Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878657 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #960 : 2007-03-07, 15:47 »
Już ja bym to prawo udoskonaliła... Każdy, kto łamałby jego zasady i powodował cierpienie zwierzęcia, buliłby takie kary, że do końca życia miałby dreszcze na wspomnienie "zabawy" kosztem zwierzaka. Dla miłośników "tradycji" stworzyłabym nową... Drakońskie kary dla sadystów wszelkiej maści.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #961 : 2007-03-07, 15:54 »
Na tej stronie pisze,że policja nie reaguje na łamanie zakazu polowań - albo przekupieni,albo...też to lubią...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #962 : 2007-03-07, 16:00 »
Najwyraźniej nie ma w policji miłośników zwierząt. Ktoś taki nie dałby się przekupić żadnymi kwotami.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #962 : 2007-03-07, 16:00 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #963 : 2007-03-07, 16:15 »
Tym " sportem " parają się bogaci ludzie,więc na pewno mają policję w kieszeni,a wielu z funkcjonariuszy to pewnie " przyjaciele rodziny "...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #964 : 2007-03-07, 22:01 »
Ja sobie tak myślę,że najlepszą karą dla tych ludzi za złamanie zakazu polowań,byłoby odebranie psów,oraz prawa do ich hodowli...należało by im się za to,w jaki sposób oni te psy traktują i jak szkolą...niestety,widziałem to - okropność. Może dopiero to,dałoby im coś do myślenia?.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #965 : 2007-03-08, 08:45 »
Nawet, jeśli nie dałoby do myślenia, to odebrałoby im możliwość uprawiania "tradycji". Dobry pomysł!
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #966 : 2007-03-08, 12:54 »
Też uważam to za dobry pomysł! - ale,jak pisałem,polują bogaci i wpływowi ludzie,cieszący się autorytetem,więc  nie można raczej liczyć na to,że ktoś im te przywileje odbieże...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #967 : 2007-03-08, 18:49 »
Czytałam o tym, że w niektórych rejonach całe rodziny zajmują się kłusownictwem. Bywa, że umawiają się z restauratorami na dostawy dziczyzny. Nie robią tego z głodu, to po prostu intratny interes. Koszmarny proceder... Wszyscy wiemy, jak wygląda śmierć we wnykach :(

Tego polującego polityka ekolodzy oskarżyli o niszczenie środowiska. Jakieś ścieki gdzieś wylewał, czy coś w tym stylu. Przyjemniaczek, jak większość w tym rządzie :/
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #968 : 2007-03-08, 20:45 »
Właśnie o to chodzi,że to jest już proceder na wielką skalę...mają opłaconych swoich weterynarzy i odbiorców,a we wnyki często łapią się zwierzęta nieporządane - lisy,psy,koty...ale,wnyki wnykami - coraz więcej jest kłusowników z bronią palną!.Jak pisałem wyżej,trzeba by też coś zrobić z właścicielami psów i kotów puszczanych na noc samopas - żeby same o siebie zadbały...a póżniej myśliwi mają do czego strzelać - najczęściej właśnie strzelają do takich zwierząt,a nie naprawdę zdziczałych...Podsumowując,kłusujący ludzie i zwierzęta domowe bardzo wyrażnie przyczyniają się do spadku liczebności drobnej zwierzyny,a myśliwym najłatwiej jest zwalić winę tylko na drapierzniki - lisy,wilki,a ostatnio na kruki...A jeżeli chodzi o rząd,to może nasz minister Środowiska wyda politykom zgodę na strzelanie do wilków za 75 zł?...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #968 : 2007-03-08, 20:45 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #969 : 2007-03-11, 19:05 »
Ech, Lisie, nawet nie próbuj zrozumieć... Ludzie tak się różnią od siebie, jakby z innych planet pochodzili... Czasem ma to swój urok, bo ciekawie spotkać człowieka o odmiennym sposobie patrzenia na świat, a czasem człowiekiem wstrząsa dreszcz przerażenia i odrazy...

Jeśli dla kogoś zabijanie zwierząt to sport :roll:, to czaszka ofiary jest trofeum, jak dla prawdziwego sportowca puchar za wygrane zawody... Powód do dumy, pochwalenia się przed podobnymi sobie, licytacji, kto ma lepsze "wyniki" :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #970 : 2007-03-11, 19:18 »
Myślę,że tu trezeba być jednak już wyrafinowanym oprawcą...a najciekawsze jest to,że ten temat poruszył facet,który dopiero idzie na pierwsze polowanie,a już myśli o takich żeczach...i dodaje,że nie brakuje mu " cierpliwości " do tego typu roboty...P.S: Zajżyj do mojego tematu-wiesz gdzie - zaczyna się tam robić dość...intrygująco. Nie mam na razie pomysłu,co odpisać tej osobie - napisz tutaj,co o tym myślisz.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #971 : 2007-03-11, 19:23 »
wyrafinowanym oprawca nie trzeba byc - jesli ktos jest takim scierwem zeby zamordowac dla zabawy bezbronne zwierze ktore tak naprawde nikomu nie przeszkadza to nie potrzeba mu wyrafinowania zeby jeszcze zwloki bezczescic. Do tamtego watku zagladac nie bede - miewam zbyt gwaltowne reakcje i jako ktos nowy raz dwa zarobilabym bana za komentarze... (bynajmniej - nie chodzi o przeklinanie... a o sama tresc...) a wiem ze przed skomentowaniem nie bede w stanie sie powstrzymac....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #972 : 2007-03-11, 19:27 »
Znalezienie to o.k,ale pozyskanie ze świeżo zabitego zwierzęcia to już co innego - do tego,jak już pisałem,trzeba być oprawcą...Kiedyś pisałem,że wielu myśliwych to także weterynarze - myślę,że u nich coś takiego nie wywołuje żadnych emocji...mam na myśli,oczywiście weterynarzy polujących.

suicune94

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #973 : 2007-03-12, 22:31 »
Myśliwi mają prawo odstrzału zwierząt.
Podobno są sezony na polowania.
NIe można polować w okresie rozmnażania różnych zwierząt.
Wiem to od koleżanki której tata jest myśliwym.
Myśliwi więc powinni zabijać chore, stare, ranne z krzywym czymś ( np. Jelenie nierówne rogi ).
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #974 : 2007-03-13, 01:39 »
1.- Tylko kto im to prawo dał?  2.- szkoda,że nie ma sezonu na myśliwych... 3.- z tym to jest różnie,np. na drapierzniki wolno polować cały rok na terenie,gdzie występują np. głuszce i cietrzewie - dlatego myśliwi łapią takiego np. lisa,lub jenota do specjalnej pułapki - nazywa to się chyba żywołapka - wywożą na taki właśnie teren,gdzie można je zabić nawet w okresie ochronnym i zabijają...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #974 : 2007-03-13, 01:39 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #975 : 2007-03-13, 07:59 »
Suicune, ludzie sami sobie dają różne prawa, co nie znaczy, że postępują słusznie. My tu na Forum kochamy zwierzęta, więc myśliwych nie lubimy :P W każdym razie część z nas ich nie lubi...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #976 : 2007-03-13, 17:18 »
Na szczęście,na tym forum nie ma aż tak wielu miłośników tego krwawego sportu - włwściwie jest ich bardzo mało,na innych przyrodniczych forach jest o wiele,wiele gorzej.

salsa

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #977 : 2007-03-13, 17:32 »
To ja dodam,że też nienawidzę myślistwa,tak jak niszczenia środowiska
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #978 : 2007-03-13, 19:32 »
Biedni myśliwi,żalą się na swoim forum,że wytwórnia filmowa Walta Disneya ich nie lubi,a jej filmy ich oczerniają i ukazują w niekorzystnym świetle...a czego się spodziewali,że studio,które od dziesięcioleci propaguje przyjażń ludzi ze zwierzętami,będzie żywić ciepłe uczucia do myśliwych? - no,chyba aż tak naiwni nie są?...

suicune94

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #979 : 2007-03-13, 20:17 »
Nie pomyślcie sobie, że ja jestem za myślistwem...a skądże znowu.
Nie lubię kiedy ktoś męczy lub zabija zwierzątka odrazu chce mi się płakać ;(
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #980 : 2007-03-14, 15:00 »
Wszedłem sobie dzisiaj na forum PZŁ - żeby zobaczyć,o czym oni tam dyskutują...tematy mają b.ciekawe,np. " krwawe zdjęcia z polowań "...ciekawe,czym tutaj się chwalić? - chyba tylko swoim okrucieństwem...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #980 : 2007-03-14, 15:00 »

salsa

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #981 : 2007-03-15, 16:12 »
:/ ciekawe jak on by się czuł bezbronny wobec śmierci z ręki jakiegoś mordercy,który by go zabił bez powodu...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #982 : 2007-03-15, 16:16 »
Chyba masz rację...nie zmienia to jednak faktu,że ten " człowiek " to zwyczajny bydlak...nawet reszta myśliwych była zdegustowana - choć nie wszyscy.  Salsa - myśliwi nie traktują zwierząt jak żyjące i czujące istoty,tylko jak coś,co istnieje tylko po to,żeby oni mogli sobie postrzelać...Dodam jeszcze,że już nikt mnie nigdy nie przekona,iż myśliwi kochają zwierzęta i zabijają tylko wtedy,kiedy muszą - w tym przypadku żadnego musu nie było,tylko czyste okrucieństwo. Niektórzy myśliwi pisali mu,że ma wyjątkową możliwość,żeby poobserwować sobie te zwierzęta,nawet deklarowali,że sami by chętnie przyjechali...ale ten akurat człowiek nie miał ochoty na obcowanie ze zwierzętami...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #983 : 2007-03-28, 16:18 »
              http://www.gazeta.pl/        Myśliwy zastrzelił wilka,bo myślał,że strzela do lisa!!!.. wyjątkowy kretyn! - cekawe,czy dożyjemy kiedyś czasów,kiedy te matoły z bronią znikną z naszych lasów,pól i łąk?......

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #984 : 2007-03-28, 16:45 »
:/ a niedawno byla afera o to ze jakis piep... polityk szantazem zdobyl zgode na zabicie zubra...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #985 : 2007-03-28, 17:14 »
Gdzieś już o tym słyszałem - to był polityk SLD. Czy to był szantaż? - czytałem,że zapłacił 70 zł za możliwość strzelenia żubra,a zgodę popisał nasz szanowny minister rodowiska - pan Jan Szyszko-myśliwy z zamiłowania...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #986 : 2007-03-28, 17:43 »
Nie znalazłam tego artykułu :/ Za to poczytałam o pani Alicji Tysiąc...

O żubrze chyba tu na Forum była informacja.
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #987 : 2007-03-28, 18:52 »
stwierdzil ponoc ze "zubry wchodza mu w szkode" i za odstapienie od roszczen (odszkodowanie) zarzadal zgody na odstrzal. rezcz jasna nikt nie widzial tych szkod ktore zubry ponoc wyrzadzily...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #987 : 2007-03-28, 18:52 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #988 : 2007-03-28, 18:55 »
A ja stwierdzam, że politycy wchodzą mi (i innym) w szkodę... :P I też żądam zgody na odstrzał :P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #989 : 2007-03-28, 20:22 »
I na odstrzał myśliwych - na takie polowanie to ja pójdę... :) i jeszcze,żeby pana Szyszko pogonić...  :D P.S: Nie przepadam za panem Lepperem,ale myśliwi ostatnio się żalili,że Lepper obcią im dotację z UE - tak trzymać!!!. :wink:  A w ogóle,to to jest skandal,że ci ........ mają jakieś dotacje... :( :(
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 28 zapytaniami.