Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu

Autor Wątek: Choroby Psów  (Przeczytany 341607 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inusia

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #180 : 2012-03-03, 22:05 »
witam. jestem posiadaczem pięknej sześcioletn​iej suczki-west​a. Sunia miała dwa miesiące temu cieczkę, po dwu/trzy letniej przerwie. Od tamtej pory ma bardzo mały apetyt i łaknienie. Jej stan pogorszył się do tego stopnia że w ostatnich kilku dniach nic nie je. Obecnie waży 6 kilo. Podczas wizyty u weterynarza (czwartek) po badaniach okazało sie, że ma obniżony poziom białych krwinek i podwyższony jeden wynik próby watrobowej,​Ponadto USG wykazało ze miedzy jajnikiem a macicą może być guz. Z sutek leci jej płyn. Proszę o pomoc w zdiagnozowa​niu choroby. Jak dotąd wet. nie jest w stanie określić co dolega psu.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #181 : 2012-03-03, 22:19 »
Nikt Ci psa nie zdiagnozuje przez internet. Sunia ma wyrazne zaburzenia hormonalne/ dluga przerwa miedzy cieczkami/ - czy podawalas jej jakies hormony ?
Moze to byc guz  albo cysty na jajnikach , moze byc tez ropomacicze. Ja bym sunie wysterylizowala i to szybko.
Nie dlatego zeby ją "okaleczac" tylko moze to uratowac jej zycie.
Wazy zdecydowanie za malo jak na westa, więc nie ma co robic więcej badan tylko znaleźć dobrego chirurga i ją otwierac.
Jesli to nowotwor to operacja niekoniecznie pomoze , ale jakaś szansa jest- bez niej umrze na pewno.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

inusia

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #182 : 2012-03-03, 23:19 »
piesek był badany po raz pierwszy tydzień temu.Wet zdiagnozował urojoną ciążę i przepisał lek o nazwę glastostop lub podobnej, Kolejny wet, w szpitalu zwierzęcym odrzucił lek. Wykonał badania które okreslił jako pozytywne. Wspominał o sterylizacji psa ale jak stwierdził nie jest to zabieg ratujący życie. podsumowując powiedział, że nie wie co jej jest.
Moje obawy dotyczą tego czy w jej stanie wytrzyma narkozę i sam zabieg oraz tego czy jeżeli jest to inne schorzenie to taki zabieg niepotrzebnie ją osłabi.
Aktualnie przez cały dzień nic nie je i zachowuje się jakby miała jakiś jadłowstręt.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #182 : 2012-03-03, 23:19 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #183 : 2012-03-04, 00:07 »
skąd jestes jak z Łodzi to moge dac namiary na dobrego weta
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

inusia

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #184 : 2012-03-04, 10:38 »
witam,ponownie w sprawie suni, westa. Czy ktoś jest w stanie podać namiary na dobrego weta w Gdańsku.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #185 : 2012-03-04, 14:25 »
Najlepszy jest w Gdyni :
http://www.znanylekarz.pl/maciej-debis/weterynarz/gdynia

Stryjska 25
Gdynia

tel. 58 622 21 48

I pedem bym do niego leciala bo sunia nie jest w dobrym stanie z tego co piszesz....
« Ostatnia zmiana: 2012-03-04, 17:29 autor diuna »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #186 : 2012-03-08, 13:43 »
I co z suczką ? Co wet powiedzial ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

cane_corso

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #187 : 2012-05-13, 21:17 »
Witajcie,
Dzisiaj mój 6 miesięczny Cane Corso zaczął wariować... siusia non stop leżąc, stojąc i nawet siedząc... wcale dużo nie pije, a siusia co około godzinę. Dwa tyg temu był szczepiony na Boreliozę (na początku wiosny codziennie do domu przynosił dwa kleszcze), odrobaczany był 3 razy... czy to może być jakiś pasożyt? Pomocy!
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #188 : 2012-05-15, 17:53 »
Moze problem z nerkami , a najprawdopodobniej z pęcherzem. Nie wiem jakie są skutki uboczne szczepienie z na borelioze, najlepiej zadzwon, albo przejdz sie do weta, ktory takową szczepionkę zalecil.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #188 : 2012-05-15, 17:53 »

piesiorek

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #189 : 2012-06-13, 12:37 »
mam podobną sytuacje mój pies  ma objawy jak:

-brak apetytu
-biegunka
-osłabienie (ciągle śpi)
-gorączke(ciepły i suchy nos)

proszę pomóżcie  ;(


P.S> ta rasa to shiz zu (szitsu)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #190 : 2012-06-13, 12:48 »
wycieczka do weterynarza. fusy do wrozenia sie skonczyly.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

piesiorek

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #191 : 2012-06-13, 12:52 »
dziękuje już idę

dziękuje :D :D


Zapisane

magda1982

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #192 : 2013-02-22, 12:12 »
Proszę o pomoc. Nasza suczka (2,5 roku, niesterylizowana, mieszaniec) od niedzieli (10.02.2013) nie miała apetytu, nie chciała nic jeść, dotąd bardzo żywy pies stał się apatyczny, smutny, bardzo dużo spał, zdarzały się też pojedyncze wymioty. Nie miała gorączki. Nietypowe było również to, że - najczęściej podczas snu - cała się trzęsła, ponadto zrzucała bardzo dużo sierści. We wtorek (12.02.2013) zabraliśmy ją do weterynarza, gdzie początkowo pani doktor podejrzewała ropomacicze, zleciła wykonanie morfologii. Z badań biochemicznych wyszło grubo podwyższone ALT i AST, a także mocznik ok. 19. Pani doktor skupiła się na moczniku i stwierdziła, że to prawdopodobnie jakieś problemy z nerkami. Przez tydzień jeździliśmy codziennie na kroplówkę, co 2 dni miała podawany jakiś antybiotyk i leki przeciwzapalne. Po kilku dniach kroplówki stan psa się, w naszej ocenie, poprawił, a przynajmniej zaczęła jeść. We wtorek (19.02.2013) podano jej ostatnią kroplówkę, w środę kolejna porcja antybiotyku, w czwartek powtórne badanie krwi (biochemia). Podczas tych kilku dni, tj. od wtorku pies zaczął bardzo dużo pić, ogromne ilości i zaczął zostawiać w domu kałuże (w nocy, bądź w czasie naszej nieobecności - oboje pracujemy). W czwartek, z wyników krwi wyszło, że mocznik spadł zaledwie o 1, pozostałe wskaźnik również bez większych zmian. Co robić? Lekarz, który telefonicznie przekazał mi wyniki stwierdził, że trzeba dalej brać ten antybiotyk, bo widać, że zmierza "ku lepszemu", tymczasem ja, po tych 10 dniach nie widzę żadnych postępów w leczeniu.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #193 : 2013-03-01, 08:10 »
usg by sie zdalo. Ropomacicze jest bardzo parwdopodobne, tym bardziej ze mocno wali po nerkach i watrobie
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

talicjanna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #194 : 2014-02-19, 13:19 »
Mój owczarek niemiecki ma problemy z uszami, ciągle choruje ;/ ma reguralnie czyszczone uszy, smarowanie maścią od weterynarza ale nic nie pomgada, ciągle to wraca, co mozna na to poradzić?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #194 : 2014-02-19, 13:19 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #195 : 2014-02-19, 22:46 »
Prawdopodobnie ma stan zapalny juz z powikłaniami grzybiczymi. Jest to wynik niedoleczenia uszu za pierwszym razem. Bardzo dobrą maścia na takie powikłania jest Oridermyl, ale trzeba zapuszczac maśc 3 razy dziennie przez minimum 3 tygodnie, a jak trzeba to jeszcze dluzej.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

kapitanbomba

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #196 : 2014-04-15, 13:03 »
Chyba rzadko się zdarza, żeby te 3tyg starczyły. U mnie trwało prawie 2x dłużej ;]

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #197 : 2014-04-15, 18:10 »
Dlatego napisalam - minimum. W poczatkowej fazie choroby tyle wystarczy, chyba, ze dopuścilismy do nadmierniego jej rozwinięca.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

karolinamr

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #198 : 2014-06-03, 10:37 »
Hej,

mam pytanie, mój piec owczarek niemiecki cierpli na ból ucha - tylko jednego, ma ropę w uchu, wizyty u weterynarza kończą sie przepisaniem maści, która tylko pomaga na 1 tydzien, w ogóle nie leczy przyczyny.. nie wiem już co zrobić czy udać się do innego lekarza.

Miał ktoś z was podobne problemy z psiakiem? Jakieś doświadczenie? Inny lek?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #199 : 2014-06-06, 18:21 »
Zmienic weta i to szybko. Napisz w jakiej okolicy mieszkasz to postaram znależć Ci lepszego niz ten.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #200 : 2014-10-04, 08:31 »
Dokładnie jak w powyższym poście,czym prędzej udaj się do innego weterynarza  bo sama maść na ropę w uchu w mojej opinii niestety nie pomoże,tym bardziej ż eto nie była Twoja pierwsza wizyta tam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #200 : 2014-10-04, 08:31 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #201 : 2014-10-04, 17:09 »
Ares, od czerwca pytający się nie pojawil, sądzisz , ze pojawi się teraz ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoologiczny.pl

  • *
  • Wiadomości: 7
  • https://zoologiczny.pl
    • WWW
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #202 : 2015-01-20, 12:40 »
W zwalczaniu chorób u zwierząt bezwzględnie największe znaczenie ma sposób odżywiania. Należy kupować tylko pełnowartościowe produkty...
Najlepiej poszukać na zoologiczny.pl
Zapisane

swiatzwierzetom

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #203 : 2017-05-21, 19:29 »
Uwaga!!! Jeśli Wasz pupil zmaga się z choroba nowotworowa to skontaktujcie się z nami póki nie jest za późno:!
https://www.facebook.com/Fundacja-%C5%9Awiat-Zwierz%C4%99tom-278487329241231/
Leczymy wszystkie typy nowotworów u zwierząt dzięki zastosowaniu technologii monojonowej. Pomagamy w zamian za informacje o postępach w leczeniu!!!
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 27 zapytaniami.