Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kto przygarnie dwie kotki?  (Przeczytany 1483 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awia1

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« : 2005-03-24, 18:26 »
Poszukuję domu dla dwóch kotek. Kotki wychowane są w mieszkaniu, nauczone czystości. Bardzo są do siebie przywiązane i dlatego nie chce ich rozdzielać. Mają dwa lata.
Jedna jest czarna z białymi łatkami i ma na imię Dycha. Druga jest bura i ma na imię  Bębenek.
Zainteresowanych proszę o dzwonienie pod nr tel. (22) 811 68 05 oraz komórkę 692 425 254.
e-mail: awia1@wp.pl
Zapisane

halina

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #1 : 2005-03-24, 18:28 »
nie ten temat. powinno to byc w tablicy ogłoszeń
Zapisane

Emilka

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #2 : 2005-03-24, 19:41 »
co sie stalo ze musisz koty oddac?

bedzie Ci bardzo trudno znalesc dla nich dom..ale zycze powodzenia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedz #2 : 2005-03-24, 19:41 »

bagsiks

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #3 : 2005-03-24, 19:45 »
wlasi te koty sa twoje ?? chcesz sie ich pozbyc ??
Zapisane

awia1

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #4 : 2005-03-24, 22:13 »
Chciałam wyjaśnić jedną rzecz, ja nie chcę się pozybyć kotków. Poprostu dzisiaj dowiedzieliśmy się, że mój mąż ma alergie w bardzo zaawansowanym stopniu na koty. Pani doktór powiedziała, że nie można odczulić, poniewaz to nic nie pomoże. Dlatego jesteśmy zmuszeni oddać zwierzaki. Jest nam bardzo przykro z tego powodu. Dlatego dałam ogłoszenie bo do schroniska ich nie oddam.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #5 : 2005-03-24, 22:24 »
bardzo slusznie, 3mam kciuki aby kotki znalazly dobry dom.

wybacz ze zapytam ale czy Twoj maz mial robione testy, bo czesto jest tak z lekarze na oko stwierdzaja alergie i zazwyczaj jest to mylna diagnoza mimo to polecaja pozbycie sie zwierzat  :?

acha, dobrze byloby gdybys ogloszenie dala tez tu http://forum.miau.pl
pozdrawiam
Zapisane

awia1

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #6 : 2005-03-24, 23:10 »
Mąż był już u dwóch lekarzy alergologów. Miał dwa razy robione testy skórne,  które potwierdziły alergię. Oprócz testów miał robione ostatnio badanie krwi, które niestety potwierdziły wcześniejsze testy. Lekarz wręcz nakazał oddanie kotków. W całym tym naszym nieszczęściu jest to, że mąż nie jest uczulony na psa, gdyż mamy jeszcze roczną sunię wziętą ze schroniska. A największym naszym problemem to będzie wytłumaczenie trzyletniemu dziecku, że nie będzie miało kotków.

Acha bardzo dziękuję za podanie adresu, skorzystalismy i już jest ogłoszenie.
Zapisane

bagsiks

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #7 : 2005-03-25, 10:15 »
szkoda mi ciebie i twoich kotkow swiat nie jest idealny ale cos mysle ze znajda dobry dom :)
Zapisane

Eli

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #8 : 2005-03-25, 11:19 »
proponuje jeszcze dać ogłoszenia ze zdjęciami do weterynarii, bo zwykle są tam tablice ogłoszeń, do gazety lokalnej, do internetu..
ja, Olimp, i Oda, trzymamy mocno kciuki żeby wszystko się udało, bo na prawde musi być wam cięzko :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedz #8 : 2005-03-25, 11:19 »

bagsiks

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #9 : 2005-03-25, 14:10 »
ciekawe jak to bedzie i za ile znaja one dom a u weta powinniscie rozwiesic bo to jednak bardzo dobry pomysl duzo ludkow tam chodzi  :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #10 : 2005-03-25, 17:04 »
Cytat: awia1
Mąż był już u dwóch lekarzy alergologów. Miał dwa razy robione testy skórne,  które potwierdziły alergię. Oprócz testów miał robione ostatnio badanie krwi, które niestety potwierdziły wcześniejsze testy. Lekarz wręcz nakazał oddanie kotków. W całym tym naszym nieszczęściu jest to, że mąż nie jest uczulony na psa, gdyż mamy jeszcze roczną sunię wziętą ze schroniska. A największym naszym problemem to będzie wytłumaczenie trzyletniemu dziecku, że nie będzie miało kotków.

Acha bardzo dziękuję za podanie adresu, skorzystalismy i już jest ogłoszenie.


A czy alergolog uprzedzil Was, ze alergeny beda utrzymywaly sie w domu jeszcze przez kilka lat?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #11 : 2005-03-25, 17:14 »
No właśnie :| Z całym szacunkiem, ale JEDYNYM sposobem na pozbycie się alergenów z otoczenia jest NIE wyprowadzenie kota/kotów, a.. przeniesienie się samemu :| Niestety.. Nie ma co oddawać kotów, alergeny są i będą i tak.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #12 : 2005-03-25, 17:38 »
Cytuj

Pani doktór powiedziała, że nie można odczulić, poniewaz to nic nie pomoże.

ja tam znam przypadki skrajnych i ciężkich alergii które zostały z powodzeniem wyleczone... niestety znany mi alergolog mieszka w szczecinie,ale wiem, ze można sie alergii pozbyc i myslę, że to lepsze rozwiązanie niż pozbycie się kotów... no chyba, ze mąż kotów nie lubi i traktuje to jako super argument, bo tak tez bywa...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ax

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #13 : 2005-03-25, 19:22 »
ja w kazdym razie trzymam kciuki, najlepiej, aby udalo sie wyleczyc meza..
Zapisane

Ellen

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #14 : 2005-03-25, 19:48 »
Daj ogloszenia na miau.pl i tam tez sa linki do innych stron z ogloszeniami. Ale wiesz, naprawde ciezko jest znalezc dom dwum doroslym kotom :( Czy sa wysterylizowane? Bo takie latwiej ida, tzn. ja bym sie predzej na takie "gotowe" ;) zdecydowala.

Co do alergii, to czy testy byly robione konkretnie na wasze koty? I czy jest to alergia na siersc, czy na sline?  I w ogole to wyszlo przypadkiem, czy specjalnie bylo robione, bo np. sa takie silne objawy?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedz #14 : 2005-03-25, 19:48 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #15 : 2005-03-25, 20:39 »
Wiesz lekarz nigdy nie pyta się czy to na tego kota tylko pierwsze pytanie to czy sa w domu zwierzeta. Jeżeli odpowiedź jest na tak to zaraz nakaz oddania wszystkich. Bez tego leczyc nie chcą.
Ja sobie nie wyobrażam zycie bez zwierzaków, i chociaż tez jestem uczulona na kota to jej nie oddam, czasami Koćkę kapię to mi pomaga.
Zapisane
BC + koci podrostek

halina

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #16 : 2005-03-25, 21:09 »
moja mama też kiedyś miała alergie na sierść( chyba nadal ma - zwlaszcza na psy)
i dowiedziala sie o tym po kilku latach jak matylda była  u nas w domu. szukalismy dla niej nowego domu bo z mamą dobrze nie bylo ale zanim znalezlismy dom dla kici mamie przeszlo i juz chyba rzez 4-5 lat nic jej nie jest wiec nie mam zamiaru oddawać Matyldki..
Zapisane

Eli

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #17 : 2005-03-26, 13:18 »
Może idąć za radą naszych doświadczonych forumowiczów, spróbujcie wyleczyć najpierw alergie, a jeśli to nic nie da, wtedy mysleć o oddaniu kotów..
Zróbcie też generalne pożadku, typu trzepanie i mycie dywanów, firanek, koców itd.
Zapisane

Kira

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #18 : 2005-03-28, 20:06 »
ja mam alergie na  koty i psy w otoczeniu :roll:  moja alergolog nie wie o takiej ilosci zwierzat w mojej okolicy :lol:  nbatomias t mam okropna reakcje na wełne  :(  od razu sie dusze oczywiscie  kotce to juz wiedzal od mojego taty bo tez go leczyla  :roll:
 pozatym alergia na kota wcale nie musi byc silan  potegowac to moga   pylki   drzewa rosnace byliny  i    alergia na roztocza /kurz  :roll:  one poteguja wrazenie ze to od zwierzat  a miał robine testy alergiczne i na co jest uczulony :roll: ????
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #19 : 2005-03-28, 20:38 »
Oddanie kotek nie spowoduje odrazu poprawy. Czasami alergeny zwłaszcza kocie utrzymuja się w mieszkaniu nawet do 1/2 roku.
Szkoda kotów, ale szkoda tez domowników.
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #20 : 2005-03-29, 11:35 »
Alergeny utrzymują się dłużej niż 1/2 roku, nawet do kilku lat.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedz #20 : 2005-03-29, 11:35 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kto przygarnie dwie kotki?
« Odpowiedź #21 : 2005-03-29, 18:33 »
Brrr to jeszcze lepiej  :roll:
To znaczy że oddanie kotów nie poprawi zdrowia z dnia na dzień.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.