Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mam 100l akwa..co radzicie?  (Przeczytany 2151 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oyko

  • Gość
mam 100l akwa..co radzicie?
« : 2005-08-21, 11:11 »
hej mam 100l akwa..i chciala bym sie was zapytac co radzicie, jak je urządzic i jakie rybki wpuścic..wczesniej juz mialam akwa ale teraz chce zeby bylo ładniejsze i lepsze...pozdrawiam
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #1 : 2005-08-21, 11:55 »
co do wystroju to możesz poszukać pomysłów w galeriach na forach akwarystycznych ;) nie będę podawała adresów,bo to by była reklama...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #2 : 2005-08-21, 14:16 »
oyko, wpierw ustal charakter akwa bo wyboru masz sporo :)
jedno czy wielogatunkowe, drobnica czy raczej coś większego, roślinki czy skały itp...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedz #2 : 2005-08-21, 14:16 »

oyko

  • Gość
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #3 : 2005-08-21, 17:05 »
oki..a jakie preparaty proponujecienarazie zakupilam ANTYCHLOR, CRISTAL(wybielacz optyczny) i AKRYFLAWINE wszystkie firmy TROPICAL co jeszcze bedziemi potrzebne????


Data wysłania: 2005-08-21, 17:01
chyba na poczatek zajme sie rozmnazaniem gupików..obecnie mam 25 młodych i parke...to tak na początek...a zostawiłam wszystkie bo maja bardzo ciekawie ubarwionych rodziców...a co z tego bedzie ? to napisze za 1,5 miecha :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #4 : 2005-08-21, 18:32 »
a po co Ci tyle chemii?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

oyko

  • Gość
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #5 : 2005-08-21, 18:45 »
moze sie przydac ;) chodzi mi o jakies witaminy czy ktos moze cos polecic


Data wysłania: 2005-08-21, 18:40
no dobra pao a jakie ty masz akwa i czego uzywasz????


Data wysłania: 2005-08-21, 18:40
nie wiem dlatego pytam i prubuje sie czegos dowiedziec od doswiadczonych osób, a ty mogles wiecej napisac na ten temat..bo chyba cos o tym wiesz prawda???
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #6 : 2005-08-21, 19:10 »
mam dwa akwa i uzywam wody...
nie uznaje żadnej chemii i jak do tej pory raz tylko było świństwo takie w użyciu a to dlatego ze bojek mi zachorował, a mąż nie skonsultował działania ze mną... efekt taki że rybka co prawda wyzdrowiała, ale inne sie pochorowały i glony namnozyły się tragicznie... reszte ryb leczyłam swoimi metodami...
akwarium to ma być mikrokosmos, natura w pomniejszeniu a z tego co mi wiadomo, to natura sama siebie świetnie reguluje a wszelkie świństwa tylko psują równowagę...

wazne jest to, że równowagę kształtuje sie w czasem. bardzo trudno ją zachować w małym zbiorniku, ale Ty piszesz o 100 litrach więc trochę chęci a sie uda.

równowaga (wszędzie a nie tylko w akwa) to gwarancja prawidłowego rozwoju. w moich akwariach właściwie nic nie robię a są piękne. jeśil się zachowa harmonię natura sama o siebie zadba :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

oyko

  • Gość
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #7 : 2005-08-21, 19:22 »
aha czyli przy podmianie wody poprostu bede musiala odstawiac ja za kazdym razem na kilka dni a nie uzdatniac srodkami..oki dzieki ...ale co np. jak mi zachoruje rybka słyszałam o różnych preparatach ale nie bardzo wiem co to jest i jak je stosowac....chciala bym miec kiryski lub glonki..gupiki i jeszcze cos ciekawego i nie trudnego do hodowli więc co radzisz????
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #8 : 2005-08-21, 22:22 »
Jak twoje akwarium jest dosyć długie, to przydałyby się dwie grzałki po przeciwnych stronach akwarium, jak nie jest długie lecz szerokie to wystarczy jedna. Ale nie koniecznie.
Moc grzałki dobiera się do tego o ile stopni chce się podnieść wodę.
Możesz też kupić zwykłą grzałke, ale wtedy dodatkowo dokupuje się do niej termostat (jest to wygodniejsze jak grzałka pęknie, bo zwykłe są dużo tańsze, ale niestety jest wtedy więcej kabli, mi przez 4 lata pękła 1 grzałka i to aqua ela :-( , wada fabryczna, więć trzeba przed zakupem obojętnie jakiej firmy grzałkę dokładnie obejrzeć, czy przypadkiem jakiś drucik grzejny nie dotyka szkła)
Mogłabym ci polecić nasze polskie grzałki http://www.skalar.pl/grzalki.htm ten piasek to bardzo stary patent i taka grzałka w akwarium ładnie wygląda, a na dodatek nie trzeba pakować łapek do akwarium jak się chce zmienić temperature :-)
 
Co do filtra to odradzam Ci aqua el fan, ponieważ są to one źle zbudowane, przez co mają ograniczyną filtracje, i wogóle większość akwarystów jest niezadowolona z ich użytkowania.
Sama wymieniłam to dziadostwo na Hagen Aqua-Clear zewnętrzny i stosuje go jako mechaniczo biologiczny, myślałam, że będę musiała stosować dodatkową filtrację wewnętrzną ale się mile zdziwiłam :-)
Dodatkowo jest możliwość wielu kombinacji wkładów filtrujących http://www.mhk.com.pl/pl/oferta1.html
Jak jesteś przy kasie to z tego co wiem ludzie bardzo sobie cenią filtry kubełkowe.
Jak chcesz mieć filtr wewnętrzny to czasem lepiej dołożyć i kupić porządnej firmy niż badziew, który będzie tylko zużywał nam prąd i targał nerwy ;-)
 
Dobrze jest wprowadzić świderki do akwarium, są to ślimaczki (śliczne zresztą), króre nie żywią się glonami jak cała reszcza ślimaków tylko kupkami i resztakami pokarmów, dzięki nim moje dno jest czyściutkie :-)
Możesz je dostać za darmo od akwarystów ze swojego miasta bo bardzo szybko się mnożą (choć ja nie zauważam ich prawie wcale). Czasem nawet warto spytać w sklaepie bo niekiedy wywalają wiadrami to się chętnie dzielą :-)
 
http://www.allegro.pl/showcat.php?id=1118&order=t&view=gtext zanim pujdziesz na zakupy zobacz aukcje, można tutaj kupić dużo taniej bardzo dobry sprzęt
 
temperatura 24 stopnie Ph 6-7
na dno drobny żwirek kwarcowy  - warstwa 4 cm
można zrobić kryjówki z kokosa, lub groty skalne, lub ładny większy korzeń
rośliny mało wymagające;
Sagittaria subulata
Ludwigia repens
Limnophila sessiliflora 
Alternanthera reineckii roseafolia
Bacopa caroliniana
Sagittaria subulata

Co do obsady to nie wiem jakie ryby Cię interesują.
Napisz jakie Ci się podobają, a my powiemy Ci czy odpowiednio dobrałeś obsade :-)


ciekawe linki;
http://www.akwarium.prx.pl/zalozenie.htm
http://www.akwarium.netfriend.org/index.html
http://www.akwarium.org.pl/index.html
http://akwapasja.org/
http://akwapark.of.pl/
http://www.mojeakwarium.pl/Asp/AtlasRyb/wprowadzenie.asp
http://www.akwarium-service.prv.pl/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedz #8 : 2005-08-21, 22:22 »

oyko

  • Gość
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #9 : 2005-08-21, 23:36 »
niestety przy kasie bede doiero 2 pazdziernika ale zanim załatwie sobie jakiekolwiek rybki...do tego akwa pomału zakupuje potrzebne zeczy..a co do tej grzałki ile moze kosztowac i ilu watowa potrzebuje do 100l...akwa mam zamawiane u szklarza jest bardziej wysokie niz szerokie wiec mysle ze 1 wystarczy..dzięki za wyczerpującą odp. kesi
i jeszcze mała uwaga jestem dziewczyną :) a co do obsady sama sie jeszcze zastanawiam myslałam nad gupikami kirysy lub glonojady i skoro mówisz ze te świderki są takie pożyteczne to chyba skorzystam również z nich...a co do innych rybek to miałam nadzieje ze ktoś z doświadczonych osób bedzie mógł mi doradzić...bo jak narazie to nie mam pojęcia ??





Data wysłania: 2005-08-21, 23:24
aha a co do żwirku...co sadzisz o kwarcowym lub granitowym chyba nadawaly by sie dla glonojadów i kirysów najbardziej.. tak mi się wydaje chociaz nie jestem pewna dlatego pytam...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #10 : 2005-08-23, 14:18 »
100 W powinna Ci wystarczyć.
Cena uzależniona jest od marży sklepowej to ciężko powiedzieć ile to u Ciebie kosztuje, ale napisz meila do producenta może akurat wyjdzie Ci dużo taniej nawet z przesyłką.
  Możesz spokojnie pozastanawiać się na skalarami ;-)

Ustaw sobie "Profil" to nikt więcej się nie pomyli :-)

Najlepszy jest żwirek kwarcowy, ponieważ nie wpływa na parametry wody.
Granitowy wpływa nieznacznie, nie ma ostych kantów więc jak najbardziej nadaje się dla glonojadów.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #11 : 2005-08-23, 16:46 »
Cytuj
Ustaw sobie "Profil" to nikt więcej się nie pomyli
to nie jest takie pewne kesi... ja mam profil a i tak oyko zrobuła ze mnie płeć przeciwna ;)

a co do rybek to i tak w praniu wyjdzie, bo dziś Ci się jedne podobają a potem inne... sama po sobie widze jak to się zmienia ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

oyko

  • Gość
Odp: mam 100l akwa..co radzicie?
« Odpowiedź #12 : 2005-08-26, 20:44 »
paomasz racje ale zorientowalam sie po fakcie jak juz wyslalam wiadomosc....sorki


Data wysłania: 2005-08-24, 12:34
myśle ze juz ktos moze usunac ten watek z forum..zeby nie zawadzal dzieki za odp.a teraz mam nowy klopot
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 26 zapytaniami.