Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dziwne zachowanie  (Przeczytany 1244 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monika Z

  • Gość
Dziwne zachowanie
« : 2005-04-29, 15:41 »
Powtórzyło się to 3 raz więc postanowiłam was o to zapytać. Czasami gdy wchodzę do domu to mój pies przez godzinę nawet mniej nie daję mi spokoju ale nie chodzi mi o kicanie czy nadpobudliwość ale jak czegoś dotknę to zaczyna delikatnie mnie gryźć i powarkiwać zawsze to delikatnie ale to zachowanie mnie niepokoi.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 : 2005-04-29, 15:55 »
To coś w stylu podgryzania czy widać że pies okazuje agresję?
Zapisane

Monika Z

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 : 2005-04-29, 16:12 »
Nie pokazuje agresji ale nie chcę żebym dotykała wszystkiego. Raz tylko się skrzywił
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #2 : 2005-04-29, 16:12 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #3 : 2005-04-29, 16:19 »
chba prubuje pokazać ci, że jest wyżej w hieraechii niż ty. Spróbuj dać mu jakąś komendę (waruj, na miejscie), żeby wiedział, że to ci się nie podoba i ze ma cię słuchać.
Mój pierwszy pies zawsze warczał na kuzynkę. Kładł się jej przy nogach i jak tylko się ruczyła to na nią warczał.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #4 : 2005-04-29, 17:44 »
a może pies po prostu się nudzi i chce żebys zwrocila na niego uwage?
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #5 : 2005-04-29, 18:25 »
Monika jeżeli Nax podgryza to znaczy że chce albo Cię zdominować albo zwrócić na siebie uwagę. Najlepiej nie zwracaj na to uwagi pies zacznie rozumieć że on nie jest najważniejszy i że na każde Twoije skinienie nie będziesz się z nim bawiłac ;)
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #6 : 2005-04-29, 18:27 »
Cytuj
a może pies po prostu się nudzi i chce żebys zwrocila na niego uwage?
nie sądzę... może ma jakieś podrażnienie skóry, lub może chce
Cytuj
chce albo Cię zdominować
Właśnie  :wink:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #7 : 2005-04-29, 19:37 »
Zdominowac? No co wy.... :lol:

Opisz dokładniej jak to wyglada, bo po takim opisie trudno cokolwiek wywnioskowac ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #8 : 2005-04-29, 19:41 »
Właśnie też mi coś nie pasuje, żeby on Monikę zdominować chciał. :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #8 : 2005-04-29, 19:41 »

exensssis

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #9 : 2005-04-30, 15:14 »
Mi to wyglada poprostu na "Hallo, ja tu jestem nudzi mi sie, moze bys sie pobawiła ze mna czy coś.."
On ma swoje zabawki (zapewne tak) ale moze mu sie znudziły i 3a by było kupic nowa jakas..
Moria kiedys sie znudziął starymi zabawkami kupiłam 2 nowe stare zabrałam i teraz na zmiane dostaje raz te ma na wierzchu raz te :)
Zapisane

Monika Z

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #10 : 2005-04-30, 16:41 »
Wchodzę do domu np po szkolę wyskaczę się wykica nie zwracam na niego uwagi tak jak pisze to w książce "Zapomniany Język Psów" - reguła pięciu minut. Odpoczywam chwilę jem robię to co zawsze a potem właśnie czego nie dotknę Naxi na mnie powarkuję i delikatnie gryzie. Pierwszy raz zaczełam się śmiać za drugim razem zdenerwował mnie i kazałam mu siedzieć trzecim razem pomyślałam "Znowu" i kazałam mu siedzieć. Siadł ale gdy znowu dotknełam ściany naxi zaczął się krzywić. Dotytkam byle czego podłogi i znowu, dotykam mikrofalówki znowu, dotykam mojej mamy znowu dotykam klamki do łazienki znowu mija to przeważnie jak każe mu siedzieć i nie zwracam na to uwagi i chodząc po pokoju dotykam różnych rzeczy.  :? Wydaje mi się że to znak dominacji ale nie... słucha mnie przychodzi do mnie większość rzeczy to ja go nauczyłam więc o co chodzi?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #11 : 2005-04-30, 20:50 »
Wiesz w czym rzecz? Czy widziałas kiedys, by w stadzie dzikich wilków (nie tych w zoo, o które opiera sie Fennell) wilk basior nie witał sie z pozostałymi?? Rytuał powitalny wzmacnia wiezy stadne, zespala cale stado. Podczas niego ułozone nizej rangą witają radosnie powracających z polowania, ale wyzsze rangą nie ignorują ich, tylko takze witaja, czasami dadzą sie sprowokowac do zabawy.
Reguła pięciu minut u normalnych psów moze wywołac pewne zaburzenia i niepewnosc... Przewodnik sie ze mną nie przywitał, cos jest nie tak! Nabiera dystansu i nie wie, czego sie po Tobie jeszcze spodziewac, nie rozumie o co Ci chodzi. Z początku pewnie próbował Cie zachecac do zabawy - nie reagowałas. Zauwazył, ze jak warczy i delikatnie bierze Twoją rękę (zapytanie: Ej, co z tobą, nie rozumiem o co ci chodzi??) to wtedy zwracasz na niego uwage. Efekt? Robi tak, by chociaz zwróciła na niego uwage.
Rada: NIE stosuj rad Fennell, niektóre są dobre, ale ja ogólnie nie polecam rad p. Fennell. Witaj sie z nim radosnie za kazdym razem. I opowiedz o efektach :)
Zapisane

exensssis

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #12 : 2005-05-01, 11:16 »
Od tak dawne hodowane w domach, ale nadal pozostały w nich instynkty :) Nie ma to jak pies :)
Jak ja wroce do domu i sie z Moria ni eprzywitam to nie da mi spokoju tak długo az jej chociaz nie powiem "No tak tak czesc Moriusz". Najgozej jest jak jestem w rajstopach bo trzeba wtdy uciekac przed psem :P
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #13 : 2005-05-01, 11:43 »
Exensssis, w takim razie naucz, ze dopiero jak siądzie na zadku, to obdarzysz Morie czulszymi pieszczotkami. Po avku to ona na małego pieska wygląda, wiec po prostu przytrzymaj ją na siad i dopiero chwal :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.