Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jaszczurka zwinka - co zrobić  (Przeczytany 6411 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Craria

  • *
  • Wiadomości: 1
Jaszczurka zwinka - co zrobić
« : 2011-07-23, 07:52 »
Nie wiem czy to dobre podforum na to pytanie, ale mam pewien problem:

mieszkam na parterze, w środku miasta, i wczoraj znalazłam w swoim pokoju na podłodze samicę jaszczurki zwinki. złapałam ją i urządziłam jej legowisko w dość sporym terrarium (kiedyś mieszkał w nim chomik, może to i dziwne ale mam uprzedzenie do klatek). teraz pytanie brzmi: w jaki sposób mogła znaleźć się w tej okolicy (niedaleko centrum warszawy) gdzie ją wypuścić (nie mogę przecież na pobliską polanę, bo tam codziennie biegają dzieciaki, i ktoś mógłby ją złapać, a to gatunek zagrożony, chodzi mi o jakiś półdziki obszar w miarę niedaleko od warszawy, objęty częściową lub całkowitą ochroną, gdzie mogłaby żyć) i jak zająć się nią do czasu znalezienia odpowiedniego miejsca na uwolnienie

jaszczurka jest dosyć mała, ma zaledwie 7 cm. długości, jest zdrowa i ruchliwa. prosiłabym o szybką odpowiedź, może uda się wywieźć ją jeszcze przed jesienią
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Jaszczurka zwinka - co zrobić
« Odpowiedź #1 : 2011-07-24, 00:45 »
trzeba ja jak najszybciej  zwrocic naturze moze przyjsc z lasku parku , mogl ja ktos zlapac i przywiesc.
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Jaszczurka zwinka - co zrobić
« Odpowiedź #2 : 2011-07-26, 14:01 »
Puszcza Kampinoska? Jaszczurka zwinka żywi się owadami, pająkami, ślimakami oraz wijami. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Jaszczurka zwinka - co zrobić
« Odpowiedz #2 : 2011-07-26, 14:01 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Jaszczurka zwinka - co zrobić
« Odpowiedź #3 : 2011-07-26, 17:11 »
W mieście się jej nic nie stanie. Mało kto wie, że w miastach żyją także dziki, sarny i inne dzikie zwierzęta.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Jaszczurka zwinka - co zrobić
« Odpowiedź #4 : 2011-07-28, 22:13 »
Wypuścić na najbliższym zielonym terenie - w miastach żyją populacje zwinek. Nigdzie nie wywozić, nie przenosić.
Zapisane

paweł97

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jaszczurka zwinka - co zrobić
« Odpowiedź #5 : 2012-01-16, 12:43 »
witam mam problem uratowałem małą jaszczurkę zwinka która błąkała się w sklepie.niestety ona dziwnie śpi i się nie rusza ,próbowałem ja budzić na różne sposoby ale to nie działa   mam pytanie czy to hibernacja czy też ona nie żyje.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 24 zapytaniami.