Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..  (Przeczytany 8624 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #60 : 2004-08-09, 14:41 »
Danuto, może nie unikniemy zabijania zwierząt, ale możemy to znacznie ograniczyć!
Zapisane

Tika

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #61 : 2004-08-10, 07:47 »
Cytuj

Nawet jeżeli nie będziemy jeść mięsa i tak nie unikniemy produktów,które "zawierają" coś ze zwierzat z uboju.  
Możliwe, że nieświadomie to mi się zdarza, ale staram się jak najbardziej tego unikać - sprawdzam dokładnie skład przed zakupem np. nie kupuję nic co zawiera żelatynę, bo to przecież zmielone gnijące zazwyczaj kości i chrząstki zwierząt!!!!
Wegetarianizm jest modną formą diety,propagowaną bardzo w USA,gdzie styl życia i odżywianie powoduje duży odsetek ludzi otyłych.
To nie jest moda (przynajmniej w moim wypadku), tylko sposób patrzenia na świat i cierpienie innych, którego nie chcę być przyczyną!!!
Nie wiem czy ktos prowadzi statystyki i badania czy długotrwałe jej stosowanie ma jakieś ujemne skutki dla organizmu.

Ja nie jem mięsa 16 lat i nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś negatywne skutki, ale właśnie wczoraj zgłosiłam się na badania - jakaś dziewczyna pisze pracę na AM w Poznaniu właśnie na ten temat.
Co do tego, że i tak zwierzęta będą zabijane - każdy mały akt dobrej woli jest lepszy niż obojętność, a im takich ludzi więcej, tym większa nadzieja dla zwierzaczków. Przecież nie musisz codziennie jeść mięsa?????
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #62 : 2004-09-01, 15:10 »
Tika, niektórzy muszą :roll: :roll:
Spotkałam się nawet z taką opinią, że obiad bez mięsa nie może być smaczny :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedz #62 : 2004-09-01, 15:10 »

halina

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #63 : 2004-09-01, 16:32 »
ojeju....... to straszne.............Ja jem mieso ale teraz, po tym artykule mam nadzieje jesc go coraz mneij..... :cry:  :grr:
Zapisane

Tika

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #64 : 2004-09-02, 07:03 »
To prawda Dalma, zdarzają się takie okazy :grr:
ale nie wiem czy przebywam w takim towarzystwie czy co, że wydaje mi się, że takich radykalnych morderców jest jakby mniej?????!!!!!!

A może tak tylko się pocieszam............. :roll:
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #65 : 2004-10-01, 23:07 »
nie ,nie przeczytałam całego textu ,po oczach płyną mi łzy .... Boże!
Zapisane
-

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #66 : 2004-10-02, 08:59 »
ludzie są okrutni, zabijają zwierzęta w potworny sposób, ale i tak nic nie zmienimy ;/ dla nich liczy się kasa, a jednen kurczaczek, świnia czy jakikolwiek inne zwierze nie jest warte tego czym jest tylko jest warte tyle ile za nie można dostać. Ja jem mięso, ale od jakiś...3 tygodni nie zjadłam nawet plasterka szynki. Szczerze mówiąc dobrze mi z tym
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Kamaq

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #67 : 2004-10-02, 10:13 »
biedne zwierzaczki  :cry:  mięso jest obrzydliwe  :cry:  kotlety sojowe są PYSZNE  :wink:  :wink:  :wink:  uwielniam je! i super są nuggetsy sojowe z ketchupem  :wink:  :wink:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #68 : 2004-10-02, 10:28 »
Beaglomania, jesteś wegetarianką? :mysli:
Zapisane

Forum Zwierzaki

NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedz #68 : 2004-10-02, 10:28 »

Kamaq

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #69 : 2004-10-02, 10:33 »
pewnie że tak  :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #70 : 2004-10-02, 14:31 »
A ile czasu już? ;-)
To zapraszamy do tematu 'wegetarianizm' w kulinariach :)
Zapisane

Tika

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #71 : 2004-10-02, 14:36 »
Ilia - tak trzymaj :D !!!
To naprawdę nie jest trudne, a człowiek naprawdę świetnie się czuje :wink:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #72 : 2004-10-02, 15:27 »
od 2 latek nie noszę skóry itp.
Zapisane

Tika

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #73 : 2004-10-22, 11:52 »
Ha - coraz nas tu więcej 8) !
Zapisane

Enola

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #74 : 2004-10-22, 12:48 »
O nareszcie trafiłam na taki wątek :) Nie jem mięsa od 1,5 roku. Przestałam je jeść po obejrzeniu w tv programu o tym jak zwierzęta traktowane są w rzeźniach. Świnie i krowy i widzą i słyszą jak zabijani są ich pobratymcy, są żywcem wieszane na hakach za nogi, bite, kopane prądem. NIGDY WIĘCEJ w ustach świni lub krowy! Nie zamierzam PRZYKŁADAĆ RĘKI do mordowania i bestialskiego traktowania niewinnych istot! Nawet zwierzęta mięsożerne nie traktują tak swoich ofiar. One zabiają żeby przeżyć, a ludzie wielbiają się jeszcze poznęcać nad ofiarą ile wlezie. Poza tym człowiek jest wszystkożerny i wcale nie musi jeść mięsa żeby żyć. Rośliny też są żywymi istotami, to prawda i także czują ból i chcą żyć. Ale nie mają takiej świadomości jak zwierzęta i nie odczuwają strachu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedz #74 : 2004-10-22, 12:48 »

Tika

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #75 : 2004-10-22, 18:50 »
Hej!!!
Ja nie jem mięsa od momentu kiedy poznałam pewnego chłopaka-wege :P , który cierpliwie i wyczerpująco opowiedział mi o wegetarianiźmie. Stwierdziłam po prostu, że ma rację i przestałam jeść mięso :wink: . Było to baaaaardzo dawno temu.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #76 : 2004-10-22, 20:28 »
Cytat: Enola
O nareszcie trafiłam na taki wątek :) Nie jem mięsa od 1,5 roku. Przestałam je jeść po obejrzeniu w tv programu o tym jak zwierzęta traktowane są w rzeźniach. Świnie i krowy i widzą i słyszą jak zabijani są ich pobratymcy, są żywcem wieszane na hakach za nogi, bite, kopane prądem. NIGDY WIĘCEJ w ustach świni lub krowy! Nie zamierzam PRZYKŁADAĆ RĘKI do mordowania i bestialskiego traktowania niewinnych istot! Nawet zwierzęta mięsożerne nie traktują tak swoich ofiar. One zabiają żeby przeżyć, a ludzie wielbiają się jeszcze poznęcać nad ofiarą ile wlezie. Poza tym człowiek jest wszystkożerny i wcale nie musi jeść mięsa żeby żyć. Rośliny też są żywymi istotami, to prawda i także czują ból i chcą żyć. Ale nie mają takiej świadomości jak zwierzęta i nie odczuwają strachu...

Enola małe sprostowanie. Rośliny nie mogą odczuwać bólu ponieważ nie posiadają tkanki nerwowej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Enola

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #77 : 2004-10-23, 12:20 »
Cytuj

Enola małe sprostowanie. Rośliny nie mogą odczuwać bólu ponieważ nie posiadają tkanki nerwowej.


Ostatnio udowodniono naukowo, że rośliny także czują. Więcej, ich ból jest tak silny, że np ścinane dzrewo wysyła impulsy do innych drzew. Był o tym artykuł w paru gazetach.
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #78 : 2004-10-23, 17:05 »
o matko  :shock: jeszcze tego brakowalo
Zapisane

Kamaq

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #79 : 2004-10-23, 18:44 »
o qurde. ale roślin to chyba nioe jeść się nie da. to już nawet dla mnie by była przesada...
Zapisane

Scotia

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #80 : 2004-10-23, 19:54 »
ja jestem wegetarianka nie długo od 4 mies., oprorz "zywego" miesa nie jem tez rzeczy ktore zawieraja zelatyne, ooocchhydddaaa. mnie to po prostu obrzydza i sorry jak komus obrzydzilam ale tak jest ze mna
jak widze jak moja babcia obgryza kosci kurczaka....... :? ...wiecie o co chodzi bleee, a jak by to byl mój koń...... o jejku ......siedze przed kompem i czuje jak mi sie w brzuchu przewraca....... :?
 :wink: pozdrawiam wszystkich wege 8)
ach i chcialam tez dodac ze moja mama caly czas upiera sie zeby tata nie przynosil miesa do domu :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedz #80 : 2004-10-23, 19:54 »

whiper

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #81 : 2004-10-23, 20:19 »
Ja jestem wegetarianką od 10 miesięcy i widzę same pozytywy ;)
Nie rozumiem ludzi, którzy deklarują swoją miłość do zwierząt, a na obias wcianją schabowego...
Zapisane

Enola

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #82 : 2004-10-24, 09:47 »
Cytuj
Nie rozumiem ludzi, którzy deklarują swoją miłość do zwierząt, a na obias wcianją schabowego...


Ja znam lepsze przypadki: koleżanka nie je mięsa bo szkoda jej zwierzątek, ale glany i skórzaną kórtkę nosi na codzień. Czysta hipokryzja :/
Zapisane

whiper

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #83 : 2004-10-24, 12:52 »
Ja skrórzane buty niestety nosze. Ale, gdy juz bede dorosla i rodzice już nie będą mieli nic do powiedzenie, co do tego jakie buty kupuje na pewno nie bede kupowac tego typu obuwia.
Skórzany płaszcz wisi w szafie jeszcze z czasów, kiedy nie myślałam nad tym, że jem coś, co żyło, nosze coś, co czuło ból...
Zapisane

Enola

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #84 : 2004-10-24, 14:32 »
No cóż buty ja jeszcze mogę zrozumieć. Bo jak rodzice chcą dziecku porządne buty kupić co się zaraz nie rozlecą nie będą przemakać itp no to ze skóry kupują. Skóra to i tak odpadek, który pozostaje po krowie kiedy ją zabijają na mięso i w sumie nic się nie marnuje. Ale jak ktoś musi mieć już i kurtkę skórzaną i może jeszcze zaraz futro se kupi z norek a tu mi lamentuje, że jemu zwierząt szkoda no to coś tu jest chyba nie tak...
Znam i takich co kupują sobie futro z szynszyli i usprawiedliwiają się słowami: "bo one już są martwe, życia im nie zwrócę". I nie rozumie głąb jeden z drugim, że kupując takie futro przyczynia się do śmierci kolejnych szynszyli, bo zwiększa popyt na tego typu produkty.  :roll:
Zapisane

whiper

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #85 : 2004-10-24, 16:56 »
Dokladnie. Cała moja rodzina mówi "ja nie zabiłam tego zwerzaka, kupiłam zabitego"  :roll:  Jak wyślę im jakieś drastyczne zdjęcia z rzeźni na e-mail: "i po co tooglądasz? nie myśl o tym..."  :roll:
Zapisane

Tika

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #86 : 2004-10-24, 17:20 »
Cytat: whiper
Dokladnie. Cała moja rodzina mówi "ja nie zabiłam tego zwerzaka, kupiłam zabitego"  :roll:  Jak wyślę im jakieś drastyczne zdjęcia z rzeźni na e-mail: "i po co tooglądasz? nie myśl o tym..."  :roll:


 :( - bo tak jest niestety najłatwiej :(  - brak wtedy wyrzutów sumienia :(
Zapisane

Enola

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #87 : 2004-10-24, 18:27 »
Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Kotlecika je się chętnie, nie myśląc przez jakie piekło być może przeszła ta krowa, która teraz pięknie opieczona i w panierce spoczywa  na talerzu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedz #87 : 2004-10-24, 18:27 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #88 : 2004-10-24, 21:25 »
Dzis taka awanture zrobilam ze ejsc tego nie bede i nic z tego

Dalmafreciak

  • Gość
NiE JeM NiCzEgO,Co MiAŁo OcZy i pLaNy Na PrZySzŁoŚć..
« Odpowiedź #89 : 2004-10-25, 14:06 »
Rodzice się nie zgodzili?...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 28 zapytaniami.