Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do dołu

Autor Wątek: Harry Potter  (Przeczytany 61538 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #300 : 2008-01-29, 18:31 »
Nie ma za bardzo o czym teraz pisać, więc wątpie :P A szkoda...
Chciałam przeczytać drugi raz ale mum dorwała książke i nie chce oddać  :roll:
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #301 : 2008-01-29, 18:41 »
Mam Pottera! Mam Pottera!!!! :D
Brat mi kupił, a łiii! Zabieram się do czytania... :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #302 : 2008-01-29, 18:55 »
Ja,epilog już czytałem i wiem o kogo chodzi...:lol:
Hmmm...dalszy ciąg?...o ich dzieciach? - ciekawe,czy to by było zajmujące?... :D

Przeczytałem!
Cóż,spodziewałem sie trochę czegoś innego,ale książka jest niezła.
Wiele sobie obiecywałem po rozdzialw : " Opowieść Księcia " - myślałem,że to Snape będzie opowiadał...a on umarł chwilę wcześniej...
Trochę sie zawiodłem,myślałem,ze chociaż przez chwilę będą walczyć wspólnie - Harry i Snape...za mało,też o nim później mówiono.
Najbardziej szkoda mi mojej ulubionej postaci spośród nauczycieli i członków Zakonu Feniksa - Remusa Lupina...ale spodziewałem się jego śmierci,tylko nie sądziłem,że będzie ona tak bezbarwna...
« Ostatnia zmiana: 2008-01-30, 03:31 autor lis »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #302 : 2008-01-29, 18:55 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #303 : 2008-01-30, 12:12 »
Chciałam przeczytać drugi raz ale mum dorwała książke i nie chce oddać  :roll:

Ja właśnie się zabrałam za drugi raz xD
Kitka, gratuluję xD Podziel się wrażeniami, jak skończysz ^^

No mi właśnie też było mało tych wspomnień Severa... I w ogóle, chciałabym się więcej dowiedzieć o jego dzieciństwie itp. Na miejscu Harry'ego nie mogła wybaczyć, że tak traktował Snape'a, a okazało się, że on cały czas działał po dobrej stronie. I w ogóle tak mi było go szkoda... Normalnie zawsze w miarę go lubiłam, ale teraz napływ przyjaznych uczuć  do niego mnie zaskoczył xD Do Snape'a oczywiście ;)
Lupin mnie trochę zirytował tym, że chciał uciec od ciężarnej Tonks. Takie koślawe te wymówki miał :P


Jak dla mnie Rowling mogłaby wydać książkę, gdzie opisałaby skąd się wzięły jej pomysły na postaci, Hogwart i tak dalej. Właściwie to miałam gdzieś taką książkę z wywiadem, ale była wkurzająco cienka xD
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #304 : 2008-01-30, 14:51 »
Szkoda,że Snape tez nie pojawił się razem z innymi duchami,mogli by się wtedy wszyscy pogodzić.
W jednym ze wspomnień Snepa było widać,że naprawdę mu zależy na Harrym...był jednak trochę zły,że jest on synem " tego " Pottera.
Przez chwilkę miałem nadzieję,że gdy Harry zdobędzie wszystkie trzy insygnia śmierci,to zdobędzie faktyczną władzę nad nią...

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #305 : 2008-01-30, 15:25 »
No ale wiadomo, że gdyby wszystko toczyło się tak, jak byśmy chcieli, to ta książka byłaby nudna. Ale fakt, szkoda Snape'a. No i Freda, zwłaszcza, że dopiero co wszyscy pogodzili się z Percym...
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #306 : 2008-01-30, 15:38 »
No i wkurzające jest to,że Lupin i Tonks zginęli tak...anonimowo...nic o tym nie powiedziano...
Nie było,też żadnej rozmowy Harry,Ron i Hermiona na temat Snapa - przez tyle lat go nie lubili,że to by mu się,chyba należało.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #307 : 2008-01-30, 15:49 »
O właśnie. Ja na przykład z chęcią bym się dowiedziała, jak zginęli i kto ich zabił. Chociaż jak to chyba oczywiste.
O, to tez mnie uraziło. Bo właściwie to na pewno o tym rozmawiali ,tylko chyba nikt by się nie obraził, gdyby Rowling zakończyła rozdział dopiero po tej rozmowie. Bo Hermiona i Ron na pewno byli w szoku, że Snape miał jednak drugie, o wiele lepsze oblicze.
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #308 : 2008-01-30, 16:04 »
Właśnie - Lupina znaliśmy przez 5 książek,wypadało pokazać jego śmierć... :roll:

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #308 : 2008-01-30, 16:04 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #309 : 2008-01-30, 16:52 »
Cóż, ja się tak cieszyłam że lupin miał dzieciaka (nawet nie przeszkodziła mi chęć ucieczki) i miałam nadzieje że chociaż on przeżyje, ale w momencie gdy mianował Harrego ojcem chrzestnym jego syna, wiedziałam że szansa iż zginie wynosi przynajmniej 50% a gdy dostali się do hogwartu załamałam się bo już wtedy wiedziałam że zginie.
O śmierci Freda wiedziałam wcześniej bo wygadał jakiś jełop, a co do severusa, tak straaaaaaaasznie go lubiłam, zawsze wiedziałam że on jest dobry :< A te wspomnienia... kurcze, czemu on zginął?! Dlaczego zginął tak frajersko?! Głupi harry! Gapił się jak kretyn i nic nie zrobił! (pomińmy to że myślał iż belfer jest zły xP) Za mało o nim wiedzieliśmy! Ja chcę więcej pana z haczykowatym nosem!  A co do obsesji na jego punkcie, też chyba ją podzielam xD Na deviancie jest mnóstwo ślicznych artów ^^ I co prawda też zauważyłam brak wspomnień i wyrzutów sumienia by super trio, ale wzruszył mnie albus SEVERUS potter ;)
A co do 8 tomu, to nie mam nic przeciwko, byleby nie było to naciągane
HA! Już widzę XD Może rowling ożywi snape'a tak jak Doyle holmesa  :P To by było suuuuuper.
a propos, podoba mi się ten art XD
 http://www.artdungeon.net/general/xmas06.html
narysowała go po przeczytaniu 6 tomu
W ogóle kobitka ładnie rysuje.
http://www.artdungeon.net/

 
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #310 : 2008-01-30, 17:14 »
Ja myślałem,że Snape i Harry będą walczyć ramię w raię ze śmierciożercami.
Jego śmierć,też była taka...beznamiętna - w ogóle nie walczył...


Dorry - Czyje to rysunki?. :P

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #311 : 2008-01-30, 17:25 »
a wg mnie wystarczyła taka wzmianka o śmierci Lupina i Tonks - ukuło mnie to nawet trochę bardziej niż opisywanie każdego ruchu np. podczas ostatniego pojedynku Freda.

Lis - toż to Marta, moja ulubiona autorka rysunków HPowskich. :D
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #312 : 2008-01-30, 17:46 »
Szkoda,że autorka uśmierciła wszystkich bohaterów,którzy odnaleźli szczęście:  Syriusz odnalazł swojego chrześniaka i zginął,Zgredek był wolnym skrzatem i zginął,Lupin i Tonks sie pobrali,mieli dziecko i zginęli...
Ogólnie,Rowling postanowiła uśmiercić całą starą gwardje.

Ja tych rysunków nie znałem...
Hmmm...zastanawiał mnie zawsze fakt,dlaczego wśród magicznych stworzeń w świecie Rowling nie ma lisów,które już w średniowieczu były uważane za atrybut czarownic - tak,jak czarny kot?... :mysli:

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #313 : 2008-01-30, 17:54 »
lisku chyba miałeś na myśli wszystkich z rocznika huncwotów ;)

Tylko wiesz, kot jednak bardziej udomowiony ( w sensie że częściej występował) niż lis. ;) To tak jak nie występują kruki, a bydlaki mądre jak żaden inny ptak,  a to one bardziej jako atrybut czarownicy mi się kojarzą. (chociaż sowa niby tyż) Za to o lisie nigdy nie słyszałam, więc zapewne dlatego.
A magiczne lisy mają japońce ;)

aczkolwiek dużo bardziej zabolałaby mnie śmierć liska zamiast śmierci hedwigi. Zawsze wnerwiał mnie ten ptak, chociaż i tak smutno mi się zrobilo. A co do odnalezienia szczęścia... z tym się nie zgodzę, przecież nasz szanovny sev nigdy go nie odnalazł!
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #314 : 2008-01-30, 18:15 »
Cytuj
lisku chyba miałeś na myśli wszystkich z rocznika huncwotów Oczko

Tak,oto mi chodziło.

Cytuj
Tylko wiesz, kot jednak bardziej udomowiony ( w sensie że częściej występował) niż lis.

Hi,hi,hi - sowa też nie jest oswojonym ptakiem,a mimo to odgrywa ważna role w tym świecie. ;p
Lis w wielu mitologiach ma magiczne zdolności i właściwości,więc jego obecność wśród magicznych stworzeń była by uzasadniona.

Cytuj

Tu,chodziło mi o tą starą gwardię,właśnie - przyjaciół Harrego i jego rodziców.

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #314 : 2008-01-30, 18:15 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #315 : 2008-01-30, 22:37 »
Wiecie co.. chyba mi sie udalo sciagnac z emula ten 7 tom w formie pliku tekstowego (no wiecie o co chodzi) :O  :lol:
Tylko chcialabym sie upewnic czy to jest jakies amatorskie tluamczenie czy oryginal.. tak tez prosze kogos, zeby sprawdzil czy ponizsze zdania znajduja sie u was w ksiazce (ale czy co do slowa jest to samo) - kilka pierwszych zdania z pierwszego rozdzialu:
Dwóch mężczyzn pojawiło się znikąd. Dzieliło ich zaledwie kilka jardów. Przez sekundę stali bez ruchu na wąskiej, kamiennej alejce, z różdżkami wymierzonymi w siebie nawzajem. Gdy się rozpoznali, schowali różdżki za pazuchy i zaczęli iść w tym samym kierunku.
- Jakieś wieści? - zapytał wyższy z nich.
- Najlepsze - odparł Severus Snape.

zmniejszam, zeby nie bylo spojleru jakiegos :lol: :lol: :lol:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #316 : 2008-01-31, 01:22 »
Tłumaczenie mniej więcej się zgadza,też mam eboka,ale nie chciało mi sie czytać na kompie.
Na pewnej stronie o grach jest recenzja filmu " Harry Potter i Zakon Feniksa " - wklejam komentarz do recenzji z którym się zgadzam:

Cytuj
Jak napisałem pod recenzją Insygni Śmierci - jeśli pochwalą Zakon Feniksa, to recenzje wyśmieje. I ją wyśmiewam.
Albo recenzent nie pamięta jaki był mroczny i klimatyczny (a co najważniejsze - jedyny znakomity film z serii) Więzień Azkabanu, albo go wogóle nie oglądał... Z WA płynie magia - gadające lizaki, znakomity Błędny rycerz, genialny Hardodziob (chodzi mi oczywiście o to, z jaką dokładnością został zrobiony), rewelacyjne przedstawienie pór roku za pomocą Wierzby Bijącej. I znakomici Dementorzy. Jeśli ktoś nie jest ślepy, to chyba zauważy, że Dementorzy w WA byli wierni książce, a do tego starannie zrobieni. A w Zakonie Feniksa? Jakieś szare kukły (które nie mają kapturów!!), które zrobiono na szybko (no bo co Yates będzie się takimi detalami przejmował)...
W minusach zabrakło wspomnienia o żenującej muzyce, które stacza się od Czary Ognia (no bo mistrz Williams zakończył swoją przygodę z serią HP po WA - a tam dostaliśmy soundtrack wybitny - a czego się innego po Williamsie spodziewać?).
Jeszcze jeden wielki plus WA - Gary Oldman w roli Syriusza. Wiem, wiem, w Zakonie Feniksa też jest. Tylko pojawia się przez... minutę? I jak, wytłumaczcie mi jak ktoś, kto nie zna książki (a u mnie w klasie połowa ogląda tylko filmy, a nie czyta niczego. Tylko lektury, ale te też rzadko... :/) ma czuć żal po śmierci Syriusza na końcu, skoro jego postać miała znaczącą rolę tylko w WA...?
Cuaron to mistrz, jeden z najlepszych obecnie reżyserów. A Yates może mu najwyżej sznurówki wiązać.
Sceny w Ministerstwie Magii były znakomite od momentu, gdy rozpoczęła się walka Dumbledore vs Voldemort. Była tak pusta, że aż przykro mi było patrzeć. Owszem, efekty cieszyły oko, ale to jednak nie to... brak magii - tak jak w całym filmie Yatesa...
Kolejne zastrzeżnie wędruje do fryzury Radcliffe'a - czy Harry nie ma miećrozczochranych włosów (długimi ich nie nazwę, ale każdy wie o co chodzi - takie jak w WA albo CO).
Do aktorstwa się przyczepić nie mogę.
Co do dubbingu - nie jest zły, ale dobrym go nie nazwę. Szczególnie denerwował mnie głos Luny.

Myślę, że po lekturze tego komentarza recenzent obejrzy jeszcze raz Więźnia Azkabanu i potem się zastanowi, co to jest odpowiedni klimat ;)

I jeszcze jedno - dlaczego nam to zrobili? Dlaczego Yates ma reżyserować Księcia Półkrwi? Już widzę jak zepsuje końcówkę...
Żeby Cuaronowi pozwolili zrobić Insygnia Śmierci, bo Yatesa po raz trzeci to już nie zniosę...
A Hooperowi zabierzcie batutę, bo on nie stworzy nic dobrego. Nawet nie będę próbował oceniać, jak słabo wypada w porównaniu do Williamsa, bo to by było obrazą dla mistrza.

P.S. Eee...
"Czy zwróciliście uwagę, że młodzi czarodzieje muszą, a starzy nie, wypowiadać na głos zaklęcia?"

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #317 : 2008-01-31, 08:26 »
a w ostatnim zdaniu autor recenzji zapomniał o zaklęciach niewerbalnych. Czyż nie uczy ich się dopiero w szóstej klasie a i tak wszyscy mieli problemy z ich opanowaniem?
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #318 : 2008-01-31, 09:20 »
Z recenzją niestety trzeba sie zgodzić :/  Więzień był zrobiony rewelacyjnie. Miał klimat, każdy szczegół był dopracowany.
A Zakon, ogólnie spoko ale mogło być duuuużo lepiej. Mam nadzieje, że Insygnia będzie reżyserował Cuaron.
Nie pamiętam tylko w której części filmu zabrakło Zgredka i Mrużki co mnie mocno wkurzyło  :roll:
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #319 : 2008-01-31, 09:40 »
ninku ja tyż się zgadzam, a zgreda i mrużki zabrakło właśnie w piątej. To oni powiedzieli o pokoju życzeń (przez skrzaty nazywany pokojem "przychodź wychodź" XDD  ) Tam ukrywał ją zgredek by wytrzeźwiała.

Kurcze, pamiętam takie bzdury a okręgów wpisanych i opisanych na wielokątach za cholerę wkuć nie umiem xD (pisząc to nie zaglądałam do książki xP)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #320 : 2008-01-31, 13:02 »
A co do odnalezienia szczęścia... z tym się nie zgodzę, przecież nasz szanovny sev nigdy go nie odnalazł!

 No właśnie. Sev odnalazłby szczęście chyba tylko w postaci Lily. W każdym razie jak mi go było szkoda, jak ją przepraszał a ona tylko "Oszczędź sobie płuc". Ogólnie to teraz mam komp zawalony Snape'owskimi artami ^^""

Co do filmów to też jestem zdania, że Cuaron był najlepszy. No, nigdy nie wiadomo, może jemu przypadnie reżyserowanie Insygniów...
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #320 : 2008-01-31, 13:02 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #321 : 2008-01-31, 14:14 »
Zgredka i Mróżki nie ma też w Czarze Ognia - tam Zgredka zastąpił Nwvile.
A właśnie,co myślicie o zmianie Nevila w 7 tomie? - nikt sie po nim nie spodziewał takiego bohaterstwa. ;p
A WA był świetnym filmem,fajne były różne smaczki których nie było w książkach,np.Ron i Hermiona łapiący się za ręce. :P

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #322 : 2008-01-31, 14:37 »
No, ja byłam w szoku, ale właściwie można było po trochu to przewidzieć, w końcu mało brakowało a przepowiednia dotyczyłaby właśnie jego, więc musiał zdobyć się choć na odrobinkę odwagi ;)

No właściwie moim zdaniem Cuaron najbardziej ze wszystkich skupił się na tym, że Harry i spółka są teraz w wieku dojrzewania i ukazał to, a prynajmniej mnie się tak wydaje xD
Zapisane
Why so serious?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #323 : 2008-01-31, 14:53 »
Tak,Cuaron miał dobry kontakt z aktorami - pamiętam,że musieli pisać wypracowania na temat swoich postaci.
Przywiązywał też większą wagę do efektów i do muzyki - najlepszy soundtrack z całej serii.
Ale było b.dużo smaczków,np.Harry uderzający o szybę Błędnego Rycerza.:lol:
Prawdopodobne jest,że wyreżyseruje on Insygnia Śmierci,wróci też John Williams - to by było,super.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #324 : 2008-01-31, 17:08 »
No właśnie ten soundtrack co jadą autobusem i ta gadająca głowa-genialne :lol:
A co do Zakonu Feniksa to oni nie dali prawie nic z wspomnień Snape'a.
Widziałam w Carrefourze HP za 35 zł z cieńką okładką, chyba sobie kupie ;)
Albo poczekać, aż potanieje (być może), bo i tak czasu narazie nie mam :lol:
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #325 : 2008-01-31, 20:17 »
Tłumaczenie mniej więcej się zgadza,też mam eboka,ale nie chciało mi sie czytać na kompie.
Ale pytalam, czy ten fragment co wkleilam zgadza sie z pierwszymi zdaniami ORYGINALU :D Moglby ktos sprawdzic ;)?
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #326 : 2008-01-31, 20:32 »
Różni sie
W oryginale jest:
Na wąskiej, skąpanej w blasku księżyca drodze pojawili się znikąd dwaj mężczyźni. Przez chwile stali nieruchomo, celując w siebie różdżkami, a potem, kiedy się rozpoznali, pochowali różdżki pod peleryny i żwawym krokiem ruszyli w jednym kierunku.
-Dobre wieści? - zapytał wyższy z nich
-Trudno o lepsze - odrzekł Severus Snape
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #327 : 2008-01-31, 20:46 »
Faktycznie, troszke sie rozni :lol:
Ja chyba poczekam az mi moze ojczym z Polski przywiezie :evil: Albo jesli znajde jakis sposob kupienia przez internet, zeby mi do Anglii wyslali ;p
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Odp: Harry Potter
« Odpowiedz #327 : 2008-01-31, 20:46 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #328 : 2008-02-01, 20:52 »
A za ile ci przywiezie? :P Bo jak za długo czekać to ja bym się skusiła na pirata xd albo poczytała po angielsku.
jeśli w 6 części filmu nie będzie Zgredka to będzie dno xP Dużą rolę w książce ma, bo przecież śledzi MAlfoya dla Harry'ego razem ze Stworkiem... bo w sumie jak się go pozbyli z 4 części i 5, to mogą i w 6 tak zrobić... A wtedy ewidentnie się wkurzę.
Zapisane
Why so serious?

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #329 : 2008-02-01, 21:07 »
Gdyby w siódmej go zabrakło to byłaby kompletna porażka.
Musi być, przecież nie mogliby zrobić sceny ucieczki z domu Malfoy'ów bez niego
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 28 zapytaniami.