Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)  (Przeczytany 23499 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dianka

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« : 2003-04-16, 17:05 »
W tym tygodniu wiele słyszałam (i widziałam )o tych jaszczurkach.
Podobno sa łatwe w utrzymaniu,mają mini wzrost i mało jedzą.Myślałam nad tym długo i myśle że mogę ją kupić.Jednak najpierw proszę o radę
w takich kategoriach:
 -czy warto bać się kupić ją niewiedząc nic o właścicielu
 -gdzie je się trzyma
 -co dokładnie jedzą
 -ile by wyniosło jej utrzymanie
Z góry dzięki
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #1 : 2003-04-16, 17:41 »
Po pierwsze usuń post z encyklopedii !!!!!
Przeciez pisałam że wszystkie pytania w temacie "czy chcecie encyklopedię" !!!!!  :grr:
Po drugie - ehh, Dianka - jaszczurka zwinka to zwierzę chronione i nie można jej chodować w domu :\ chyba ...
Ano, jak już coś to jaszczurka je chrząszcze różnego rodzaju... wątpie ze zechcesz chodować żuki
Zapisane

Dianka

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #2 : 2003-04-16, 17:53 »
Dzięki ,mało co a bym ją kupiła
bardzo przepraszam za post ,naprawde bardzo już nigdy takiego kłupstwa obiecuję
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedz #2 : 2003-04-16, 17:53 »

Aleksja

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #3 : 2003-04-16, 18:08 »
Nie szkodzi, waże że usunęłaś, na przyszłość zawsze wszystko czytaj ;)
Zapisane

Dianka

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #4 : 2003-04-16, 18:15 »
To dobra rada dziękuję,napisz coś jeszcze
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #5 : 2003-04-16, 18:25 »
o jaszcurce? Zaraz czegoś poszukam :)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #6 : 2003-04-16, 18:36 »
Jaszczurka zwinka
Dorasta do 27 cm. Prowadzi dzienny tryb życia. Żywi się owadami (czyli żukami, takimi z pancerzykami), pająkami, wijami, stonogami, ślimakami, dżdżownicami i czasami małymi żabkami...
Spotykana jest zarówno w miejscach zupełnie pozbawionych wody, jak również w pobliżu różnegorodzaju zbiorników wodnych. Najliczniej występuje na nasłoniecznionych: łąkach śródleśnych, polanach i gruzowiskach, nasypach kolejowych. Jej schronieniem są nory drobnych gryzoni, szczeliny w kmieniach, pomiędzy korzeniami.
Najpospolitszy gad u nas w Polsce.
Zapisane

Dianka

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #7 : 2003-04-16, 19:07 »
A...przepraszam ze zadam kilka glupich pytań
co one piją? i jak długo żyją?
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #8 : 2003-04-16, 20:08 »
Co piją? Wode pewnie :lol: no a ile żyją to nigdzie się nie doczytałam, one żyją ja wolności a wiek się podaje dla zwierzat hodowlanych, przypuszczam, ze żyją ok. 5-7 lat.
A tak wogóle to mój kolega ze starej kalsy złapał sobie taką jaszczurke i hodował w akwarium, myślę że nie było mu u niego tak źle (karmił robalami) :lol: . Niewiem czy ją nadal ma.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedz #8 : 2003-04-16, 20:08 »

Dianka

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #9 : 2003-04-16, 20:46 »
o...Dzięki ,a jak by ktoś coś przypadkiem znalazł to uzupełniajcie aleksje
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #10 : 2003-05-20, 16:13 »
Tylko ze ona się za bardzo nie nadaje na pokaz.
Lepiej zyworódka, zwłaszcza samiec.
I jakby co to pozbieraj po nich ogon..... bo czasem zostawiają i na prawdę nieestetycznie to wygląda...
Zapisane

Siersc

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #11 : 2003-05-20, 21:43 »
LOodzie plazow i gadow zamiszkojacych w polsce nie mozna trzymac, jest to karalne grzywna a czasem i pobytem w wiezieniu. Wlasnie dlatego sa one pod ochrona bo sie znalezli tacy wlasnie pasjonaci.....jest ich malo..nie pozbawiajcie polski zwierzat....nie badzcie bezduszni te jaszczurki w 80% umieraja w niewoli..nie znosza jej praktycznie...Wiele z nich ma nadajnik pod skorny....aby sledzic ich pobyty i zycie wiec...jak zlapiecie w 90% bedziecie miec do czynienia z prawem.
pozdro.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #12 : 2003-05-21, 09:21 »
Ja tez nie popieram ale z tymi nadajnikami to trochę przeginka... za duzo 007 się ktos naoglądał. Z tego co wiem to w Kampinosie nie mieli na utrzymanie 7 nadajników by śledzić stanowiska rysia a Ty takie pomysły... Kogoś bez serca i tak nie przestraszysz a kogos z rozumem to powinna zadowolić wiadomośc ze nie mozna i tyle.
   PS.
 W mojej okolicy jest tego tyle ze to najczęsciej spotykane zwierze w lesie przeze mnie. Mam nawet stanowiska zmiji, ale nie jest to jawne z uwagi na własnie głupkowatych kolekcjonerów. A swoja drogą żmija to piękne zwierze, i raz miałem zaszczyt nawet ją widzieć na własne oczy.
Zapisane

Siersc

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #13 : 2003-05-22, 00:20 »
Ekhm chyba jednak nie przesadzilam skoro sama siedzialam i wczepialam im te nadajniki pod skore, a odrazu wazylam, mierzylam, zdjecie itp. Bylismy cala ekipa...bylo nas kolo 10 osob, wiec nie podwazaj zdan jak nie widziales na wlasne oczy....Sponsor byl prywatny bo na nasz rzad nie za wiele mozna liczyc...
Pozdro.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #14 : 2003-05-22, 15:34 »
ALe to jest tylko badanie. Uwiez naprawde kiepsko jest z tym. Tak jak piszesz na nic kasynie ma. Ale projekt super. Zazdrosze ci. I co masz jakieś fajne fotki. Te nadajniki tylko rejestrowały położenie czy jeszcze funkcje zyciowe?
Gdzie był wszepiany? W fałd brzuszny czy tylko doczepiany na skórze ?
I byleby nie było jak z rysiami - ze sobie same wyłączyły Big Brothera :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedz #14 : 2003-05-22, 15:34 »

siba

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #15 : 2003-05-24, 09:24 »
Cytat: Galago De Codi

Lepiej zyworódka, zwłaszcza samiec.

Czy to oznacza , ze samiec jest tak pieknie umaszczony. Bo mam na dzialce , taka jasaczurke intensywnie zielono-zolto-pomaranczowa , przepiekna , ale w moim atlasie nie znalazlam jej , nie wiem jaki to gatunek  :?:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #16 : 2003-05-24, 09:42 »
jeszli od spodu to masz typowego samca zwinki.
jesli od gury moze to samica zyworodki

zyworodki nie maja kolorkow na brzuszku a na grzbiecie - samica tak jak piszesz - samiec czerwien !!!
Zapisane

siba

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #17 : 2003-05-24, 14:33 »
Moze to smieszne , ale jak sie tak zastanawiam , to nie moge okreslic rozlozenia kolorow, ona sie po prostu dosc szybko porusza i to jeszcze wsrod lisci rzodkiewek( jej ulubione miejsce , ma tam norke ) , udezyl mnie jej kolor , bo jest na prawde bardzo intensywny . najpierw myslalam , ze to moze jaka egzotyczna jaszczurka , ktora ktos wyrzuci ale z tej norki wychodzi tez taka brunatno - bura w takie jakby centki , wiec jest to parka , tylko bardzo sie rozniaca. Tej brunatnej to sie wogole nie przygladalam tak szybko zasuwa . Ale u tej kolorowej to te kolory sa na grzbiecie , bokach i glowie, nie wiem jak na brzuchu .
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #18 : 2003-05-26, 17:10 »
Po prostu Zyworódka jest ubarwiona na grzbiecie i ciemny brzuszek (samiec czerwien a samica zielen) - ale bardzo rzadkie, jak masz to pod żadnym pozorem im nie przeszkadzaj bo Cie spotkał wielki zaszczyt.
   A zwinka to standard oby dwie ciemnobrązowe i tak z boku juz zaczynają sie kolory  (samiec zielonkawy taki selsdyn ) samica brąz zmieszany z żółcią.  
    Oby dwa gatunki ścisła ochrona i oby dwa gubią ogon więc jak je bedziesz napastować to straca czenne parę gram subsatncji odzywczych :)


Więc mozesz poylić tylko jakby smiec zwinki lecial na plecach - bo byłoby to podobne do samicy zyworódki,,, ale one takich wygibasów nie robią...
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #19 : 2003-05-28, 20:57 »
Zastanawiam się, co to za jaszczurka: ma pomarańczowy brzuszek w czarne kropki, grzbiet i główka są brązowe w ciemnobrązowe wzorki...
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Galago De Codi

  • Gość
Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #20 : 2003-05-30, 12:06 »
Cytat: chrupusia
Zastanawiam się, co to za jaszczurka: ma pomarańczowy brzuszek w czarne kropki, grzbiet i główka są brązowe w ciemnobrązowe wzorki...


młoda samica zwinki....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedz #20 : 2003-05-30, 12:06 »

demon

  • Gość
Odp: Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #21 : 2007-08-25, 10:22 »
1.WLASCICIEL NIE MA NIC DO RZECZY MOZESZ KUPIC:)I DBAC O NIA.ZWINKE MOZESZ TRZYMAC W SZKLANYM POJEMNIKU OK OBWODU:30CM NA 50CM I JEDZA ONE KONIKI POLNE SZARANCZE DZDZOWNICE I MUCHY:)JEJ UTRYMANIE TYGIODNIOWO WYNOSILO BY OKOLO 8ZL

Po pierwsze nie drzyj się, po drugie nie odświeżaj starych wątków, a po trzecie nie pleć bzdur.
IBDG
« Ostatnia zmiana: 2007-08-25, 16:16 autor IBDG »
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #22 : 2007-08-25, 13:29 »
demon jaszczurka zwinka to zwierzę objęte ochroną w Polsce. Nie wolno jej trzymać w domu !
A może ty byś chciał być zamknięty w pojemniku metr na metr? Na pewno wolał byś być poza nim.Tak samo jaszczurka. Po co zabierać je przyrodzie, po co ograniczać im wolność ??
Gady powinny żyć na wolności...
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Sata

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #23 : 2009-04-11, 22:05 »
Cześć, jestem nowa w tym temacie :)
Potrzebuję informacji. Mam pytanie. Czy jaszczurka zwinka może zjeść(w ostateczności) owoce lub kwiaty ? Tak słyszałam...Ale nie wiem dokładnie co ? I czy w ogóle je coś poza bezkręgowcami... ? Proszę o odpowiedź.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Jaszczurka Zwinka (proszę o informacje)
« Odpowiedź #24 : 2009-04-18, 09:02 »
Cześć, jestem nowa w tym temacie :)
Potrzebuję informacji. Mam pytanie. Czy jaszczurka zwinka może zjeść(w ostateczności) owoce lub kwiaty ? Tak słyszałam...Ale nie wiem dokładnie co ? I czy w ogóle je coś poza bezkręgowcami... ? Proszę o odpowiedź.
Jak wyżej jaszczurka zwinka jest gatunkiem objętym ochroną prawną i w domu nie wolno jej trzymać. Żywi się owadami, pająkami, wijami, ślimakami, również małymi osobnikami swojego gatunku. Owoców lub kwiatów na pewno nie jada.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 31 zapytaniami.