Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Keratynina i mocznik  (Przeczytany 17923 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #30 : 2006-11-06, 14:24 »
Keratyna to jest składnik sierści, pazurów, rogów itp.
Kreatyna (kreatynina) to związek azotowy, z połaczeniem z  kwasem fosforowym tworzy związek wysokoenergetyczny. Bezwodnik kreatyniny jest wydalany w moczu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #31 : 2006-11-06, 18:17 »
Przeglądałam wiele zwierzakowych stron, szukając informacji o ker- czy kreatyninie, i zauważyłam, że jedni piszą tak, drudzy siak. Jak będę u mamy, sprawdzę, co mam w wynikach. 
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #32 : 2006-11-06, 21:36 »
A tak na prawdę, to dopiero po twoim pytaniu zauważyłam różnicę. Cały czas myślałam, że pisałaś o kreatyninie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedz #32 : 2006-11-06, 21:36 »

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #33 : 2006-11-12, 21:28 »
Mnie się wydaje,że powinno się zwrócić uwagę i na inne wyniki badania moczu.Istotny jest przecież ciężar jego właściwy.Dopiero wzięcie pod uwagę wszystkich danych może wskazywać na chorobę nerek.Podwyższony poziom mocznika może być spowodowany innymi przyczynami niż(wysoka gorączka) choroba nerek.To samo dotyczy kreatyniny.której wyższa wartość może być spowodowana np:długotrwałym wysiłkiem.Pies ma oba te wyniki w górnych granicach normy,a więc może to być sygnałem,że na nerki należy uważać.Ja nie zmieniałabym mu jedzenia.Jeśli nie jadł suchej karmy to można mu robić domowe jedzenie.Są opracowane przykładowe diety dla psów z różnymi chorobami.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #34 : 2006-11-13, 00:38 »
Bronczyk, Toffik od pierwszego dnia pobytu u nas chętnie je suche karmy. Do tej pory zmienialiśmy je, żeby piesek miał różnorodność, teraz też pewnie będziemy to robić, tyle, że chcieliśmy zwrócić większą uwagę na skład. Wet zalecił dietę niskobiałkową, a z tego, co mówił pan w sklepie, zawartość białka w poszczególnych karmach może sie sporo różnić. Problem w tym, by Toffik polubił odpowiednią dla siebie... Na razie nie wykazał zainteresowania Royalem, mąż kupił mu teraz chyba Bento Kronen, ale też nie... Jak na razie najbardziej smakuje mu Purina, no ale po tym, co usłyszałam od pana w sklepie, że to nie ta Purina, co dawniej, jestem w kropce...
Domowe jedzenie też zamierzam mu dawać, nigdy nie był wyłącznie na suchym. Będzie tylko bardziej dietetyczne, niestety...

Toffik nie był zmęczony, ani nie miał gorączki, kiedy pobierano mu krew, był też na czczo. Badanie robiono koło południa, a piesek ostatni raz jadł wczesnym wieczorem.

Zapisane
IBDG Wrocław

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #35 : 2006-11-24, 22:15 »
Zrób badanie moczu,jeśli będzie w normie to nie zmuszałabym psa do jedzenia karm dla chorych na nerki.Tych karm zresztą nie można dawać stale.Trzeba robić przerwy.Przy stałym ich podawaniu mogą pojawić się braki pewnych odżywczych składników.Kto wie czy te wyniki nie są spowodowane jedzeniem suchej karmy.Jedzenie ma "gęste",a pić nie chce zbyt dużo.Ja miałam podobny problem z kotem.Jadł suchą karmę i nie pił.Zaczął bardzo mało sikać.Teraz pije więcej(zmuszony)je mokre jedzenie i nerki pracują dobrze.Tak piszę na ten temat,ponieważ miałam psa z mocznicą.Został uratowany,a ja o nerkach czytałam i czytałam.U mojego psa nerki stanęły na skutek zbyt silnego zadziałania leku na ciśnienie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #36 : 2006-11-24, 23:25 »
Bronczyk, wet twierdzi, że przy takich wynikach nie ma potrzeby badać moczu, a i karma nie ma być dla psów chorych na nerki, tylko bardziej dietetyczna. No i w zalecanej ilości, nie więcej. Z tym nie ma problemu, bo stwierdziliśmy, że Toffik je właśnie tyle, ile trzeba. Nawet troszkę mniej, niż mógłby. No i, co ważne, kiedy Toffik je suche, popija. Woda nie interesuje go wtedy, gdy nie je. Więc może nie jest tak źle, choć to chyba mimo wszystko dziwne, nie pić cały dzień, albo i dłużej... Ostatnio zaczął jeść Bosha Seniora. Namyślał się kilka dni, sięgał do misek z inną karmą, ale kiedy tamta się skończyła, i mimo wymownych spojrzeń pieska okrutna pańcia ;p nie dosypała, Bosch zaczął być jadalny... Chyba nawet Toffikowi smakuje... Za kilka miesięcy znów damy krew do badania.
Zapisane
IBDG Wrocław

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Keratynina i mocznik
« Odpowiedź #37 : 2006-12-01, 20:06 »
Oj,chyba ta pańcia nie tak okrutna jak o pieska tak dba.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 29 zapytaniami.