Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Obsada akwarium 112L  (Przeczytany 28914 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Marta_

  • Gość
Obsada akwarium 112L
« : 2005-10-22, 20:05 »
Witam:) Pisze tu po raz pierwszy, bo wlasnie mam zamiar zalozyc pierwsze akwarium. Zbiornik juz zamowiony - 112L (85 x 35 x 40). Naczytalam sie juz mnostwo o rybkach, ale i tak nie wiem, na ktore ryby sie zdecydowac, zeby miec jak najwiecej z tych, ktore mi sie podobaja, ale tak zeby nic sobie nie robily i zeby "cos sie dzialo" i przy dnie i w tonii. (od razu zaznaczam - nie chce miec i wszystkich naraz, tylko pisze wsrod ktorych chce wybierac - zeby mnie ktos o sadyzm nie posadzal:))

Te, ktore najbardziej mi sie podobaja:
-bocje wspaniale (ew. pregowane lub karlowate)
-skalary
-neonki
-otisy
-kosiarki
-krewetki (amano, red nose i filtrujace)

Pozostale, ktore podobaja sie mniej:
-danio
-kiryski
-pielegniczki (ramierezy, agasisy, kakadu)

Napiszcie koniecznie, jesli ktorychs z wymienionych na pewno nie mozna trzymac razem.
Z gory dziekuje za odpowiedzi:)
Zapisane

Pustułka

  • Gość
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #1 : 2005-10-23, 15:21 »
Na początek uważam, że dobre będą neonki. A czy pomyślałaś o gupikach? To też ciekawe i kolorowe rybki, łatwe w rozmnazaniu (choć z tym należy uważać, aby akwarium nie przerybić). Tutaj znajdziesz o nich nieco informacji:
http://www.akwarium.mud.pl/gupik.html
Na tej stronie możesz poczytać o innych rybkach.
Kiryski są bardzo potrzebne w akwarium. Jest dużo odmian kirysków, więc któraś powinna Ci się spodobać. Sama trzymam teraz (tymczasowo) danio i kiryska, za niedługo będą neonki. Danio to bardzo urokliwe rybki, być może widziałaś jedynie danio lamparciego. Są dużo ładniejsze odmiany, jak np. danio pręgowany weloniasty. Tutaj masz adres di spisu tych wszystkich rybek:
http://www.akwarium.mud.pl/ryby.html
Mam nadzieję że link do czegoś się przyda.
Z innymi rybkami nie miałam nigdy do czynienia. Ja też jestem początkująca. Mam nadzieję, że chociaż w małej części moje porady przydadzą Ci się.
Miłego zakładania akwarium i długiego życia rybek!
Zapisane

balbina123

  • Gość
Odp:
« Odpowiedź #2 : 2007-07-30, 22:24 »
hey. Też jestem tu nowa, ale się znam na takich żeczach.
Po pierwsze jeżeli chcesz mieć pielęgniczki musisz  mieć w akwarium parke bo osobno zdechną, widziałam już taki przypadek.
Po drugie neonki to dobry pomysł. minimum litrów w akwarium 50l. ładniej wyglądaja jak jest akwa zaciemnione trzeba też pamiętać że jeżeli jest ich więcej niż 20 rozłączą sie na 2 grupy po 10  lub mniej  i beda plywaly osobno.
Po trzecie jedna krewetka przybada na 60l możesz mieć 2 to najwiecej kup sobie parke jak rozmnożysz bedziesz mógł je dać (te male) do sklepu z rybami i dostaniesz za darmo karme, a skalary kiedys mialam ładne ale zjadaja inne  ryby. Byś musiał się nad nimi zastanowić. :jupi2:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp:
« Odpowiedz #2 : 2007-07-30, 22:24 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #3 : 2007-08-02, 08:48 »
balbina moja irytacja sięga zenitu !! Krewetki filtrujące po pierwsze: NIE ROZRÓŻNISZ PŁCI po drugie NIE ROZMNOŻYSZ W SŁODKOWODNYM AKWARIUM poniewarz do przeżycia mlodych i do ich rozwoju potrzebna jest woda SŁONA ,co do neonek się zgadzam
dalej, ramirezki trzeba trzymać w grupach po 6/7 żeby mogły dobrac sie w pary lub kupic juz parke dobraną bo są to ryby które partnera dobierają raz na całe życie (szkoda że ludzie nie maja takiego zwyczaju :P)
Zapisane
The Beatles

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #4 : 2007-08-07, 21:07 »
skalary raczej odpadną bo są dla średniozaawansowanych,a proponowalbym 5 kirysków pstrych, 1 - 2 kreweci filtrujących (najprostsze w hodowli), ze 2 kosiarki plus może ze dwa zbrojniki ancistrus sp., ze 4 gupiki i duuuużo neonków (ilość wedlug uznania do max 20 szt.)
« Ostatnia zmiana: 2007-08-08, 09:47 autor storm »
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #5 : 2007-08-08, 11:52 »
Na Crossocheilus siamensis to zamały zbiornik, tym bardziej że to ryby trzymane w stadach.
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #6 : 2007-08-08, 15:09 »
przecież kosiary można trzymać w zbiornikach 120l a 112l mysle ze to nie jest wielka roznica (zaledwie 8l jak by ktoś nie potrafił liczyć) mam potwierdzenie poczytajcie sobie
http://www.holendry.republika.pl/ryby/kosiarka.html
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #7 : 2007-08-08, 15:32 »
Storm, wiele źródeł podaje jako min. wielkość zbiornika 300l. Związane jest to nie tylko z rozmiarem osiaganym przez te ryby, ale głównie z ich zachowaniem (po osiągnięciu dojrzałości płciowej dochodzi do pojawienia się w zbyt małych akwariach agresji). W podanym przez Ciebie linku akwarysta znajdzie wiele pożytecznych i ważnych informacji, nie jest to jednak wyrocznia (podobnie jak i żadna inna strona w necie prezentująca tylko prywatne zdanie autora).  Ja po prostu sobie nie wyobrażam np. 5 tych ryb (przy ich zachowaniu i osiąganej wielkości)  ani w 100, ani w 200 litrach.
http://www.scalare-online.de/aquaristik/db_fische/cypriniformes/cyprinidae/Crossocheilus_siamensis.html
Zapisane

maro

  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #8 : 2010-03-11, 18:07 »
Mam ten sam problem co do obsady do 112 l myślę nad
1-2skalar
2 welon
1 zbrojnik niebieski
4 kirys pstry
1 ampularia
15 molinezji
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedz #8 : 2010-03-11, 18:07 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #9 : 2010-03-11, 20:32 »
Mam ten sam problem co do obsady do 112 l myślę nad
1-2skalar

ryba za duża do 112ki

Cytuj
2 welon
oki, ale bez innych ryb, bo ma inne wymagania niż reszta towarzystwa

Cytuj
15 molinezji
za dużo- weź pod uwagę, że są mistrzami rozmnażania się :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

maro

  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #10 : 2010-03-12, 15:21 »
z tego co wiem to skalar mierzy do 30 cm wielkości a akwa 112l ma 40cm wielkości
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #11 : 2010-03-12, 19:06 »
z tego co wiem to skalar mierzy do 30 cm wielkości a akwa 112l ma 40cm wielkości

tak jest i ryby rosnące do takich rozmiarów nie nadają się do tak małych akwariów jak 112ki.
Przyjmuje się, że komfortowe akwarium dla skalara to min. 200 l zbiornik o wysokości min 50 cm
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

szakal1515

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #12 : 2010-03-16, 14:17 »
siema mam do was prośbe mam akwa 120l
-20 neonek czerwonych
-10naenek czarnych
-6głopików
-2kiryski
i chce sobie jeszcze kupic 2 mieczyki moge ??????
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #13 : 2010-03-16, 15:41 »
móc możesz, ale po co xD skoro masz fajne akwarium, a mieczyki rozmnozą się jak głupie i potem bedzie problem z glonami w akwarium i przerybieniem
Zapisane
The Beatles

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedź #14 : 2010-03-16, 16:51 »
szakal kirysków dokup jeszcze 4, bo to ryby stadne
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Obsada akwarium 112L
« Odpowiedz #14 : 2010-03-16, 16:51 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 27 zapytaniami.