Zwierzęta > Psy, pieski, psiaki

Labrador

(1/1)

Bary:
Słuchajcie... Jest taka sprawa. Mam półtora rocznego labradora retriwera. Który potwornie gubi sierść! Przejade mu ręką po grzbiecie i mam garść sierści w dłoni! Poszłam do weterynarza i dał mi witaminy wzmacniające sierść ale on po nich jeszcze gorzej kłacze! Weteryniarz powiedział, że zmiania sierść na dorosłą, potem mi powiedział, że zmienia sierść na zimową! Na początku karmiłam go suchą karmą jakąś tam niby wspaniałą to dołączyło się jeszcze to, że pies był cały czas ospały nie chciał się bawić, jak chciałam się z nim powygłupiać to tylko łapą machnął i koniec. Teraz całkowicie zrezygnowałam z suchej karmy i zaczełam mu gotować ryż, kasze, dożucam mu do tego jakiejś karmy z puszki i jakieś warzywko, najczęściej marchewke bo to uwielbia! Aha i jeszcze zapomniałam napisać, że wychudł mi troche takie boczki zaczął mieć wklęśnięte. Prosze was doradźcie mi czym ja mam go karmić aby go trochę podtuczyć i aby wzmocnić mu tą sierść!!!! Błagam... 

zaba14:
nie wiem jak z karma, ale labradory się dosłownie sypią... takze nie wiem czy cos na to poradzisz...

kkaassiiaa:
Czy pies częściej się drapie? czy na skórze pojawiają się łyse miejsca, skóra jest widoczna przez sierść? Być może to tylko wymiana sierści, ale nie koniecznie.
Mój pies miał podobne objawy przez pasożyty (przyniosłam do domu szczura i od niego pies się zaraził). Wystarczyła kąpiel we frontline.
Może to być też alergia.
Zamiast karmy z puszki spróbuj gotowac mięso, albo dawaj mu suchą karmę dla alergików.

chamsti:
Kasza dość często uczula psy, więc to może być powód (może, ale nie musi). Poza tym dobrze by było profilaktycznie zakroplić psa frontlinem/fiprexem i zrobić badania na pasożyty wewnętrzne (to odnośnie chudnięcia).

Co do jedzenia, to jak już kkaassiiaa napisała - albo zastąpić puszki mięsem, albo przejść całkowicie na suchą karmę (i tu dodam, że nie każda karma, która ma dobrą opinię będzie pasować każdemu psu. Przykładowo purina pro plan - wg mnie dobrej jakości karma, ogólnie godna polecenia, a jednak moja suka na niej bardzo źle wyglądała i niechętnie jadła. Na hillsie wyglądała fajnie, ale szybko przestał jej smakować, teraz je acanę i - odpukać - jest dobrze: wyglada dobrze, jest zdrowa i chętnie ją je). Żeby psa podtuczyć można zastąpić ryż czy kaszę makaronem, który jest zdecydowanie bardziej kaloryczny, z mięsa nie odkrawać kawałków tłuszczu. Można też dodatkowo natłuszczać jedzenie, np łyżką oleju, czy oliwy. Na wypadanie sierści dobrze jest dodawać psu do jedzenia siemię lniane.

Ale wypadanie sierści może być spowodowane jeszcze jednym czynnikiem. Psy mają duże zmiany temperatury, z jednej strony ciepło w domu, z drugiej zimno na polu, w związku z czym organizm nie potrafi jednoznacznie zmienić sierści na letnią lub zimową.

Kolejna rzecz to kaloryfery - bardzo wysuszają skórę psów (z resztą nie tylko psów, ludzi również), więc warto dodatkowo nawilżać powietrze. Są do tego specjalne urządzenia, ale można je zastąpić jakimś naczyniem z wodą postawionym w pobliżu kaloryfera, albo mokrą szmatą/ręcznikiem wieszanym na kaloryferze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości