Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: usuwanie zęba  (Przeczytany 4237 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
usuwanie zęba
« : 2008-02-12, 18:35 »
Czy wasz pies miał usuwane zęby?
Jeśli tak jak to sie odbywa? jak długo goi sie rana?
Piszcie co wiecie na ten temat (chyba że już był taki temat - ja nie znalazłam).

Mojego psa (5 miesięcy) prawdopodobnie to niedługo czeka. Jeden mleczny kieł nie wypadł, a stały już wyrósł. Jutro jedziemy do hodowcy po poradę, ale  obawiam się, ze interwencja weta będzie konieczna.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #1 : 2008-02-13, 11:07 »
na razie sie nie martw - do 9 mesiaxca spokojnie mozna poczekac - a w tym czasie duzo twardego do gryzienia.

Jak dluggo sie goi trudno okreslic - ze wzgledu na umiejscowienie . samo usuwanie natomiast odbywa sie pod narkoza. jednak z racji na wiek - na razie nie ma sie co martwic.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #2 : 2008-02-13, 14:33 »
Ja sie nie martwię, no może trochę boję się, żeby się zgryz nie popsuł.
Na wet-serwisie radzą od razu usuwać, ale wszyscy mi radzą, żeby poczekać.
Niedługo pierwsza wystawa i do tego czasu trzeba sie pozbyć zęba.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedz #2 : 2008-02-13, 14:33 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #3 : 2008-02-13, 18:21 »
gdyby to byl zab w zgryzie - to wtedy istnialoby ryzyko, ze inne siekacze zle beda rosly, jednak skoro jest tokiel - to nie ma sie co obawiac

a sprawdz czy ten mleczak mocno siedzi, czy moze sie rusza?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #4 : 2008-02-13, 19:20 »
Mocno siedzi. Chociaż na początku, jak to zauważyłam, to wydawało mi się, ze minimalnie sie rusza. Codziennie staram sie ruszać tym kłem. Jutro postaram sie kupić kości cielęce.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #5 : 2008-02-13, 20:03 »
Mój Gizmiszon(13 miesięcy) ma aż 4 nadprogramowe zęby - wiem,że przydałoby się by ich pozbyć, aby problemów z próchnicą się nie nabawić, ale wciąż na samą myśl o poddawaniu psa narkozie wnętrzności mi się wywracają...
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #6 : 2008-02-14, 10:38 »
Mój Gizmiszon(13 miesięcy) ma aż 4 nadprogramowe zęby - wiem,że przydałoby się by ich pozbyć, aby problemów z próchnicą się nie nabawić, ale wciąż na samą myśl o poddawaniu psa narkozie wnętrzności mi się wywracają...

tu nietstety jest konieczne usuniecie - nawet nie z powodu prochnicy, ale dlatego, ze owe "nadprogramowe" zeby po pierwsze - oslabiaja stale, po drugie - same sa o wiele delikatniejsze i szynko zaczna sie psuc - poza tym jest to wrecz proszenie sie o zapalenie dziasel....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #7 : 2008-02-14, 13:44 »
Czy narkoza jest zawsze konieczna?
Ja miałam wyrywane nadprogramowe zęby na żywo, jedynie ze znieczuleniem. Moze psu też tak można zrobić jeśli zęby nie siedzą zbyt mocno?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #8 : 2008-02-14, 13:49 »
problem polega na tym, ze korzenie psich zebow - a w szczegolnosci klow, sa mniej wiecej dwa razy dluzsze niz to co wystaje z dziasla...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedz #8 : 2008-02-14, 13:49 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #9 : 2008-02-14, 15:35 »
problem polega na tym, ze korzenie psich zebow - a w szczegolnosci klow, sa mniej wiecej dwa razy dluzsze niz to co wystaje z dziasla...
wiem, że tak jest w przypadku zębów stałych. Mleczne zęby chyba mają mniejsze korzenie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #10 : 2008-02-14, 17:01 »
może narkoza jest przeraźliwa i niechetnie ise na to ktoś decyduje ale jeśli nawet ze znieczuleniem pies bedzie miał wyrwanego zeba, nie wiem też jakie znieczyulenie ale tak zeby nie był przymulony to bedzie się wyrywał, jak krew zacznie lecieć niewiadomo co zrobi, chyba już lepiej pod narkozą i przynajmiej pies się nie zestresuje i nie opluje wszystkiego
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #11 : 2008-02-27, 18:48 »
Przed chwilą wróciłyśmy od weta bez kła :)
Całość z usypianiem i wybudzeniem trwało pół godziny.
Po Magii nie widać, że cokolwiek jej robili. Wyszła od weta tak samo wesoła jak wchodziła. Dziurka w dziąśle prawie niewidoczna. Jedynie zdejmowanie opatrunku po wenflonie było nieprzyjemne, plaster przykleił się do kudełków (ale lepsze to niż ogolenie łapy).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #12 : 2008-03-04, 08:07 »
Kasiu dzięki za relację, trochę mnie to uspokoiło. :)
No Gizmosz szykuj się, w niedługim czasie pańcia Cię "gratisów" pozbawi.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #13 : 2008-03-04, 10:50 »
Wiesz Fatty, ja tez bardzo się bałam, szczególnie że to było w tej samej lecznicy, w której odszedł Raptus i wszystkie wspomnienia wróciły. :roll: :(

Ale cieszę sie, ze mała ma to już za sobą. Po niecałym tygodniu wszystkie pozostałe zęby wróciły na swoje miejsce, a po wyrwanym kle nawet śladu nie ma. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #14 : 2008-03-06, 18:19 »
Bardzo się cieszę  :).
No przy wymianie zębów z tymi kłami zawsze są problemy  :|.

Forum Zwierzaki

Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedz #14 : 2008-03-06, 18:19 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #15 : 2008-03-09, 10:05 »
Mój pies miał niedawno usuwanego jednego siekacza bo mu został mleczny(tzn. zaczął mu sie ruszać,poszliśmy i okazało się,ze to mleczak) a ma już 4 lata O.o . Ale ząb już sam prawie wypadł więc tylko trochę mu szczypcami wet pociągnęła i już x]

I teraz jest szczerbaty...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: usuwanie zęba
« Odpowiedź #16 : 2008-03-09, 11:15 »
Czasem tak się zdarza, ze stały ząb wcale nie wyrośnie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 28 zapytaniami.