Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak go wychować?  (Przeczytany 1226 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kundelk@

  • Gość
Jak go wychować?
« : 2005-11-01, 21:41 »
Prawdopodobnie będę już niedługo miała yorka.
Ale moi rodzice boją się,że piesek będzie obgryzał meble,że zle będzie znosił samotność i że mógłby wcisnąć się w jakąś dziure i że nie będzie można go znalezć.
Czy to wszystko rzeczywiście może się stać?
Jak temu zapobiec i jak wychować yorka tak,aby tego nie robił?
Proszę,jeśli wiecie,to pomóżcie!
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #1 : 2005-11-01, 21:49 »
A w ogóle cokolwiek wiesz o wychowywaniu psa? Bo jesli nie i jesli bys źle postepowala ze swoim yorkiem to mozliwe ze by robil wymienione przez Ciebie rzeczy ;) A tak w skrocie:
obgryzanie mebli - na poczatku bardzo mozliwe ze szczeniak bedzie to robil, trzeba mu zapewnic inna rozrywke, czyli zabawki, spacery (jak tam wykorzysta swoja energie to w domu bedzie wiecej czasu odpoczywal a mniej rozrabial :) )
znoszenie samotnosci - dlugiej nieobecnosci ludzi w domu nie lubi zaden pies, wiec musisz sie zastanowic przed kupnem czy psiak nei bedzie calymi dniami siedzial sam w domu, wazne jest stopniowe przyzwyczajanie psa do nieobecnosci wlascicieli (najpierw np. na 5 min potem na 20, itd. )
to wciskanie sie w dziury - mam duzy dom i kilka razy zdarzylo mi sie "zgubic" psa. Ale jak nauczysz go przychodzenia na wolanei to problemu nie bedzie, chyba ze sie gdzies zaklinuje ale to malo prawdopodobne :P
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Kundelk@

  • Gość
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #2 : 2005-11-01, 22:04 »
Dzięki :)
Teraz wystarczy że moi rodzice to przeczytają i już będą wiedzieli jak wychować psiaka :)
Mam jeszcze tylko pytane-jeśli pies nie jest już szczeniakiem,ma ok.2 lata to też mółby "dewastować" meble?
Bo jemu już chyba nie wyrastają ząbki?
A tak pozatym musze sobie jakąś książkę o yorkach kupić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedz #2 : 2005-11-01, 22:04 »

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #3 : 2005-11-01, 22:13 »
Ja proponuje ksiazke nie o samych yorkach ale o wychowywaniu psów ;)
Dwa lata.... A skąd bierzesz dorosłego rasowca?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Kundelk@

  • Gość
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #4 : 2005-11-01, 22:25 »
Hmmmm...
W "Przyjacielu psie"jest dużo ogłoszeń.
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #5 : 2005-11-01, 22:38 »
W takim razie sprawdz dokladnie przede wszystkim przyczyny sprzedazy doroslego juz psa - moze sie okazac ze ktos chce sie pozbyc psa, bo wlasnie nie mogl sobie z nim poradzic i np. obgryza wszystko co jest w domu ;) Ale równiedobrze mozesz trafic na ułożonego juz psiaka.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #6 : 2005-11-01, 23:24 »
Odp. na pytanie z tematu :
jak wychować - z terierkiem trzeba postępować raczej konsekwentnie, od razu wyznaczać pewne granice i ich przestrzegać - gdyż teriery to takie diabełki ukryte za ślicznymi oczętami :evil:
Odp. z Twojego posta :
obgryzanie mebli - zapewnij pieskowi zabawę, towarzystwo, naukę - zapełnij mu czas, a nawet nie przyjdzie mu do głowy, żeby spróbować mebli . Jeżeli jednak problem staje się uciążliwy [a miejmy nadzieję, że do tego w Twoim przypadku nie dojdzie :) ], można zakupić specjalny spray o nieprzyjemnym dla psów zapachu.
złe znoszenie samotności - należy od małego uczyć psiaka zostawać samego w domu - najpierw 5, 10 minut, potem godzina, trzy i w końcu te [załóżmy] ostateczne 5 ;)
wciskanie się w dziurę - nie widzę powodu, dlaczego pies mógłby się gdzieś wciskać, ale cóż, mój nie był taki więc może po prostu tego nie przerobiłam.. Tak czy siak tu by się przydało dobrze wyćwiczone przychodzenie na wołanie ;)

BTW - przepraszam, ale musze spytać - dlaczego zdecydowałaś się akurat na yorka ?
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #7 : 2005-11-01, 23:49 »
Alya dobre BTW :P Bo ja się trochę obawiam, czy przypadkiem Kundelk@ nie wybrała yorka głownie ze wzgledu na wyglad i aktualna mode :| (ale są to tylko przypuszczenia, mam nadzieje ze nieprawdziwe ;) )
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Kundelk@

  • Gość
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #8 : 2005-11-02, 22:14 »
Dzękuję za wszystkie rady.
A yorka wybrałam,bo:
-moja mama od zawsze chciała mieć yorka
-dużo moich znajomych ma yorki,więc będę miała o czym z nimi pogadać
-jakoś tak czuję do nich wyjątkową sympatię
A poza tym jeszcze nigdy nie miałam psa,więc lepiej zacząć od jakiegoś mniejszego psiaka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedz #8 : 2005-11-02, 22:14 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #9 : 2005-11-03, 16:25 »
Hmm.. Przepraszam , ale to :
Cytat: Kundelk@
-dużo moich znajomych ma yorki,więc będę miała o czym z nimi pogadać
nie jest dla mnie żadnym argumentem.. :|
Cytat: Kundelk@
A poza tym jeszcze nigdy nie miałam psa,więc lepiej zacząć od jakiegoś mniejszego psiaka
Pamietaj, że rozmiary yorka nie świadczą o łatwym charakterze , przeciwnie - to mały wulkan energii i zadziorności, w końcu terier to terier ;)
No ale mam nadzieję, że dowiesz się wystarczająco dużo o yorkach i nie będzie problemów :)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jak go wychować?
« Odpowiedź #10 : 2005-11-03, 17:10 »
Jak dla mnie to żaden z tych argumentów nie jest az tak ważny :? Takze Kundelk@ mysle ze powinnaś jeszcze sie zastanowić ;) Poczytaj troche o innych małych psiakach, moze akurat jakis jeszcze bardziej przypadnie Ci do gustu. No i jeszcze raz powtarzam, żebys uwazala przy wyborze doroslego psa - mozna sie niezle na tym przejechac (ale tez zyskac wspanialego wychowanego juz towarzysza :) )
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 26 zapytaniami.