Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: chyba odbrze trafiłam))))  (Przeczytany 1334 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nitka

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« : 2005-02-23, 14:44 »
Witam serdeczni  jestem tu NOWA.Bo i nigdy u nas w domu nie było SZCCZURKA ..są psy był chomik, świnka morska i ktoty..A teraz jest szczurek RAMBUŚ- jest to "niby" szczurek syna ..ale wiecej mój..bo ja sie nim zajmjuje..i mnie zaczyna poznawac ..Tylko ..nie bardzo chce wychodzic z klatki..a na siłe nie bardzo chece go wyciagac .Przy czyszczeniu klatki da sie wziaąść i i zwiedza sobie pólki i elegancko siedzi i chodiz po mnie ..wiec jak zrobic by c ętniej wychodził z kaltki .Uważam was za specjelitów w tym temcie ..ja jeszcze jestem laik narazie / mam nadzieje,ze dowiem sie tu ciekawych rzeczy..Ach i jeszcze jedno ..czy szczurek mozna dac cos do klatki by nie spał an precikach ??
Pozdrawiam wszytkich specjalistów szczurkowych -liak nitka
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #1 : 2005-02-23, 16:39 »
oczywiście, że można mu dawać do klatki różne rzeczy ;) Można zrobić hamak, czy dac domek...ale domek musi być odpowiednio duży...Zapraszamna szczurkowe forum gdie na pewno dowiesz się wielu rzeczy.... jeśli jest strachliwy to czasme takim szczurkom potrzebne jest wyciąganie na siła i noszenie na sobie alby cie poznał....Najpierw musisz usisz dac mu troche czasu. Usiąść przed klatką i poczekać aż sam z niej wyjdzie do ciebie z ciekawości ;) ... A ile mały ma??
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Syjamka

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #2 : 2005-02-23, 17:03 »
Maluszkowi mozesz dać jakieś szmatki, chusteczki, cokolwiek. Chociaż z doswiadczenia wiem, ze szkaraby wolą spac na golym podłożu. Są dwie metody przekonania ogonka do wyjścia z klatki, pierwsza to delikatne wyjmowanie na siłe, bądź też razem z domkiem, druga to cierpliwosć i nic na siłe, a po pewnym czasie maluch sam wyjdzie, chocby wlasnie z ciekawosci. Możesz też okusic go jakimś smacznym kąskiem, naprawdę dziala :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedz #2 : 2005-02-23, 17:03 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #3 : 2005-02-23, 17:27 »
:) Gratuluje szczurka. Jak wyglada, moze fotki? :D  :)

Najlepiej daj mu samemu sie przekonac, niech sam sprubuje wychodzic, osmielic sie... :)

Moze boi sie psow. Jak psy reaguja naszczura? Czy klatka stoi na ziemi?
Zapisane

Kira

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #4 : 2005-02-23, 19:17 »
moja odrazu  wolała domek chomiczy z szmatka tzw chusteczka bo tam bylo sieplej potem zamienila todomek na  " hamak  z temblaka na reke"
moze warto bybylo w klatce zainstalowac hamak www.szczury.prv.pl
 moja kumpela jako  mieszcze szczurka wykorzystał stary koczyk na swieconke i szcurek sobie w nim spi :roll:  
a klatka szczurka jkie ma wymiary???
 musiisz mu wiecej czasu poświecać  bo jak widac jeszcze nie jest towarzyski i  otwarty  ;) szcurkowi jednemu nalezy poswiecac  okolo 3 godziny czasu dizeniie aby byl w dobrym kontakcie z nami :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #5 : 2005-02-23, 19:30 »
Ja sobie czytam listę dyskusyjną o szczurkach i temat szczurek i domki to jeden z głownych tematów. Szczurkom trudno dogodzić i nie każdy domek zaakcepują, są pod tym względem wybredne strasznie.
Kira chyba nie za długo bedzie się w chomiczym domku miesciła Enigma ;)
Chociaż u mojego brata w szczurkowym domku Savica zmieściło sie 14 młodych szczurków, ciekawe jak sie tam upchnęły, ale nie chciały korzystac z drugiego domku tylko z tego jednego.
Zapisane
BC + koci podrostek

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #6 : 2005-02-23, 20:21 »
Kira szczurzasta stronka narazie jest w przebudowie i działa tylko forum ;) więc link się na nic nie zda bo niestety nie ma piorady o hamaczku narazie... ekoteczko to jest lista dyskusyjna o szczurciach?? czemu ja nic nie wiem :P
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #7 : 2005-02-23, 21:52 »
Pewnie że jest i nawet jest do niej linka na stronie o szczurkach:
http://free.of.pl/s/szczury/lista_dyskusyjna.html
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #8 : 2005-02-23, 21:59 »
Cytat: Ekoteczka
Kira chyba nie za długo bedzie się w chomiczym domku miesciła Enigma ;)
.


Cytuj
moja odrazu wolała domek chomiczy z szmatka tzw chusteczka bo tam bylo sieplej potem zamienila domek na " hamak z temblaka na reke"
moze warto bybylo w klatce zainstalowac hamak www.szczury.prv.pl
piasłam ze na poczatku ajk  byla umnie kika dni mila  wogole klatke chomcza dwu pietrowa i na górze domek  siedzła tam i spała  bez dachu bo  wolała widzecczy spie czy nie pozatym nawt nie stała na skrzyni tyllko kolo łózka i wstawała kazdego dniawczesniej niz ja teraz  domek ma tak na chwile czasmi wchodzi :) a le generalnie hamak z temblaka
 :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedz #8 : 2005-02-23, 21:59 »

nitka

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #9 : 2005-02-24, 17:37 »
Dziekuje , dziekuje , dziekuje ..Wszytkim razem i każdemu z osobna ))).Mój/ hm..nasz/ ma nie nie wiem u nas w domu jest miesiąc..sympatyczny "cawaniek".. mój głos chyba nwet poznaje bo ja podchodze do klatki to przychodzi do drzwiczek klatki..Tylko..ostnio cos mu sie chyba,pokreciły pory dnia ..cały dzień śpi..a jakidziemy spać/ mam tylko 1 pokój/ wiec jak juz jest ciemno i za oknem i w pokoju..to nasz Rambus urzadza harce po klatce...mam chęć go w czasie dnia wziąść na ręce .by pochodził sobie po pólkach ale śpi..i toche mo go szkoda budzić.Czy tak ma być z tym jego sapniem w dzień..rozwija sie wspaniale jeszcze w tym miesiacu musze mu zmienic klatke bo
Rambus sporo urósł....ach..lubi suche psie jedzonko/ bo mam w domu 2 sunie/ daje mu je on je se samkiem chrupie..ale czy można  mu je dawc i jak często ..oprócz tego ma swoje jedzonko , wpienko i taką kolbę no i poidełko POzdawiam serdecznie nitka
Ps..chetnie bym wysłał zdjecie  moje szczurka ale nie ma niestety skanera((
Zapisane

Kira

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #10 : 2005-02-24, 18:42 »
szczurek to niepełny wegetarianin  wiec mozna  :lol:
a szczurka poznym wieczorem nalezy nosic i wypuszczac na wybiegi  a ja np. z powodu chomikow myszy i szcuzrci chodze spac po ewyuszczenu wszystkich chyli kolo 2 w nocy :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #11 : 2005-02-24, 19:37 »
Jak ty Kira po tym żyjesz. ja bym zasnęła w dzień ;)
Mój chomik me teraz cykle 2-3 dniowe tzn 2 dni spi jeden szaleje i znowu od poczatku.
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #12 : 2005-02-24, 21:51 »
Ja tak samo zaczynam karmić i bawić sie ze zwierzetami od godziny 24.00 do 3 w nocy alke świnki są wypószczene o 20.00 , 21.00 najpóźniej o 22.00 , a z myszami bawie sie po nocach i z tylem i zaczynam wtedy karmienie  :wink:  :wink: , i mama sie na mnie wścieka że walam sie po domu  ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #13 : 2005-02-24, 21:53 »
ja naszczescie zamykar rodziców sypialnie i siedze wypuszczqm krolisie  swinka pozniej kolczaste i chomiki a nakoncu   szcurkai myszzy :P i zazwyczaj kladesie po 2 w noocy ;)
Zapisane

kareena

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #14 : 2005-02-25, 17:47 »
nitka, zajrzyj do szczurzego vademecum w tym dziale ;)

klatka dla szczura powinna miec minimum 30x50x50 (szer,dł,wys) a najlepiej to więcej..

no ogolnie zaprzyjaznij sie z nim.. sporo info jest na szczury.prv.pl. do klatki dawaj mu cos co moze pogryzc, drewienko, rolki po papierze toaletowym, moze tekturowe pudeleczko ze smakolykiem w srodku zeby pokombinowal jak to otworzyc ;) co do legowiska to proponuje domek i hamak.  oczywiscie najwazniejszy jest kontakt ze czlowiekiem - poswiecaj mu jak najwiecej czasu :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedz #14 : 2005-02-25, 17:47 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #15 : 2005-02-25, 20:28 »
A propos, macie gdzies przepis jak zrobic hamak dla szczurcia? Może byc taki jak dla fretki tylko nieco mniejszy?
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #16 : 2005-02-25, 20:32 »
Oto przepis: Troche soli troche pieprzu a jak kto woli to może dodać sałaty i wła la sałatka  :wink:


Wystarczy zrobić w 4 rogach tylko tak aby sie nei zerwało dziury i podwiesić na mocnych sznurach  :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #17 : 2005-02-25, 20:35 »
Oki  :wink:
a na sałatki znam ciekawsze przepisy  :P
Zapisane
BC + koci podrostek

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #18 : 2005-02-25, 21:49 »
Cytuj

Moze boi sie psow. Jak psy reaguja naszczura? Czy klatka stoi na ziemi?


nitka, możesz mi odpowiedzieć na te pytania? :)
Zapisane

Kira

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #19 : 2005-02-26, 00:01 »
narzie szczury .prv.pl nie dzłaja wieclink o wiezy nic nie da zostaje nasze Wademecum  :wink:

snigmas boi sie kotki jak ta jest za blisko to wariuje :P
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #20 : 2005-02-26, 12:43 »
Działaja tylko zmienili domenę na:
        www.szczury.org
Wszystko w przebudowie bo jakieśtam zmiany.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedz #20 : 2005-02-26, 12:43 »

Kira

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #21 : 2005-02-26, 13:25 »
haha boktos ostatniomowil ze wogole srona nie dzła tylko forum :P
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #22 : 2005-02-26, 16:55 »
Na stronie ostatnio nie byłam, ale sprawdziłam dzisiaj i jest tez na tym odnośniku i tez w przebudowie, ale działa :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #23 : 2005-02-26, 16:57 »
ale  to ja nic nie wiem wazne ze dziła ale   linka do hamaku chyba nie ma????? :roll: albo slepa jestem LoL  ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #24 : 2005-02-26, 17:15 »
Linki tam jakies popaprane lepiej poczekać az skończą zmieniać stronę.
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
chyba odbrze trafiłam))))
« Odpowiedź #25 : 2005-02-26, 17:31 »
Cytat: Ekoteczka
A propos, macie gdzies przepis jak zrobic hamak dla szczurcia? Może byc taki jak dla fretki tylko nieco mniejszy?
przepis jakzrobic byl wczesniej w newsach :)  teraz nie ma :/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.338 sekund z 28 zapytaniami.