Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: żółwica znosi jajka  (Przeczytany 933 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stynka

  • Gość
żółwica znosi jajka
« : 2005-05-06, 16:34 »
Moja ośmioletnia, jak się teraz okazało żółwica czerwonolica, znosi jajka. Robi to i w akwarium i na podłodze (kiedy sprzątam akwarium)w różnych odstępach czasu. Jajkami sie nie interesuje, czasami je zjada. Dodam że samca to ona na oczy nie widziała więc jajka są puste. Chciałabym wiedzieć czy to jej nie szkodzi, nie osłabia jej. Może wymaga specjalnej diety....
Zapisane

maka

  • Gość
Odp: żółwica znosi jajka
« Odpowiedź #1 : 2005-05-06, 17:56 »
skladanie jajek napewno oslabia samice,przeciez nie bierze budulca na nie z fabryki tylko z siebie samej........
idz do weta,moze ma jakies zaburzenia hormonalne,albo tak bardzo chce do samca
zolwie nie opiekuja sie swoimi jajami,wiec ona tez tego nie bedzie robila,a jak zjada to na zdrowie,wracaja do niej skladniki........
polecam wizyte u weta
Zapisane

stynka

  • Gość
Odp: żółwica znosi jajka
« Odpowiedź #2 : 2005-05-08, 13:21 »
Rysiu nie będzie szczęśliwa , nie znosi żadnych podróży. Tak pozatym to jest całkiem w dobrej formie i żadnych oznak niedoboru nie wykazuje. Interesujace w niej jest to że w przeciwieństwie do znanych mi zachowań żółwi nie znosi jajek raz a porządnie tylko na raty, dwa dzisiaj , jedno za tydzień, 3 za parę miesięcy itd.
No i przy jej rozmiarze 20 cm i wielkości 1 jajka ok. 4,5 cm to gdzie ona je mieści! Ostatnio złożyła  4 na raz
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: żółwica znosi jajka
« Odpowiedz #2 : 2005-05-08, 13:21 »

Leloo

  • Gość
Odp: żółwica znosi jajka
« Odpowiedź #3 : 2005-05-08, 17:15 »
Ja bym radzil jechac do weta... bo to moze byc cos nie tak... mlepiej bedzie dla niej... naprawde...
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: żółwica znosi jajka
« Odpowiedź #4 : 2005-05-09, 12:49 »
I może nastąpić zaparcie jaj i może czasem paść
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.197 sekund z 27 zapytaniami.