Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Maly samobojca  (Przeczytany 6759 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LiVinG

  • Gość
Maly samobojca
« : 2006-12-01, 14:17 »
Mam problem z moim ptaszkiem ... Tzn mam kanarka ktory jest umnie rok albo dluzej ! I bardzo sie z tego ciesze.. no ale wkoncu jak juz go kupilem to chcial bym troche wiecej niz tylko patrzec na niego .. tzn chcialbym go brac na reke itd. Poprostu chce go oswoic problem w tym ze .... Jak do niego podchodze to on sie chowa w najdalszy rog klatki chce uciekac itd. Wczoraj jak polozylem palec na klatce to na poczatku nie wiedzial co robic a pozniej zaczol straszli latac po klatce prawie sie zabil :( :VoV: doradzcie mi co mam zrobic ... I niemam pojecia o oswajaniu z gory dzieki...
Zapisane

LiVinG

  • Gość
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #1 : 2006-12-01, 15:27 »
Odpiszcie cos ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

agtusia

  • Gość
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #2 : 2006-12-01, 20:18 »
hej nieznam sie na ptakach ale polecam ci stronę http://freespace.virgin.net/swiat.papug/magazyn/no002/article03.html
tam znajdziesz odpowiedz:)pozdo pa
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Maly samobojca
« Odpowiedz #2 : 2006-12-01, 20:18 »

LiVinG

  • Gość
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #3 : 2006-12-01, 21:32 »
hej nieznam sie na ptakach ale polecam ci stronę http://freespace.virgin.net/swiat.papug/magazyn/no002/article03.html
tam znajdziesz odpowiedz:)pozdo pa

po pierwsze to to jest dla nimf :D a ja mam kanarka ;p zreszta przez podcinanie lotek oszpecilbym ptaka :/ A on tez by nie byl z tego zadowolony wiec raczej nie... Macie cos innego ?
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #4 : 2006-12-01, 21:58 »
Warto jest dużo siedzieć w pobliżu klatki, mówić do niego spokojnym głosem i nie wykonywac żadnych gwałtownych ruchów - częste łapanie kanarka do ręki, spowoduje,że bardziej będzie się bać, więc jeśli nie jest to konieczne należy tego unikać.
 
Niektórzy ludzie stosują metodę opartą na powtarzaniu jakiegoś słowa(np.: imię ptaka), gdy są w pobliżu klatki, aby ptak zapamiętał je sobie jako "dźwięk rozpoznawczy", potem gdy ptak będzie latac po pokoju,albo wyskakiwać z klatki należy wyciągnąć dłoń z jakimś smakołykiem i powtarzać dane słowo- ponoć ptaki bardzo szybko uczą się wtedy siadać na ręce,ale nie wiem, nie wypróbowywałam.

Mój kanarek oswoił się jakby sam ;) Mogę spokojnie włożyć rękę do klatki i jest spokojny , weźmie ziarenko które trzymam w palcach itd- u mnie zadecydował spokój, ilośc czasu spędzana z kanarkiem(mówienie do niego ;) )

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

LiVinG

  • Gość
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #5 : 2006-12-02, 11:21 »
Hmm dzieki za rade ... Ale mam jeszcze jedno pytanie mam zamiar kupic nimfe czy ona moze przebywac razem z kanarkiem w klatce???? I jeszcze jedno musze jej opciac pazurki bo ma straaaasznie dlugie czy ona przez to bedzie sie mnie bardziej bac ??? Albo jakby tata jej opcial to przez to bedzie sie mnie bardziej bac???
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #6 : 2006-12-02, 11:40 »
Hmm dzieki za rade ... Ale mam jeszcze jedno pytanie mam zamiar kupic nimfe czy ona moze przebywac razem z kanarkiem w klatce????
nie. Zbyt duże ryzyko,że jeden pak wyrządzi drugiemu krzywdę, poza tym te gatunki mają zupełnie inne wymagania jeśli o pokarm itp chodzi. Zdecydowanie odradzam.
Jeżeli Twój kanarek to samiczka, możesz jej sprawić koleżankę swojego gatunku.

musze jej opciac pazurki bo ma straaaasznie dlugie czy ona przez to bedzie sie mnie bardziej bac ??? Albo jakby tata jej opcial to przez to bedzie sie mnie bardziej bac???
obcinanie pazurków, to zabieg na tyle rzadki,że raczej nie powinien mieć znaczenia. Polecam zamiast plastikowych żerdek, dać ptakowi do klatki gałązki z drzew owocowych(uprzednio dokładnie umyte) - dobrze aby były one różnej grubości, ptak siadając na takich gałązkach, przy okazji trochę ściera sobie pazurki i przez to skracanie pazurków stanie się zabiegiem jeszcze rzadszym.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

LiVinG

  • Gość
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #7 : 2006-12-02, 21:07 »
no dobra tata juz jej obcial czy przez to straci ona domnie zaufanie ktore hmm mam nadzieje ze hcodz troche syskale przez ostatni tydzien ??
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #8 : 2006-12-03, 11:15 »
Może chwilowo, ale tak jak pisałam : obcinanie pazurków to zabieg na tyle rzadki,że w procesie oswajania nie odgrywa większej roli.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Maly samobojca
« Odpowiedz #8 : 2006-12-03, 11:15 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #9 : 2006-12-27, 11:42 »
Jak dla mnie to każdego ptaka się oswaja tak samo!
Uwierzcie bo przez moje lepkie łapy przewaliło się już wiele ptaków,
miałem kanarka,nimfe,papużke falistą nio nareżcie moje ukochane nierozłączki! :D
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Maly samobojca
« Odpowiedź #10 : 2006-12-27, 20:29 »
Jak dla mnie to każdego ptaka się oswaja tak samo!

Każde zwierzę oswaja się w gruncie rzeczy tak samo, tylko u jednych to trwa dłużej a u innych krócej..

Uwierzcie bo przez moje lepkie łapy przewaliło się już wiele ptaków,
miałem kanarka,nimfe,papużke falistą nio nareżcie moje ukochane nierozłączki! :D

Można mieć w życiu 50 psów a i tak nie wiedzieć o nich nic oprócz tego, że trzeba je nakarmić.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 26 zapytaniami.