Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy da rade oduczyć psa gryzienia kota?  (Przeczytany 5383 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nakitka

  • *
  • Wiadomości: 3
Czy da rade oduczyć psa gryzienia kota?
« : 2010-10-14, 14:35 »
Witam.
Dzisiaj pierwszy raz zdarzyło się że mój pies rzucił się na mojego kotka ;( Kotek ma dziurę w głowie i zmiarzdzony nos. Moja mama mówiła że jeśli pies raz się na nią rzucił to bedzię już tak robiła cały czas. :| Czy to prawda? Jeśli będzie tak robiła to można ją tego oduczyć? Nie chce oddawać jej jest dla mnie bardzo ważna tak samo jak kot  :(
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Czy da rade oduczyć psa gryzienia kota?
« Odpowiedź #1 : 2010-10-14, 15:22 »
Opisz w jakiej sytuacji pies po raz pierwszy zaatakował kota.
Zapisane

Nakitka

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy da rade oduczyć psa gryzienia kota?
« Odpowiedź #2 : 2010-10-14, 15:37 »
Opisz w jakiej sytuacji pies po raz pierwszy zaatakował kota.


Pies leżał a kot koło niej przechodził, nie wiem dokładnie czy kot coś jadł bo zobaczyłam wtedy jak się rzucił.Mama mi mówiła że pies spal a kot szedł obok. Zobaczyła że pies się rzuca na kota i puściła słuchawkę od telefonu (bo akurat rozmawiała). To zdarzyło się pierszy raz pies ma 3 lata kot 6-7.  :| Zna tego kota od małego, zawsze sie z nią bawiła, pozwalała jej aby się o nią łasiła. Moja mama mówiła że ostatnio coś dziwnego dziej się z psem, nie je jest jakas tak smutna (myslał ze kleszcza ma) al ie miała może to jest jakąś przyczyna jej zachowania
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy da rade oduczyć psa gryzienia kota?
« Odpowiedz #2 : 2010-10-14, 15:37 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Czy da rade oduczyć psa gryzienia kota?
« Odpowiedź #3 : 2010-10-15, 05:46 »
Jeżeli ogólnie pies zachowuje się inaczej to po pierwsze do weta - zły stan chorobowy psa bardzo wpływa na jego zachowanie, w tym może być bardziej drażliwy (co w tym przypadku odbiło się na kocie, który zakłócił mu drzemkę). Druga sprawa, że może to być jakaś banalna choroba - lekkie zatrucie, przeziębienie, ale może też być coś poważniejszego (w tym guz mózgu, który często uciskając mózg ma duży wpływ na zachowanie zwierzaka), czego wczesne wykrycie może dawać lepsze rokowania na przyszłość.

Jeżeli po wizycie u weterynarza i zrobieniu wszelkich badań okaże się, że psu nic nie dolega, będę myśleć i ewentualnie szukać w książkach jakiegoś rozwiązania. Ale przypuszczam, że to jednak jakaś fizyczna dolegliwość, skoro przez 3 lata było ok.
Zapisane

Nakitka

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czy da rade oduczyć psa gryzienia kota?
« Odpowiedź #4 : 2010-10-15, 16:42 »
Czy może o być wścieklizna? Byłam dzisiaj u weterynarza ale go nie było. Myślałam ze matka zaszczepiła psa a tego nie zrobiła. Nie wiem co robić. Mogę iść do drugiego ale u niego jest drogo ;/ a moja matka nie chce mi dać kasy a u mnie z kasą krucho. Trochę na internecie czytałam i boję sie bo pies się mnie nie słucha łazi po domu jak by czegoś szukała a na spacerze ciągle gdzieś się rwie i wszystko wącha. Wydaje mi się jakaś taka tępa i do tego mało je. Wczoraj jedynie czepiła się jedzenia i wypiła trochę wody ale bardzo mało. Czytałam trochę o wściekliźnie ale mało się dowiedziałam. Nie wiem co zrobię jak będą ją musieli uśpić bo podobno na wściekliznę nie ma lekarstwa. ;(
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Czy da rade oduczyć psa gryzienia kota?
« Odpowiedź #5 : 2010-10-15, 18:06 »
Osobiście nigdy nie miałam styczności ze wścieklizną, więc niewielę pomogę, ale nie panikuj. Obecnie na prawdę jest to bardzo rzadko spotykana choroba. Co do szczepienia, to jest obowiązek powtarzania go co roku, ale nie oznacza to, że równo po roku działanie szczepionki wygasa. Współczesne szczepionki (zarówno te przeciwko wściekliźnie jak i chorobom zakaźnym) działają przez okres około 2-3 lat, więc bez paniki :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 28 zapytaniami.