna...czy choma ma ruje i wlozysz ja koniecznie do klatki samca i zauwazysz ze zachowuje sie agresywnie to koniecznie je oddziel bo samica moze samca nwet zabic.
kiedy samica jes juz w drugiej polowie ciazy zaczyna dopiero przybierac na wadze, robi sie bardziej ospala i powinno sie ograniczac barnie jej na rece. Dotkniecie brzuszka chomika moze powodowac uszkodzeniem plodu dlatego przed porodem powinno sie chomice zostawic w spokoju. A kiedy choma rodzi to najczesciej w nocy, kiedy w mieszkaniu jets juz spokoj, malutkie chomuczki rodza sie same i nie potrzebuja czlowieka by pomogl im przyjsc na swiat :wink:  No to tyle co wiem :)
acha ciaza chomow trwa 16-18 dni...przewaznie u syryjskich bo u innych gatunkow ok. 20
poszukaj jeszcz ejakis info w necie :)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #2 : 2003-02-14, 19:09 »
= Wielka Miłość ;)


A co do tego... Gdy już będą młode samca trzeba dać do oddzielnej klatki i nie wolno mamuśce dokuczać i robić gwałtownych ruchów.. U nas w szkole mamuśka zjadła swoje wszystkie młode ;((
Zapisane

Forum Zwierzaki

chomiczka+chomik
« Odpowiedz #2 : 2003-02-14, 19:09 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #3 : 2003-02-15, 21:52 »
no, moja koleżanka trzymała samca i samicę razem juz po porodzie chomiczkki i samiec pozjadał wszystkie 6 maluchów ; _  ;
Zapisane

kasia

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #4 : 2003-02-16, 08:10 »
U syryjczyków tak jest  :(
Ale za to moje dżungarki (zarówno w domu jak i w  szkole) opiekują sie maleństwami wspólnie. :wink:
To jest możliwe tylko jeśli samiec i samiczka mieszkają razem od małego. W innym przypadku samica gryzie samca.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #5 : 2003-02-16, 13:56 »
to twoje chomiki chodzą do szkoły??

Powiedzcie mi ejszcze-czy chomiczka musi byćwtedy na diecie?
Moja chomisia jest w klatce...czy trzeba ją rpzenieść do akwarium, żeby maluchy nie rpzecisnęły się przez pręty w klatce?
Zapisane

Gerda

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #6 : 2003-02-16, 14:40 »
musi dostawać dużo białka, które znajdziesz w twarogu, mleku, żółtym serze :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #7 : 2003-02-16, 16:51 »
Wiecie co...coraz bardziej mnie ciagnie zeby moja chomice rozmnozyc  :roll: ...a ty pinczerko masz syryjskiego choma?
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #8 : 2003-02-16, 18:39 »
no właśnie ja tak poczytałam, poczytałam i taka vena twórcz do rozpłodu chomiczki mnie naszła :wink:
Gerda, dzięki za informacje! 8)

Tak, mam syryjskiego chomika, a raczej chomicę....a ty?
Zapisane

Forum Zwierzaki

chomiczka+chomik
« Odpowiedz #8 : 2003-02-16, 18:39 »

Emilka

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #9 : 2003-02-16, 18:51 »
Ja tez syryjska chomice.
I chcesz dokupic samca tak? a co potem z mlodymi masz zamiar zrobic?
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #10 : 2003-02-16, 21:31 »
To znaczy moja koleżanka ma chomika, no i zgodziła się żeby miał romansikz moją Pysią wzamian za jednego chomika, wiec samca nie bedę dokupywać....
A maluchy...prawdopodobnie jednego sobie zostawię, a resztę na sprzedanie....

Emilka , mam dla Ciebie radę-nigdy nie rozpładniaj brata i siostry bo mój brat mówił, że z tego mogą wyjść chorę chomiki, a nawet mutanty!
Zapisane

Emilka

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #11 : 2003-02-16, 22:02 »
Dzieki z arady, jeszcze sie zastanowie..
y....chomiki mutanty?? to brzmi ciekawie  ;)  ;)  ;)
Zapisane

Saba

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #12 : 2003-02-16, 22:15 »
Cytat: pinczerka_i_Gizmo
a resztę na sprzedanie....

A nie lepiej oddać komuś zamiast sprzedawać?
Cytat: pinczerka_i_Gizmo
Emilka , mam dla Ciebie radę-nigdy nie rozpładniaj brata i siostry bo mój brat mówił, że z tego mogą wyjść chorę chomiki, a nawet mutanty!

Mutant to lekka przesada. Ze zwierzętami jest tak samo jak z ludźmi: nie należy dopuszczać do związków kazirodczych. Nie tyle ze względów etycznych (to już inna sprawa ;) ), ale genetycznych. W pierwszym pokoleniu chomikom nic nie musi się dziać, ale pewne wady mogą się ujawnić w kolejnych. Dlatego trzeba zadbać o to, żeby zwierzaki zostały rozdzielone gdy tylko nie będą potrzebowały już matki (gryzonie bardzo szybko dojrzewają płciowo).
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #13 : 2003-02-17, 15:45 »
Saba, dzięki za informacje!
Przydadzą się :wink:
Faktycznie z tymi mutantami trochę rpzesadziłam, ale po takim związku małe chomiki mogą być brzydko mówiąc "niedorobione"
Zapisane

Saba

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #14 : 2003-02-17, 15:53 »
No mniej więcej o to chodzi :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

chomiczka+chomik
« Odpowiedz #14 : 2003-02-17, 15:53 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #15 : 2003-02-17, 16:26 »
Saba, a ty masz chomika???
Zapisane

Saba

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #16 : 2003-02-17, 16:29 »
Nie, mam świnki morskie (też miałam małe 8) ). Ale w tym wypadku (tzn tym, który opisywałam wyżej) gatunek zwierzaka nie ma znaczenia :wink:
Zapisane

Clickerka

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #17 : 2003-02-18, 16:21 »
Słyszałam o tych mutantach i wtedy chodziło o to, że samiec jest potem bezpłodny. Pinczerka a ile twoja chomiczka liczy sobie latek?? Ja miałam taką niemiłą sytuację że kupiłam sobie dwa mandżury gdyż słyszałam, że żyją w stadach i dlatego może być i kilka. Od razu przy zakupie zaznaczyłam, że chcę albo dwie samice albo dwóch samców. Dostałam dwie samice. Szczęśliwa pojechałam do domu, po około miesiącu jeden z nich zaczął się dziwnie zachowywać ganiał drugiego , gryzł go , przeniosłam je nawet do większej klatki, żeby one nie miały ze sobą dużego kontaktu. Ale jeden z nich uciekł i musiałam je z powrotem przenośić. Wieczorem zauważyłam coś dziwnego a mianowicie :krycie:  okazało się więc, że były to samiec i samica. Nestety musiałam jednego oddać , bo tata nie pozwolił mi mieć tyle klatek. Samica nie była w ciąży, bo była za młoda , aja tak liczyłam na małe chomisie!

P.S. Pinczerka jeśli dojdzie do porodu i na drugi dzień znajdziesz w gnieżdzie krew to się nie przejmuj, ponieważ matka odgryzając pepowinę zatrzymuje sie gdy maluszek zaczyna piszczeć, a gdy chomiczatko jest słabe albo martwe chomica je zjada.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiczka+chomik
« Odpowiedź #18 : 2003-02-19, 18:02 »
Moja chomiczka ma ma 1 roczek..
tzw. urodzila sie 25 pazdziernika....

ja kiedys slyszalam, że jeżeli chomicy daje się mięso to ona potem dzieci zjada, czy to prawda?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 30 zapytaniami.