Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie  (Przeczytany 2631 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DorotaP

  • Gość
Proszę aby jakiś mądry właściciel sznaucerka pomógł mi zapanować nad moją 8 miesięczną sznaucerką - czekam na dobre rady. Jestem z Warszawy i może wybrałabym się na jakieś szkolenie... Pozdrawiam :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #1 : 2003-04-22, 11:00 »
Zajrzyj do tematu "Sznauceromaniacy coram publico" - przyklejony na samej gorze :wink:
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #2 : 2003-04-22, 12:36 »
Bardzo chciałabym abyście dali mi porady taki z "życia wzięte" jak opanować małgo sznaucerka. Bardzo proszę, pomóżcie. :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedz #2 : 2003-04-22, 12:36 »

Siva

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #3 : 2003-04-22, 12:40 »
Dorota, zajrzyj sobie na http://www.cavecanem.republika.pl
tam masz pare porad.
jak jestes z Warszawy, mozesz zapisac sie na szkolenie. ta szkole polecam, bo moj pies jest zadowolony :)
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #4 : 2003-04-22, 15:15 »
A jaki masz konkretnie problem? :) Moze pomoge? Jestem wlascicielka 9 miesiecznej sznaucerki :)
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #5 : 2003-04-22, 16:03 »
Dziękuję za dobre chęci... Proszę o radę jak zapanować nad "szaloną" sznaucerką? Pierwsza sprawa to szczekanie: na ulicy nie podobają się jej ludzie w długich płaszczach, na rowerach lub biegające dzieciaczki. Szczeka na ludzi i boi się obcych. Wiem że karcenie nie jest sposobem na problem. Jak wytłumaczyć pieskowi, że nikt nie chce zrobić jej krzywdy? I jak zmusić do "milczenia" ??
Druga sprawa to karność i nieodparta chęć do zabawy - ale to już chyba szkolenie. Nadmieniam że sunia jest baaaardzo mądra. Naprawdę. :) [/b]
Zapisane

Agatka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #6 : 2003-04-23, 16:08 »
Witaj Dorotko!!
Sama mam w domu sznuacerki! To bardzo mądre pieski, ale wymagaja tez mocnej reki. Ich ruchliwośc przekracza czesto nasze wyobrażenia.
Jesli na samym począku popełniło sie jakis bład to cięzko jest go podem odwrócic.
Jesli pozwoliłas jej wchodzic na łózko, to nie ma szans żebys jej teraz tego zabroniła.

Przedewszystkim musisz byc stanowcza. Jesli wydałas jakies polecenie to żadaj wykonania go do tej pory az psiak to zrobi. Z Twoja pomoca czy bez.
Miej przy sobie smakołyki np dropsy jogurtowe, albo paseczki schmakos . PO dobrym zachowaniu badz wykonaniu polecenia nagradzaj psiaka.
Za złe zachowanie mozesz go karcic np zmień ton głosu na ostry, albo daj lekkiego klapsa, lub potarmos za skóre na karku ( tak psie matki karca swoje szczeniaczki). W zadnym przypadku po złym zachowaniu nie głaszcz i nie dawaj nagród, przez jakis czas. Sama zobaczysz, ze pies poczuje ze cos jest nie tak i sam przyjdzie do Ciebie " na przeprosiny".

Jesli bedzie Cie interesowała głebiej to co napisałam to daj znac. CHętnie pomogę.

A szklenia, jak najbardziej, ale u pewnych instruktorów, najlepiej przy Zwiazku Kynologicznym. Dwa tyg temu sznuacerek mini wygrał mistrzostwa Polski psów towarzyszacych.
Może warto spróbowac!!!

Zapraszam Cie do naszego watku sznauceromaniackigo!!!!

Skad jest Twoja Żabcia ???

serdecznie pozdrawiam
Agatka i stadko sznuacerków
Zapisane

Agatka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #7 : 2003-04-23, 16:14 »
Co do kwesti szczekania na obcych to normalne u sznaucerkó. To bardzo gadatliwe pieski. Jesli boi sie ludzi to zabieraj go czesto do parków na skwerki, tam gdzie jest duzo ludzi. W końcu sie przyzwyczai. Ja tez to przerabiałam :)

W jakim wieku jest psinka ? :)

I jeszcze jedno sznaucerek potrzebuje bardzo duzo ruchu. Jesli codzinnie porządnie sie nie wybiega to rozniesie CI mieszkanie ;)
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #8 : 2003-04-24, 15:22 »
Moja Żabcia ma 8 miesięcy. Dziś idę popatrzeć jak wygląda szkolenie psów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedz #8 : 2003-04-24, 15:22 »

Agatka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #9 : 2003-04-24, 15:33 »
To może weź ja ze soba. Zobaczysz jak sie bedzie tam czuła.
Bo szkoda zameczyc psa tylko po to żeby go za wszelka cene wyszkolic.
Ja swoje miniaturki sama ucze.
Najstarsza potrafi wykonywac komendy:
siad waruj, zostań, równaj, przynies, zostaw, poproś, do mnie, fe, daj łape
i to nam na uzytek domowy w zupełnosci wystarcza :)
A 5 miesieczny maluch juz całkiem niezle zaczyna sobie poczynac :)
Zapisane

Kala

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #10 : 2003-04-24, 15:40 »
jak zdecydujesz czy sie zapisać koniecznie musisz nas imformować jak idze jej nauka
Zapisane

Agatka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #11 : 2003-04-24, 15:42 »
Sama jestem ciekawa jak sobie pordzi i jakie metody stosuja :)
Szczególnie przy bardziej skomplikowanych komendach .
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #12 : 2003-04-24, 15:44 »
Szkolenia piesków odbywają się bliziutko mojego domu. Podziemy tam razem. Popatrzę i zdecyduję czy warto. (napewno napiszę).
Żabcia umie już na komendę siadać, leżeć, daje łapki, prosi, przynosi ulubioną zabaweczkę i grzecznie idzie na swój kocyk spać. Na dworzu dostaje "amoku" i nie można jej puszczać ze smyczy. Boję się że się zgubi lub wpadnie pod samochód. Chciałabym nauczyć ją przychodzić na wezwanie i chodzić przy nodze.
Zapisane

Kala

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #13 : 2003-04-24, 15:49 »
a sam ją tego nauczyyłaś czy może ktoś Ci pomagał ( mam na mysli jakiegos specjaliste)
Zapisane

Agatka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #14 : 2003-04-24, 15:52 »
Chodzenie przy nodze to niestety tylko godziny ćwiczeń z psem . Najpierw na smyczy, a potem bez.

A jesli chcesz w najprostszy sposób nauczyc Żabcie przychodzenia na komende to wez ze soba smakołyki i za kazdym razem jak przyjdzie dawaj jej. Szybko zrozumie, że warto przyjśc do Pańci ;)

No i czekamy z niecierpliwoscia na relacje!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedz #14 : 2003-04-24, 15:52 »

DorotaP

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #15 : 2003-04-24, 15:52 »
"Sztuczek" uczyła ją moja 11 letnia córka. Nagradzała ją sowicie. Nawet dość szybko ją nauczyła.  :wink:
Zapisane

Kala

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #16 : 2003-04-24, 15:55 »
to wspaniale zycze żabci dalszych sukcesów i rzeczywiście nauczenie jej komendy "do nogi" to długa i żmudmna praca ale bedzemy w nią wierzyć
Zapisane

Agatka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #17 : 2003-04-24, 16:02 »
Dorotko, ale masz zdolna córcię!!! :)
Ale to tez prawda, ze z dziecmi psy ucza sie najchetniej :)
Zapisane

Kala

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #18 : 2003-04-24, 16:05 »
tak też to słyszałam a ponoć najgożej idze im z mezczyznami o mocnym stanowczym głosie
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #19 : 2003-04-24, 16:10 »
Tak naprawdę sunia była kupiona przeze mnie i dla mnie. Jednak wybrała sobie na Pana mojego męża, który był bardzo przeciwny kupieniu psa. Po paru miesiącach okazało się że zakochali się w sobie bez granic. Żaba nawet się go bardziej słucha niż mnie. Dlatego ktoś musi mi pomóc "okiełznać" pieska.   ;)  ;)
Zapisane

Kala

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #20 : 2003-04-24, 16:12 »
a no widzisz ja tylko chciał powiedzec co słyszałam. Tylko uważaj bo masz konkurecje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedz #20 : 2003-04-24, 16:12 »

Agatka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #21 : 2003-04-24, 16:13 »
No tak, klasyczna sytuacja :)
Ona zawsze bardziej przepadaja za męzczyznami. U mnie i mojej znajomej jest tak samo :)

Dorotko skad masz Zabcię ???
Z jakiej hodowli ????
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #22 : 2003-04-24, 16:18 »
Żabka nie jest z rodowodem choć jest rasowym sznaucerkiem. Kupiłam ją z przypadkowej hodowli (niestety). Adres znalazłam w gazecie. Już wiem że nie należy tak robić. Sunia była koszmarnie zapchlona i chyba jadła tam samą kaszę , taką w proszku bo z gryzieniem większych kawałków miała kłopoty (miała 9 tygodni). "Hodowla" jest na Ursynowie w Warszawie i nikomu jej nie polecam .
Zapisane

Agatka

  • Gość
Sznaucerek Miniaturka - szkolenie - pomóżcie
« Odpowiedź #23 : 2003-04-24, 16:27 »
To rzeczywiscie przykre  :(

Co do gryzienia to żadne 9 tygodniowe szczenie nie bedzie gryzło wieszych kawałkoów , nawet do 3-4 m-ca daje sie romocona karme, zeby nie musiały gryźc.

Najwaniejse jest to, e dobre sie chowa i prynosi Wam radość.

Dalej aprasam CIe na temta Snauceromaniacy Coram Publico!!!
Jest pryklejony na samej górze strony z tematami o psach :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 26 zapytaniami.