Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kotka ma czarne zęby i bardzo czerwony język - jakieś pomysły?  (Przeczytany 6660 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Czarne na zębach to nie jest kamień, język jest czerwono-malinowy.
Poza tym kota wymiotuje i ma wysoki poziom białych krwinek (norma jest 2-12, ona ma 36).
Wet obiecała sprawdzić, ja już szukałam w internecie ale nic nie znalazłam.
Zapisane
BC + koci podrostek

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Wstępna diagnoza to eozynofilowe nawracające zapalenie żołądka.
Zapisane
BC + koci podrostek

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
test na felv
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Test na Felv i na FIV ujemny.
USG wykazało przewlekły stan zapalny trzustki i żołądka oraz pogrubienie ściany żołądka oraz powiększenie węzłów chłonnych.
Sugerowane wczesne stadium chłoniaka, stan zapalny na skutek połknięcia np. kawałka folii lub wrzody żołądka.
Skierowanie na prześwietlenie z kontrastem.
We krwi ma dużo cząsteczek kwasochłonnych, więc też skierowanie na badanie pod kątem lambrii i toksoplazmozy.
Wiem że to dla dobra kota, ale też ważny jest wpływ stresu na jej zdrowie, tyle badań...
Dlatego zastanawiam się czy to wszystko jest konieczne.
Zapisane
BC + koci podrostek

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odkopuję wątek bo juz nie mam siły do mojego kota.
Nadal kot nie jest zdiagnozowany, kolejni weterynarze mówią że chyba to albo chyba tamto...
Co jakiś czas jest odnowienie objawów, czyli uporczywe wymioty, kot chudy jak szkielet i mój portfel też.
Na początku choroba powracała co 2-3 miesiące, w tej chwili juz co tydzień.
Badania to chyba miała juz zrobione wszystkie jakie kot może mieć zrobione.
USG nic nowego, nadal uporczywy stan zapalny żołądka i jelit. Badanie krwi w normie, poziom cukru z krwi podwyższony, ale na glukometrze w normie. Prześwietlenie z kontrastem nic nie wykazało. Badanie kału na pasożyty - nic, badanie moczu - nic. Kotka zwykle ważyła około 5 kg, teraz waży nie całe 3 kg z czego 1,5 kg zeszło z niej w ciągu ostatnich 2 tygodni. Ja juz nadaję sie tylko do psychologa, mam dosyć! W dodatku musiałam zapłacić za pranie dywanów i za pościel osoby u której zostawiłam kotkę na 2 dni jak wyjechałam.
I jeszcze to jeżdżenie na zastrzyki praktycznie co drugi tydzień przez 5-6 dni.
I kogo stac na pozostawianie u weta 600 zł w miesiącu?
Zapisane
BC + koci podrostek

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Moze czas na laparotomie diagnostyczna? Mialam sytuacje, ze kot chudl, wymiotowal, we krwi stan zapalny i nic wiecej, zadne leki nie pomagaly, stan sie pogarszal, w koncu trafil na stol, by na wlasne oczy zobaczyc co sie dzieje - a tamw  srodku - masakra, siec jelitowa poprzytrastana do jelit, zapalenie otrzewnej, perforacja jelit i gdzies tam wsrod calej tej masakry... zaslepka od szafki...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 29 zapytaniami.