Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wysepka.....  (Przeczytany 901 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cieciorka

  • Gość
Wysepka.....
« : 2004-11-26, 19:43 »
Mam w domu zolwia czerwonolicego. Nie ma on od 7 lat wysepki ani nic w tym rodzaju (chociaz czasem siedzi na gabce od filtra ;) ) Kiedy sie tego domaga, wypuszczam go na podloge. Czy nie jest zle? Jest juz dosyc duzy :P zyje tak od zawsze
Zapisane

Edi

  • Gość
Wysepka.....
« Odpowiedź #1 : 2004-11-26, 20:48 »
Witam
Żółwie wodne oprócz części wodnej zawsze powinny mieć część lądową.Mniejszą lub większą(w zależności od upodobań i potrzeb danego gatunku) ale na tyle dużą by mogły spokojnie się na niej wygrzewać.Bo nad wysepką właśnie(ogólnie nad częścią lądową) żółwiom wodnym montuje się lustrzankę.Żółwie wodne wbrew pozorom bardzo lubią wygrzewać się w promieniach słońca(w akwarium pod żarówką) na jakiś kamieniach,konarach itp.Dlatego wystawianie żółwia gdy domaga się suchego lądu jest nieodpowiednie-nie zastąpi mu wysepki.Trzeba zamontować mu wysepkę :!!!:
Pozdrawiam
Zapisane

arke

  • Gość
Wysepka.....
« Odpowiedź #2 : 2004-11-26, 22:55 »
Zgodze się z Edim i jest to koniecznie..zrób to jak najszybciej mozesz ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wysepka.....
« Odpowiedz #2 : 2004-11-26, 22:55 »

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Wysepka.....
« Odpowiedź #3 : 2005-04-09, 12:44 »
ja miałam taki kamień w kształcie jaja i żów zawsze sobie tam siedział pod żarówką..zrób podobnie
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Re: Wysepka.....
« Odpowiedź #4 : 2005-04-09, 15:25 »
Cytat: Cieciorka
zyje tak od zawsze


To źle.
Tak jak powiedział Edi - pędem do sklepu albo samemu coś wykombinować, i zrobić mu jakieś miejsce, gdzie będzie mógł odpocząć od wody!
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: Wysepka.....
« Odpowiedź #5 : 2005-07-25, 21:18 »
prawdopodobnie nieługo zamontujemy wysepkę...wiem, że dopiero teraz, ale ja cały czas prosiłam rodziców, żebyśmy wreszcie to zrobili, a oni cały czas, że on wyskoczy (akwarium stoi na szafce) itp... :(:(:( jęcze im i jęcze, no i może jak teraz go przeniesiemy w inne miejsce to wtedy zrobimy...glupio mi, ale tak naprawdę jest to żółw mojej siostry i ja jak jej narzekałam, to mówiła, że przecież go wypuszczamy... mam nadzieję, że mnie nie owrzeszczycie, bo naprawdę strasznie ciężko :(

Sama kombinuję też, ale nic mi nie przychodzi do głowy, żeby nie stracił przestrzeni... a jak co wymyślę- gorzej z wykonaniem.... :( kurde...
« Ostatnia zmiana: 2005-07-25, 21:20 autor Cieciorka »
Zapisane

Mycha15

  • Gość
Odp: Wysepka.....
« Odpowiedź #6 : 2005-07-25, 22:23 »
Ja jak miałam kiedys małego żółwika czerwonolicego i trzymałamk go w akwarium to w rogu był duzy plaski i wysoki kamien a obok niego z 2 stron 2 kamienie takie schodki jakby i tam lampa była i sie uwielbiał wygrzewac :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 24 zapytaniami.