Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Piszczenie szczeniaczka  (Przeczytany 2998 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SiBciA

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« : 2004-04-14, 20:36 »
Siemka miłośnicy Psiaków! Mam problem ze szczeniaczkiem :( Czy znacie jakieś dobre sposoby, żeby szczeniak nie piszczał w nocy? Błagam pomóżcie!  :?
Zapisane

golden

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #1 : 2004-04-14, 20:46 »
nie zostawiaj go samego ;) niech ma poslanie w takim miejscu, zeby widzial, gdzie jestes :) albo zebys mogla w kazdym moemncie zsunac mu do  jego poslania reke, poglaskac :) Psiak musi miec poczucie bezpieczenstwa, bo w nowym domu nie czuje sie na poczatku bardzo dobrze - brakuje mu matki i rodzenstwa ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #2 : 2004-04-14, 20:47 »
Daj mu na pocieszenie coś ciepłego i zostaw w spokoju. Nie reaguj na piszczenie, maluch szybko skojarzy, że kiedy zaczyna płakać - Ty się nim interesujesz. Pierwsza (może druga też) noc będzie nieprzespana, ale ta metoda jest najbardziej skuteczna.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedz #2 : 2004-04-14, 20:47 »

golden

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #3 : 2004-04-14, 20:48 »
tak, wlasnie - olc!a tez dobrze prawi. na kazde zawolanie pieska tez nie mozesz  reagowac ;)
Zapisane

SiBciA

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #4 : 2004-04-14, 20:52 »
Mały śpi przed moim pokojem, jak otworzy oczka to mnie w każdej chwili widzi.. Ale jednak wciąż piszczy.. Jak uważacie: ile około nocy potrzeba szczeniakowi, żeby przyzwyczaił się do nowego otoczenia?
P.S. Dzięki za rady ;)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #5 : 2004-04-14, 20:52 »
Ale dobrze jest ta pierwsza noc spac przy nim... polozyc np. jego poslanie czy koc oobk swojego lozka... psiak czuje sie o wiele bezpieczniej, a te pierwsze dni sa najwazniejsze!
Zapisane

golden

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #6 : 2004-04-14, 20:56 »
SiBciA, zalezy od pieksa ;) sa takie, ktore przyzwyczaja sie szybko, inne potrzebuja dluzszego okresu czasu do zaaklimatyzowania sie w nowym domu
Zapisane

JoannaP

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #7 : 2004-04-14, 22:04 »
moje w ogóle nie piszczały..... spały ze mną w  łóżku  :lol:
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #8 : 2004-04-14, 22:22 »
no mój cztery noce piszczał :lol: No i w koncu zmiekłam i śpi ze mną:D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedz #8 : 2004-04-14, 22:22 »

pietia30

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #9 : 2004-04-15, 06:55 »
hmm u mnie trwało to chyba ze 4 dni ale nie żałuję że nie biedałem i nie głaskałem psiaka za każdym piśnięciem bo teraz by chciała wymuszać wszystko piszczeniem
a co do spania w łóżku lub przy łóżku u mnie by to nie zdało egzaminu z prostej przyczyny jak żona by zobaczyła że wszędzie jest nasikane po nocy to najprędzej ja bym spał razem z sunią w jej kojcu :lol:  :lol:  :lol: a tak do momentu ukończenia wszystkich szczepień Luka miała własne pomieszczenie i kuwetę i tam się załatwiała -- przyznaje że miłam trochę problemów z nauczeniem jjej że na dworzu będzie jej lepiej załatwiać te sprawy ale po tygodniu jak załapała to wszystko jest ok   najwyżej w nocy jeszcze załatwi się do kuwety   ale to jeszcze szczeniaczek i lepsze to niż na dywan :lol:
pozdrawiam :wink:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #10 : 2004-04-15, 17:29 »
A piesek jest juz u Ciebie?? jesli kilka dni to pewnie teskni jescze za mamą i mu niedługo przejdzie. najlepiej jest oczywiście wziaść malucha do swojego łóżka :lol:  ( ale tylko wtedy gdy zamierzasz mu tak zawsze pozwalać) a jeśli nie to poprostu nie zwracaj uwagi- jak zobaczy ze to nie przynosi żadnych rezultatów to mu się znudzi i zrezygnuje  :wink: . Zycze Ci powodzenia!!!!

A tak przy okazji to jakiego masz psiaka?? Jak ma na imie??
Zapisane

madzior_ka

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #11 : 2004-04-15, 17:36 »
wiesz co ja mam swoje zdanie na ten temat, pewnie neiktórzy mnie skrytykują ale trydno. Jak wzielismy Deniska to akurat nie piszczał a spał na samym dole w swoim legowisku a my spomy na samej górze (1 pietro a on na parterze) domu, ale czasami potem mu sie zaczeło piszczeć to ignorowalismy to choć porzyznam ze było ciezko czasem piszczał z godzinke (z przerwami oczywiscie) ale to tylko edna noc bo skapnał sie ze nikt do niego nie ptzyjdzie i przestał uważam ze jak bedziesz spała przy maluchu lub miala u n ego reke to potem bedzie eszcze gorzej bo bedzie mu trudno sie odzwyczaic ze nei ma cie w poblizu a takto bedzie wiedzial ze ma byc sam i koniec, naprawde -w koncuy sam przestanie, czytalam tez w ksiazkach ze najlepiej jest ignorowac>)) 3mam kciuki...
Zapisane

Patka

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #12 : 2004-04-17, 13:25 »
mój pies tez tak piszczał  a przestał jak zaczełam go zabierać do mojego łużka hehe ale ja mam ratlerka więc jest spox a i śpi ze mną do dziś :wink:
Zapisane

mdgdynia

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #13 : 2004-04-17, 14:39 »
a w jakim wieku jest ten szczeniaczek?
Zapisane

Dunieczka19

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #14 : 2004-04-17, 14:54 »
Ja popełniłam błąd wychowawczy na samym początku :P

Noc, mój psiak ma ślicznie wyścielone wyrko koło mojego łóżka. Nie minęło kilka minut od zgaszenia światła a on już wyłazi i piszczy. A jak tu nie oprzeć się przygarnięcia go kiedy stał taki bezradny, trzęsący się i piszczący. No wiec przyszła moja mama (zaznaczam że od początku przeciwna trzymaniu psa w łóżku) i go porwała do siebie do wyrka...

śpi z nimi do dziś :)  tyle że to pekinczyk miniaturka... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedz #14 : 2004-04-17, 14:54 »

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #15 : 2004-04-17, 17:39 »
Mój pies nie piszczał nawet na samym początku !!! Tylko piszczy gdy gdzieś wychodzę :cry: . Niech szczeniak prześpi się w Twoim łóżku ten jeden raz - mojemu to pomogło. Powodzeniea :D .
Zapisane

bea100

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #16 : 2004-04-18, 18:31 »
Cytat: JoannaP
moje w ogóle nie piszczały..... spały ze mną w  łóżku  :lol:

Brawo JoannaP (za szczerość  :lol: ). Ja stosuję tą samą ,,metodę". Z czasem psy same rezygnują ze spania ze mną...bo im za gorąco  8)
Własciciele psów się dzielą na dwie grupy: na tych co spią ze swoimi psami i na tych co się do tego nie przyznają  :lol:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #17 : 2004-04-18, 18:33 »
A ja ze swoim psem nie śpię :P Także do żadnej grupy się nie zaliczam :krzywy:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #18 : 2004-04-18, 18:59 »
Ja też się do żadnej nie zaliczam. Nasz pies nie śpi z nami bo nie chce :bezsilny: Pewnie jej za ciasno: ja, TZ, kot, to gdzie jeszcze ona miała by się władować :mysli:
Zapisane

anneri

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #19 : 2004-04-18, 20:06 »
Moja nie piszczala bo spala ze mna w lozku. Teraz tez jej sie to zdaza ale rzadko - za cieplo, za ciasno ;)

Madziorka....jeszcze nigdy mi tak nie brakowalo znakow interpunkcyjnych  :roll:   :P
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedź #20 : 2004-04-21, 11:27 »
Piesi tęskni za mamą ... musi się przyzwyczaić. Legowisko w pobliżu Twego łóżka, możliwość pogłaskania i pocieszenia w każdej chwili napewno mu pomoże. Trzeba to przeczekać. Moja Żabcia też na początku "płakała" ale po niedługim czasie przestała - za to zaczęła odważnie buszować po mieszkaniu - szczególnie w nocy - wesoło było. Marzyłam o całej nocy przespanej bez przerwy... Teraz ma 1 rok i 9 miesięcy i jest strasznym śpiochem - czasami rano trudno ją dobudzić. Ale... co "wycierpiałam" na początku - to moje ;))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Piszczenie szczeniaczka
« Odpowiedz #20 : 2004-04-21, 11:27 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 27 zapytaniami.