Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Dredy u kotka persa  (Przeczytany 9574 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« : 2003-12-17, 21:45 »
Niedawno dostałam persiczkę,jest piękna.Jednak okazało się że w jej sierści jest pełno kłębuszków ,nie mogę ich wyczesać.Poradzcie mi co z tymi zrobić.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #1 : 2003-12-17, 21:50 »
Nigdy nie miałam persa, ale wydaje mi się że niestety bedzie trzeba obciąć futro...
Zapisane

darude

  • Gość
hmmm
« Odpowiedź #2 : 2003-12-17, 22:18 »
nie mam kociambra rasowego..ale czytalem w pewnej ksiazce ze w tym wypadku jest niezbedna pomoc specjalisty...lub kogos kto ma persa mial taki problem i potrafi go juz rozwiazac :) powodzenia zycze kociakowi i tobie :P bo pewnie bedzie szalal przy usuwaniu tych kołtunów :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

hmmm
« Odpowiedz #2 : 2003-12-17, 22:18 »

awangarda

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #3 : 2003-12-17, 22:23 »
eee moj pies ma takie za uszami i mu po prostu je wycina,m...
Zapisane

darude

  • Gość
hihihi
« Odpowiedź #4 : 2003-12-17, 22:38 »
awangada a co jesli kociambr ma duzo takich KOŁTUNÓW? :P wyobrazasz sobie takiego kociambra z lysymi placykami hihih  :) pewnie siersc by mu odrosla szybko ale i tak prawdopodobnie wygladalby cudownie pociesznie  :lol:  :P
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #5 : 2003-12-17, 22:47 »
Codziennie czeszę ją i po mału usówam po jednym kłębku ale kociambra nie jest szczęśliwa.Kołtunów jest tak wiele że szkoda gadać,brzucho całe góra nie była tak oblepiona więc już sobie poradziłam.Golenie to nie bardzo,jest zimno,a ona lubi leżeć na parapecie który jest lodowaty.Ale ponoć gdy sk€ra nie oddycha może grzybek zawitać.Może jakiś preparat pomagający rozczesywanie??????????????
Zapisane

darude

  • Gość
hmm
« Odpowiedź #6 : 2003-12-17, 23:17 »
a w ogole istnieja jakies preparaty ulatwiajace rozczesywanie siersci..dla kotow? :?  nie widzialem nie slyszalem nie czytalem...moze inni uzytkownicy cos wiedza...albo MYSZKI :)
Zapisane

awangarda

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #7 : 2003-12-17, 23:26 »
hmmmm to moze poczekac az zrobia sie "odrosty" i obciac dopiero ??
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #8 : 2003-12-17, 23:28 »
A  z czego robią się dredy ??????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dredy u kotka persa
« Odpowiedz #8 : 2003-12-17, 23:28 »

awangarda

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #9 : 2003-12-17, 23:51 »
mi sie wydaje ze od zbyt zadkiego szczotkowania,pielegnacji.... mojemu psu robia sie one od tego zee to wutro za uszami to mu i szczeniactwo i kot tak gryzie mietoli iotd:P
Zapisane

Sal

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #10 : 2003-12-18, 08:25 »
O sierść persa trzeba bardzo dbać. O ile się nie mylę, to czesac trzeba codziennie, żeby nie dopuścić do skołtunienia sierści.
Kot nie jest w stanie sam sobie poradzić z pielęgnacją takiej sierści, dlatego pomoc właściciela jest niezbędna.

Jak już są kołtuny, to pewnie trzeba by wyciąc i już nie dopuścić do powstania nowych czesząc kicię regularnie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #11 : 2003-12-18, 14:38 »
Owszem, kołtuny należałoby wyciąć, ale jeśli nie są straszne i dają się czesać nie sprawiając bólu kotce... niemniej - dobrze byłoby pozbyć się ich jak najszybciej, w końcu sierść odrasta, a zdrowie kici najważniejsze. Mówimy o wycinaniu kołtunów, nie o goleniu kota na łyso :? Trzeba to zrobić ostrożnie nożyczkami o okrągłych czubkach. W rozczesywaniu bardzo pomaga zwykły talk lub puder dla niemowląt bądź specjalny puder dla kotów długowłosych.
I czesać kotę, codziennie a nawet dwa razy dziennie.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #12 : 2003-12-18, 21:10 »
Właśnie z tym pudrem coś mi świtało,gdzieś już mi się obiło o ucho.Kotka ma bardzo dużo dredów pod brzuszkiem,zastanawiam się nad wygoleniem brzucha bo chyba sobie nie poradzę.Góra nie była tak straszna ,ale brzuch jejku.Codziennie czeszę ją po trochu aż kotka ma trochę dość ,wtedy daję jej  wolne.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #13 : 2003-12-18, 21:39 »
Wytnij same dredy - golić nie musisz. Po jednym co chwila aż do skutku.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #14 : 2003-12-19, 22:18 »
Nie wiem czy sobie z tym poradzę bo ona ma cały brzuch w dredach i nawet ciężko je wyciąć bo są zabardzo przy skórze.A jeśli wytnę wszystkie dredy to brzuch i tak będzie łysy.Brzuch jest strasznie obwalony.A kociambra ma coraz mniej cierpliwosci,zaczyna kąsać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dredy u kotka persa
« Odpowiedz #14 : 2003-12-19, 22:18 »

Emilka

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #15 : 2003-12-20, 10:48 »
to w takim razie wygolic kotkowi brzuch...to okropnie brzmi szczegolnie jezeli chodzi o persa ale siersc odrosnie a kotkowi bedzie o wiele wygodniej
Zapisane

myszka

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #16 : 2003-12-20, 11:08 »
Trzeba je usunąć - pod skołtunionymi włosami skóra się odparza...
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #17 : 2003-12-21, 16:53 »
Myślę że i tak kotka ma szczęście że wygolę ją pod brzuszkiem a nie całą .To by był przykry widok hi hi hi.Chciałam zapytać ,mam jeszcze 2 psy i jak to bywa jedno zwierzę wyjada karmę drugiemu.Czyli psy kotu a kot piechom.Czy to ma jakieś znaczenie,zdrowotne.A z wygoleniem muszę poczekać aż sierść odrośnie bo jest zbyt krótka i mogę kotka uszkodzić.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #18 : 2003-12-21, 22:28 »
Powiedzcie mi ,CZY KOCIAMBRY SIĘ KOMPIE I JAK CZĘSTO?Nie chcę zrobić krzywdy kotce .Proszę dajcie mi trochę rad ,to dla dobra kotki.
Zapisane

myszka

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #19 : 2003-12-21, 23:05 »
Raczej się nie kąpie. Co do karmy: niewskazane jest, żeby kot żywił się psią karmą i odwrotnie, bo mają inny skład - ale jeśli sobie podjedzą raz na czas odrobinę, to się nie otrują. No chyba, że karmisz Whiskasem, Kitiketem i Chappi. :roll:
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #20 : 2003-12-22, 14:26 »
Ostatnio  kupiłam Purinę,a najbardziej lubię dawać mięso;surowe lub gotowane.Wątrobę można podawać bez ograniczeń czy nie bardzo,lepiej gotowaną czy surową??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dredy u kotka persa
« Odpowiedz #20 : 2003-12-22, 14:26 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #21 : 2003-12-22, 14:30 »
Wątrobę raczej nie za często - to śmietniczek organizmu. Poza niewątpliwymi zaletami posiada również wady. Podawać możesz (tak jak i mięso) surową - przemrożoną.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #22 : 2003-12-22, 22:08 »
Czyli persa też się nie kąpie ,to jak zrobić żeby była czysta ona nie myje się tak często jak kotek dachowiec.
Zapisane

myszka

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #23 : 2003-12-22, 22:57 »
Persa można od czasu do czasu wykąpać, ale rzadko. Teraz bym się nie bawiła, zwłaszcza, że jest zimno. Czystość futerka trzeba utrzymywać czesaniem.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #24 : 2003-12-26, 13:53 »
Zastanawiam się czy trzeba kotkę koniecznie sterylizować czy nie?????Moja narazie nie sprawia problemów.
Zapisane

myszka

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #25 : 2003-12-26, 13:58 »
Sterylizacja posiada wiele plusów zdrowotnych. Ale jeśli ruje są rzadkie i ciche, a kota nie wychodzi - to oczywiście nie musisz sterylizować. Natomiast absolutnie przestrzegam przed lekami antykoncepcyjnymi, które mają wiele niebezpiecznych skutków ubocznych, jak również przypominam, że dopuszczanie kotki "dla zdrowia" to mit.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #26 : 2003-12-28, 18:26 »
Ciekawa jestem czy po ogoleniu kociambry będę w stanie utrzymać jej futerko aby nie robiły się nowe dredy.Czeszę ją systematycznie i nie mogę pozbyć się tych dredów.wyczesałam górę a za pare dni znowu pojawiły się.A codziennie staram się wyczesywać inne partie ciała z dredów.Chyba najlepiej ogolić małpiszonkę,i starać się żeby nie zaczeły się pojawiać od nowa.Może ktoś z was ma jakieś doświadczenie z kotami z długą sierścią jak o nią dobrze zadbać i czego używać.Dzieki z góryza radę.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #27 : 2004-01-01, 21:01 »
Nikt z Wasnie ma doświadczenia z kotami o długiej sierści?
Dzisiaj zrobiłam zdięcia mojej gromadce,jak wywołam dam na kompa.Pozdrawiam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dredy u kotka persa
« Odpowiedz #27 : 2004-01-01, 21:01 »

KasiKz

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #28 : 2004-01-01, 23:20 »
Od czasu jak adoptowałam moją perską kotę nigdy nie miała kołtunów. Czeszę ją dwa razy dziennie, chociaż często tylko raz, wyczesuję dokładnie pod paszkami i brzuszek, ponieważ tam najczęściej lubią robić się kołtuny. Czeszę ją grzebieniem metalowym i specjalną szczotką.
Przy regularnym czesaniu nie ma czasu na powstanie dreda, ale jak zacznie się pojawiać to delikatnie sprawdzam palcami i potem przeczesuje. Persa się nie goli, gdy kołtuny są blisko przy skórze to trzeba je wyciąć.

A kotka była od początku zakołtuniona??
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Dredy u kotka persa
« Odpowiedź #29 : 2004-01-01, 23:39 »
Jakiej maści jest Twoja Persiczka?Ja już ją dostałam z dredami i nie mogę sobie z nimi poradzić.Napisz mi coś o swojej kotce ,z kad ją masz ile ma lat ....POZDRAWIAM CIEBIE I KOTECZKA.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 28 zapytaniami.