Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Cieczka u suczki  (Przeczytany 7246 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mangushia

  • Gość
Cieczka u suczki
« : 2002-08-07, 20:57 »
Witam!
W następnym tygodniu bede miec pieska-suczke ale jeszcze nie wiem jakiej rasy.
ale przejdźmy do rzeczy,...chciałabym sie dowiedzieć w jakim wieku suczka zaczyna mieć cieczkę?jak długo ona trwa?kiedy można sterylizować suczkę?
chcę oszczędzić cierpieniu szczeniaków dlatego pragnę w pewnym czasie wysterylizować moją psinkę aby na świecie było chociaż o te kilka piesków mnie które pragną domu...a w bloku nie moge mieć 10 psów...
bardzo prosze o porady! to jest naprawde dla mnie bardzo ważne!!!
każdy kto mi poradzi -stawiam mu 8)  
heh...nie chcem przekupywać ale baaaardzo mi zależy na tych wypowiedziach! :oops:
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #1 : 2002-08-07, 22:08 »
U mnie amstafka miała po równe pół roku
i trwała 4 tyg.
A teraz ma raz na 3 mies. i trwa 14-17 dni


PS Czekam na  8)  8)  8)  8)

He He He
Zapisane

mangushia

  • Gość
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #2 : 2002-08-08, 09:55 »
Dziękuję ZEMAT!
masz 8) hihi
ale nie wiedziałam ze cieczka trwa tak długo...kurcze blade...
a co myślisz na temat "majtek" dla suczek w okresie cieczki?
czy sprawdzają się?
ZEMAT ale nie powiedziałeś mi kiedy można suczke wysterelizować...
prosze żeby ktoś mi odpowiedział po prawdopodobmnie już w niedziele bede mieć moją suńke....
zapraszam do wypowiedzi i na 8) 8) 8) :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cieczka u suczki
« Odpowiedz #2 : 2002-08-08, 09:55 »

myszka

  • Gość
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #3 : 2002-08-08, 10:05 »
Jestem na 99% pewna że można to zrobić po pierwszej cieczce.
Zapisane

Cortina

  • Gość
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #4 : 2002-08-08, 10:08 »
Amerykanie sterylizuja przed pierwsza cieczka ale nasi weci sa za tym zeby to robic po pierwszej cieczce. Cieczka powinna trwac od 12-21 dni i pojawia sie miedzy 7-12 miesiacem zycia
Zapisane

myszka

  • Gość
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #5 : 2002-08-08, 10:14 »
Nie jestem wetem...ale chyba PO jest zdrowiej? już rozwój płciowy się zakończył więc nic nie uszkodzisz nic? czytałam gdzieś że sterylizacja/kastracja przed zakończeniem rozwoju płciowego może prowadzić do wad i chorób, m.in. układu moczowego. Ale, jak mówię, nie jestem wetem. :idea:
Zapisane

Rita

  • Gość
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #6 : 2002-08-08, 15:54 »
Na temat sterylizacji nic Ci nie powiem , bo nie jestm wetem . Natomiast jeśli chodzi o cieczke to moja sunia sznaucerka miniatura miała pierwszą w wieku 6 miesięcy  i trwała 3 tygodnie . Stosowałąm u niej majteczki ceratowe , które są do kupienia w sklepach zoo . Początkowo się buntowała , ale szybko do nich przywykła i gdy wracaliśmy z dworu to sama juz czekała na założenie majteczek . W moim przypadku sprawdziły sie w 100 %
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #7 : 2002-08-08, 16:03 »
Moja miała około 8 miesiąca, cieczka trwała dwa tygodnie.
U Łatki bardzo ciężko zauważyć cieczkę bo się strasznie wylizuje, taki z niej czyścioch, więc nigdy nie zakładałam jej majteczek, przed napalonymi psami używam dystansu, choć moja Łata doskonale sobie z nimi radzi odganiając ich ząbkami, dopiero w drugim tygodniu cieczki sama do nich lgniewtedy musze jej pilnować.
Moja sunia ma cieczke co 6 miesiecy i trwa dwa tyg.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Agatka

  • Gość
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #8 : 2002-08-08, 16:58 »
Moja sznucerka miała pierwszą cieczkę w wieku 9 miesięcy i trwała niecałe 14 dni.
Kupiłam jej majteczki i sama dopraszała sie wręcz żeby jej założyć. Sprawdziły się w 100 %
Moja też niesamowicie sie wylizywała. Taka mała czyścioszka.

nie było żadnych problemów, poprostu wychodziła na spacer na smyczy, blisko domku. Zastanów się czy aby napewno chcesz ją sterylizować. Ja jestem przeciwnikiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cieczka u suczki
« Odpowiedz #8 : 2002-08-08, 16:58 »

AniaS

  • Gość
Cieczka u suczki
« Odpowiedź #9 : 2002-08-08, 21:10 »
Moja dobermanka miala cieczke co jakies pol roku, trwala ona ok. dwoch tygodni. Nie wiem czy 10 lat temu byly ceratowe majteczki dla psow, ale my radzilismy sobie tanszym sposobem. Reda po prostu nosila jakies stare majtki z wycieta dziura na ogonek i wcale jej to nie przeszkadzalo. Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.128 sekund z 29 zapytaniami.