Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nietypowe pytanko!  (Przeczytany 961 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zmigol

  • Gość
Nietypowe pytanko!
« : 2005-09-14, 12:10 »
Moj znajomy ma suke rasy bokser, ktora ma szczeniaki nie wiadomo z jakim psem:) Szczeniakii maja juz 3 miesiace i wysokosc ok 40cm Jesli mozecie to oszacujcie jaki bedzie wzrost kundli jak dorosna? I jeszcze jedno. Jakie sa koszty obciecia ogona? Z gory wielkie dzieki!
Zapisane

B@stet

  • Gość
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #1 : 2005-09-14, 12:32 »
Wg. nowego prawa psom nie wolno obcinac ogonów ani kopiowac uszu, zreszta co to za pies bez ogona nawet nie moze w pełni pokazać , że się cieszy :( Co do wzrostu psy podobno rosna do roku czasu, a skoro nie wiadomo kim byl tatus to trudno powiedziec...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #2 : 2005-09-14, 13:25 »
apropos ogona jeszcze - nie dosć że jest to zakazane to psy sa już za stare na obciecie - kopiowanie ogona odbywało się w 2 -3 dniu życia szczeniaka - w tej chwili gdybyście znaleźli jakiegoś idiotę który by to zrobił, to będziecie musieli się liczyć z tym że gojenie się ogona będzie trwało miesiącami - jest to akurat takie miejsce że kołnierz niewiele pomoże, ani nie da się założyc opatrunku. więc lepiej zrezygnujcie z kopiowania, tym bardziej po kiego kopiować ogon mieszańcowi...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedz #2 : 2005-09-14, 13:25 »

zmigol

  • Gość
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #3 : 2005-09-14, 14:05 »
OK, nie znam sie na tym ale wybiliscie mi ten ogon z glowy:)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #4 : 2005-09-14, 14:55 »
również u niektórych psów można poznać po łapach. Wiekszośc mieszańców jest średniej wielkości.  Wieksze sie zdażają z skrzyżówki psów duzych ras lub 2 dużych mieszańców. A niewidziałeś nigdy czy ten twój znajomy, ze jakiś pies przy tej bokserce sie kręcił??

 
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #5 : 2005-09-14, 15:14 »
Po co obcinać ogon psom tym bardziej kundlom :/ nie rozumiem tego i ciekawe co z tymi szczeniakami zrobi.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #6 : 2005-09-14, 15:14 »
Jak widać psiaki w genotypie mają 'pisane' że będą średnimi psami. Ale jak wiadomo fenotyp (wygląd zewnętrzny) będzie zależał nie tylko od genotypu, ale i od środowiska jakie beda miały zapewnione. Więc jak narazie na tym etapie mogę powiedzieć, ze szczeniaki będą wielkości boksera/goldena.
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #7 : 2005-09-14, 15:49 »
Kiedyś sunia mojej mamy miała szczeniaki z ratlerkiem :roll: Wiem, wiem, ale było to może z 25 lat temu, o kastracji nikt nie słyszał, sunia miała ciągle ciaze urojone, a krycie tym ratlerkiem bylo zaleceniem lekarza. Pieski na prosbe wlascicieli "ratlerka" miały obciete ogonki - mam ich fotki, wyglądały słodko ale ładniej z długimi by im było :) podobno bardzo przy tym piszczały.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #8 : 2005-09-14, 16:18 »
labradorka - dziwisz im się? obcina się ogon na żywca, bo narkoza w wieku dwóch dni byłaby dla szczeniaka zabójcza...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedz #8 : 2005-09-14, 16:18 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #9 : 2005-09-14, 16:54 »
nigdy nie zgadniemy co wyrośnie z dwóch psów różnej rasy...możęmy sie tylko domyślać...i wcale nie po długości łap, czy też ich grubości...zdarzają się przecież małe psy z grubymi łapami, albo duże z bardzo cienkimi..o wielkości psów decyduje jakich miały rodziców i dziadków..tak więc dowicecie się kiedy pies skończy rok...no może trochę wcześniej.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #10 : 2005-09-14, 19:25 »
Nie dziwie sie - ale po tym co uslyszalam nigdy nie kupie psa z obcietym ogonem, jest to juz zakazane a nadal wiele ludzi kupuje ciete pieski...

U nas na osiedlu sa 2 psiaki, ok 2 letnie, bracia. Jeden wyglada jak gigantyczny jamnik szorstkowłosy ma ok 50 cm wzrostu, a drugi jest troszke mniejszy od basenji, i zupełnie niepodobny [drobny, podobny do basenji]. Jak widac w miocie kundelkow moga byc pieski roznej wielkosci ;)
Zapisane

mazika_

  • Gość
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #11 : 2005-09-15, 07:33 »
W tym przypaku nie widomo jak wielkie będą psiaki, matke znacie bokreska a ojciec nie wiadomo, więc trudno określić jakie będą, szczeniaki wcale nie muszą być do siebie podobne, jeden będzie miał więcej cech od matki, drugi od ojca, a inny zupełnie inny.

Co do obcinania ogonów i uszów to po chorobcie okaleczać swojego pupilka? ładny jest takim jakim go stworzyła natura bez "upiekszania" przez człowieka, każde nacięcie żywej tkanki jest odczuwalne jako ból - bez względu na wiek pacjenta dodatkowo naraża się zwierzę na komplikacje związane z krwawieniem czy zakażeniem rany, do którego może dojść nie tylko podczas wykonywania zabiegu, ale także juz po założeniu szwów. jeżeli teraz jakiś wet zgodził sie na kopiopwanie to świadczy tylko o tym że stawia wyżej interes finansowy niż interes zwierząt, zresztą jakikolwiek by sie zgodził to świadczy o tym że woli zarobić niż pomóc zwierzęciu i odradzic właścicielowi tego zabiegu, dla mnie to jet zwykłe znęcanie sie nad zwierzetami.
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #12 : 2005-09-15, 18:58 »
z tym obcinaniem ogona to jest przesada, okropnie mi się to nie podoba, tym, którzy to robią się powinno to i owo obciąć, żeby zobaczyli jak to jest. A goi się to bardzo ciężko czasami. u boksera od mojej przyjaciółki, ona go kupiła jak miał koło 2 lat, ogon był prawdopodobnie bardzo późno obcięty i do teraz, pomimo, że pies ma koło 4 lat, zdarza się, że pojawia mu się krew na końcu ogonka - biedak
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #13 : 2005-09-15, 20:10 »
Dobra, pzrestancie juz - przeczytajcie co napisał zmigol - że ten ogon został mu wybity z głowy. madziaro - co do trudnosci gojenia się - jeśli szczeniak już normalnie chodzi, macha ogonem itp. to obcinając ten ogion można stworzyc rane która nigdy sie nie zagoi, dlaczego?ponieważ będzie on już zawsze podrażniany (lizanie, tarcie tyłkiem, itp itd.) a jest to miejsce w które pies zawsze dosięgnie - kołnierz nie pomoże...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #14 : 2005-09-16, 10:27 »
moja suczka dawno temu miała młode z psem mniejszym od siebie, a maluchy wyrosły na większe niż ona :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Forum Zwierzaki

Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedz #14 : 2005-09-16, 10:27 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nietypowe pytanko!
« Odpowiedź #15 : 2005-09-16, 13:59 »
genetyka - nawet jesli znany byłby ojciec szczeniąt - to jeślli jest mieszańcem, nie ma możliwosci przewidzic jakie w przyszłosci będa szczeniaki, zresztą - u rasowych też nie można w 100% stwierdzic jakiej wielkości będzie pies (stąd wzorce z ograniczeniami/minimalnymi wzrostami
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 30 zapytaniami.