Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Konkurs:)  (Przeczytany 4126 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Konkurs:)
« Odpowiedź #30 : 2004-05-16, 16:28 »
Żarcie z targowiska-chodziło mi o zwykłe, suche jedzenie kupowanie na rynku na wagę.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Konkurs:)
« Odpowiedź #31 : 2004-05-16, 20:56 »
koniuka, smiej sie smiej.. :roll:
Zapisane

Sal

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #32 : 2004-05-17, 08:24 »
Ja znam kota karmionego karmami targowiskowymi (akurat kupowane są w hipkach, nie na targu, ale ich jakość jest taka sama).
Kotka ma wyłysiały grzbiet i piętki. Nie chce się bawić. Jest powolna i leciutka, jakby nic nie ważyła. Ma ponad 6 lat. I do niedawna nie wygladała tak źle...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konkurs:)
« Odpowiedz #32 : 2004-05-17, 08:24 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Konkurs:)
« Odpowiedź #33 : 2004-05-17, 13:54 »
Cytat: Salamandra
Ja znam kota karmionego karmami targowiskowymi (akurat kupowane są w hipkach, nie na targu, ale ich jakość jest taka sama).
Kotka ma wyłysiały grzbiet i piętki. Nie chce się bawić. Jest powolna i leciutka, jakby nic nie ważyła. Ma ponad 6 lat. I do niedawna nie wygladała tak źle...


Oooo matko...
napewno nie to jedzenie doprowadziło kota do takiego stanu.
Ej to co ja mam jej Waszym SZANOWNYM zdaniem kupować, jak to złe,, to złe, a to jeszcze gorsze? :roll:

"Śmiej sie koniuka, śmiej"
O nie! NIe ma się z czego smiać! Przecież ja okropnie morduję mojego kota!Aaaaa :shock:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #34 : 2004-05-17, 13:59 »
Cytuj
Oooo matko...
Ej to co ja mam jej Waszym SZANOWNYM zdaniem kupować, jak to złe,, to złe, a to jeszcze gorsze?


Domowym jedzeniem (jak już pisała myszka).
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Konkurs:)
« Odpowiedź #35 : 2004-05-17, 14:22 »
A z suchych karm, możesz dawać Purinę, Nutrę.
Zapisane

Sal

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #36 : 2004-05-17, 14:28 »
Wierz mi koniuko, ze od takiego właśnie jedzenia.  :(
Ta kocia nigdy wcześniej nie dostała mięska ani serka. Ponieważ się wtrąciłam, kot miał okazję spróbować wołowych podrobów. Pałaszowała, aż je się uszka trzęsły.
Są jednak dni, że niechętnie je to mięso, bo jednak te suche karmy uzależniają: środkami zapachowymi, polepszaczami smaku.

Zrób proste porównanie:
Weź jedno ziarenko taniej karmy (z hipka czy targu) i ziarenko np. Puriny Pro Plan (jest tania, a dobra).
Różnica jest bardzo widoczna: Pro Plan - ziarenko jest jasne, jednolite, gładkie. Tania karma - jest ciemna, z niby włoskami (igiełkami - nie umiem tego lepiej określić), mocno pachnie. Niektóre sa kolorowe (zielone, pomarańczowe - przeciez wiadomo, ze to sztuczne barwniki nadają taki kolor).
Podobnie wyjdzie, jak porównasz mokry pokarm dobrej marki (np. Rayal Canin) i np. Whiskasa.

Rozejrzyj się w sklepach mięsnych za cenami wołowych podrobów (serc, nerek, wątróbek) i za cenami wołowiny.
Porównaj i zobaczysz, że takie żywienie nie jest drogie. To tylko pierwsze wrażenie. Ile masz kotów? Ja mam dwa, jedzą mięsko dwa razy dziennie, poza tym mają odrobine suchego w misce.
Kupuję raz w tygodniu: trochę wołowiny, serc wołowych i coś śmierdzącego (  ;) nereczki, wątróbkę, bo moje trutnie to uwielbiają najbardziej), wszystko kroję, mieszam i porcjuję. Płacę kilkanaście złotych (staram się kupowac w hipkach jak sa promocje).
Jak kupię paczkę suchego, to wystarcza na długo, długo...
Nie wydaję nie wiadomo jakiej kasy na jedzenia dla kotów, bo mi tej kasy szkoda na taki cel. Ale wolę zapobiegać niż leczyc, bo wizyty u weta sa cholernie drogie. A nie wyobrażam sobie, że nie ratowałabym zwierzaka, gdyby mu coś zaczęło dolegac...

My tu nie siejemy zadnej propagandy. Nie reklamujemy żadnych drogich marek. Wolimy po prostu żywić zdrowo, żeby potem nie wydawac kroci na leczenie.

Z człowiekiem byłoby to samo, gdyby jadał tylko chipsy i cheesburgery z fast foodów. Chyba zgodzisz się, że takie jedzenie nie jest dla człowieka zdrowe?
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Konkurs:)
« Odpowiedź #37 : 2004-05-17, 14:30 »
Sonia też dostaje domowe żarcie! :)
I proszę Was, nie  odpowiadajcie tak, jakbym ja conajmniej miała tego kota zabić :wink:
A to jedzenie z targowiska nie jest złe! Naprawdę! Jest kupowane w takim wielkim stoisku gdzie są jeszcze zabawki, smycze, łóżeczka jakieś...Wszystko dla zwierząt :P   Ona juz to je od nie pamiętam kiedy i nigdy nawet po tym nie zwymiotowałą, nic.
Zapisane

Sal

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #38 : 2004-05-17, 14:36 »
Nikt nie twierdzi, że swojego kota chcesz zabić.
Po prostu nie masz świadomości, co podajesz.
I tak wybór należy do ciebie i my niewiele na to poradzimy.
Właściwie większość w forumowiczów - właścicieli kotów wiedzę ma dzięki forum, dyskusjom z innymi, radom innych.
Nikt nie rodzi się genialny jeśli chodzi o żywienie kotów.
Nie ma nic złego w tym, żeby posłuchać dobrych rad.

Mam nadzieję, że Myszka.xww opowie ci, jak było z jej Simbą i dlaczego przestała go żywic takimi karmami. Gdzieś na forum jest opowieść o tym, ale obawiam się, że nie znalazłabym tego łatwo...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konkurs:)
« Odpowiedz #38 : 2004-05-17, 14:36 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Konkurs:)
« Odpowiedź #39 : 2004-05-17, 15:54 »
Simba Simbą - wczoraj późnym wieczorem umarł kot znajomej. Miał 6 lat. Całe życie jadł KK i Whiskacza - nie dała się przekonać na zdrowsze żarcie, zupełnie jak Koniuka i Patka.
Rozpoznanie po otwarciu kota - marskość wątroby i przeżarte wrzodami jelita. Nerki przestały pracować, doszło do mocznicy. Kot umarł w męczarniach.

A miał takie śliczne futerko i nigdy nie wymiotował  :roll:


P.S. Koniuka - zorientuj się, co to za karmy na wagę. Nutra i Purinka też jest sprzedawana na wagę, często wychodzi taniej niż KK czy W - a zdrowsze. Przede wszystkim bez sztucznych barwników i dodatków smakowo - zapachowych ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ax

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #40 : 2004-05-17, 19:33 »
Cytat: koniuka
A to jedzenie z targowiska nie jest złe! Naprawdę! Jest kupowane w takim wielkim stoisku gdzie są jeszcze zabawki, smycze, łóżeczka jakieś...Wszystko dla zwierząt :P  

Ludzie... :?
A wiesz, że Whiskas i KK też jest sprzedawany tam?  :roll:
Człowieku, to, że w sklepie są zabawki i smycze to wcale nie znaczy, że je  dzneie jest tylko zdrowe :roll: (przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać- :hahaha:)
oczywiście-uważaj, ze to jedzenie z tagowiska jest dobre, Twoja sprawa, ale Twój kot na tym cierpi! na tym, ze ty nie chcesz zrozumieć, że kota trzeba karmić mięsem i dobrym suchym  :roll:  Wmawiasz sobie, że przecież jedzenie z targowiska jest dobre i wszystko jest git. ale tak nie jest! Zmień kotu karmę, bo najparwdopodobniej skończy się tak, jak z kotem znajomej Myszki.xww  :(
A tak jeszcze pomyślałam... srednia zycia kotow to 10-15 lat...
Znałam kotę, która dożyła 23 lat. Tak, tlyko ona nie była karmiona Whiskaczami i innymi syfami. Ona jadała w sumie tylko ryby. Kotka była okazem zdrowia, tylko wiadomo- jak była coraz starsza, mniaj się rusząła itp itd, ale przeciez to jest normalne.  koticzka mieszkała w bloku przez całe zycie, swiat ogladala na balkonie. Natomist syn tych państwa, którzy mieli 23-letnia kotke swoje 2 kociambry karmi KK i jaki Favoritem i Darlibgiem. Mówiłam 200 razy, coby zmień dietę- nie, bo to nie jest możliwe, żeby tlyko 4% mięsa, to jest w łądnym opakowaniu, i jakby to bylo zeczywiscie szkoldkiwe takie, to przeciez nie sprzedawaliby tego.
Ja nie chcę karakać, ale te biedne kociny pewnie pożyja z 5-6 lat i ...

Sorry, za literowki, ktore na 100% popelnilam  :oops: [/u]
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Konkurs:)
« Odpowiedź #41 : 2004-05-17, 20:00 »
Cytat: Axell
Cytat: koniuka
A to jedzenie z targowiska nie jest złe! Naprawdę! Jest kupowane w takim wielkim stoisku gdzie są jeszcze zabawki, smycze, łóżeczka jakieś...Wszystko dla zwierząt :P  

Ludzie... :?
A wiesz, że Whiskas i KK też jest sprzedawany tam?  :roll:
Człowieku, to, że w sklepie są zabawki i smycze to wcale nie znaczy, że je  dzneie jest tylko zdrowe :roll: (przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać- :hahaha:)
oczywiście-uważaj, ze to jedzenie z tagowiska jest dobre, Twoja sprawa, ale Twój kot na tym cierpi! na tym, ze ty nie chcesz zrozumieć, że kota trzeba karmić mięsem i dobrym suchym  :roll:  Wmawiasz sobie, że przecież jedzenie z targowiska jest dobre i wszystko jest git. ale tak nie jest! Zmień kotu karmę, bo najparwdopodobniej skończy się tak, jak z kotem znajomej Myszki.xww  :(
A tak jeszcze pomyślałam... srednia zycia kotow to 10-15 lat...
Znałam kotę, która dożyła 23 lat. Tak, tlyko ona nie była karmiona Whiskaczami i innymi syfami. Ona jadała w sumie tylko ryby. Kotka była okazem zdrowia, tylko wiadomo- jak była coraz starsza, mniaj się rusząła itp itd, ale przeciez to jest normalne.  koticzka mieszkała w bloku przez całe zycie, swiat ogladala na balkonie. Natomist syn tych państwa, którzy mieli 23-letnia kotke swoje 2 kociambry karmi KK i jaki Favoritem i Darlibgiem. Mówiłam 200 razy, coby zmień dietę- nie, bo to nie jest możliwe, żeby tlyko 4% mięsa, to jest w łądnym opakowaniu, i jakby to bylo zeczywiscie szkoldkiwe takie, to przeciez nie sprzedawaliby tego.
Ja nie chcę karakać, ale te biedne kociny pewnie pożyja z 5-6 lat i ...

Sorry, za literowki, ktore na 100% popelnilam  :oops: [/u]




Trszkę jak czytałąm ten post to się uśmiałam. Ludzie a zapytam Was o jedno-umiecie czytać(dla niezorientowanych taka sztuka której dzieci uczą się w pierwszej klasie)?Ja napisałam,ze ona dostałą RAZ i więcej NIE DOSTANIE tego cholernego whiskasa! Juz dużo rzeczy się o tym od was nasłyszałam i jej więcej tego nie kupię(a z resztą nie kupiłam tylko dostałam za darmo). I tak bym jej tego nie kupowała...Acha a jedzenie z rynku to nie whiskas czy KK tylko takie...No...Nie pamietam nazwy ale kiedyś to już w tym temacie było wymienione...I ona je to od dwana, nic jej nie jest, regularnie chodzi do weta, więc on by coś nam powiedział jakby coś było nie tak a z reszta ona zuje się dobrze po tym jedzeniu, dlatego diety nie zamierzam jej zmieniać.  :petting: Dzięki za info jakby co ;)  Acha, zapewniam Was-mój kot nie zginie śmiercią tragiczna od nie jedzenia mięsa bo też je wcina i kradnie rybki ze stołu :roll:
Zapisane

Sal

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #42 : 2004-05-18, 08:19 »
Spoko, koniuka.
Postaraj się jeszcze sprawdzić nazwę tej karmy, którą kupujesz na targu. Może okaże się, że to Purina?  :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Konkurs:)
« Odpowiedź #43 : 2004-05-18, 09:59 »
Abo i nutra - taki kwadraciki z dziurką  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Patka

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #44 : 2004-05-18, 15:22 »
kurde to co mam kotu kupowac moze powiecie mi jką karmę
Zapisane

Forum Zwierzaki

Konkurs:)
« Odpowiedz #44 : 2004-05-18, 15:22 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Konkurs:)
« Odpowiedź #45 : 2004-05-18, 15:25 »
Przeca pisze - nutra, purina z tych tańszych. Mięsko wołowe, drobiowe wymrożone, ryby obgotowane itp itd.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

absencja

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #46 : 2004-05-18, 15:29 »
koniuka, sprawdx, co to za karma, może byc równie szkodliwa co whiskas. a może byc tez calkiem porządna:)) a to, ze kot wygląda na zdrowego o niczym nie świadczy, choroba nie od razu daje widoczne objawy, a jak daje, czesto jest już za późno...
patka, wątków o zywieniu trochę juz tu bylo:))) w zalezności od sytuacji finansowej i wolnego czasu można karmic domowym żarciem i nutrą/rc/iamsem/ekanuba, o czyms zapomnialam? ja karmię domowym i suchą nutrą, koty sa chyba zadowolone
Zapisane

Patka

  • Gość
Konkurs:)
« Odpowiedź #47 : 2004-05-19, 18:03 »
Nutra i Kurina ok obczaje
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 26 zapytaniami.