Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: ehhh biedaczek..  (Przeczytany 3127 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
ehhh biedaczek..
« : 2004-01-01, 01:35 »
http://www.zoo.bydgoszcz.pl/hobby_nasz_sklep.html#zwierzęta

Zdjęcie bardzo "szczęśliwego kota" w sklepie Aquarium http://www.zoo.bydgoszcz.pl/hobby_nasz_sklep.html

Taaaak a oni piszą że kochają zwierzeta..
Zapisane

Ax

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #1 : 2004-01-01, 11:12 »
Nic nie powiem.... :roll:  :evil:
Zapisane

Trinity...

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #2 : 2004-01-01, 12:53 »
Od razu widać, że te zwierzęta są baaaaaaaaaardzo "szczęśliwe" :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

ehhh biedaczek..
« Odpowiedz #2 : 2004-01-01, 12:53 »

Alice_kot

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #3 : 2004-01-01, 13:07 »
Kiedy zobaczylam mine tego kotka to az plakac mi sie chcialo  :cry:  racja,i oni "kochaja" zwierzeta
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #4 : 2004-01-01, 14:21 »
Yyy.. Mi sie wydaje ze on jest normalny.. Nie widze zeby byl jakis smutny :?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #5 : 2004-01-01, 15:30 »
Mina tego kotka jest straszna... co prawda persy nie mają bardzo szczęśliwego wyrazu pyszczka ale widziałam kota któr sie.... śmiał... był tak radosny i szczęśliwy... jego oczy tryskały szczęściem....
Zapisane

KasiKz

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #6 : 2004-01-01, 19:08 »
Fakt, że persy mają miny nieco bardziej smutne niż reszta kotów, ale na pewno można w tej smutnej mince zobaczyć radość!! Moja Talcia - persiczka, nie odbiega od normy, ale widzę jaka jest wesoła, jaka szczęśliwa, smutna czasem też jest - jak każdy kot ma swoje humory. I po tym kociaku ze zdjęcia widać, że jest bardzo smutny  :(  A szkoda, bo jest naprawdę piękny...
Zapisane

Tafta

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #7 : 2004-01-01, 19:34 »
Ja nie rozumiem o co wam chodzi? Przecież to sklep, a w sklepie się sprzedaje.
Czy wszystkie zwierzątka muszą szczerzyć ząbki? Kotek po prostu czeka na nowego właściciela...
Przecież te zwierzęta mają o wiele lepsze warunki niż te np. schroniskowe.

W świetle prawa zwierzę może być: sprzedane, zamienione, wypożyczone, wydzierżawione, użyczone, darowane, zastawione, może być nawet przedmiotem w postępowaniu egzekucyjnym...

Dobrze, że nie pokazali smutnych rybek. To by dopiero było :roll:
Zapisane

KasiKz

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #8 : 2004-01-01, 19:46 »
Dla mnie to wcale nie jest taka prosta sprawa. Prawo jest prawem, a poczucie bezpieczeństwa zwierząt to już co innego. Kota nie można porównywać do rybek, prawda? Nie wiem jak jest w tamtym sklepie, nie wiem jakie warunki mają zapewnione zwierzaki - jedno jest pewne - żadne małe kociątko nie czuje się dobrze w klatce, przy której godzinami stoją gapie  :(

I pozostaje dla mnie jeszcze kwestia rodowodu - ma czy nie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

ehhh biedaczek..
« Odpowiedz #8 : 2004-01-01, 19:46 »

Tafta

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #9 : 2004-01-01, 20:05 »
Żadne 'bezpańskie' (czyli takie ze sklepu też) zwierzę nie ma zagwarantowanego poczucia bezpieczeństwa...
Poza tym tak samo 'szczęśliwie' wyglądają i czują się kotki na wystawach - w klatkach i pod kilkugodzinnym obstrzałem gapiów :roll:

Porównanie do rybek było czysto przypadkowe...
Zapisane

Lalaith

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #10 : 2004-01-01, 20:39 »
Mi też się wydaje, że kotu krzywda się nie dzieje... I szczerze mówiąc, nie za bardzo wiem, o co chodzi... Kot wygląda normalnie, zadbany, a minka też nie jest smutna..
Zapisane

EWASARA

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #11 : 2004-01-01, 21:16 »
Moja Tula ma cały czas taką minkę jak by była nie zadowolona i ta jej mortka jest cudna taki mały Gremlinek .Jest Persiczką,i ma nawet takie kolory jak ten filmowy Gremlinek trikolorka o ogromnych miodowych oczach  .I mogę zapewnić  że jest jej u mnie dobrze.
Zapisane

KasiKz

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #12 : 2004-01-01, 23:10 »
Ja jednak dalej będę obstawała przy swoim - uważam, że koty w sklepach nie są szczęśliwe! Coraz częściej spotyka się koty w sklepach - zamknięte w małych klatkach, czasem nawet w akwariach! Koty nie mają się gdzie ruszyć, nie moga pobiegać, pobawić się, nie mówiąc już o załatwieniu podstawowych potrzeb - no bo jak mają korzystać z kuwetki w obecności gapiów? Albo spokojnie zjeść i napić się?
Poza tym, trzymanie kota małego w takich warunkach nie jest dobre, bo to może odbić się na psychice tego kota! Może on stac się nieufny, nieśmiały i bojaźliwy.

I jeszcze jedno chyba najważniejsze - przeważnie koty są chore, bez rodowodów, a co za tym idzie nie wiadomo skąd pochodzą, więc bardzo możliwe, że z przemytu  :grr:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #13 : 2004-01-02, 00:33 »
widać bardzo tani sklep za szylke "tylko" 240zł. może sie skusze
Zapisane

Tafta

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #14 : 2004-01-02, 02:31 »
Harpia bierz!!!
Szynszyla wygląda jeszcze gorzej od kota! ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

ehhh biedaczek..
« Odpowiedz #14 : 2004-01-02, 02:31 »

Ax

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #15 : 2004-01-02, 10:24 »
Cytat: Tafta

Poza tym tak samo 'szczęśliwie' wyglądają i czują się kotki na wystawach - w klatkach i pod kilkugodzinnym obstrzałem gapiów :roll:


No właśnie- pod kilkugodzinnym, a nie kilkudniowym, kilkutygodniowym :?
Zapisane

KasiKz

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #16 : 2004-01-02, 11:07 »
Poza tym koty na wystawach są w o tyle lepszej sytuacji, że mają obok swoich opiekunów i wiedzą, że nic im się nie stanie. Są już przyzwyczajone, że po wszystkim pojadą do domu.
Koty w sklepie nie wiedzą co się z nimi stanie :( a sprzedawca też nie może nic zagwarantować.
Zapisane

Maxim

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #17 : 2004-01-03, 17:51 »
Powiem więcej , prawdopodobnie nic go to nie obchodzi :grr:  Liczy się tylko kasa uzyskana za sprzedanie takiego biedaczka.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #18 : 2004-01-03, 18:16 »
Cytat: Lalaith
Mi też się wydaje, że kotu krzywda się nie dzieje... I szczerze mówiąc, nie za bardzo wiem, o co chodzi... Kot wygląda normalnie, zadbany, a minka też nie jest smutna..


Wlasnie.. nie ma porownania do np. takiego kota ze schroniska. Na pewno lepiej temu kotu niz kotom podworkowym, schroniskowym itp. Mysle ze co poniektorzy powinni sie przyjrzec lepiej swoim zwierzakom niz uzalac sie nad czyimis :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #19 : 2004-01-03, 18:47 »
Wiktoria, Tafta nie rozumiem was. Porównujecie tego kota do kotów w schroniskach. Tak ma lepiej.  I czy wszystko jest ok? A jak się porówna koty w schroniskach do kotów np. maltretowane przez właścicieli? Też mają lepiej te w schroniskach. I czy teraz wszystko jest ok?

Nie wiem Wiktorio, może to Ty powinnaś się przyjrzeć swojej kotce, bo jeśli masz do niej takie same podejście jak do kotka w sklepie, to bardzo jej współczuje....

Koty w klatkach... ABSURD!!! To jest maltretowanie!!!
Zapisane

EWASARA

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #20 : 2004-01-03, 19:11 »
Chyba dziewczyny trochę przejełyście się rolą.Postarajmy się pomóc zwierzakom czynami a nie,, wieszaniem psów"na kim się da i na kim popadnie.Kot wcale nie wygląda na brudnego ,zabidzonego rozglądnijcie się jak wyglądają te mieszkające obok nas np.piwniczne.Bardzo łatwo gadać na forum jacy to ludzie są żli a sami nie robimy nic aby to zmienić tylko stać nas na agresję przed kompem .A najbardziej dziwi mnie jak 10 latka szaleje ,i wali obelgami że ktoś żle robi ze swoim zwierzakiem.Karzdy z nas stara się jak najlepiej ale popełniamy błędy ,cierpią zwierzaki ale i nasi najbliżsi obrywają TaKiE jEst ŻyCiE.Człowiek uczy się całe życie drogą prób i błędów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ehhh biedaczek..
« Odpowiedz #20 : 2004-01-03, 19:11 »

KasiKz

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #21 : 2004-01-03, 20:11 »
Dla mnie ta sprawa wygląda całkiem inaczej. Pomijając to co wcześniej pisałam chodzi mi głównie o pochodzenie kota! Bo nie można tolerować przemytu albo pseudohodowli!!! Dlatego porównanie kota w sklepie do kota ze schroniska, albo do bezdomnego jest trochę nie ma miejscu! Co z tego, że te w sklepie mają się lepiej? Co z tego, skoro wcześniej prawdopodobnie były przewożone w niehumanitarnych warunkach, ich matki rodziły na okrągło w roku, koty są chore, niezaszczepione, bez rodowodów, a podobno rasowe???

I jeszcze jedno - nie mówię, że akurat z tym kotem tak jest, akurat w tym sklepie, a niestety takie praktyki są stosowane u nas już dość dawno i nikt z tym nic nie zrobił, bo niestety polskie prawo jest takie a nie inne  :grr:
Zapisane

EWASARA

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #22 : 2004-01-04, 01:21 »
KasiKz nie myślałam o rodowodzie tego kota a raczej o jego losie w tym sklepiea już na pewno nie brałam pod uwagę przemytu.Wydawało mi się że tematem tego forum było jakie zwierzęta w zoologikach są biedne a przeciesz większość waszych pupili pochodzi z takich sklepów .Co prawda nie pochwalam sprzedawania psów i kotów w zooologikach,to totalna pomyłka i głupota.To nie są zwierzaczki którym wystarczy klatka i jedzonko ale inne mniejsze ..........No a kto napędza to koło to wy napędzacie ten biznes kupowaniem zwierząt no i biznes się kręci.To dla Was stworzono takie sklepy maniako zwierzacy.Kij ma dwa końce,niestety.
Zapisane

SKR

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #23 : 2004-01-04, 10:39 »
Ja jestem przeciwna sprzedawaniu kotkówi pieskw w sklepie. Trzymane w małych klatkach nieżadko gorszych niz schroniskowe. ALe  ie wiem co wy chcecie od tego kotka na zdieciu...... Nie wygkląda mi wcale na niezadbanego. Ma minke jaka ma. Moim zdaniem każydy kot ma inny wyraz modki. Wydaje mi sie calkiem normalny i akurat do tego nie mam zaastrzezen.
Zapisane

Ax

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #24 : 2004-01-04, 10:43 »
Cytat: SKR
Ja jestem przeciwna sprzedawaniu kotkówi pieskw w sklepie.

Niestety, nie tylko persy są sprzedawane :(  :roll:
Zapisane

SKR

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #25 : 2004-01-04, 10:50 »
:/ Chyba troche żle napisałam. Tam miało pisać kotów i piesków. :) Troche niewyraźnie
Zapisane

Ax

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #26 : 2004-01-04, 11:12 »
Cytat: SKR
:/ Chyba troche żle napisałam. Tam miało pisać kotów i piesków. :) Troche niewyraźnie

Aha ;) Pieski w sklepie widziałam i wiem, że w jednym sklepie w Rzeszowie są kotki, ale do niego nie pójdę  :twisted: Kodzę do sklepów, gdzie są ptaszki i gryzonie,a nie koty i psy :evil:
Zapisane

KasiKz

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #27 : 2004-01-04, 18:32 »
Cytat: EWASARA
No a kto napędza to koło to wy napędzacie ten biznes kupowaniem zwierząt no i biznes się kręci.To dla Was stworzono takie sklepy maniako zwierzacy.Kij ma dwa końce,niestety.


Ja akurat nie kupiłam mojej koty w sklepie zoologicznym, ani nawet w żadnej pseudohodowli, ale masz rację - gdyby nie kupujący to problem by nie istniał  :roll:

I niestety patrząc na obojętnie jakiego kota w sklepie, choćby nie wiem jak szczęśliwy wyraz mordki miał, zawsze się zastanawiam skąd pochodzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ehhh biedaczek..
« Odpowiedz #27 : 2004-01-04, 18:32 »

Cathycash

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #28 : 2004-01-04, 22:16 »
To ja mam byćtą 10 latką? I wyżywam się przed komputerem? DObrze wiedzieć... Miło że mi to uświadamiasz Ewassara... nie martw się rozglądam się dookoła, pomagam zwierzętom, karmię bezdomną kicię i kota mieszkającego przy lesie. Pomagam w przytuliskach, ale nei bedę Ci udowadniać bo po co jak Ty nawet nie umiesz zadbać o chomika, który pozjadał młode... Proszę ucz się metodą prób i błędów, ciekawe jak jeszcze wiele istot na tym ucierpi...
A co to za pojęcie "Wy zwierzako-maniacy". Wy? Ty robisz na tym forum? I zapewniam Cieże nigdy nie kupiłabym kota ani psa w zoologiku, ani u pseudochodowcy sprzedającego rasowe psy-bez rodowodu....

Sprzedawanie kotów i psów w sklepie jest niechumanitarne! To nie  ryba, której obojętny jest kontakt z człowiekiem...
Zapisane

EWASARA

  • Gość
ehhh biedaczek..
« Odpowiedź #29 : 2004-01-04, 22:44 »
Dosha coś z twoim sumieniem nie tak ???Nie napisałam 10letnia Dosha prawda?Udeż w stół a nożyce się odezwą.Nie pisałam o Tobie ,  a nawet nie pamiętam o kim ,pamiętam tylko że 10 letnia dziewczyna rugała dużo starszą osobę od siebie stawiając sprawę że ta osoba jest głupia bo ta 10 latka twierdziła że to czy tamto powinna była zupełnie inaczej zrobić.A co do chomików mają się już dobrze,mimo swojego wieku [mam syna w Twoim wieku]uwielbiam zwierzątka i cieszą mnie nie mniej niż Ciebie .To prawda jestem Zwierzakomaniaczką i mam ich sporo w domu,chomiki towarzyszą mi od małego dziecka.Gorzej z ich rozmnażaniem nie rozmnażam zwierząt nie potrzebnie aby nie powiększyć grona niechcianych pupili.Dlatego nie mam doświadczenia w tym względzie a to moje dzieci przyniosły chomiczki i po czasie okazało się że to chłopak i dziewczynka.NIE CHCIELIŚMY ICH ROZDZIELAĆ BO BARDZO DOBRZE ŻYŁY ZE SOBĄ.Teraz już są osobno.Ja również lubię odwiedzać zoologiczne sklepy i nieraz nie dwa kupowałam zwierzaka.Całe szczęście w moim mieście nie ma sklepów zoologicznych sprzedających psy czy koty chyba że coś mi umkneło.Kiedy chcę psa lub kota szukam go w schronisku a takie istnieje u nas albo szukam czy jest jakieś niechciane w internecie i właśnie dorobiłam się przez to już licznej gromadki.Ale narazie koniec, wracam na ziemię.Moje dzieci mówią że jestem najbardziej kochaną mamą i koleżanki ,koledzy bardzo im zazdroszczą takiej mamy.sory za skromność.



]
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.186 sekund z 28 zapytaniami.