Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nie wy3mam :(  (Przeczytany 1625 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nie wy3mam :(
« : 2004-04-10, 20:03 »
nie no po prostu nie wytrzymam..
jakies 2 lata temu kuzynka przywiozla babci kocurka, na wies, ktory okazal sie kotka :?
i sie zaczelo.. kocica ma ciagle dzieci ktore po kilku dniach umieraja z roznych powodow, miedzy innymi dlatego ze Balę (kotke) zapladnia jej syn Barni :| ja juz nie wytrzymuje.. ta kocica rodzi, przynosi babci swoje kociatka, a potem je bierze i one gina.. :cry:
nie mam pieniedzy zeby wykastrowac 3 koty, szczegolnie ze u nas kastracja kota kosztuje 120 zl, a kotki 200 :? razem daje 2 kotki+1 kocur= 520 zl.. no ciekawe skad ja mialabym tyle forsy wytrzasnac.. :( :( :(
help.. :( :(
nie piszcie zebym namowila babcie na kastracje, bo babcia po pierwsze nie ma kasy, po drugie jakby miala to by na pewno wydala na cos innego, po trzecie, po prostu no, to jest wies, chyba by ja sasiedzi smiechem zabili jakby powiedziala ze wykastrowala koty.. :? :(

co ja mam zrobic.. :( :( :(
Zapisane

Cathycash

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #1 : 2004-04-10, 20:09 »
u mnie jest tak samo, na wsi każdy leje na to ile kotów się rozmnaża, z kim, kogo i dlaczego  :cry:  :roll:  :cry:  Zacofanie i nic więcej...

:( A może by zabrać te koty na troche (babcia napewno się nie obrazi...). A potem (nie wiem jak u was ale w Warszawie jest Ursynowska Akcja Zapobiegania Populacji Zwierząt), i kastrują i sterylizują BEZPŁATNIE.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #2 : 2004-04-10, 20:11 »
:grr:  ja ma podobny problem z moją teściową, jak już pisałam w którymś temacie :evill:  Tylko, że jej kotka nie zachodzi w ciążę, ale jej nie kastrują bo szkoda im kasy :roll:

Nie wiem co Ci poradzić bo sama sobie z tym nie radzę :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wy3mam :(
« Odpowiedz #2 : 2004-04-10, 20:11 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #3 : 2004-04-10, 20:21 »
Cytat: *~Cathy~*
u mnie jest tak samo, na wsi każdy leje na to ile kotów się rozmnaża, z kim, kogo i dlaczego  :cry:  :roll:  :cry:  Zacofanie i nic więcej...

:( A może by zabrać te koty na troche (babcia napewno się nie obrazi...). A potem (nie wiem jak u was ale w Warszawie jest Ursynowska Akcja Zapobiegania Populacji Zwierząt), i kastrują i sterylizują BEZPŁATNIE.


u nas niestety nie :(

Jak "zabrać na trochę"? Tzn. gdzie? Bo do lecznicy, jasne że by się nie obraziła.. ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #4 : 2004-04-10, 20:27 »
ostatnio byla organizowana akcja sterylizacji ale teraz to juz po fakcie. w ramach akcji sterylka byla tansza (70zl) w ten sposob sterylizowalam szkaradke
Zapisane

Ax

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #5 : 2004-04-10, 20:35 »
Cytat: Emilka
ostatnio byla organizowana akcja sterylizacji ale teraz to juz po fakcie. w ramach akcji sterylka byla tansza (70zl) w ten sposob sterylizowalam szkaradke

Tak, był dzień sterylizacji zwierząt... Może babcia dorzuciłaby się do sterylki? Ty 100 i babcia 100 i może dałoby się tak chociaż jedną kotę wysterylizować?[/i]
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #6 : 2004-04-10, 20:38 »
Jaasne, babcia sie dorzuci do sterylki.. Wezcie mnie nie rozsmieszajcie :(

Axell, to jest wies, im tam wisi czy "kocury se zdychaja, a moze to nawet lepiej bo mniej do wyzywienia" :?
Zapisane

absencja

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #7 : 2004-04-10, 21:31 »
spróbuj podzwonić po schroniskach i wetach, może bezdomnego kota wykastruja po kosztach albo chociaz taniej? czasem tak sie udaje...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #8 : 2004-04-10, 22:06 »
no, ale on nie jest do konca bezdomny, bo mieszka na terenie babci, babcia go karmi i w ogole.. :roll: wiec to by bylo nieuczciwe dla faktycznie bezdomnych kotow...
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wy3mam :(
« Odpowiedz #8 : 2004-04-10, 22:06 »

Kochatka

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #9 : 2004-04-11, 00:07 »
no cóż cena astronomiczna :shock: , u nas kocura można wykastrować za 60 zł. a kotkę za 100 zł!!Rozmawiałam ostatnio z bardzo dobrym wetem z Zabrza i powiedział, że jak ktoś ma więcej kotów to zawsze wszystkie zabiegi, szczepienia itp, są tańsze. Np; normalnie sterylizacja kotki 150 zł, przy trzech kotkach 70-60 zł :) . Priorytetem byłaby sterylizacja koteczek, więc może najpierw postaraj się na to uzbierać fundusze(kocurek niech troszkę poczeka), no i podzwoń do wetów i popytaj czy nie ma jakiegoś rabatu przy kilku kotach, i do schronisk!!Jeśli nie wysterylizują za darmo to z pewnością taniej!!
Trzymam kciuki!! :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #10 : 2004-04-11, 15:45 »
Cytat: =VioaoiV=
no, ale on nie jest do konca bezdomny, bo mieszka na terenie babci, babcia go karmi i w ogole.. :roll: wiec to by bylo nieuczciwe dla faktycznie bezdomnych kotow...


A co Ty się teraz uczciwością przejmujesz, one mają IDENTYCZNE życie jak bezdomne. Niczyim kotom też są podrzucane jakieś resztki (nie wierzę żeby babcia dbała o te koty).

Uczciwe, nieuczciwe, ALE ZMNIEJSZY POPULACJE!

U mnie u niektórych wetów, nawet jak przyniesiesz bezdomnego kociaka to on go leczy ZA DARMO.
W Gdańsku napewno też jest podobnie, trzeba wiedzieć gdzie szukać...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #11 : 2004-04-11, 17:56 »
no to uwierz ze dba, bo dba tak jak potrafi :roll: nieprawda ze maja identyczne zycie, bo maja schronienie, codziennie maja jedzenie, poza tym kotki bezdomne w ogole nie maja milosci, a to ze Balladynka przynosi babci swoje kociaki to o czyms swiadczy :?
Zapisane

Kira

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #12 : 2004-04-11, 17:58 »
Ja wiem ze na wiosne czesto sa akcje sterylki o polowe taniej lub nawt mniej... :) ale zalezy u ktorego weta zakotki placi sie wtedy 90-70 zlotych. :roll:  moze udalo by ci sie w pturymś schronisku por ozmowie i zaplacie moze np. karma dla zwierzat.. :roll:
Sądze ze w schronisku mogla byś wcale nie placic lub naprawde za symboliczna zlotowke.. :wink:  W lecznicy u weta jest po prostu"bezpieczniej" w schronisku czasami dlugoo sie goja ranki..po sterylce.ale i tak
atutem moze byc przy  rozmowie  z lekarzem w schronisku ze kotka maluchow nie bedze rodzic i nie bedze i "wiecej" w schronisku.
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #13 : 2004-04-11, 20:17 »
=VioaoiV= dowiedz się ile to kosztuje na Orunii.. Pliiiz.. Mi też na tym zależy. Służę transportem jeśli znajdziesz tanią sterylkę.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #14 : 2004-04-12, 23:39 »
Śwaiadczy....widać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wy3mam :(
« Odpowiedz #14 : 2004-04-12, 23:39 »

absencja

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #15 : 2004-04-13, 00:04 »
cathy, to niezupełnie tak, babcia dba o kota, jest po prostu nieuświadomiona. I w tym wypadku weci faktycznie moga być umiarekowanie skłonni do współpracy, bo nie będą kastrować za darmo wszystkim, którzy powiedzą, ze inaczej nie wykastrują...uznają pewnie, że ktoś tu chce ich naciągnąć...Może jednak gadać z babcią? to nic nieszkodzi przecież:)i próbować znaleźć coś taniego mimo wszstko...
Zapisane

Kira

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #16 : 2004-04-13, 15:33 »
:) Próbujcie warto 8)  trzymama kciuki
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #17 : 2004-04-13, 16:25 »
Przekonałam sąsiadów do sterylki!!!!!!!!!!!!! Ale ja będę musiała znaleźć coś taniego.... Najważniejsze, że ich kotka w końcu przestanie rodzić 8)
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #18 : 2004-04-13, 16:27 »
To jest ludzka głupota. Mieć kota i go nie wykastrować. Jak się bierze kota.. to się go bierze po to żeby zapewnić mu opiekę, opiekę lekarską. Cholera co za społeczeństwo.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #19 : 2004-04-13, 16:29 »
Brawo, Yzalbe!  :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Darke Elf K.

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #20 : 2004-04-23, 10:59 »
Hm...
Widać Wiktorio że jesteś godna poświęcenia dla tych kociąt. Może to i głupie. Ale weź sobie koleżanki zrób jakąs akcje humanitarną i zbieraj kase ;). Nie krzyczcie na mnie jezeli glupi pomysl :(.
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wy3mam :(
« Odpowiedz #20 : 2004-04-23, 10:59 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #21 : 2004-04-23, 17:42 »
ja tak robie wlasnie Elfku ;)
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
nie wy3mam :(
« Odpowiedź #22 : 2004-04-23, 18:04 »
Jeżeli wypali to coś to będe fajny i Ci pomoge pośle pocztą.. ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 28 zapytaniami.