Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Dziwne zachowanie  (Przeczytany 5657 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« : 2004-11-04, 12:30 »
Mam wrazenie ze mój kot wraz z wiekeiem staje się coraz dziwniejszy  :lol:
Teraz przechodzimy przez fazę skakania na futrynę drzwi i ześlizgiwania sie z niej na ziemie, i przez fazę skakania na nogi swojej pani i próba utrzymania się jak najdłużej..
Nie wiem co o tym myslec.. to jest smieszne ale raczej zastanawiające.. co może być powodem takiego zachowania?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 : 2004-11-04, 12:53 »
Koty to zwierzęta tajemnicze, lubią takie dziwne zabawy. Moja wyskakiwała zza oparcia fotela, kanapy i atakowała głowę siedzącej osoby, albo skakała na plecy, odbijała sie od nich i uciekała w druga stronę  :roll:
Zapisane
BC + koci podrostek

Sal

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 : 2004-11-04, 14:42 »
Objaw głupawki. Nic innego.  :lol:

Mnie brakłoby miejsca do opisania wszystkich głupawkowych wyczynów moich trzech muszkieterów.  :roll:  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #2 : 2004-11-04, 14:42 »

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #3 : 2004-11-04, 16:26 »
:lol:  
mi wystarczy jeden rozbójnik. Boje się co by było gdyby było OliX2  :lol: :lol: mieszkanie wyglądałoby strasznine  :lol:
Zapisane

Blanka

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #4 : 2004-11-04, 22:31 »
Moje Kitki czasami skaczą bokiem na ściany....jak w Matrixie  :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #5 : 2004-11-05, 08:35 »
Cytat: Eli
:lol:  
mi wystarczy jeden rozbójnik. Boje się co by było gdyby było OliX2  :lol: :lol: mieszkanie wyglądałoby strasznine  :lol:


Eee tam  :P

Wczoraj Dyż zdarł firankę z kilku żabek, bo się chował sam przed sobą. Moja mama nie wyjęła go nawet spod tej firanki, bo sobie tam smacznie zasnął.  :wink: Po przyjściu do domu - zawiesiłam ją na nowo.

Podoba mi się to, że przy kotach jest tak rozmaicie, niesterylnie i niepedantycznie.  :wink:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Re: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #6 : 2004-11-05, 12:20 »
Cytat: Eli
skakania na futrynę drzwi i ześlizgiwania sie z niej na ziemie


Moje to juz wyzsza szkola jazdy... ze stolu na gorna krawedz drzwi i dalej na futryne wystajaca na jakies 1,5cm ... tak smiesznie sie kolysza i usiluja utrzymac rownowage :lol: A ostatnio Maly uczyl sie plywac... glupki obserwowaly jak sie kapie w wannie pelnej piany, Malemu tak sie strasznie ta piana podobala, ze w pewnym momencie nie wytrzymal, wlazl na krawedz wanny, wyciagnal lapki zeby dotknac, reszta sie obsunela i chlup :lol:
Zapisane

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #7 : 2004-11-05, 15:55 »
ojej  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  dlatego ja zawsze zamykam drzwi od lazienki  :lol:
a dzisiaj o 7 jak sie obudzilam, to co robił Olimp ?  :lol:  do połowy lezal przykryty dywanem w przedpokoju :lol: :lol:
Zapisane

halina

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #8 : 2004-11-05, 16:09 »
moja matylda ma juz 10 lat wiec nie pamietam jak byla mloda, ale np. dzisiaj rano szalała po domu i jak ktoś zbliżył się do niej chociaż na 2 metry to na od razu biegala po domu z predkoscia światła :) dosyć czesto ma takie "ataki :wink: " czesto tez jak biegnie to nei zdaza wychamować i biegnie po szafie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #8 : 2004-11-05, 16:09 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #9 : 2004-11-05, 17:25 »
a miska jak musi qpe, to 5 min przed biega po calym domu z predkoscia wiatru, jakby chciala ją wypluc :lol: :lol:
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #10 : 2004-11-05, 18:00 »
Vio
!!!!!!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Moje to robia takie rzeczy, ze nie starczylo by 20 stron na opowiedzenie ich  :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #11 : 2004-11-05, 18:33 »
No widzę że wasze koty szaleją, a jak myslicie czy 8 letnia kotka zaakceptowałaby nowego kociaka w domu. Bardzo chciałabym miec dwa koty ale nie chcę mojej starszej koci stresować ani tego młodszego oddawać.
Zapisane
BC + koci podrostek

halina

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #12 : 2004-11-05, 18:40 »
Ekoteczka, po wieku kotki raczej nie można określić czy zaakceptuje nowego kotka lub nie.... to zależy od kotki i od nikogo wiecej. moja np. nie akceptuje zadnych innych kotów  :( wiec ja nawet nie mam co pomarzyc.... ale nie wiem, jak mozesz to "sprawdzic" ....
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #13 : 2004-11-05, 18:59 »
No tak masz rację, chociaż jak kotka jest juz starsza to jest wygodna i nie zawsze chciałaby takiego malucha wokół siebie. Ale ona wogóle jest raczej zgodna tylko że ma do czynienia raczej z psami a nie z kotami. Myślałam że może ktos z was ma takie doświadczenia z kotami.
Zapisane
BC + koci podrostek

Blanka

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #14 : 2004-11-05, 19:13 »
Ja mam dwa koty i gdy brałam Rudego Azja miał tak jak on 8 miesięcy i świetnie się dogadują, ale moi teściowie mają kota 10-letniego i gdy do nich przyjeżdzaliśmy jeszcze z małym kilkumiesięcznym kotem to na początku były straszne wojny, bo senior nie życzył sobie przeszkadzania, a mały, jak to mały cały czas go atakował dla zabawy. Ale po kilku dniach  aż miło było popatrzeć... staruszek jakby odmłodniał, zaczął się bawić i nawet razem spały wtulone w siebie. To miły widok wielkie stare kocisko i wtulony w niego maluszek. Podobno gdy koty są wykastrowane to też łatwiej się dogadują bo mniej hormonów ;). Ja bym zaryzykowała wzięcie drugiego kota, ale może łatwiej by Ci było gdyby nie był to taki mały szkrab, ale już trochę większy kot - te są spokojniejsze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #14 : 2004-11-05, 19:13 »

halina

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #15 : 2004-11-06, 14:09 »
no tak,  moze -tak jak mówi Blanka- kot przez pierwszych kilka dni nei bedzie akceptowal nowego kotka a potem bedzie go traktował  jak swoje rodzenstwo :D
Zapisane

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #16 : 2004-11-06, 14:46 »
słuchajcie, mój kot jest nienormalny, ale to nie nowość, ale tak myśle sobie, skoro on tak wchodzi po dywany, kołdry, koce, i wszystkie inne rzeczy ktorymi moze sie przykryć, to moze mu kupie wiklinowy transporterek, moze by w nim leżał sobie?
ile takie transporterki kosztuja i co myslicie o tym pomysle?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #17 : 2004-11-06, 17:36 »
Cytuj
moze mu kupie wiklinowy transporterek, moze by w nim leżał sobie?
ile takie transporterki kosztuja i co myslicie o tym pomysle?
Takie trasnporterki nie sa drogie i ja widziałam taki za około 10zł, ale pamietaj że to nie to samo co dywan albo koc. Proponuję ci poswięcić jakiś stary sweter a kot bedzie zachwycony mogąc pod nim sobie leżeć.
Zapisane
BC + koci podrostek

Hera

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #18 : 2004-11-06, 17:48 »
Kiedy brałam Padiego to Pulpet miał półtora roku.Przez pierwsze dni unikał małego jak ognia,uciekał przed nim ,teraz mineło dwa miesiące i Pulpet jest nauczycielem,starszym bratem ,przewodnikiem.Ostatnio uczył Padiego wskakiwania na parapet.
Zapisane

Sal

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #19 : 2004-11-08, 08:32 »
Myslę, że możesz zaryzykowac wzięcie drugiego kota.
Ja mam trzy (w międzyczasie był i czwarty) i nie było wiekszych problemów z zakumplowaniem się. Krawatek właściciwe od razu pozytywnie podchodził do nowych (jak starszy opiekun), Dyź potrzebował więcej czasu, ale i tak nie trwało to długo (2 - 3 dni) i rozkwitała przyjaźń.
Są kastratami, dlatego bylo to łatwe.
Jesli twoja koteczka jest po sterylce, a weźmiesz malucha - nie podejrzewam, zeby wystąpiły jakies problemy.
Powodzenia  :wink:

Za wiklinowy domek zapłaciłam na bazarze 35 zł. Jest duży. Wszystkie trzy jadą w nim do weta. Za bardzo w nim nie lubią spac, bo tyle jest innych ciekawych miejsc w domu.  ;)
Zapisane

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #20 : 2004-11-08, 11:02 »
Cytat: Sal

Jesli twoja koteczka jest po sterylce, a weźmiesz malucha - nie podejrzewam, zeby wystąpiły jakies problemy.

Sal, ale zalez tez od kota. Kitka, kotka mojego chłopaka, jest po sterylce. Przyniesliśmy do domu dwa maluchy (http://zwierzaki.org/viewtopic.php?t=14345) i Kitka na nie syczy, warczy, i atakuje. Jak był poprzedni kotek, Diego, też go atakowała i syczała :(
Widać ona nie jest typem kota który mógłby zaakceptować innego kociaka w domu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #20 : 2004-11-08, 11:02 »

Sal

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #21 : 2004-11-08, 11:10 »
A długo to trwało?
To mija - najwyżej po 2 - 3 dniach.
Gdzies na forum jest post Ash nt. tego, jak jedna jej koteczka przyjęła drugą. Straszna była wojna, a dzisiaj dziewczyny to przyjaciółki.
Zapisane

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #22 : 2004-11-08, 11:18 »
Tzn maluchy przynieslismy wczoraj, ale Diego goscil u nas ponad tydzień i cały ten czas go przeganiała, syczała, warczała. Nie wiem, moze to by mineło po jakimś czasie, ale diega zabrała pewna Pani, która juz wczesniej brała od nas kotka, który jest mniej wiecej w wieku Diega no i nie bedzie sam przynajmniej :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #23 : 2004-11-09, 18:44 »
Mój znajomy ma dwie kociczki, jedna jest od drugiej starsza o 4 lata. Raz są przyjaciółkami, razem śpią, liżą sie wzajemnie, a za chwilke jest wojna z warczeniem prychaniem i gonitwami po domu. Koty sa dziwne  :roll:
Zapisane
BC + koci podrostek

malpkaw

  • Gość
Re: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #24 : 2004-11-16, 21:37 »
Cytat: Ellen
Cytat: Eli
skakania na futrynę drzwi i ześlizgiwania sie z niej na ziemie


 A ostatnio Maly uczyl sie plywac... glupki obserwowaly jak sie kapie w wannie pelnej piany, Malemu tak sie strasznie ta piana podobala, ze w pewnym momencie nie wytrzymal, wlazl na krawedz wanny, wyciagnal lapki zeby dotknac, reszta sie obsunela i chlup :lol:



hehe mój jak był mały to zrobił podobnie tylko z kranu do wanny leciała woda , była pełna wanna a woda na dodatek zimna jak by mama nie zuwazyła by sie utopił bo był malutki  :cry: ale teraz tez tak robi nic go to nie nauczyło  :wink:
Zapisane

Blanka

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #25 : 2004-11-21, 08:14 »
Moje koty posiadły wczoraj jeszcze jedną umiejetność : skręcane z segmentów meble mają takie plastikowe okrągłe zaślepki na śrubach. Koty wyciągają te zaślepki zębami i biegają z nimi po całym domu  :lol: . Nie mam pojęcia, jak one to robią, bo wydaje się, że są mocno wciśnięte. Kot - Pomysłowy Dobromir
Zapisane

halina

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #26 : 2004-11-21, 12:09 »
A moja Matylda tez ostatnio wynalazła sobie nowe zajecie :?  :D  Jak jej sie nudzi to idzie do kuchni i liże siatki :?  ;)
Zapisane

Raven

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #27 : 2004-11-21, 16:44 »
Eli, czy Olimp wychodzi na dwór? Jeśli nie, to pewnie rozpiera go taka energia, że musi ją w jakis sposób wyładować. Na dworze możę skakać po drzewach, chować się w krzakach, chodzić po płotach, bawić się owadami ( :lol:  moja tak robi), w spokoju podgryzać trawkę i stracić trochę tej energii. A do tego to młody kotek! Kup mu może drzewko do wspinania, ostrzenia pazurków i bawienia się zawieszonymi zabawkami. Musi sie czymś zająć i poharcować trochę.
A jeśli nie chcesz, aby ucierpiały przy tym meble, spraw mu jakieś zabawki. Może to być nawet kawałek papierka na nitce. Łatwe do zrobienia, a jaką frajdę to sprawia koteczkowi  ;)
Moja szaleje na dworze, więc nie mam z nią problemów  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #27 : 2004-11-21, 16:44 »

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #28 : 2004-11-21, 17:11 »
Nie, Oli nie wychodzi bo jest to nie mozliwe ;)
Mieszkam przy ulicy, dużo psów biega po osiedlu, a pozatym mieszkam na 5 pietrze;)
Oli ma bardzo duzo zabawek a po podłodze zawsze wala sie nustwo papierkow ;)
Pozatym, moj chrzesniak ma tyle samo energii i go męczy :lol:
Zapisane

Raven

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #29 : 2004-11-21, 17:21 »
Więc to kociaczek, który bardzo lubi figle  ;)
Oglądałam właśnie jego zdjątka - jest przesłodki!!! Uwielbiam, jak kotki układają się do góry brzuszkiem, wyciągają łapki i "uśmiechają się" . Urocze jest to zdjątko, jak trzyma główkę na pilocie... To mały rozbójnik :kocham:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 28 zapytaniami.