Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak..........?  (Przeczytany 7151 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marycha

  • Gość
Jak..........?
« : 2005-05-23, 15:36 »
Witam Wszystkich! Mam papugę (ok. 4 - letnią) i nie wiem jak mam podejść do jej oswajania. Bo jest strasznie dzika. Tzn. bardzo boi się rąk, samych ludzi NIE. Więc jak mam do tego podejść? czego mam sie wystrzegać? Ptaszek jest raczej z woliery. Pozdrawiam!
Zapisane

niaania

  • Gość
Odp: Jak..........?
« Odpowiedź #1 : 2005-05-23, 21:58 »
Twoja papuga musi skojarzyć rękę z czymś przyjemnym np. dobrym żarciem. :wink: Codziennie próbuj dawać jej z ręki coś dobrego. Może to być proso senegalskie, bo większość papug to lubi. :kocham: Tylko jak nie będzie chciała zjeść z ręki to nie dawaj jej za darmo do klatki, bo będzie wiedziała, że jak nie przyjdzie to in tak dostanie. Bądź cierpliwa, bo na pewno oswajanie trochę potrwa. Nie wolno jej łapać, straszyć, wkładać niepotrzebnie rąk do klatki i unikaj wszelkich stresujących jej sytuacji.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Jak..........?
« Odpowiedź #2 : 2005-05-24, 13:34 »
                                                                           Cześć!!!
Twoja papuga powinna Twoją ręke kojarzyć ze smakołykiem, czyli jakimś dodatkiem do pokarmu.
Pozdrowienia ESIO                                  i
moje kanarki:
Wojowniczka i Ciekawski!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak..........?
« Odpowiedz #2 : 2005-05-24, 13:34 »

kamilek

  • Gość
Odp: Jak..........?
« Odpowiedź #3 : 2007-03-21, 17:44 »
siemka  mam  2 papugi faliste i one sie strasznie mnie boją jak wloze reke do klatki zeby pokarm wymienic czy cos takiego jak je kupilem to nie wiedziualem ile maja  teraz nie wiem jak je oswoic pomozcie mi prosze  dzieki pozdro
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 23 zapytaniami.