Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Legalne oprogramowanie...  (Przeczytany 9975 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Neirdilka

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #60 : 2006-03-28, 19:31 »
Linux ponoć już nie jest tak skomplikowany jak niegdyś ;) a ja mam plan działania ;) z kupnem windy- poczekam do stycznia na nową ;)
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #61 : 2006-03-29, 11:00 »
Neirdilka, a jaki masz komp?
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #62 : 2006-03-29, 17:09 »
Linux ponoć już nie jest tak skomplikowany jak niegdyś ;) a ja mam plan działania ;) z kupnem windy- poczekam do stycznia na nową ;)

Chodzi Ci oczywiście o to, że XP potanieje?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedz #62 : 2006-03-29, 17:09 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #63 : 2006-03-29, 17:47 »
Nie, wyjdzie nowa Winda o ile mi wiadomo.
Linux którego ściągnęłam nie chce się uruchomić ;] Bossssko.
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #64 : 2006-03-29, 19:10 »
No własnie może coś źle robię...
Zgrałam na płytki, wszystko git. Odpala sie 1CD, po czym nie mogę kliknąć na "rozpocznij instalację" ......... nie reaguje na moje klikanie ;)
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #65 : 2006-03-29, 22:56 »
Nie, wyjdzie nowa Winda o ile mi wiadomo.

A wiesz jakie ta nowa winda będzie miała wymagania?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Neirdilka

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #66 : 2006-03-29, 23:26 »
Pojęcia nie mam ;) wiem na pewno, że wychodzi. I że będzie dużo tańsza od poprzednich.
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #67 : 2006-03-30, 12:45 »
Pojęcia nie mam ;) wiem na pewno, że wychodzi. I że będzie dużo tańsza od poprzednich.
Tańsza zapewne nie będzie. Jaki masz sprzęt? Możliwe, że zakup visty będzie wiązał się z koniecznością jego "ulepszenia".
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #68 : 2006-03-30, 15:26 »
Nie wydaje mi się, by było co ulepszać, kompik jest nowy i bardzo skuteczny ;) poczekamy zobaczymy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedz #68 : 2006-03-30, 15:26 »

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #69 : 2006-03-30, 17:11 »
Pojęcia nie mam ;) wiem na pewno, że wychodzi. I że będzie dużo tańsza od poprzednich.

tylko, ze skoro XP home edition jest w wersji OEM  za cene ok 350,- (zawsze przy zakupie kompa) a wersja normalna ok 900,- jak wyczytalam na stronie podeslanej przez pegaza, to nowa vista nie bedzie taka tania przynajmniej przez dluzszy czas...inaczej to by nikt juz nie chcial zakupu Xp bo vista bylaby o wiele tansza...
no i skoro masz nowego kompa to pozostaje zakup normalnej wersji a wiec tej drozszej tylko czemu nie kupilas do kompa od razu oprogramowania?...
 ;p
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Neirdilka

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #70 : 2006-03-30, 17:52 »
Sylwas- no za 900 zł to mam wózek dla malucha ;) nie mogę sobie teraz pozwolić na taki wydatek. czemu nie kupiłam, to proste, bo wolałam zainwestować w sprzęt wtedy. Teraz raczej zrobiłabym to samo, widziałam linuxa u kolegi wczoraj i mi się podoba, Winda mi nie szwankowała nigdy, ale Linux jest w pytę... ;)  generalnie to nie widzę teraz najmniejszego sensu kupowania Xp, skoro wyjdzie nowa winda. Gdyby nawet miała być tańsza o 100 zł to chyba i tak nieźle hmm? w każdym razie ja mam taki tok rozumowania, każdy ma prawo do swojego ;)
ma być tańsza i będzie na pewno a ile to się okaże. Szczerze mówiąc nie robi mi to różnicy, bo aktualnie i tak mamy inne wydatki ;)
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #71 : 2006-03-30, 22:03 »
widze, ze jestes pelna optymizmu - mam na mysli cene, lecz znajac nasze realia to raczej nie spodziewalabym sie nizszej ceny bo wtedy musieli by caly XP wycofac ze sprzedazy.

ale obym sie mylila a ty obys racje miala...
 ;)
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Neirdilka

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #72 : 2006-03-31, 00:06 »
Optymizm, nie optymizm.... teraz nie mam funduszy i do tego czasu aż wyjdzie vista będę miała inne wydatki :) różnica jest żadna ;) teraz i tak nie kupię Xp ;) Xp nie wycofaja raczej ;) vista ma chyba za wysokie wymagania, żeby tak się stało. Słyszałam w każdym razie, że ma byc 7 wersji visty- najtańsze stworzone zmyślą o cyt. "krajach trzeciego świata" ;) będzie tam można uruchomić co najwyżej 3 rzeczy naraz ;) Ogólnie jak poczytałam- to idea visty średnio mi się podoba. Ale skoro i tak narazie nie planuje żadnego zakupu- poczekam i sama się przekonam jak to będzie wyglądać ;) to wcale nie tak długo ;) a do tego czasu- 900zł to dla mnie sporo ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #73 : 2006-03-31, 09:46 »
Cytuj
Xp nie wycofaja raczej

wycofac nie wycofaja, ale bodajze od czerwcamaja prestac wychodzic poprawki - a co sie z tym wiaze, ryzyko zlapania jakiegos syfa bedzie z kazdym miesiacem wieksze...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Neirdilka

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #74 : 2006-03-31, 17:14 »
Najważniejsze to nie panikować, jeśli nie istnieje realne zagrożenie życia ;) Linuxa jeszcze nie mam, muszę poczekac parę dni....;/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedz #74 : 2006-03-31, 17:14 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #75 : 2006-04-01, 20:10 »
OŁ YEEEE z każda chwila bardziej marze o linuxie... wczoraj moj systemik (winda xp) miala totalna zapasc (niemoznosc uruchomienia sie/wieszanie sie natychmiast po pokazaniu pulpitu) co skończyło się śmiercią tragiczną systemu i wszystkiego co bylo na dyskach (format)... w sumie nie wiem co gorsze... to ze stracilam wszystko, czy to ze bylam zmuszona zainstalowac wina 98 bo xp nie chcialo odczytac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

DnW

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #76 : 2006-04-01, 20:28 »
a czy jest mozliwe zainstalowanie windy xp pro na swiezo sformatowany dysk twardy? ja próbowałem i shit mi to dało :/ musiałem najpierw zainstalowac 98 a potem xp :/
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #77 : 2006-04-01, 20:40 »
Cytuj
a czy jest mozliwe zainstalowanie windy xp pro na swiezo sformatowany dysk twardy

z mojegodoswiadczenia wynika ze jest to mozliwe - na kompie ktory mam w tej chwili xp pro byl pierwszym systemem - i nie bylo problemow (byl instalowany na czuysty, nieuzywany dysk)

wie ktos moze jak zmienic nazwe dysku (tzn literke) w winie 98 ?
i kolejny problem - zniknal mi jeden z dyskow - a dokladniej prawdopodobnie dysk wciaz siedzi na systemie plikow  ntfs, a wraz z winem 98 zmienilam system na fat32 - czyli - jak zmienic  ntfs na fat32?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

DnW

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #78 : 2006-04-02, 10:37 »
mnie się bootował no problemo, ale gdy już wpisywałem komendę D:\(ew. E:\)setup.exe, to mi wyskakiwał komunikat, że programu nie da się uruchomić w DOSie :/
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #79 : 2006-04-02, 10:51 »
lojejku - znalazlam sie wsrod obcych - nic nie kumam
;d
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

DnW

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #80 : 2006-04-02, 12:06 »
no dobra to jednak mi się nie bootował :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedz #80 : 2006-04-02, 12:06 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #81 : 2006-04-02, 12:27 »
Cytuj
Nie jestem pewien czy Partition Magic niedalby sobie z tym rady. Mozna sprawdzic Smile

właśnie sobie ściągam ten programik - demo niestety nie zapisuje zmian... jednak zastanawialam sie czy to wogole ma sens - w koncu wiecznie na 98 nie mam zamiaru zostawac...kiedys pamietam wolalam 98, ale teraz jak "zasmakowałam" xp, widze ze 98 obfituje w takie ilosci bledow ze glowa boli...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #82 : 2006-04-04, 10:20 »
w wiekszosci przypadkow (a moze nawet i we szystkich) kazdy kto mial 98 i nie mogl na swoim zbyt slabym kompie zainstalowac XP mowil, ze woli 98 bo....i tutaj padaly przyklady w czym 98 jest lepsze od XP-ka.
kiedy zmienilam sobie pentium II i  kupilam na allegro pentium III i moglam sobie zainstalowac XP - niby tylko na probe - to potem juz nie bylo mowy o powrocie do starego.
 :wink:
jednak caly czas marzylo mi sie posiadanie legalnego XP. no i jak to w zyciu, zadzialala zasada 3 X M(myslisz, mowisz, masz) - w mocno juz wysluzonej III padl niestety nowy dysk(kupiony na allegro i jedynie z miesiecznym okresem gwarancji na rozruch) informatyk ogladajac kompa poradzil, ze jesli mam mozliwosc to abym kupila nowy a nie inwestowala w czesci do starego bo nie wiadomo co kiedy znow padnie a swoje juz wysluzyl.
no i stalo sie - kupilam nowy ale juz z legalnym oprogramowaniem tak jak chcialam.
zrobilam jednak rzecz madra i objechalam wszystkie renomowane punkty ze sprzetem w miescie i poprosilam o rozpisanie skladnikow w kompie wraz z symulacja oplat ratalnych. zadnych hipermarketow bo tam to sie zaopatrzenie lodowki robi najwyzej!
jak mialam 3 (vobis, sferis i cos tam jeszcze) to poszlam do czwartego, polecanego przez wielu zaopatrujacych sie tam informatykow i pokazalam wszystkie ceny i symulacje. zapytalam co moga mi podobnego zaproponowac w nizszej dla mnie i korzystnej cenie.
efekt taki ze zaoszczedzilam na zakupie z miejsca ok 500,-do-550,- zl, a w ratach (10 rownych rat) kosztowal mnie tylko o 125,-zl wiecej zamiast ok 400,- zl

warto taki zakup zrobic z glowa i bez pospiechu bo stracilam jeden dzien na sprawdzenie, w drugim zakupilam a na trzeci odebralam zlozony tak jak chcialam i z dobra gwarancja
 :D

Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #83 : 2006-04-04, 15:14 »
pegus... rozumiem, ze se z babci jaj nie robisz? co?  :hmmm:

ze to tylko takie zyczliwe i niezwylke trafne spostrzezenie?
 ;d
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #84 : 2006-04-04, 17:50 »
RATUNKU!!!!! padł mi xp - walnelam format, z braku plyty xp zainstalowalam 98 se (druga edycja), dzien po instalacji systemu, zaginal mi jakis (grrr) plik systemowy - i dzien sie meczylam z probami formatu czy chociazby reinstalacji, w koncu sie udalo - ale nie chcialo mi czytac plyty 98 se wiec musialam zainstalowac 98 pierwsza edycje, niby wszystko ok, ale instaluje sterowniki do dzwieku i nagle - blad, zawieszka systemu i kolejny format... az sie boje  instalowac jakiekolwiek sterowniki... (a bez dzwieku sie zyc nie da....) zyczcie mi zeby ta,to bylo zbiegiem okolicznosci...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ESIO

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #85 : 2006-04-04, 17:54 »
Nie jestem znawą w tej dziedzinie, ale życze Tobie żeby to był zbieg okoliczności :impra:

A co do dzwięku to się zgadam!!!
Żyć się nie da :ojojoj:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #86 : 2006-04-04, 18:12 »
musi sie dać życ bez dźwięku... nie byl to zbieg okolicznosci - po prostu mam winde tak zabytkowa, ze nie obsluguje moich sterownikow... GRRRR
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #87 : 2006-04-04, 18:14 »
Iras, ja mam plyte XP a nawet dwie i te poprzednia - pierwsza moge ci dac w prezencie  ;p
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Forum Zwierzaki

Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedz #87 : 2006-04-04, 18:14 »

DnW

  • Gość
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #88 : 2006-04-04, 18:18 »
eee tam winda 98 FE (pierwsza edycja) nie jest wcale taki dziadek :P sam z niej korzystalem bardzo dlugo i nie mialem zadnych klopotow :P ani ze sterownikami ani z niczym
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Legalne oprogramowanie...
« Odpowiedź #89 : 2006-04-04, 18:23 »
dziadek, dziadek - gdyby nie byl dziadkiem, to nie mialabym teraz problemow ze sterownikami od dzwieku... mam zbyt nowa plyte glowna jak widac... kurka.. szkoda ze druga edycja mi nie dziala ...

sywas - bardzo chetnie przyjme plytke  :wink:
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 28 zapytaniami.