Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Dziwne zachowanie  (Przeczytany 5656 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #60 : 2004-11-26, 09:15 »
Koty mojej teściowej też wychodzą na podwórko, ale po domu skaczą, piorą się, itp. tak więc nie uważam, żeby w przypadku każdego kota miało to związek.
Zapisane

monikaa

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #61 : 2004-11-26, 22:52 »
ty mysza Ty to na wszystkich forach zwierzęcych rzadzisz....hhe :lol: ale jka tam ktoś nawet celowo rozmnaza nie rasoe zwierzata to milutka jestes nie to co dla mnie...... :?
Zapisane

myszka

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #62 : 2004-11-26, 23:19 »
To chyba mnie z kimś mylisz - nie bywam "milutka" :P Co najwyżej z początku delikatna :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #62 : 2004-11-26, 23:19 »

weronika

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #63 : 2004-11-28, 15:57 »
A czy wasze koty potrafia bawic sie w chowanego? Moj potrafi i to przecudownie, kolezanka mojej corki dlugo twierdzila, ze to niemozliwe dopoki kiedys nie przyszla do nas pobawic sie z moim kotkiem w chowanego.Oskar bawi sie przecudownie-najpierw chowa sie pierwszy za zaslonke , pod lozko , zalezy gdzie znajdzie miejsce odpowiednie do chowania sie i miauuu,miauknie tym swoim glosikiem , ktorym wola nas do zabawy i czeka nieruchomo,Szukam go po domu , wolam gdzie ten moj koteczek moze byc , gdy go widze i mowie o tu moj lobuz sie schowal, on odprawia taniec radosci i czeka az ja sie schowam.Siedzi grzecznie dopoki nie zawolam "szukaj",wtedy biegnie jak wariat i szuka mnie, znajduje , znow ten sam taniec radosci i chowa sie on, slowo daje , jest przecudowny podczas tej zabawy i musze powiedziec bardzo madra z niego kocina.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #64 : 2004-11-28, 16:11 »
Weronika :wink: Moje tak sie bawia ze soba, chowaja sie jeden przed drugim i nawoluja, a potem gonitwa :)

Jeszcze jedno dziwne zachowanie moich kotow - nie wiem czemu Maly zamiast pic wode z miski normalnie pyszczkiem jak na kota przystalo... nabiera sobie lapka i zlizuje :lol: Albo robi taki numer z suchym zarciem - chwyta lapka te "bobki" i wrzuca do miski z woda, a potem bawi sie w wedkarza :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #65 : 2004-11-28, 19:39 »
Koty tak czasami mają, moja w ten sposób tzn łapką je rybę albo surowe mięso, a czasami wyciąga to mięso na chodnik i na nie poluje a potem zjada  :)
Zapisane
BC + koci podrostek

barbiegirl23

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #66 : 2004-11-30, 12:30 »
poratujcie mnie rada, bo zaczynam byc zdesperowana.  :( w piatek wzielam koteczke. to moj pierwszy zwierzak. od chwili gdy ja przywiozlam nie chce wyjsc spod lozka. panicznie sie mnie boi. wprawdzie je i zalatwia sie do kuwety, ale tylko wtedy gdy nie ma mnie w domu, albo gdy śpię :?.
dostalam ją od pewnej starszej pani, która jest członkiem towarzystwa opieki nad zwierzętami i pomaga bezdomnym i pokrzywdzonym futrzaczkom. i na poczatku ta pani powiedziala mi, ze mala jest corka jednej z jej kotek, ale widze ze to nie prawda, bo kicia jest kompletnie dzika. teraz ma ok 3-4 miesiecy.
nie wiem, co mam zrobic, boje sie, ze jest ze mna nieszczesliwa.  :cry: czy to w ogole mozliwe, zeby sie z nia zaprzyjaznic? czy juz zawsze bedzie na mnie syczec i zwiewac?
Zapisane

monikaa

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #67 : 2004-11-30, 12:36 »
Mysle że sie oswoi, my kiedys znalazłysmy z siostra kociaki na wsi gdzie mamy działeczke kotka do nich nie wróciła siedziały skulone pod jakims krzakiem i poczatakowo przed nami uciekały ale po tygodniu zaczeły podchodzic jak przynosilysmy jedzenie, po 2 dały sie pogłaskac...daj jej troche czasu. :)
Zapisane

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #68 : 2004-11-30, 12:39 »
Hej !
Nie przejmuj się!! Kotek jest przerażony, w końcu zmieniłaś mu miejsca zamieszkania. Daj mu czas, wołaj go, nie podchodz za blisko, mów do niego łagodnie, i nie rób gwałtownych ruchów. KOt z czasem sam wyjdzie, na 100%! tylko potrzebuje czasu, przyzwyczai się.
Cierpliwości :)))) i gratuluje nowego domownika :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #68 : 2004-11-30, 12:39 »

barbiegirl23

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #69 : 2004-11-30, 12:50 »
dzięki :) mam nadzieje, ze uda nam sie zaprzyjaźnić.
 a czy ktos ma może pomysł, ile taki maluch potrzebuje jedzonka? bo z daleka wygladała na grubaska, ale okazalo sie, że po prostu ma takie półdługie futerko a jak się ją dotyka to pod sierścią czuć tylko żebra. qrde, na prawde wzielam sobie kota w worku, ale kiedy tylko ja zobaczyłam, to wiedziałam, że muszę ją wziąść, bez względu na wszystko :) miłość od pierwszego spojrzenia  :kocham:
Zapisane

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #70 : 2004-11-30, 13:08 »
uda wam sie zaprzyjaźnić na pewno :))
z tego co pisałaś kotek ma 3-4 miesiące. BYłaś z nim u weterynarza? Zeby odpchlić, zrobić podstawowe badania, i zaszczepić?
Jeśli nie to sie koniecznie wybiez, i od razu zapytaj weta o jedzenie. Bo jak mój kocio miał 3 miesiące to dawałam mu jeść jakoś co 2, 3 godziny, w porcjach takich, które mógł zjeść żeby nie zostawić nic..
A co w ogole dajesz kociakowi do jedzenia? ..
Zapisane

barbiegirl23

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #71 : 2004-11-30, 13:27 »
głównie gotowanego kurczaka i marchewke. teraz przymierzam się do tuńczyka w puszce, ale boje się, bo taki zwykły dla ludzi jest z dodatkiem soli, a to chyba nie za dobrze. zasmakowała też w bułce moczonej w melku i nie miala po tym żadnych "rewolucji żołądkowych", więc chyba czasem będe jej podawać. poza tym ciągle w misce ma suchą karmę (katinka - czy jakoś tak)
u weta jeszcze nie byłyśmy, mam ja dopiero od piatku. poza tym jak juz pisalam ona strasznie przedemną zwiewa, nawet nie daje sie z daleka obejrzec, wiec złapanie jej i wsadzenie do transporterka wydaje się niewykonalne.
qrde, problem mam z tym wetem, bo wiem, ze powinnyśmy jak najszybciej iść na "przegląd", ale obawiam się, że taki dodatkowy stres mógłby ją zabić :(
Zapisane

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #72 : 2004-11-30, 13:32 »
daj spokój, nic jej nie będzie. Kotek koniecznie musi iść do weta, na szczepienia i odpchlenie.. Jakoś musi się dac ją złapać. Zabezpiecz miejsca gdzie mogłaby się schować i jakoś ją złap.. tylko załóż rękawiczki żeby Cie nie podrapała i nie pogryzła :wink:
Życze powodzenia!
I urozmaić jej diete ;)
Zapisane

barbiegirl23

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #73 : 2004-11-30, 13:55 »
pewnie masz racje z tym wetem. spróbuję. a co do diety, to co myslisz o tych gotowych puszkach z karmą dla kotów. bo czytałam na ten temat kilka niepochlebnych opinii, wiec nie wiem, podawać jej czy nie?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #74 : 2004-11-30, 13:55 »
Napewno się oswoi, i rzeczywiście to trwa około tygodnie- dwóch. Spróbuj jej dawać smakołyki z ręki może to przyspieszy. Koty uwielbiają tuńczyka z puszki, ja kupowałam niedawno takiego gdzie na etykiecie nie było w składzie soli, niestety nie pamiętam jak sie nazywa.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #74 : 2004-11-30, 13:55 »

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #75 : 2004-11-30, 14:10 »
gotowe puszki są ok, jeżeli nie nazywają się Kitekat, Friskies, Darling :wink:
Najlepiej zakupić puszke w sklepie zoologicznym, takich firm jak:
Eukanuba
Iams
Hills
są to troszke droższe karmy niż te ze sklepów, ale o wiele zdrowsze. Oczywiście dla kociąt.
Zapisane

Sal

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #76 : 2004-11-30, 14:54 »
Gratuluję kici  :wink: Widze, że już cię "złapała" miłośc do kota.  ;)
Biedactwo jest zestresowane. Może mieszkała z innymi kotami, a teraz jest sama. Bądż cierpliwa. Niech widzi, że to ty jej dajesz jedzonko. Koty bardzo szanują osobe, którą je karmi.

Polecam: z suchych Purine Pro Plan (tania), Royal Canin, Hillsa. Ja kupuje czasem Chicopee, ale nie wszyskim kotom ta karma pasuje.
Poza tym: mięsko wołowe (nigdy wieprzowe), albo drobiowe (mogą być podroby w postaci serc, żółądków, wątróbki (ale wątróbka rzadko). Ja kupuje też Gerberki dla dzieci (z mięskiem). Tuńczyka w sosie własnym rzadko.
Acha! Koty lubią ryby! Ale radze gotować, albo sparzać. Do tego jogurty bez cukru, żółtko jaja (jesli surowe, jeśli gotowane - to całe jajko), serki.

Próbuj kocię achęcać do zabawy jakimiś kocimi zabawkami. Moze się da skusić na jakieś piórka czy dzwoneczki?  ;)
Zapisane

weronika

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #77 : 2004-11-30, 17:15 »
Cytat: Sal

 Ja kupuje też Gerberki dla dzieci (z mięskiem).

wedlug mnie to bardzo dobry pomysl.Kupowalam takie gerberki Oskarciowi po kastracji , bardzo dobre jedzonko i lekkie , az mi szkoda , ze teraz juz nie chce tego jesc.Malemu kiciowi napewno posmakuje, sprobuj ,barbie.Z czasem kotek z pewnoscia  sie oswoi, jestem tego pewna.Jak moja corka byla malutka , sasiadce sie urodzil kotek , z ktorym nie miala co zrobic,chetnie go wzielam lecz kotek byl niesamowicie dziki , chociaz urodzil sie w mieszkaniu.Momentalnie schowal sie pod szafe i wychodzil tylko gdy my juz spalismy.Postanowilismy go zostawic w spokoju,nawet nie patrzec w tamta strone , chociaz kusilo nas jak nie wiem , zeby malucha wyciagnac i ukochac.Corka tez miala nakaz nie przeszkadzac kocinie.Jedzonko zostawialismy obok szafy pod ktora kotek "zamieszkal".Pewnego razu budze sie raniutko i cudowna NIESPODZIANKA! Podchodze do lozeczka mojej malej wtedy coreczki a tam obok niej w kupie pluszakow, z ktorymi zawsze zasypiala moja corcia spi i nasz koteczek :kocham: Potem zrobil sie z niego taki pieszczoch, ze hej.
Zapisane

barbiegirl23

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #78 : 2004-11-30, 20:04 »
Cytuj

Gratuluję kici  Widze, że już cię "złapała" miłośc do kota.

oj, złapała jak nie wiem co. jak wychodzę z domu na zajęcia to momentalnie zaczynam tęsknić.
dzięki za rady co do jedzonka - wszystko sobie zapisałam, będziemy stosować :)
z tymi gerberkami to chyba rzeczywiscie swietny pomysł, sama je jadam jak jestem na diecie, bo maja mnóstwo witamin i mikroelementów:)
weronika, mam nadzieje że juz niedługo też spotka mnie taka miła niespodzianka :) koteczki są taaakie słodkie
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #79 : 2004-12-01, 09:14 »
Cytuj
a tam obok niej w kupie pluszakow, z ktorymi zawsze zasypiala moja corcia spi i nasz koteczek
Słodkie, pewnio kociakowi zimno sie zrobiło i szukał ciepłego. Poza tym większość kotów które znam uwielbia spać z dziećmi. :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #80 : 2004-12-01, 17:38 »
jeśli chodzi o inne dziwne zachowanie to
Olimp wstaje w środku nocy, budzi mnie głośnymi ''miauuu, miauuu, miaaaaaaaaaaaauuuuuu'' i siedzi obok mnie, gapiąc mi sie w oczy... Jak sie obudze to po prostu musze..... go głaskać puki spowrotem nie zaśnie  :?  jeśli tego nie zrobie to będzie miałczał .. :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwne zachowanie
« Odpowiedz #80 : 2004-12-01, 17:38 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #81 : 2004-12-01, 21:51 »
Eli gratuluję kociego dzidziusia ;)
Moja też czasami budzi ale tylko stoi na mnie (a to kot ważący 7 kg) i sie gapi, jak ją pogonię to idzie sobie obrażona  :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #82 : 2004-12-01, 22:26 »
hehehehe :lol: małemu się zdaża położyć mi na klatce piersiowej .. a też nie jest lekki ..
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 27 zapytaniami.