Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak "zmęczyć" psa?  (Przeczytany 5139 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Jak "zmęczyć" psa?
« : 2005-11-19, 14:13 »
 I zwrócić jego uwagę?
 Zaczełąm szkolic metodą Klikerową moje psy. Igorowi, nawet nieźle wychodzi, bo on zrobi wszystko za chrupka, ale to nie jest łatw gdyz ma już 3 lata, a berneńczyk to uparty pies.
 Ale problem mam z moim 2 psem. Oliverem.  Nie mam z nim dużej wiezi jak z Igorem. Również śpi na dworze, ale jest odizolowany gdyż jest "szkodnikiem". Próbuje go wyszkoloć, zeby biegał sobie z Igorem i nie robił dużych kłopotów.
  On jest strasznie ruchliwy i spontaniczny. Zeby z nim cos zrobic musze go w "jakiś" sposób zmęczyć. Ale jak go zmecz, jeżeli wogule sie uda, to padnie i nic nie będzie robic. Musze zwrrócić na siebie jego uwage, zeby cokolwiek z nim zrobić.

 No i szukam  :help:. Mam na to całą zimę. Kurs narazie nie wchodzi w grę.  Myślałam o Fresbee, ale jakoś je musze zdobyć.
 Moze mam poczekać, aż sie całkowicie wybiega? Jezeli to wogule nastąpi. Czyli "jak go moge zmeczyć i zwrócic uwage?"
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #1 : 2005-11-19, 14:33 »
ej a gdzie można dostć pożądne fresbee?
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #2 : 2005-11-19, 16:19 »
ej a gdzie można dostć pożądne fresbee?

w każdym sklepie zoologicznym ;)


Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedz #2 : 2005-11-19, 16:19 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #3 : 2005-11-19, 17:29 »
Kola, psa najlatwiej zmeczyc psychicznie, nie fizycznie, poza tym szkolac wlasnie klikerem i uczac mnostwa sztuczek bzdurek(co moze sie wydawac niepotrzebne, ale JEDNAK!) nawiazuje sie z nim coraz wieksza więź, i przez to staje sie posluszniejszy. Zeby zwrocic jego uwage nie wystarczy wybieganie, ale jesli wlasnie cwiczysz klikerem poporstu zacznij uczyc go jednej ze sztuczek jakie jest patrzenie na Ciebie ;) to Ci powinno pomoc, i  z czasem zauwazysz zmiany.

Jest teraz nowa strona klikera www.kliker.z.pl gdzie jest wiele ciekawych artykulow.

Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Nanami

  • Gość
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #4 : 2005-11-19, 18:16 »
Takze przyłączam sie, ze najlepiej na początek troche zmeczyc psa psychicznie. Czyli nowe sztuczki, szukanie zabawki, tropienie, np. smakołyk w jednej rece i "pokaz w której rece jest smacznek" generalnie zabawy z uzyciem nosa... :)

Porządnego (naprawde porządnego) frisbee nie kupi sie w sklepie zoologicznym. Polecam ten, uzywany przez pare osób, ale cena przekłada sie na jakosc i jest swietny ponoc:
Dysk frisbee
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #5 : 2005-11-19, 19:20 »
Wziełam Olivera w inne odilozowane miejsce gdzie byłam tylko ja i on. On jest nawet łakomy na smakołyki. Udało mi sie z nim przećwiczyć siadanie, bo leżenie niezybt mu wychodzi iż kładzie sie na bok, a nie sprzodu. Przy siadaniu, to miedzy kliknięciem a daniem smakołyka, robiłam krótkioe przerwy zeby dłuzej wytrwał w pozycji siedzacej. Gdyz jak już mówiłam jest psem spontanicznym i usiadze, dostanie smakołyka i wstanie by dalej robić to co chce.

 Nie potrzebuje az tak pożądnego Fresbee. We Wrocławiu byłam w 2 zoologicznych w Galeri D i w E.Leclerk'u (czy jakos tak). I nigdzie nie znalazłam fresbee, tylko takie gumowe giętkie.


Data wysłania: 2005-11-19, 19:19
myslałam też o sporcie typu agility, zrobiło by sie pare przeszkód. Znacie jakieś poslkie strony o fresbee?
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #6 : 2005-11-19, 19:39 »
Kola to gratulacje z postepow. Ps. jestes na liscie dyskusyjnej o klikerze?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zakla

  • Gość
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #7 : 2005-11-19, 19:54 »
Te frisbee zwykle sa na jedno dziabniecie wieksozsci psow. Ja nie znam, ale poszukam ;)
Agility tez mozesz sobie zrobic w ogrodzie, ja mam np. sobie w ogrodku kolo, slalom, hustawke i hopki. Gdybym miala wieksza dzialke(mam 1000), to bym sobie wsyztsko zrobila chyba :P
Ale i tak cwicze w klubie.
Ogolnie pzry takim psem bardzo dobrym pomyslem jest zmeczenie psychiczne, a potem fizyczne ;) Wlasnie frisbee moze sie okazac strzalem w dziesiatke, tak jak agility. Tylko co to za pies?
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #8 : 2005-11-19, 20:08 »
nie nie jestem.

 Oliver jest mieszancem jamnika i kundlem typu Szpica. W rezultacie: http://img369.imageshack.us/img369/7071/kopiaoliwer22lm.png
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedz #8 : 2005-11-19, 20:08 »

zakla

  • Gość
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #9 : 2005-11-19, 20:56 »
Hmm, czyli do sportow dobry(z tego zdjecia przynajmniej mozna tak wywnioskowac- dlgie lapki, szczuply, sredniej wielkosci, lekki)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #10 : 2005-11-20, 16:37 »
Szybki, zwinny, spontaniczny. Też tak uwazam. Więc zastanawiałam sie nad Fresbee, bo do Agility otrzebuje tor przeszkód, a do Flyball specjalne użadzenie
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #11 : 2005-11-20, 19:25 »
Hmm, to kup frisbee :)
Na poczatek przyda Ci sie min.10 talerzy, do nauki. Jak pies juz bedzie wiedzial co i jak, to 1 ale taki dobry(moze byc wiecej, jak interesuje Cie to "na powaznie").
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #12 : 2005-11-21, 14:26 »
Na powaznei raczej nie, niewypali. Czyli 10 takich sobie talerzy fresbee?
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #13 : 2005-11-22, 16:43 »
Tak, tyakich zwyklych, do nauki;) A potem juz zamow sobie dobry talerz, zeby moc sie w to bawic bez strachu, ze zaraz zostaniesz bez talerzyu :P
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #14 : 2005-11-24, 20:30 »
narazie kupiłam małe frisbee z materiału. Niedługo kupie 2. Narazie sie nei będe rozpędzać z 10 :P Najwyzej 3
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedz #14 : 2005-11-24, 20:30 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #15 : 2005-11-26, 14:35 »
Jakie są objawy dyskopati u Jamnika? Czytałam, ze Jamniki nie powinny trenować Frisbee ze zzwględu na Dyskopatie, a Oliver jest Jamnikowany choc ma dłuzsze łapy, moize być narazony na typowe Jamnicze Choroby
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #16 : 2005-11-26, 14:46 »
To on jest dlugi, czy normalny? Na dyskopatie naarzone sa psy nie danej rasy, ale niskopodlogowe(basstey, jamniki).
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak "zmęczyć" psa?
« Odpowiedź #17 : 2005-11-26, 15:25 »
Oliver, jest taki średni. Ale dobrze by było znać objawy chorób na które narażone są Jamniki
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.