Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: ZWARIOWANO!!!  (Przeczytany 10533 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Misty.K

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« : 2004-06-25, 17:07 »
Uważam, że ludzie, którzy pragną ( i do tego dążą ) hodować niektóre gady i płazy są zwariowani ;)  
Ja rozumiem, żółw... (kiedyś) traszki... nawet węże i pająki zrozumiem...
Ale inne???? Chodzi mi tu o takich wariatów, którym w głowach Agamy... Anakondy... Jaszczurki... Warany... Gekony... ITD. Może zaniedługo przeżucą się na Aligatory????????
Ludzie, czy wy czasem nie przesadzacie??????????????????
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-06-25, 18:06 »
Misty.. nie porównuj aligatora do np. legwana czy gekona.. :roll:
A poza tym nie obrażaj czyiś pasji i uczuć.. ja akurat nie chciałabym mieć w domu węża, anakondy etc, ale jeśli ktoś chce to nie obrażam go absolutnie! Niektórzy tacy pewnie nie wyobrażają sobie żeby mieć psa, a ja je kocham :kocham: więc każdy ma inne marzenia!

Dalmafreciak
Zapisane

Misty.K

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-06-25, 18:16 »
Zacznę od tego, że nie mam i nie miałam zamiaru nikogo obrazić! Myślę tylko, że takie pasje są zakręcone... Może pozytywnie, ale ja nie wyobrażam sobie legwana w domu... Czyż nie powinien być w swoim środowisku naturalnym??? A jeśli zwiększe się popyt na tego typu zwierzaki to zaczną je łapać... Nie podoba mi się to... Sorki, jeżeli kogoś obraziłam, ale nie chciałam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-06-25, 18:16 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-06-25, 18:36 »
Uważam, że w domu powinniśmy trzymać zwierzęta domowe, a reszta niech żyje w swoim naturalnym środowisku. Tak jest najlepiej dla zwierząt, które mają prawo żyć na wolności, a nie być zabawką dla ludzi.
Zapisane
IBDG Wrocław

Misty.K

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-06-25, 18:39 »
zgadzam się!
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-06-25, 21:24 »
Najpierw zadbajmy o zwierzęta które już udomowiliśmy... problemy schornisk raczej nie świadczą o naszej odpowiedzialności...  :?
Zapisane

Misty.K

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-06-25, 21:27 »
Owszem, ale to nie ja sobie wymyślam hodowle winniczków czy gekony w pokoju... Nie wiem kto mógł wpaść na ten pomysł kiedykolwiek... Ludzie są szaloni...
Zapisane

Flaś

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-06-25, 21:37 »
Ale to ich pasja. I nie zmienimy tego.  8)
Zapisane

Misty.K

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-06-25, 21:49 »
No tak... musimy to uszanować...
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-06-25, 21:49 »

olimpia1400

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-06-26, 07:53 »
ja mam duzo zwierzaków w domu... zawszer byl jakis pies, zawsze byly rybki (tylko sie ilosc zmieniala), jakies niezliczone chomiki, które zreszta zdychaly po 2 miesiacach, mialam tez myszoskoczki, które zginely nagle oba jednego dnia, nie mam pojecia czemu... Kiedys kupilam gekona, bo chcialalm miec cos oryginalnego, podobal mi sie i juz. Wtedy nie mielam pojecia jak to sie hoduje, pani w sklepie powiedziala, zaopatrzylam sie w pudelko maczniaków i jazda... Gekon mieszkal w takim pojemniku jak kiedys byly filtry zewnetrzne do akwa... pojemnosc ok 1 l. I niedlugo pozyl, a robale mi sie rozlazly po pokoju.

Teraz mamy rybki, dwie swiniaczki morskie i weza. MaBego ponczosznika, bedzie kiedys w przyszlosci niebieskawy. wyslalam zdjecia do albumu, ale guzik widac. Przyblakal sie tez pudelek... i wcale nie uwazam, zebym byla jakas nienormalna
, ze kupilam weza.... to piekne zwierzaki, mój akurat zywi sie rybami, dzdzownicami i zabami, myszy nie je. Waz to nie jest przytulanko. Od przytulania mam swinki i psa. Rybki i waz sa do ogladania, z tym ze weza moge czasem wyjac i podotykac, rybek raczej nie lapie.... Gady sa mile w dotyku, sa chlodne albo cieplutkie, w zaleznosci czy sie wygrzewaly gdzies czy nie. Z weza sie ciesze bardzo, chcialam mu dokupic do parki, jak na razie  stworzylam mu chyba dobre warunki, bo pieknie je, zrzuca wylinke w calosci i nawet teraz mnie obserwuje z uniesiena glowa...
Poza tym bardzo podobalo mi sie szukanie informacji o nim, zapisalam sie na dwóch forum, poznalam pare osób, które mialy z takimi wezami stycznosc, sama urzadzilam mu fajne terra i chyba sie w nim dobrze czuje.

Misty.K  -  czy mnie tez nazwiesz zwariowana??????

A jezeli chodzi o agamy to po prostu fajne jeszczurki, sama bym chetnie miala, gdybym miala miejsce jeszcze, ale juz nie chce, ponczocha wystarczy.
Powiedz mi, czy wiesz jak agama czy legwan wyglada, co je, itd.
Czy da sie wziac agame na reke??? Czy da sie oswoic? i co predzei - agamke czy legwana czy pajaka????
Zastanów sie czy nie oceniasz innych zbyt pochopnie... Gady sa naprawde suuuper, tylko tzreba sobie uswiadomic, ze to nie kotki, pieski, chomiczki zeby to piescic sie mozna z tym bylo. Opieka nad nimi wymaga duuuuzo wiecej wysilku niz w wypadku zwierzaków "domowych", nie mówie czasu, ale wysilku - zeby wiedze zdobyc itd.

NIE PODPISUJE SIE POD DZIECIAKAMI CO TO KUPILY WEZA ZEBY KOLEDZY ZOBACZYLI JAK ZJADA MYSZKE!!!!!

Cytat: Misty.K
A jeśli zwiększe się popyt na tego typu zwierzaki to zaczną je łapać.


No, w Polsce sprzedaje sie zwierzaki z CITIES, poczytaj sobie co to takiego, poza tym zwierzeta sa w wiekszosci rozmnazane w niewoli, mój waz tez urodzil sie w niewoli. Tych z lasu tak latwo nie spotkasz w sklepie, maja pasozyty i sa bardziej agresywne, wiec chyba raczej nie ciesza sie bardzo duza popularnoscia.. (Nie wiem, czy sie nie myle, prosze kogos doswiadczonego!!!)
A poza tym waz czy jaszczurek napewno lepiej sie czuje w dobrze urzadzonym terra niz chomik czy piesek u malego rozwrzeszczanego bahora, maltretowany i sciskany az do wypadania oczek na zewntrz!!!!!!!
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-06-26, 10:18 »
:) olimpia1400 uff... to dobrze że przy kolejnym zwierzaku podedukowałaś się, może dzięki temu wąż będzie żył długo i szczęśliwie...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-06-26, 13:33 »
Cytuj

ale to nie ja sobie wymyślam hodowle winniczków

Przeciesz winnyczki są właśnie hodowane na eksport  :?

Jak ktoś chce chodować gady i zapewni im jak najlepsze warunki to dlaczego by nie  :)
Zapisane

Misty.K

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-06-26, 13:55 »
No, dora, nie mam nic przeciwko gadom, jeśli się je ma z gadów wychodowanych w niewoli... Ale nie chciałabym, żeby doszło do takiej sytuacji jak łapanie w zagrażającyhc populacji ilościach zwierząt dzikich i sprowadznie ich do niewoli...
A jeśli chodzi o winniczki... Nie gustuje we francuskich specjałach... Poza tym, chyba nie da się zagrozić ich populacji, Musisłoby się masowo je zjadać (bleee)... Oj...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-06-26, 17:02 »
Dla mnie widok węża czy jaszczurki w terrarium jest równie nienaturalny jak widok ptaka w klatce. Moim zdaniem najlepszym miejscem dla nich jest ich naturalne środowisko, a nie szklana klatka, choćby i super wyposażona. I nie przekonuje mnie argument, że zwierzę urodziło się w niewoli, że na wolności pożyłoby pewnie krócej. Byłoby wolne, a my mu to odbieramy dla własnej przyjemności. Tak nie powinno być.
Zapisane
IBDG Wrocław

Misty.K

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #14 : 2004-06-26, 17:12 »
Zgadzam się. To tak jakby zamknąć człowieka w 'złotej klatce' i żeby miał wszystkie wygody itd., ale nie wypuszczać go na wolność... IBDG- czytasz w moich myślach. To samo miałam napisać wcześniej, ale najwidoczniej źle to sformuowałąm... Mam nadzieję, że argumenty IBDG was przekonują???!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedz #14 : 2004-06-26, 17:12 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #15 : 2004-06-26, 17:20 »
Och, Misty.K, nie licz na to. Napisałam, co myślę, ale nie mam złudzeń, że ktoś się tym przejmie. Nic nie poradzimy, zwierzęta nadal będą żyć i umierać w niewoli, choć na to nie zasługują. Nie są przecież przestępcami, żeby im odbierać wolność  :(
Zapisane
IBDG Wrocław

Misty.K

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #16 : 2004-06-26, 17:26 »
Tak, wiem.... Ale może chociaż niektórzy się zastanowią... Zawsze byłby jakiś plus, choćby o tą jedną osóbkę...
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #17 : 2004-06-26, 19:26 »
IDBG i Misty.K...

a jakie macie zwierzatka w domu???


kurcze... no nie spodzoewalam sie ze na forum o zwierzakach znajda sie osoby, które beda mówic, ze trzymanie zwierzat w niewoli jest zle...
czy takie same posty zostaly wyslane juz na forum o ptakach i gryzoniach??? i o konikach?????
wszystkie zwierzaki jakie tzrymamy w domach sa w niewoli....
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #18 : 2004-06-26, 19:49 »
Cytat: olimpia1400
IDBG i Misty.K...

a jakie macie zwierzatka w domu???


kurcze... no nie spodzoewalam sie ze na forum o zwierzakach znajda sie osoby, które beda mówic, ze trzymanie zwierzat w niewoli jest zle...
czy takie same posty zostaly wyslane juz na forum o ptakach i gryzoniach??? i o konikach?????
wszystkie zwierzaki jakie tzrymamy w domach sa w niewoli....

Tego nie byłbym taki pewny. Psa można wziąć na spacer, żeby sobie pobiegał. Węża raczej do lasu nie weźmiesz. Poza tym kochany przez swoich właścicieli pies na pewno nie czuje się jak w niewoli. Wręcz przeciwnie pilnuje swoich właścicieli z całych sił.
IBDG 8)
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #19 : 2004-06-26, 20:00 »
Ja mam psa, zawsze był jakiś w domu, a raz miałam kota i w dzieciństwie... małpkę, oraz papużki i b. krótko rybki. Byłam dzieckiem, nie ja zdecydowałam o kupieniu małpki od marynarza. Po jakimś czasie trafiła do ZOO. Psy to zwierzęta udomowione, zależne od człowieka, pies pozostawiony sam sobie na pewno nie jest szczęśliwszy niż z człowiekiem [oczywiście odpowiednim]. Co innego zwierzęta dzikie. Moim zdaniem powinny żyć na wolności.
Nie rozumiem Twojego oburzenia i zdziwienia tym, że na forum zwierzakowym ktoś uważa trzymanie zwierząt w niewoli za złe. A gdzie spodziewałaś się znależć taką opinię, jeśli nie tu? Na forum miłośników cyrków?
Nie wysłałam podobnego postu na stronach o ptakach, gryzoniach czy konikach [dlaczego miałabym mieć pretensje do posiadaczy koni, przecież to też zwierzęta udomowione], choćby dlatego, że nie mam zamiaru nikogo pouczać. Wyraziłam tylko swoją opinię, chyba mi wolno, zwłaszcza, że przecież nikogo nie obraziłam. Widok węża czy kameleona w szklanym pudle sprawia mi przykrość, dlaczego masz mi to za złe?
Zoolog, bużka!  :uscisk:
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #20 : 2004-06-26, 22:26 »
Najbiedniejsze są misie, słoniki otp. pracujące w cyrkach...  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedz #20 : 2004-06-26, 22:26 »

olimpia1400

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #21 : 2004-06-26, 23:07 »
nie no... wiec tak. Je tez jestem anty -cyrk tak jak heja.
IDBG i zoolog -  NIE pisalam o psach ani o kotach. Ale konik to chyba niekoniecznie uwielbia ciaganc wóz czy zeby ktos na nim siedział. Ale dobra, to malo istotne.
Wiem ,ze pewne zwierzaki sie do nas przyzwyczjaja, traktuja nas jak "swoich", np. psy.
Niektóre jednak pozostaja troche dzikie, nasze chomiczki, myszki , szczurki, króliczki i szynszylki, czy ptaki: jakies kanarki , ryzowce czy papuzki pewnie by sie niezle czuly na wolnosci.
Mialam na mysli ,ze ludzie trzymaja zwierzaki dla przyjemnosci. Zwierzaki sie oswajaja, przyzwyczajaja..itpd.
Jaka jest róznika miedzy trzymaniem MOJEGO weza w terra a czyjegos kanarka czy zeberki w klatce???

Wiem, ze waz to waz, nigdy sie nie przybiegnie przytulic i pomachac ogonkiem, co najwyzej sie moze przyzwyczaic do mojego zapachu nie uciekac tak bardzo. I wcale nie zamierzam go oswajac na sile.

Ja nie widze nic dziwnego w hodowli gadów. Natomiast jest zupelnie inny problem: gówniarzy z pieniazkami lub mlodziezy z pieniazkami, ktorzy nie maja co z nimi zrobic i tak dla szpanu kupuja sobie jak najbardziej egzotycznego zwierzaczka, najlepiej jeszcze zeby efektownie zjadal jedzonko, a juz wogóle rewelacja jak jedzonko jest  zywe...
« Ostatnia zmiana: 2005-09-17, 08:43 autor olimpia1400 »
Zapisane

Essey

  • Gość
Re: ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #22 : 2004-06-27, 12:01 »
Cytat: Misty.K
Może zaniedługo przeżucą się na Aligatory????????


Widziałam w zoologicznym krokodyla :roll: Małego, kochanego krokodylka :roll: Śliczny był. Trochę mi go żal. Były też legwany, warany, węże itp. Mi też się wydaje że powinny żyć na wolności, ale jak mają troskliwego właściciela :roll: ...

PeeS. Boże a jaka cena :shock:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #23 : 2004-06-27, 12:24 »
Cytat: olimpia1400

IDBG i zoolog -  NIE pisalam o psach ani o kotach.


Napisałaś: "wszystkie zwierzaki, jakie trzymamy w domach są w niewoli". Jak wszystkie, to wszystkie, no nie?

Cytat: olimpia1400
Ale konik to chyba niekoniecznie uwielbia zeby ciaganc wóz czy na nim jezdzic.


Konika nikt nie trzyma w klatce, normalny właściciel chyba pozwala mu po pracy pobyć na pastwisku, na łące. Nie przypuszczam, żeby dosiadanie konia przez człowieka sprawiało mu przykrość, chyba, że jeżdziec waży 200kg. Nie jestem pewna, czy konie lubią biegi przez przeszkody, ale to inna para kaloszy.

Cytat: olimpia1400
Mialam na mysli ,ze ludzie trzymaja zwierzaki dla przyjemnosci. Zwierzaki sie oswajaja, przyzwyczajaja..itpd.


A mają inne wyjście? Ktoś im daje wybór? Przyjemność z tego jest jednostronna, dla człowieka, bo nie wyobrażam sobie, by wąż miał satysfakcję z życia w szklanym terrarium  stojącym w betonowej klatce, czyli w naszym domu, zamiast w naturalnum środowisku.
 
Cytat: olimpia1400
Jaka jest róznika miedzy trzymaniem MOJEGO weza w terra a czyjegos kanarka czy zeberki w klatce???


Jeśli Twój wąż i czyjś zeberka mogą żyć na wolności, to nie ma żadnej różnicy. Wiem, że niewola niewoli nierówna.Każda jednak jest gorsza od wolności.

Pinky, bardzo dobrze, że cena była wysoka. Mniej będzie chętnych, a najlepiej, żeby nikt go nie kupił. Ten krokodyl już jest przegrany, niechby na nim się skończyło. Krokodyl nie potrzebuje troskliwego właściciela, wystarczy zostawić go w spokoju tam, gdzie żyją krokodyle.
Zapisane
IBDG Wrocław

olimpia1400

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #24 : 2004-06-27, 22:33 »
dobra, z tymi "wsystkimi zwierzakami" to moze jednak przesadzilam. co do niektórych gatunków jak np krokodyle czy aligatory czy jakies tam inne (tu sie nie znam zbytnio ) to tez sie zgadazm ze to troche glupio takie zwierzaki trzymac , bo potrzebuja naprawde duuuzo miejsca i niewiele osób moze im zapewnic odpowiednie warunki, i jezeli maja szczescie i dozyja to raczej skoncza w zoo. (jak nie w rzeczce)
Po prostu taki juz czlowiek jest ze potrzebuje jakiegos zwierzaka do towarzystwa :))) I sie chce poopiekowac, nawet pajaczkiem czy wezykiem , czy jaszczurkiem... Przyznaje racje, ze takie zwierzatka moga spokojnie zyc na wolnosci.
Glównie poczulam sie dotknieta tym, ze ktos moze uwazac, ze taka niedobra jestem, ze weza trzymam w zamknieciu, a sam hoduje ptaszka, który pewnie tez wolalby byc na wolnosci ( przepraszam Misty. K, nie wiem czy masz akurat ptaszka w klatce)
Cytuj

Wiem, że niewola niewoli nierówna.Każda jednak jest gorsza od wolności.

I wlasnie o takie zdanie mi chodzilo...
Zapisane

Edi

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #25 : 2004-06-29, 13:34 »
Witam

Cytuj
Uważam, że ludzie, którzy pragną ( i do tego dążą ) hodować niektóre gady i płazy są zwariowani


Zupełnie nie wiem dlaczego?Bo większość do tego nie dąży i większości się to nie podoba? :?

Cytuj
Czyż nie powinien być w swoim środowisku naturalnym???


Obecnie,zdecydowana większość gadów pochodzi z hodowli prywatnych.A więc zwierzęta nie są odławiane(w takim przypadku) ze środowiska naturalnego.Dlatego nie wpływa to na ich liczebność.Jeśli ktoś kupuje gady(i inne zwierzęta "egzotyczne" bo o takie tutaj chodzi) na bazarach,nielegalnie, ma świadomość(lub powinien ją mieć),że zostały one wyłapane ze swojego środowiska naturalnego.Pomijając choroby,musi się liczyć też z tym,że jego postępowanie wpływa niekorzystnie na dany gatunek-im więcej chętnych tym większa ilość zwierząt będzie odławiana.Dlatego,by temu zaradzić,każdy sklep(a więc miejsce,gdzie można legalnie kupić zwierzaka) powinien posiadać odpowiednie dokumenty,jeśli zwierzak znajduje się na liście gatunków chronionych.Jeśli takiego dokumentu sklep nie posiada,sprzedaje zwierzaki nielegalnie(te z listy oczywiście).I obowiązkiem każdego nowego właściciela jest też zapoznanie się z informacjami nt. gatunku zwierzęcia,którego chce kupić.I wreszcie,ktoś kto kupuje zwierzaka "w ciemno" nie jest prawdziwym terrarystą,więc przyrównywać go do innych nie można.

Cytuj
Uważam, że w domu powinniśmy trzymać zwierzęta domowe


Rozumiem,że to,które zwierze jest domowe a które nie, ustalili posiadacze psów i kotów?Bo oni byli "pierwsi"?  :misst:

Cytuj
Tak jest najlepiej dla zwierząt, które mają prawo żyć na wolności, a nie być zabawką dla ludzi


I to tyczy się każdego zwierzęcia.Czy mowa jest o psie,śwince morskiej,myszce,jaszczurce,żółwiu czy ślimaku.Jeśli zwierze trzymane jest w odpowiednich warunkach i właściciel odpowiednio się nim opiekuje nie widzę powodu,dla którego takie zwierze nie mogłoby być trzymane w domu.Chyba,że jest to zwierze chronione a jego posiadanie jest zabronione.

Cytuj
Byłoby wolne, a my mu to odbieramy dla własnej przyjemności


Psy,koty,konie itp.,czy te zwierzęta nie pojawiły się u nas w domach dla naszej przyjemności?

Cytuj
Zgadzam się. To tak jakby zamknąć człowieka w 'złotej klatce' i żeby miał wszystkie wygody itd., ale nie wypuszczać go na wolność....


Zaraz,spacer z psem to ta "wolność" dla niego?Często wśród spalin i krótko na smyczy,często na 5 minut bo właśnie serial się zaczyna...?Wolność...

Cytuj
Poza tym kochany przez swoich właścicieli pies na pewno nie czuje się jak w niewoli


Zoologu,problem w tym,że jeśli ktoś mówi,że kocha swojego psa,jest to normalne.Jeśli ktoś powie,że kocha swojego żółwia czy węża inni na niego dziwnie patrzą.Bo tych drugich nie da się pogłaskać,nie da się przytulić,jak więc można je kochać.Ale tu nie chodzi o taką miłość jak do "futerkowców"  ;)  Tu wystarcza obserwowanie ich zachowań,radość z ewentualnych sukcesów hodowlanych itp. To daje radość.

Cytuj
Psy to zwierzęta udomowione
Cytuj
dlaczego miałabym mieć pretensje do posiadaczy koni, przecież to też zwierzęta udomowione


Ale nie zawsze tak było,kiedyś i one musiały zostać udomowione...

Cytuj
Widok węża czy kameleona w szklanym pudle sprawia mi przykrość


Mnie sprawia przykrość widok psa,w klatce 2*2,wybetonowanej,wystawionej na słońce,ewentualnie coś zwane budą...najlepszy przyjaciel człowieka...  :?
Co do koni(późniejsza wypowiedź),wydaje mi się,że wolałyby pobiegać sobie po łąkach albo nawet nie robić nic,niż np. być poubierane i wystrzyżone i przeskakiwać przez przeszkody czy gonić się dla przyjemności ludzi i dla ich pieniędzy.

Podsumowując: niezależnie jakie zwierze trzymamy w domu,najważniejsze by miało odpowiednie warunki.Wszystko zależy od właściciela,od jego gotowości do poświęcenia swojego czasu i wszelkich środków,tak,by zwierze czuło się u niego możliwie najlepiej.Nikt nie może powiedzieć,że zastąpił swojemu zwierzakowi wolność,bo to nie jest możliwe.Ale dobrze jest,jeśli można powiedzieć,że zrobiło/robi się wszystko by warunki w jakich trzymany jest zwerzak były jak najlepsze.Nie dla nas a dla zwierzaka,nie dla naszej wygody a dla jego potrzeb.Nie można też oceniać na podstawie zachowań naszych psów,kotów, zachowań gadów i innych zwierząt.Psy to ssaki,nie będą swoją wdzięczność okazywać tak samo jak gady.A i od gadów nie wymagajmy by "merdały ogonem" czy "broniły nas"  ;)  Tu,wydaje mi się,doszło do podziału na właścicieli "dobrych" i "złych".Niestety,właściciele zwierząt egzotycznych zostali ocenieni jako "źli",bez wyjątku.Wiem,że po moim poście na pewno nikt swojego zdania na nasz(właścicieli zwierząt "niefuterkowych") temat nie zmieni,dlatego zacytuję:
Cytuj
Ludzie, czy wy czasem nie przesadzacie??????????????????

Pozdrawiam,zarówno właścicieli "futerkowców" jak i zwierząt "bezfuterkowych"  ;)
Zapisane

Sila13

  • Gość
Re: ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #26 : 2004-06-29, 18:07 »
Widziałam w zoologicznym krokodyla :roll: Małego, kochanego krokodylka :roll: Śliczny był. Trochę mi go żal. Były też legwany, warany, węże itp. Mi też się wydaje że powinny żyć na wolności, ale jak mają troskliwego właściciela :roll: ...

A ja widziałam w zoologicznym kotka... :/ , może dla was to nic wielkiego, ale on był zamknięty w klatce, w której mieścila się tylko kuweta i drugie tyle ptrzestrzeni... ten kot biedaczyksko leżał sobie w tej kuwecie i błagalnie patrzył na króliki, wypuszczone z klatek do "pola" w którym się znajdowały klatki i kot, i od czasu do czasu odwracał głowę, żeby spojrzeć na dzieciaki przyglącające się mu i wkładające paluchy między szczeble klatki ... :/ :bolt: najchętniej to by pewnie zwiał stamtąd...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #27 : 2004-07-01, 09:44 »
Edi, zgadzam sie z Toba :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedz #27 : 2004-07-01, 09:44 »

olimpia1400

  • Gość
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #28 : 2004-07-01, 10:09 »
Dziekuje Edi... Juz mi sie nie chcialo odpisywac :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
ZWARIOWANO!!!
« Odpowiedź #29 : 2004-07-01, 16:40 »
Cytat: Edi

Obecnie,zdecydowana większość gadów pochodzi z hodowli prywatnych.A więc zwierzęta nie są odławiane(w takim przypadku) ze środowiska naturalnego.Dlatego nie wpływa to na ich liczebność.


Nie chodzi mi wyłącznie o zmniejszenie liczebności, również o to, że w warunkach domowych nigdy dzikie zwierzę nie będzie czuło się tak, jak na wolności.

Cytat: Edi

Rozumiem,że to,które zwierze jest domowe a które nie, ustalili posiadacze psów i kotów?Bo oni byli "pierwsi"?  :misst:


To ustalili raczej nasi przodkowie, nie my. Udomowili je nie dla rozrywki, a bardziej z konieczności.
 

Cytat: Edi

Psy,koty,konie itp.,czy te zwierzęta nie pojawiły się u nas w domach dla naszej przyjemności?


Odpowiedź jak wyżej. Psy oswojono, kiedy jeszcze ludzie mieszkali w jaskiniach i chyba nie mieli potrzeby "miziania pieska". Możliwe, że pierwsze psy same zbliżyły się do ludzi, a raczej do kości, przez nich  wyrzucanych.  


Cytat: Edi

spacer z psem to ta "wolność" dla niego?Często wśród spalin i krótko na smyczy,często na 5 minut bo właśnie serial się zaczyna...?Wolność...


Niestety, wolność dla psa oznacza poniewierkę, głód, zimno, śmierć pod kołami samochodu. Nasi przodkowie je udomowili i teraz my jesteśmy za nie odpowiedzialni, niekoniecznie z wyboru. Ja jestem potrzebna mojemu psu bardziej niż on mnie, bo ja bez psa przeżyję, choć będzie mi go brakowało, ale mój pies beze mnie nie ma szans na dobre życie. Nie sądzę, aby to samo mogli powiedzieć właściciele dzikich zwierząt.
A jeśli ktoś nie ma czasu dla psa, bo musi oglądać serial, nie powinien podejmować się opieki nad zwierzakiem.

Cytat: Edi

tu nie chodzi o taką miłość jak do "futerkowców"  ;)  Tu wystarcza obserwowanie ich zachowań,radość z ewentualnych sukcesów hodowlanych itp. To daje radość.


Też lubię poobserwować "niefuterkowe", ale w naturalnym środowisku.


Cytat: Edi

Mnie sprawia przykrość widok psa,w klatce 2*2,wybetonowanej,wystawionej na słońce,ewentualnie coś zwane budą...najlepszy przyjaciel człowieka...  :?/


Czy ja twierdzę, że każdy właściciel psa sprawdza się w tej roli?

 
Cytat: Edi

Co do koni(późniejsza wypowiedź),wydaje mi się,że wolałyby pobiegać sobie po łąkach albo nawet nie robić nic,niż np. być poubierane i wystrzyżone i przeskakiwać przez przeszkody czy gonić się dla przyjemności ludzi i dla ich pieniędzy.


Przecież napisałam, że mam wątpliwości, czy konie lubią biegi, nie doczytałeś?

Cytat: Edi

Tu,wydaje mi się,doszło do podziału na właścicieli "dobrych" i "złych".Niestety,właściciele zwierząt egzotycznych zostali ocenieni jako "źli",bez wyjątku.


Tu doszło do podziału na zwierzęta, którym nasza opieka jest konieczna do życia, i na takie, którym lepiej tej opieki nie narzucać, bo bez niej ich życie jest sensowniejsze.
Olimpia1400, mnie się też już nie chce... Mam nadzieję, że już wszystko sobie wyjaśniliśmy, przecież każdy ma prawo do własnego zdania. Pozdrowienia dla wszystkich zwierzaków!
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.13 sekund z 31 zapytaniami.