Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tania karma dla kastratów  (Przeczytany 28938 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Tania karma dla kastratów
« : 2007-05-14, 22:31 »
Nie siedzę w kotach, więc z góry przepraszam za bzdury i gupiee pytania. ;) Kwestia jest taka. Mam siostrę cioteczną która ma dwa koty - samca i samice. Oba są dość młode. (Kotka jest starsza... może 2 lata ją ma? Może trochę więcej.) Kociaki są oczywiście nie zdolne, po interwencji weta, do mnożenia. ;) Dziewczyna mieszka sama, musi zarobić na siebie i koty... a one jedzą whiskasy jakieś. :( W sobotę są jej urodziny, więc pomyślałam o zakupie odpowiedniej karmy, żeby jej pokazać, że są karmy tanie i dobre. Tylko pytanie czy jest coś na tyle taniego, żeby zmiana nie zabolała zbytnio jej portfela? I czy są też takie karmy dla kastratów... i czy karmy dla kastratów dotyczą obu płci? ;) Nie wiem jakich składników dostarczają więc pytam. Mam czas do soboty... więc nie wiem jak to się uda.  Czy ewetualne zamówienie ktoś mi zrealizuje tak szybko. :( Bo raczej "na żywo" będzie trudo gdzieś kupić pewnie. No, piszcie, pomagajcie proszę. :)
« Ostatnia zmiana: 2007-05-15, 10:53 autor charon »
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #1 : 2007-05-15, 09:39 »
chyba z tych w miarę przyzwoitych jakościowo a nieprzegiętych cenowo to puriny sie kłaniają. ja dla kastratów nie kupuje, zatem specem nie jestem, nie mniej można wziąć pod uwagę te firmę.

purina cat chow (bo są jeszcze inne)plasuje sie jako najgorsza wśród tych dobrych i najlepsza wśród badziewia. niestety to i tak nie jest taka karma jaka bym poleciła.

generalnie zajrzyj na animalia.pl to sklep z wawy i mają sporo dobrego jedzonka różnych firm, a jako żeś z wa-wy to nie ma kłopotu z zakupem.

generalnie karmy są tam dość dobrze opisane, zatem nie powinnaś mieć kłopotu ze znalezieniem przyzwoitej karmy, a sama ocenisz co jest strawne cenowo :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #2 : 2007-05-15, 10:32 »
Myślałam, że Purina ma lepszą opinię. ;) No widzisz jak się nie znam. ;) Zaraz będę pytać czy ta czy tamta z animalii jest ok... ale pierwsze co muszę zrobić to zachaczyć dzić o market i zobaczyć ceny Whiskasów i przeliczyć sobie na np. 1 kg to co mnie zainteresuje.

Aha, no i jeszcze z tą kotką. Bo dla kastrata to wiem, karma dla karstatów. Czy ona też może/powinna to jeść, czy coś innego, np. po prostu dla dorosłych kotów? Może po prostu kupić light (ona też jest "kastracia")?

Pod kastratami znalazłam:
Animonda Vom Feinsten Deluxe dla kastratów sucha karma
Sanabelle Light
Biomill Cat Light
Purina Pro Plan After Care (łosoś i tuńczyk)
No i Royal... też sobie spisze ceny dla porównania.

Dużo jest light, ale czy jak nie ma przy light napisane, że dla kastratów to już nie ma odpowiednich składników?

A jak jest w końcu z IAMS'em i Hill'sem? Polecane?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedz #2 : 2007-05-15, 10:32 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #3 : 2007-05-15, 10:37 »
no tu niestety nie wiem...

a co do puriny to opinie ma dobra ale niezasłużona niestety.
tj pierwotnie była to doskonała karma, jednak potem inna firma przejęła i jakość poszła drastycznie w dół. opinia o jakości pozostała ale tylko opinia.

poza tym purina wykupiła KK i KK tez jest teraz pod logiem Purina...

firma ma kilka rodzajów karm
kk
purina cat chow
purina one
purina pro plan.

pro plan jest najlepsza karmą tej marki, niemniej jakością odbiega solidnie od tego czym była pierwotnie. niemniej pro plan można spokojnie kupić. niestety jest już znacznie droższy w stosunku do tego klasycznego badziewia.

i co istotne: karmy dla kociąt są korzystniejsze dla zdrowia kotów choćby s tego względu, ze nie pęcznieją tak bardzo jak te kocie fast foody. a to jest niesamowicie szkodliwe dla zwierzaka. ostatnio kolega robił eksperymenty jak pęcznieją poszczególne karmy i ewidentnie wraz ze wzrostem jakości ich pęcznienie jest mniejsze.po prostu mniej wypełniaczy.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #4 : 2007-05-15, 10:52 »
Czyli sądzisz że karma dla kąciąt lepiej się sprawdzi niż dla kastratów?

Odbór własny na terenie Warszawy jest ok, napisali, że w miarę szybko zamówienie jest do odbioru, ale i tak powinnam się pośpieszyć, żeby zdążyć przed sobotą. Zobaczę dziś ceny Whiskasów, itp. i wieczorem sobie policzę, coś powybieram i będę dręczyć Was dalej. :)

Dzięki pao za dotychczasową pomoc. :)

EDIT:
Na "miau" jest napisane, że karma dla kastratów niczemu nie zapobiega, i można kupić zwykłą karmę. O_o
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #5 : 2007-05-15, 12:57 »
z kastratami jest z tego co mi wiadomo ten kłopot, że jedzą za dużo w stosunku do potrzeb, zatem raczej potrzebna jest karma wysokojakościowa i pilnowanie jej ilości by kota nie utuczyć ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #6 : 2007-05-15, 13:15 »
Czyli może być aldut lub junior...

Była w sklepie. Jeszcze mama ma mi się wywiedzieć od cioci co te koty jedzą. :P

EDIT: Na razie wujek zeznał, że Whiskas czteropak, czyli 3 saszetki + jedna gratis, za jakieś 5 zł, z tego co net głosi. Czy to znaczy, że te koty jedzą tylko "mokre"... Czy to zdrowe? Czy jak im kupie suchy to nie bedą chciały... O_o O mamo...

(Cena dziennej dawki.)
Eukanuba Adult Chicken & Liver    1,65
Hill’s Adult with Lamb  1,75
Iams Adult Lamb 1,16
Nutra Nuggets Normaly Active   1,08
Purina Pro Plan Adult   1,65
 Friskies Adult     0,86
Kitekat z tuńczykiem   0,60
Whiskas z tuńczykiem   0,83

Najbardziej wypada się skłaniać do Nutry i IAMS'a... Obie karmy są wymienione wśród polecanych przez ludzi z "miau"... Ale Purina One też. :( Jestem skołowana.

Dane z netu, jeszcze swoich nie mam... Nie wygląda to zbyt fajnie...

EDIT: Ok, już wiem co i jak. Te koty jedzą tylko te morką karme, Whiskasa. Dlaczego? Bo wet tak powiedział. O_o Tzn. dokładnie powiedział, że kastraty nie mogą jeść suchej karmy, bo tuczy czy coś? I jeszą tego whiskasa bo tam jest mięso - którego jak wiemy nie ma. Trochę koło się robi, bo Whiskas tuczy, więc jako karma dla utrzymania forumy kastrata się nei nadaje.

Pliska, nich ktoś pomoże i mnie oświeci, czy jeszczenie samego mokrego jest dobre dla kota?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #7 : 2007-05-15, 15:58 »
Wybrałabym wersję adult, karmy dla kociąt mogą przyczynić się do tycia (koty wykastrowane są zazwyczaj trochę spokojniejsze i mają mniejsze zapoptrzebowanie na energię).
Jeżeli koty nigdy nie jadły suchej karmy, warto kupić na początek małe opakowanie i stopniowo wprowadzać do jadłospisu. Nie zapomnij proszę o stałym dostępie do wody, bardzo ważne jest aby koty wystarczająco dużo przyjmowały płynów.

Samo mokre nie jest problemem, problemem może być nieodpowiedni skład, jak i przypadku karm suchych. Warto regularnie dawać większy kawałek mięsa, aby kot przy gryzieniu oczyścił zęby. Z mokrych ze względu na skład mogę polecić Miamor Feine Filets, Animonda vom Feinsten czy też Animonda Carny Adult Fleisch Menue Plus lub gotowanie samemu (np. 3/4 rybka/kurczak + 1/4 ryż + 1/4 warzywa czy też jajko).
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #8 : 2007-05-15, 17:06 »
Mokry whiskas oczywiście absolutnie nie nadaje się dla kotów :) W ogóle mało która mokra gotowa karjma się nadaje.

Jeśli kogoś stać na saszetki to z pewnością też stać go na porządne suche, nawet drogie. Broń boże nie dla kociąt ( otyłość! nerki w ruinie!), jedynie niskokaloryczną.

Ja polecam Acanę i Orijen :) Niezły jest też Royal Canin, Nutro, Hills. Koty się pod tym poleceniem podpisują :)

Cytuj
Warto regularnie dawać większy kawałek mięsa, aby kot przy gryzieniu oczyścił zęby

W ogóle polecam mięso:) Moje jedzą sporo, zwłaszcza kurczaka. Daję surowego, przemrożonego. Do czyszczenia zębów świetne są szyjki drobiowe, albo nieduże całe miękkie rybki, np. szproty.
Jeśli kastrat dostaje dużo mięsa warto skłonić go do popijania większej ilości wody, oprószając je solą ( znikome ilości- dosłownie kilkanaście kryształków!).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedz #8 : 2007-05-15, 17:06 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #9 : 2007-05-15, 17:17 »
z kastratami jest z tego co mi wiadomo ten kłopot, że jedzą za dużo w stosunku do potrzeb, zatem raczej potrzebna jest karma wysokojakościowa i pilnowanie jej ilości by kota nie utuczyć ;)
Nie chodzi tylko o to choć to też sie czasami sprawdza. U kastratów łatwo o choroby dróg moczowych-przerabiałam to kilka razy (przez to mój kiciuś umarł :( choć nie dosłownie)
Ja kupuje Purine dla kastratów i jest skuteczna, odkąd jedzą ją moje koty to problemów praktycznie nie mają ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #10 : 2007-05-15, 17:43 »
O dużej ilości wody czytałam. :) Czytałam też, że choroby dróg moczowych nie mają wiele wspólnego z kastracją, razej są konsekwncją otyłości, zbyt małej ilości wody. Już dziś się skołowalam od informacji. :( Do reszty wiadomości z postów jeszcze się odniosę. Dziękuje bardzo, że piszecie. Okazuje się, że siostra łapie pierwsze lepsze rzeczy a markecie. :( Nie wiem jak ją przekonać do odejścia do diety składającej się tylko z mokrego - skoro wet jej tak powiedział. Trudno to przebić. :/

Mówicie, że saszetki wychodzą drożej jak karma? Nie znam się na codziennych dawkach porównywałam tylko ceny za 100 g.

A animali znalazłam Acane na razie która by była odpowiednia i zamiast Nutry (nie ma tam jej) - Nutro Choice... a to nie wiem czy dobre. :(

Chciałam jej dać tabelkę dobrych karm z miau, ale tam jest też Purina One. Więc boje się, że na tym się skończy...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #11 : 2007-05-15, 18:35 »
wiesz z dwojga lepiej purina one niż whiskas...

niestety ale do ludzi powoli to wszystko dociera. a potem sie dziwią jak widza moją kotkę, bo nikt by jej 10 lat nie dał... no ale nie przetłumaczysz, że to zasługa jakości jedzenia...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #12 : 2007-05-15, 19:05 »
A co twoja kicia je? :) Już pisałaś, ale nie pamiętam, a może się coś zmieniło.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #13 : 2007-05-15, 19:53 »
kupuje jej suchą orijen. dla tequili jest idealna: małe cząsteczki i nie pęcznieje
a z puszek to animonde carny i almo nature. no i jeszcze jedną ale to jakaś szwedzka firma a teraz nie mam opakowania zaś nazwy nie pamiętam :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #14 : 2007-05-16, 10:28 »
Zdecydowałam się wstępnie na:
1. Acana Adult Cat
2. Nutro Choice Cat Adult Maintenance Chicken
Może być? Tego Nutro nie znam, ale nie ma opisu ala Whiskas. ;)
A muszę się śpieszyć jeśli mam zdążyć. :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedz #14 : 2007-05-16, 10:28 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #15 : 2007-05-16, 11:56 »
Nutro to dobry wybór.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #16 : 2007-05-16, 12:12 »
Charon, Acana jak i Nutro Choice są także dobrymi karmami.

Ja poleciłabym jescze z takich tańszych i dobrych karm Brita. Tania karma i jakościowo także jest dobra. Pies mojej kumpeli wcina tą karme i sierść lśni. Także kupuje tą karme dla bezdomnych kociaków bo przeliczając to taniej wychodzi niż whiskas, a jest 100 razy lepsze i co najwazniejsze zdrowe.
Zapisane

Estera

  • Gość
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #17 : 2007-05-18, 17:54 »
charon- może piszę za późno, ale mam kastrata i karmię go zwykłymi "adultmi". Kiedyś karmiłam Whiskasem, ale na tym forum zmieniłam menu moich zwierzaków. Obecnie Kacper je Acane Adult, i oboje sobie chwalimy :)
Kupować juniora nie ma sensu, bo tak jak już ktoś przede mną napisał, kot będzie na niej tył ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #18 : 2007-05-18, 20:29 »
Kupiłam karmy. :) Jutro pójdą do kotków choć właścielka pewnie się nie zachwyci. :(
Estera - zauważyłaś jakąś dużą zmianę bo przejściu na Acane?
Zapisane

Estera

  • Gość
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #19 : 2007-05-18, 21:57 »
charon- u mnie było tak, że dwa lata temu przeszłam na RC z Whiskasa. Teraz z RC na Acanę, dla urozmaicenia i wzmocnienia kieszeni ;)
Jeśli chodzi o wygląd kota, to na RC i Acanie wygląda tak samo. Ale jak była zmiania z Łiskacza na RC to: sierść zaczęła błyszczeć, zniknął łupież, smrodu z pyszczka nie ma, w kuwecie kupa może leżeć, nie czuć ( na whiskasie, to jak tylko zrobił trzeba było sprzątać, bo smród nie ziemski). Tyle z tych zmian pamiętam ;)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #20 : 2007-05-21, 20:10 »
Ja kupuje Nutro choice i jestem zadowolona. Zreszta Rudek tylko tą karmę chce jeśc długoterminowo. innymi karmami nudzi się po kilku dniach. 1kg. starcza na ponad 2 tygodnie, suche cały czas jest w miseczce.
Ostatnio zaczełam mojego kotka rozpieszczać :oops: i kupuję mu dodatkowo mokre jedzonko. Dostaje mięsko w galaretce firmy Bozita.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedz #20 : 2007-05-21, 20:10 »

Estera

  • Gość
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #21 : 2007-05-22, 23:07 »
kkaassiiaa to wcale nie rozpieszczanie, hihihih. Kot powienien mieć w swoim menu albo surowe mięsko, albo puszki. Ze względu na swoją naturę nie powinien być tylko na suchej karmie. ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #22 : 2007-05-23, 18:20 »
estera - zawartosc puszek to w 96% nie jest mieso - miesa jest tam zaledwie 4%. W naturze kota lezy spozywanie bialka pochodzenia zwierzecego - jednak to czy jest to bialko przetwprzone na sucha karme czy nie nie ma wiekszego znaczenia. Tyle, ze wlasnie - problem polega na tym, ze podajac kotu i sucha karme, i mieso/puszki - niszczy sie bilnans diety.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Estera

  • Gość
Odp: Tania karma dla kastratów
« Odpowiedź #23 : 2007-05-24, 06:43 »
IRAS- już odpowiedziałam w innymwąku na ten temat :) http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,30919.new.html#new
Jeżeli karmi się dobrą karmą i dobrymi puszkami to wątpię aby niszczyło się bilans.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.138 sekund z 32 zapytaniami.