Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciekawe spotkanie  (Przeczytany 77119 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #360 : 2009-08-22, 11:19 »
A czy można określić po zdjęciu co to było? Czy gniewosz plamisty czy padalec? Padalce, które do tej pory widziałam były znacznie jaśniejsze i nieco mniejsze, a żmije miały widoczny na skórze wzór, ale wielkość by się zgadzała, gniewosza plamistego na żywo do tej pory nie miałam okazji spotkać. Zabarwienie jest związane z terenem na którym występuje zwierzę, więc odcień może być różny u tego samego gatunku i jestem dalej nieprzekonana co to było, pomimo, że pooglądałam sporo zdjęć na internecie. Zoologu jak sądzisz co spotkałam?
Zapisane
Bożena

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #361 : 2009-08-23, 09:51 »
Należy przypomnieć, że padalec zwyczajny (Anguis fragilis) nie jest wężem, lecz beznogą jaszczurką. Posiada jednakowe łuski na grzbiecie i brzuchu. Ma małą głowę pozbawioną przewężenia szyjnego, a jego ogon jest gruby z rogowym kolcem. Ciało u obu płci jest brązowe w różnych odcieniach. Najczęściej dorosłe samce dorastają do długości 25,1-30 cm. Największy samiec miał długość 43,6 cm, a największa samica 53,2 cm z ogonem o długości 27,0 cm. Spotykany jest zarówno w lasach jak i na łąkach.
Grzbiet gniewosza plamistego jest brązowy, występuje u niego plamistość głowy i tułowia. Samice osiągają 51-87 cm, samce 44,2-72 cm. Jest gatunkiem wybitnie sucholubnym i ciepłolubnym.
Jeżeli chodzi o żmiję zygzakowatą to istnieją osobniki pozbawione charakterystycznego zygzaka.
Reasumując skłaniałbym się do tego, że spotkany przez Ciebie gad był padalcem.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #362 : 2009-08-23, 11:04 »
Dziekuję
Zapisane
Bożena

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #362 : 2009-08-23, 11:04 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #363 : 2009-08-23, 20:29 »
dwa bocki w gniezdzie
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #364 : 2009-08-29, 21:51 »
W końcu i ja,coś widziałem!  :jupi2:  jeż w parku na spacerze z psem  :jupi2:
najpierw pomyślałem,że to jakiś ptak / słaby wzrok /,ale w nocy? ;) - podchodzę bliżej i patrzę,jeż :P
Sprytne zwierzątko: wyczuł mnie i znieruchomiał,oddaliłem się,ruszył,przybliżyłem się,znieruchomiał ;)
Muszę przyznać,że mój pies nie ma żadnego zacięcia myśliwskiego ;) ptaki olewa ciepłym moczem,jeż? - nawet nie zaszczycił go spojrzeniem  :lol: a bałem się,że może mu coś zrobić i trzymałem go krótko,ale nic. :)

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #365 : 2009-09-13, 14:39 »
Wczoraj zając, boję się co z nim mogło się stać, bo susy kierował do centrum Katowic. Spotkałam go na granicy osiedla z Doliną Trzech Stawów, ale niestety pokicał w stronę ulicy i centrum miasta. Był dość duży, prawie jak moja Roxi, która na szczęście nie zwróciła na niego uwagi, nie widziała go, obeszłam jego ślady naokoło, żeby nie szalała jak poczuje zapach. Potem już na Muchowcu bażant, a w oddali sarny, na szczęście tak daleko, że pies nie poczuł. Coraz więcej dzikich zwierząt u nas na osiedlu i co najdziwniejsze nie wyglądają na przestraszone, czują się jak u siebie!  :D

Dzisiaj - bardzo niemiłe spotkanie, na grzybach - Starganiec około 1 – do 1,5 metra ode mnie przebiegły 4 dziki, bałam się jak diabli, Roxi wygięła kółko w obroży, całkowicie je rozprostowała, dobrze że chwyciłam ją szybko bezpośrednio za obrożę, a nie trzymałam za koniec smyczy. Takiego przypływu energii nigdy jeszcze u niej nie widziałam. Prawą rękę to mam chyba o parę centymetrów dłuższą niż lewą, tak ciągnęła później na smyczy.  :x

A akurat 2 dni temu w tej okolicy kobieta wylądowała w szpitalu po spotkaniu z dzikami i to przed blokiem, ma całkowicie rozwaloną nogę i choć małżonek cały czas mówił, że same z siebie dziki nie atakują rozglądaliśmy się strachliwie na boki i szybko wróciliśmy do domu. Takiej masy dzików nigdy u nas nie było, już nawet w ciągu dnia na Muchowiec strach chodzić, a przecież to park prawie że w centrum Katowic...
 :shock:
Zapisane
Bożena

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #366 : 2009-11-14, 12:05 »
2 sarny na polu  :D
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #367 : 2009-11-15, 00:09 »
rudzik- taki maly sliczny ptaszek z pomaranczowym brzuszkiem- o 4 nad ranem przyniesiony mi przez mojego kota...
...po cholere adoptowalam tego stwora? A niechby se zdychal na chlodzie i o glodzie i nie zabijal ptakow w okolicy ot tak dla zabawy :/

a wczesniej kos, drozd, kowalik, sikorka modra, sikorka bogatka, dzwoniec,  kwiczol...dzieciola jeszcze nie mialam do kolekcji..
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #368 : 2009-11-15, 12:38 »
widziałam lisa!!

o 23.30 (nie pytajcie co robiłam poza domem :D ) byłam ze znajomymi w zdroju, obok las, ulica, domki jednorodzinne- przedmieścia. stałam z jedną koleżanką na skraju lasu i widzimy jak coś się zbliża, pierwsza myśl- kot, jak zobaczyłam ogon to poznałam że to lis. wszedł na górkę, skręcił w naszą stronę, zobaczył nas, zatrzymał się i szedł dalej,  jakieś 20m od nas dopiero skręcił i poszedł w stronę domów, pewnie zeby szukac jedzenia. :) :) ładny był, nie miał jeszcze futra zimowego

mama mówiła, że obok szpitala, też obok lasu (właściwie niedaleko) w dzień widziała lisa jak siedział i przyglądał sie ludziom :)

oczywiście tekst koleżanki jak lis się zbliżał "ale to niebezpieczne" no i mów wywód do niej, a potem do mamy że wścieklizny już nie ma (tzn sa zrzucane szczepionki) i że to coraz częściej spotykane.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #368 : 2009-11-15, 12:38 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #369 : 2009-11-15, 14:13 »
No,nareszcie!  :wink: ale długo to trwało,chyba dwa lata? ;)
ja widuję tylko dużo ptaków w parku ;) ;P

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #370 : 2009-11-16, 11:44 »
nornica - jeszcze byla zywa jak ja kot przyniosl ale nie udalo jej  sie uratowac przed uduszeniem... :(
Zapisane

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #371 : 2009-11-23, 22:37 »
Blisko 70 zajęcy, ok. 30 saren, kilkanaście dzików, 4 lisy, bażant - kogut i 2 kury, ok. 10 myszołowów, pustułka, kilka kruków - to ostatni weekend
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #372 : 2009-11-24, 18:19 »
a ja ostatnio nic...tylko golebie na parapecie
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #373 : 2009-11-25, 14:14 »
Blisko 70 zajęcy, ok. 30 saren, kilkanaście dzików, 4 lisy, bażant - kogut i 2 kury, ok. 10 myszołowów, pustułka, kilka kruków - to ostatni weekend

wszystkie ostaly sie z zyciem po spotkaniu z Toba? a moze  niektore spotkales juz zastrzelone?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #374 : 2009-11-25, 14:19 »
Arkady111 nie jest myśliwym,tylko sympatykiem ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #374 : 2009-11-25, 14:19 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #375 : 2009-11-25, 14:22 »
Arkady111 nie jest myśliwym,tylko sympatykiem ;)

no tez pytam - bo pewno sympatyzujac sie obserwowal polowanie i byc moze niektore "spotkal" juz lezace na ziemi :/
Zapisane

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #376 : 2009-11-27, 14:09 »
Owszem, część udało mi się „ustrzelić”. Tu kilka łupów, jednak pokot trudno byłoby ułożyć :).
Nefra - pewne jest tylko to, że umrzemy - mniej uprzedzeń proszę.




Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #377 : 2009-11-27, 18:17 »
Cytat: Arkady
Blisko 70 zajęcy, ok. 30 saren, kilkanaście dzików, 4 lisy, bażant - kogut i 2 kury, ok. 10 myszołowów, pustułka, kilka kruków - to ostatni weekend
Muszę przyznać, że tak obfita obserwacja w jeden weekend budzi także moje podejrzenia :P

A zdjęcia super. Mógłbyś częściej wklejać? :prosze:
Zapisane
IBDG Wrocław

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #378 : 2009-11-27, 20:34 »
Muszę przyznać, że tak obfita obserwacja w jeden weekend budzi także moje podejrzenia :P
A zdjęcia super. Mógłbyś częściej wklejać?

Nie ma nic podejrzanego :). Różne miejsca, różna pora, dzień i noc.Wataha dzików nocą przechodziła drogę w lesie. Sarny głównie nocą na polach, ale także i rankiem w pobliżu dróg, myszołowy za dnia na polach, ale głównie czatujące na drzewach przy drogach. Lisy nocą myszkowały, zające też się "pasły", ale większość za dnia w zagrodzie biegała ;). A pustułka na drutach linii energetycznej - w sumie wszystkie do tej pory głównie tak spotykałem. Bażanty tradycyjnie, nie wiadomo kiedy spod nóg sie poderwały.
A zdjęcia dobre niestety nie tak łatwo zrobić, zwykle trzeba dobrą czatownię, dużo czasu i umejętności, na ale jak mówi stare przysłowie: czasem i ślepej kurze trafi się ziarno.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #379 : 2009-11-27, 20:47 »
Właśnie te zające,a raczej ich liczba była tu podejrzana ;)

Cytuj
ale większość za dnia w zagrodzie biegała

czyli,był to jakiś OHZ?

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #380 : 2009-11-27, 22:15 »
Tak.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #380 : 2009-11-27, 22:15 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #381 : 2009-11-27, 22:42 »
W takim razie nie powinno się to liczyć jako " obserwacja " ;),a przynajmniej naturalna obserwacja ;) - to taka moja naleciałość z innych for,gdzie wpisuje i zalicza się tylko naturalne obserwacje zwierząt - ja na swoim koncie mam tylko sporo ptaków i jeże ;) :P

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #382 : 2009-11-27, 23:12 »
... Lisy nocą myszkowały, zające też się "pasły", ale większość za dnia w zagrodzie biegała ;). ...
Były i w zagrodzie, i w naturze ( 6 ).
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #383 : 2009-11-27, 23:44 »
To te 6,zaliczamy ;) :P

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #384 : 2009-11-28, 00:01 »
A teraz Lis wyjaśni wszystkim, co to takiego, ten OHZ. Ja już wiem, ale może inni nie ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #385 : 2009-11-28, 00:26 »
OHZ,czyli Ośrodek Hodowli Zwierząt.
« Ostatnia zmiana: 2009-11-28, 18:57 autor IBDG »
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #386 : 2009-11-28, 15:33 »
jedna sarna w lesie i sporo na polach, ok 15, myszołowy dwa podczas jazdy autem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #387 : 2009-11-28, 18:00 »
« Ostatnia zmiana: 2009-11-28, 18:58 autor IBDG »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #387 : 2009-11-28, 18:00 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #388 : 2009-11-29, 08:59 »
Dwie sarny w moim ogrodzie, około 65 krzyżówek w większości połączonych w pary na rzece Wiśle.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #389 : 2009-11-29, 22:19 »
Dzisiaj, na trasie długości ok. 10 km, dzień, pola:
5 zajęcy
5 bażantów (kogut spod miedzy i 4 kury w porzeczkach)
6 kuropatw
2 lisy
2 myszołowy
2 kruki
Tropy 3 łosi, watahy dzików i tzw. dzika pojedynka, kilku saren

Jedna z kur bażancich, niestety trochę zbyt daleko na dobrą fotkę

Pierwszy lis – chyba był równie zaskoczony jak ja bo ruszył w moim kierunku, niestety kilka pierwszych zdjęć mam nieostrych, a szkoda bo był kilka metrów ode mnie.

A tu ucieka już w stronę lasu

Wydaje się, że był na tropie tego zająca, który wyskoczył z kotlinki, jakąś minutę po lisie

A to kotlinka w której był ukryty

I drugi lis, niestety również zbyt daleko ode mnie, aby zdjęcie było przyzwoite.


Poza tym 3 sarny w lesie.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 31 zapytaniami.